Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC-10L


Daniel75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Kolumny do wymiany i to prędko! Ten wzmak gra tak że potrzeba kolumn nawet 10 kzl a wtedy to mamy dźwięk wysokiej próby mozna i tak yaqin i magnat 503 i grać musi i co z tego jak zagra a wszystko na marne to smutne że tak się kaleczy tego janka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzięki

 

dla sprostowania, tych Magnatow nie mam, są na Ebay i zastanawiam się czy licytować!? jakie monitorki posiadacie do tego wzmaka? interesują mnie używki, chyba że coś mi się zmieni finansowo to poszedłbym w stronę Canto od S16Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram z nim na Vienna Acoustic Mozart. Grałem na nich z Roksanem Caspianem i nie było tak dobrze wtedy jak jest teraz, choć chciałbym spróbowac jakichś kolumienek z membranami z celulozy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram z nim na Vienna Acoustic Mozart. Grałem na nich z Roksanem Caspianem i nie było tak dobrze wtedy jak jest teraz

Tylko nie pisz tego w klubie Roksana bo Cię znienawidzą hehe ;) Ja też myślałem o Caspianie ale na początek pokusiłem się na Kandy K2 niestety Yaqin zjadł go na śniadanie więc Caspiana już odpuściłem chociaż piszą że dużo lepszy jednak jak widać wcale taki dobry nie jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz tego w klubie Roksana bo Cię znienawidzą hehe ;) Ja też myślałem o Caspianie ale na początek pokusiłem się na Kandy K2 niestety Yaqin zjadł go na śniadanie więc Caspiana już odpuściłem chociaż piszą że dużo lepszy jednak jak widać wcale taki dobry nie jest ;)

 

Myślę, że jest całkiem niezły, ale nie do tych kolumn. One mimo swej nie najmniejszej skuteczności wymagają trochę prądu i Caspian go dawał, ale dopiero na wyższych poziomach głośności. Ja nie słucham głośno, bo nie lubię i brakowało w dźwięku energii. I nie tylko. W zasadzie brakowało "po cichu" wszystkiego:) Po początkowych zachwytach, jednak nie zagrzał u mnie miejsca dłuzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanie odnosnie el34, ktore z testowanych przez was graja skrajami pasma, w tej chwili gram na rft z lat 70 , scena piekna, detale rewelacja(wg mnie oczywiscie) ale wokale nosowe i mocno z przodu) czasem wkladam oryginalne, w nich nawet ten misiowaty bas mi nie przeszkadza ale wokal nadal mocno z przodu. Bede wdzieczny za sugestie, dodam tylko, ze sterujace to rca black plate, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale pytanie nie aktualne, problem rozwiazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może napiszesz jak rozwiązałeś problem ? Ja jestem po dodani w stopniu zasilania 2 x 1000uF 250V. No i znowu mały kroczek do przodu w dźwięku. Nie sądziłem że coś będzie lepiej ale wyszło jak wyszło i jestem happy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zamknięty niestety

. Jednak jak spojrzysz sobie na płytkę drukowaną pierwszą od panela przedniego, to po lewej i prawej są duże elektrolity podczepione od spodu płytki. Nowe kondy jeśli pamiętam są wstawione równolegle do oryginalnych.

Jest tylko jedno miejsce gdzie można umieścić tej wielkości kondensatory mianowicie między podstawami transformatorów wyjściowych, ładnie wchodzą tam 2 kondy 1000uF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam do sprzedanie Janka bo głębokich przeróbkach. Jakby ktoś był zainteresowany proszę o PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedanie Janka bo głębokich przeróbkach. Jakby ktoś był zainteresowany proszę o PW.

Jak już Janek znajdzie nowego właściciela to zdradź co go zastąpi ? Ciekawy jestem czy też lampka czy jakiś tran ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC 10L,

 

Ciekawy jestem czy też lampka czy jakiś tran ;)

 

Właściwie już zastąpiła go klasa D :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono ,

 

Czy ktoś z tu obecnych i aktywnych miał możliwość odsłuchu bohatera wątku z kolumnami Audio Academy ?

 

Pozdrawiam ,

 

90125

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem z Topaz 20 - bardzo dobrze to sie zgrywa; oczywiscie lampa EL34 nie daje tal zroznicowanego basu jak moglby byc np z KT88 lub 90 ale tak juz jest

 

Czyli mid-woofer Visaton sie sprawdza - ale chyba musisz sam posluchac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem z Topaz 20 - bardzo dobrze to sie zgrywa; oczywiscie lampa EL34 nie daje tal zroznicowanego basu jak moglby byc np z KT88 lub 90 ale tak juz jest

 

Czyli mid-woofer Visaton sie sprawdza - ale chyba musisz sam posluchac :)

 

Spotkaliśmy się w Klubie Pylonów ale to już historia.

AA to trochę inna grządka brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10L można dać 1500 do 1700 pln jak jakieś dodatkowe lampki są w komplecie jeszcze ale lepiej kupić ten nowszy bo na allegro jest ten starszy z tym włącznikiem na hebelku jeszcze . 32m to spore pomieszczenie nie wiem czy GS20 potrafią wypełnić je basem ale na szczęście Yaqin ma basu nadmiar więc u Ciebie to wyjdzie na + .

