Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC-10L


Daniel75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Lampy zamieniałem. To nie one stanowią przyczynę mojego problemu. Są okopcone i grają już wyraźnie słabiej niż na początku ale nie padły. Brak napięcia na V3 i V1 czyli lewy kanał,

Ma ktoś pomysl jak co sprawdzić dalej ?

 

Pozdrawiam

 

Jest ktoś w stanie coś podpowiedzeć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam , czy zgra się ta lampka z monitor audio gs20? repertuar to głównie rock i pop. Zródło Yamaha CD-N500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , czy zgra się ta lampka z monitor audio gs20? repertuar to głównie rock i pop. Zródło Yamaha CD-N500.

Ja mam MC-10L i GS20 gra to fajnie dźwięk wzmacniacza można zmienić dobierając odpowiednie lampy więc to fajny wzmacniacz nie wiem jak gra Yamaha ale ten wzmacniacz z GS20 lubi raczej szybkie dosyć detaliczne jasne CDki bo sam z siebie daje dużo ciepła i nie jest za szybki na basie . Jeśli chodzi o bas to wiadomo że mocny dobry tranzystor lepiej kontroluje bas w GS20 no ale to już musi być coś drogiego żeby resztą pasma zagrało tak fajnie jak Yaqin . Ja miałem z tranzystorów takie cuda jak Roksan Kandy K2 i Exposure 3010 i jak dla mnie żaden z nich nie podskoczył Yaqinowi . Expo miał wielką moc przy głośności na godzinie 10 membrany GSów skakały tak że byłem w szoku nigdy z żadnym wzmacniaczem tak się nie ruszały a na 11 to już się bałem że wyskoczą i będzie po GS20 :) Ale co z tego że była moc skoro barwy dźwięków były nijakie sucho szaro mało wciągająco grał ten Expo . Kandy K2 niby na papierku mocy ma sporo ale jak dla mnie to grał słabo dopiero na godzinie 12 zaczynał coś grać miał ładniejsze barwy dźwięku niż Expo ale do Yaqina i tak jeszcze mu dużo brakowało .

Najlepszy tranzystor jaki miałem to Baltlab Epoca 2 ten wzmacniacz grał bardzo dobrze gdyby miał trochę mocniejszy bas więcej kopa to byłby dla mnie idealny wzmacniacz w ogólnej ocenie twierdzę że jest lepszy od Yaqina ale Baltlab jest bardzo wymagający trzeba wszystko dobierać pod niego łącznie z kablami bo reaguje na wszystko dosyć mocno i lubi dobre źródło dźwięku które musi być idealnie pod niego i kolumny dobrane bo Baltlab zagra takim dźwiękiem jaki dostanie na wejście dasz mu CD ciepły barwny to dźwięk będzie taki dasz chłodny ostry i dostaniesz właśnie to . Yaqin drogi nie jest myślę że warto go kupić i posłuchać jeśli nawet Ci się nie spodoba to znajdzie się inny chętny i wielkiej straty nie będzie jeśli kupisz używany w dobrej cenie a co jakiś czas można MC10L upolować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebolx za radę , zastanawiałem się nad Kandy K2 ,ale rzeczywiście masz rację spróbuje tego Yaqina ,bo jeśli nie podejdzie to nie będzie problemu ze sprzedażą ,a ważne że można sobie tymi lampami coś pod siebie dopasować a to ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

są dwa takie yaqiny mc-10l i ms-34d miałem i mam teraz ms-34d tego pierwszego miałem ponad dwa lata i znam go bardzo dobrze nawet więcej gra świetnie ale to prawda jest wolniejszy od ms-34d i ja to potwierdzam bo mam z tym do czynienienia jest wiele aspektów ważnych tylko na krótko ms-34 jest bardziej żywszy bez dwóch zdań!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebolx za radę , zastanawiałem się nad Kandy K2 ,ale rzeczywiście masz rację spróbuje tego Yaqina ,bo jeśli nie podejdzie to nie będzie problemu ze sprzedażą ,a ważne że można sobie tymi lampami coś pod siebie dopasować a to ważne.