 

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo coś masz nie tak ze wzmakiem, jak to basu za dużo ??? jak wzmacniacz może mieć za dużo basu i w dodatku wzmacniacz lampowy ?? może to zamulenie, może niespasowanie transformatorów głośnikowych, pierwsze słyszę o za dużym basie. Sam mam lampkę, zmieniam ją na inną lampkę bo lampki kocham, ale nie mogę powiedzieć że basu za dużo, bas jest spowolniony i zmiękczony, bez należnego konturu taka uroda lamp EL34, ale za dużo basu to wada albo spartolony układ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero masz MC-10L ? Słyszałaś chociaż ten wzmacniacz ? Chyba nie skoro takie pytania dziwne zadajesz .

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dziwne pytanie ?? Mówisz że wzmak ma nadmiar basu, co to znaczy nadmiar ?? jeśli jest nadmiar to znaczy, że jest zaburzone pasmo przenoszenia, że bas dominuje, bądź co bliższe prawdy, jest za wolny i się nakłada, robiąc wrażenie dużego basu, a tak naprawdę to nakładające się dźwięki na dole pasma i chaos. Nie muszę mieć MC 10L, nie muszę go słuchać, znam natomiast lampę EL34 i to bardzo dobrze i jeśli jest tak jak mówisz o tym basie, to znaczy że coś jest spartolone we wzmacniaczu, koniec kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

moj ms-34d jest szybszy i dynamiczniejszy ,i to fakt że yaqin mc-10l /bo takowego miałem długo/sprawiał trochę że dzwiek jakby był spowolniony ...,lekkie zmulenie,-no jest w tym coś prawdy...,ale lampy el-34 też mamy różnej maści, tak z różną barwą,dzwięku i też można zmienić charakter grania.

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ms-34d jest szybszy i dynamiczniejszy ,i to fakt że yaqin mc-10l /bo takowego miałem długo/sprawiał trochę że dzwiek jakby był spowolniony ...,lekkie zmulenie,-no jest w tym coś prawdy...,ale lampy el-34 też mamy różnej maści, tak z różną barwą,dzwięku i też można zmienić charakter grania.

 

Zbyniu, prawdą jest, że lamp EL34 jest sporo, ale sam charakter lampy EL34 jest niezmienny i nie ważny jaki producent i z jakich czasów ta lampa jest, EL34 gra dźwiękiem hmm... tłustym, dużym, z poluzowanym basem, naprawdę bardzo dobrą średnicą i dobrą górą pasma, poszczególne lampy różnią się od siebie precyzją, wybrzmieniem i konturem, ale charakter lampy EL34 jest stały można powiedzieć, różnice to niuanse ( bardzo ważne jakby nie patrzeć ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo coś masz nie tak ze wzmakiem, jak to basu za dużo ??? jak wzmacniacz może mieć za dużo basu i w dodatku wzmacniacz lampowy ?? może to zamulenie, może niespasowanie transformatorów głośnikowych, pierwsze słyszę o za dużym basie. Sam mam lampkę, zmieniam ją na inną lampkę bo lampki kocham, ale nie mogę powiedzieć że basu za dużo, bas jest spowolniony i zmiękczony, bez należnego konturu taka uroda lamp EL34, ale za dużo basu to wada albo spartolony układ.

Yaqin MC-10L fabryczny ma trochę przewalony bas ma go za dużo trochę i potrafi on dominować nad resztą pasma o tym mówiłem oczywiście zależy to też od tego z czym i w jakim pomieszczeniu Yaqina podłączymy bo jeśli to będą monitorki to może tego nie da się odczuć ale jeśli to będą spore kolumny podłogowe w dodatku w średniej wielkości pomieszczeniu to bas oryginalnego Yaqina będzie przesadzony. Ma to też swoje plusy bo jeśli komuś brakuje basu to Yaqin może się sprawdzić zastępując inny wzmacniacz . U mnie po wymianie oryginalnych kondensatorów w torze audio Yaqina na Mundorfy Supreme problem z dużym rozlazłym basem się poprawił teraz basu jest trochę mniej ale ma on lepszą kontrolę i jest bardziej zróżnicowany i ogólnie Yaqin gra teraz dużo lepiej niż w oryginalnym stanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam SebolX. Po wymianie kondów w torze sygnałowym + dołożenie 2 x 1000uF w zasilaniu, to jest zupełnie inny wzmacniacz (chodzi o bas). Problem powolnego basu u mnie całkowicie zniknął. Wogóle wszystko zmieniło się in plus. Zachęcam innych do zrobienia tych wymian. Za kilka stów można wejść półkę wyżej z tym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów to po wymianie oryginalnych lamp następna konieczność.

Zależy co wsadzimy ale generalnie gorzej od oryginalnych na pewno nie będzie.

Już Jantzen Superior nie rujnuje portfela a pokazuje możliwości co prawda gra po tej jaśniejszej stronie ale ta scena.

Warto od razy wymienić na mniejsze i przelutować na górę płytki dwie sztuki, które nie są już w torze audio o wartości 0,22uF.

Zyskujemy dodatkowe miejsce i swobodniej można wszystko poukładać.

 

PS. To nie kryptoreklama ale jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o PW mam komplet nowych Mundorfów S/O odstąpię w przyzwoitej cenie.

 

Bardzo chętnie bym zobaczył gdzie wstawić te o większej wartości w torze zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31693-0-84257000-1413281904_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.