Ja mam 3 komplety lamp oryginalne Tung Sol i Electro Harmonix teraz gram na EH bo są najszybsze najmniej zamulają i grają dosyć jasno tylko niestety tracą trochę na wokalach i na barwie dźwięku bo nie jest już tak słodka ale jak podłączysz pod Yaqina na EH jakiś CD który gra lekko ocieplonymi barwami to już jest całkiem fajnie :) Sterujące warto kupić 6n1p-EW ale powinny być dobrane w kwadrę w sklepie lampyelektronowe.pl chyba dobierają je parametrami o ile pamiętam cena 10 pln za sztukę . Może jeszcze sprawdzę RFT EL34 jak trafię w dobrej cenie ;)

 

A zapomniałem dodać dobrze że tego K2 nie kupiłeś bo Yaqin go pozamiata a i kasy trochę na inne rzeczy zostanie lampki kable płyty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Czy w dobrej cenie... a nawet średniej cenie to lampy właśnie dla mc-10l już resztę to bardzo ważne lampy sterujące wojna radziecko-amerykańska ale ale coś brak i tak dynamiki i dźwięku z życiem a można naprawdę! bo piszemy a na pewno nikt z nas nie ma super kolumn i całej reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebolx a wiesz może coś na temat jak gra Yaqin ms- 20 lub MS-6V6 ,bo myślałem o czymś nowym ,czy warto? aha oprócz tej Yamaszki mam jeszcze Xonara essence więc tam też coś opampami można pożonglować, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzesinek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebolx a wiesz może coś na temat jak gra Yaqin ms- 20 lub MS-6V6 ,bo myślałem o czymś nowym ,czy warto? aha oprócz tej Yamaszki mam jeszcze Xonara essence więc tam też coś opampami można pożonglować, pozdro

Niestety nie słyszałem żadnego z nich ale o ile się nie mylę to kolega z forum PiotrJ miał 20 ale wrócił do 10L bo 20 jakoś mniej go czarowała . A o tym 6v6 słyszałem dobre rzeczy ale nie wiem jak jego dźwięk ma się do MC10L popytaj na forum kilku ludzi miało i ma 6V6 i bardzo go chwalą sam ostatnio prawie już go kupiłem bo był na allegro w dobrej cenie i miałem myśl żeby go porównać z 10L ale ktoś mnie uprzedził i aukcja została zakończona .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc , sam nie wiem co kupić , grałem z rok ma Yamaha Ax900 było całkiem spoko i nawet yamaszka nie dużo ustępowała w/g mojego słuchu DPA Renaissence na kablach XLO ,ale za mało miała mocy ( DPA ) pokój odsłuchowy to 32m , a szczerze myślałem że taki Kandy będzie git ,ale już sam nie wiem co kupić? 10L ile jest teraz warty, ile za niego dać żeby nie przepłacić? 1500-2000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc , sam nie wiem co kupić , grałem z rok ma Yamaha Ax900 było całkiem spoko i nawet yamaszka nie dużo ustępowała w/g mojego słuchu DPA Renaissence na kablach XLO ,ale za mało miała mocy ( DPA ) pokój odsłuchowy to 32m , a szczerze myślałem że taki Kandy będzie git ,ale już sam nie wiem co kupić? 10L ile jest teraz warty, ile za niego dać żeby nie przepłacić? 1500-2000?

Za 10L można dać 1500 do 1700 pln jak jakieś dodatkowe lampki są w komplecie jeszcze ale lepiej kupić ten nowszy bo na allegro jest ten starszy z tym włącznikiem na hebelku jeszcze . 32m to spore pomieszczenie nie wiem czy GS20 potrafią wypełnić je basem ale na szczęście Yaqin ma basu nadmiar więc u Ciebie to wyjdzie na + .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że spoko z basem nie jest zle jak na taką kubaturę , a ten Yaqin na allegro starszy to jakis gorszy? W nowszym zmienili tylko wyłącznik czy jeszcze coś poprawili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że spoko z basem nie jest zle jak na taką kubaturę , a ten Yaqin na allegro starszy to jakis gorszy? W nowszym zmienili tylko wyłącznik czy jeszcze coś poprawili?

 

Skoro basu Ci nie brakuje to z Yaqinem też nie będzie go brakowało . A co poprawili w nowszym MC10L nie wiem być może nic i tylko ten włącznik jest zmieniony ale pamiętam że właśnie te stare zawsze na aukcjach wisiały długo nikt chętny nie był do kupna nawet za 1400 pln a te z nowszym włącznikiem znikały w kilka dni z aukcji . No i kolejna sprawa wzmacniacz ma już ładnych parę latek ten przebieg lamp 250 godzin bo tak jest napisane w aukcji to raczej bajki dla naiwnych chińskie lampy nie są trwałe szybko padają chociaż u mnie wytrzymały 2 lata ale dużo nie grałem i pewnie miałem szczęście po 2 latach padła V2 reszta jeszcze była ok ale i tak kupiłem nowe EH bo chciałem sprawdzić coś innego niż oryginalne . Jeśli Ci się nie pali z kupnem to poczekaj może coś się pojawi w dobrej cenie ja kiedyś też nie chciałem czekać i żałowałem bo kupiłem coś a za tydzień mogłem to kupić 300 pln taniej i to z gwarancją PL na ponad rok a ja przepłaciłem 300 i bez gwarancji miałem .

 

Ps. a tak z ciekawości jakie kolumny miałeś przed GS20 i co Ci się podoba w GS20 że zdecydowałeś się je kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałem Tonsil Siesta ,podobało mi się ich granie po przesiadce z taniego kina domowego Sony.Usłyszałem u znajomego MA Rx8 i to je miałem kupić nówki ,ale poczytałem w necie i zdecydowałem się na GS-y. Podoba mi się w nich wszystko ,piękny basik i to że nic mnie nie kłuje w uszy , dla mnie są idealne. Teraz czas na jakąś lampę,a potem gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje wywołany się do tablicy. SebolX dobrze pamięta. Miałem MC-10L, trochę mnie po czasie znudził. Zmieniłem na MS-20L. Pierwsze wrażenia nasuwały myśli: "O takie granie mi chodziło". Szybszy bas, bo faktycznie był szybszy, trochę lepszy szczegół. Wokal niby OK. Niestety po krótkim czasie stwierdziłem, że niestety w moim systemie, nie potrafił on budować takiego klimatu i przestrzeni jak MC-10L lampy sterujące wymieniłem na ruskie i nic to nie dało. Jest kilku gości co się nie zgadza z moim zdaniem. Może mają rację, ale nie będę wydawał kasy wartości następnego wzmacniacza na jakies Psvane aby to zaczęło grać. Zatęskniłem do mojego starego MC-10L i tak już on u mnie zostanie. MS-20L to jest fajny sprzęcik. Niestety ja jako były posiadacz MC-10L, niestety po 3 miesiącach w moim systemie nie mogłem go przełknąć. Nie żałuję nic a nic. Po czasie skompletowałem sobie co chcę. Teraz włączam sobie muzyczkę i nie zastanawiam się czy kabel ma za mało basu lub CD do wymiany. Po prostu słucham muzyki jak najdzie mnie ta ochota. Większość płyt (tak ze 3/4) gra dla mnie genialnie. Czego i wszystkim życzę. Co do Baltlaba 2, którego też miałem (ta sama sztuka co SebolX), nie interesuje mnie, że gra tak jak źródło. Dla mnie po prostu w moim systemie grał bardzo nudno. MC-10L w porównaniu do niego to żywioł. Albo po prostu był tak słaby że nie potrafił napędzić moich byłych ProAc Response 1.5. W utarte slogany o tym że Epoca 2 jest jak kabel który nic od siebie nie dodaje, nie wierzę. Dla mnie ten wzmacniacz muli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu oferta nowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy warto? Wolałbym nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzesinek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałem Tonsil Siesta ,podobało mi się ich granie po przesiadce z taniego kina domowego Sony.Usłyszałem u znajomego MA Rx8 i to je miałem kupić nówki ,ale poczytałem w necie i zdecydowałem się na GS-y. Podoba mi się w nich wszystko ,piękny basik i to że nic mnie nie kłuje w uszy , dla mnie są idealne. Teraz czas na jakąś lampę,a potem gramofon.

A to dobrze zrobiłeś że nie kupiłeś RX8 chociaż w 32m by pewnie basem lepiej zagrały niż GS20 ale nie tylko o bas nam przecież chodzi a reszta w GS20 wypada dużo lepiej :) Ja też lubię GS20 wiadomo że to nie żaden Hi End ale one potrafią zagrać fajnie każdą muzykę no i grają żywo dynamicznie a i czasami poczarować też potrafią .

 

Albo po prostu był tak słaby że nie potrafił napędzić moich byłych ProAc Response 1.5. W utarte slogany o tym że Epoca 2 jest jak kabel który nic od siebie nie dodaje, nie wierzę. Dla mnie ten wzmacniacz muli.

Piotr tak on był za słaby do ProAc tak samo do 1.5 jak i do D15 które ja miałem . Z ProAc mogłeś mieć wrażenie że Baltlab muli ale uwierz mi on nie muli jest dosyć przeźroczysty ale dodaje od siebie lekko osłodzone barwy i taki jakiś fajny klimat jak lampa no ale musi mieć kolumny dopasowane pod siebie idealnie jak i całą resztę tylko wtedy pokazuje że jest bardzo dobrym wzmacniaczem . Chwalę go chociaż tak samo jak i Ty wróciłem do MC-10L :) Pozdrawiam

 

A tu oferta nowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy warto? Wolałbym nowy.

Nie warto za drogo zdecydowanie za drogo poczekaj spokojnie i trafisz go za jakieś 1500 może 1600 pln a reszta kasy zostanie na lampki i inne zabawki :) Ja pierwszego MC-10L też kupiłem nowego wtedy za 1550 pln z 12 miesięczną gwarancją PL . Ten którego mam teraz kupiłem używkę od 1 właściciela z dodatkowymi lampkami sterującymi i EL34 Tung Sol za 1700 pln i jestem zadowolony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebolX ceny jak wiesz rosną, a nie maleją. Ja bym brał nowego. I tak w tej kasie nie masz szans kupić czegoś nowego co powali MC-10L. Moja rada. Jeśli w najbliższym czasie jest okazja kupić jakąś używkę za 1700zł czy cos koło tego, to brać. Jeśli nie ma, kupic nowego. A chińczyk odwdzięczy Ci się każdego wieczoru jak go włączysz, przenosząc Cię tam gdzie graja muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co jest jeden do wyjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co jest jeden do wyjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisałem już o nim cena trochę przesadzona ja bym potargował 1300 pln można mu dać bo lampy pewnie za chwilę padną a przesyłkę załatwić sobie we własnym zakresie kurierem 30 pln max wyjdzie a nie jak w aukcji 100 pln .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa takie yaqiny mc-10l i ms-34d miałem i mam teraz ms-34d tego pierwszego miałem ponad dwa lata i znam go bardzo dobrze nawet więcej gra świetnie ale to prawda jest wolniejszy od ms-34d i ja to potwierdzam bo mam z tym do czynienienia jest wiele aspektów ważnych tylko na krótko ms-34 jest bardziej żywszy bez dwóch zdań!.

Zbyniu znowu sprzedajesz wzmacniacz ? 10L sprzedałeś i żałowałeś kupiłeś 34d bo niby lepszy a co teraz zastąpi 34d ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Nie rozmyslilem się nie sprzedaję bo mialem zamiar taki żeby wszystko sprzedać i zakończyć przygodę ale stwierdziłem że to szkoda dalej twierdzę że ms-34d Jest miliardowo lepszy brakuje mi dobrych lamp mocy i czekam teraz za odbiorem cd po lampizacji wtedy to będzie progres jeszcze większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmyslilem się nie sprzedaję bo mialem zamiar taki żeby wszystko sprzedać i zakończyć przygodę ale stwierdziłem że to szkoda dalej twierdzę że ms-34d Jest miliardowo lepszy brakuje mi dobrych lamp mocy i czekam teraz za odbiorem cd po lampizacji wtedy to będzie progres jeszcze większy

Też kiedyś chciałem wszystko sprzedać bo im "lepsze" klocki kupowałem tym gorzej grały więc stwierdziłem że nie ma co pakować się w jakieś chwalone typowe Hi Endy bo to nie moja bajka ja audiofilem nie jestem plumkania nie lubię Yaqin jest dla mnie wystarczająco dobry mam tani zestawik i gra fajnie więc po co przepłacać i gonić bez końca króliczka lepiej słuchać muzyki szukać nowych kapel ciekawych płyt to daje więcej radości niż ciągła zmiana systemu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak grają tungsole i czy są to wspolczesne czy nosy nie znam. się chciałbym spróbować lub gdzieś sobie je pożyczyć bo tak odrazu kupować.....

Tung sole grają ładnie fajny wokal góra delikatna nie ostra trochę mało detaliczne takie ciemne pastelowe granie z rytmicznym basem dosyć dobrze kontrolowanym ale jeśli chodzi o barwy to dla mnie ładniejsze bardziej ciepłe barwy mają oryginalne chińskie lampki no ale w nich to wiadomo bas zamulony i bez kontroli . Opis mało Ci pomoże bo u każdego trochę inaczej dane lampki zagrają bo mamy inne kolumny kable i CDki . Ja może jeszcze kupię te 6CA7 Electro-Harmonix bo od dawna mnie ciekawią a cena nie jest wysoka .

Poczytaj tu o lampach :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.