Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC-10L


Daniel75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem dzis do MC-10L 4 lampy 6CG7/6FQ7 Golden Dragon - pierwsze wrazenia sa b obiecujace - jest wiecej detalu a jednoczesnie graja mniej ostro niz 6N1P (co mi przeszkadzalo). Do tego dzwiek bardziej koherentny z wiekszym akcentem na basie. Te lampy maja nieco mniejszy gain.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak 6N1P grają ostro to jakie Ty masz lampy mocy i CD + kolumny ? Jeśli te nowe grają mniej ostro i z jeszcze większym basem to chyba dźwięk jest już tak przebasowany że nie da się tego słuchać bo przecież Yaqin wali tym basem jak szalony ma go zdecydowanie za dużo jak dla mnie i za mało detalu no ale tuning mam nadzieję to zmieni trochę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lampy 4x 6CG7 (teraz) i 4x 6CA7 EH; kolumny Pylon Topaz 20, CD Aidiolab 8200 CD

 

Nie postrzegam zeby ten dzwiek byl przebasowany, za to srednicy jest znaczaco wiecej - wokale sa znacznie bardziej naturalne i namacalne; jednoczesnie ta lampa (6CG7) ma mniejszy gain co moze miec wplyw na ostrosc grania Ale przybylo tez detali co jest fajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CD masz tego którym się ostatnio interesuję porównywałeś go może z innymi CD jak tak to jakimi i napisz jak wypadł muszę się gdzieś wybrać go posłuchać .

 

Gdzie kupiłeś i za ile te 4x 6CG7 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem z Denon 710 DCD - i przegral; Mam rowniez Sony 790 i Onkyo 7011

 

Audiolab to swietny CD i trudno w tej cenie bedzie cos znalezc rownie dobrego moim zdaniem

 

Zerknij :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo 8200 CD ma doskonalego DAC'a ! wbudowanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin wali tym basem jak szalony

 

U mnie basu było w sam raz - jak to dużo zależy od dopasowania kolumn ( KEF iQ9)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie basu było w sam raz - jak to dużo zależy od dopasowania kolumn ( KEF iQ9)

Nie no GS20 też jakoś nie walą basem to nie są duże kolumny głośniczek basowy też mały mają ale ogólnie chodzi o to że Yaqin gra takim bardzo basowym dźwiękiem trochę mu brakuje detali i powietrza no ale za to tylko przyjemne dźwięki trafiają do ucha ;)

Ja muszę CDka zmienić bo mi teraz zamuliło całkowicie dźwięk mam ciepłe kluchy miód i słodkości aż do przesady no ale tuning jeszcze Yaqina czeka to może kondensatorki czerwone Jantzeny i inne bajery trochę odmulą Yaqina mam taką nadzieję .

Widzę że masz teraz 100B jak odczuwasz różnicę w detalach i werblach MC-10L vs 100B bo mi teraz detali i ataku werbli najbardziej brakuje no i góry trochę też za delikatnie mi to gra za ciepło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę że masz teraz 100B jak odczuwasz różnicę w detalach i werblach MC-10L vs 100B bo mi teraz detali i ataku werbli najbardziej brakuje no i góry trochę też za delikatnie mi to gra za ciepło .

 

No i właśnie setka gra tak jak byś chciał. 10L gra trochę miśkowato, z wyraźnie mniejszą dynamiką.

100B - zdecydowanie więcej szczegółów, bardziej przejrzysta góra, nie spowalnia dźwięku, nieco mniej basu. Do tego dwa tryby pracy: triodowy - pełne pasmo, lepsza scena, więcej detali, mniejsza dynamika, ciepło ( trochę mu bliżej do 10L). A w trybie pentodowym - gra skrajami pasma, większa dynamika, dwukrotnie większa moc. Ja gram w trybie triodowym - tak mi bardziej pasi.

Do tego zdecydowanie większe możliwości zabawy lampami. W 10L mały wybór ( 6n1)

100B kupiłem w ciemno, sugerując się tylko opiniami z forum. Nie spodziewałem się aż takiej zmiany na+ ! Myślałem że będą na granicy percepcji, a tu pozytywny szok. 10L od razu do pudła i na sprzedaż, Co nie znaczy, ze to zły wzmacniacz jest:) Tylko 100B bardziej odpowiadał moim oczekiwaniom, zwłaszcza w kontekście posiadanych kolumn.

Piszesz o wymianie cdeka. Sądzę, że dużo więcej osiągniesz wzmacniaczem. Tak dużych różnic nie było przy porównaniu porządnego cd z tanim DVD (Harman Kardon co prawda)

Najlepiej jakbyś miał gdzie posłuchać. Do Olsztyna masz daleko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wiedziałem że 100 dużo lepsza każdy to mówi Ty miałeś oba to wiesz najlepiej do Olsztyna mam bardzo daleko ale dzięki za zaproszenie ;)

Kupiłem 10L bo lampki tańsze a bałem się że gdyby 100 mi często lampy paliła to by mnie te wydatki znerwicowały .

Kolumny i MC-10L zostają ze mną to wiem CD może wymienię ale to po tuningu Yaqina dopiero .

Ty masz Primare CD21 miałem wzmacniacz I21 ogólnie piękne klocki wygląd jak dla mnie extra no i grał też fajnie tylko na wokalach przegrał z Baltlabem Epoca 2 i Yaqinem MC-10L ale gdyby nie ten wokal to bym zostawił sobie wtedy I21 bo z ProAc D15 grał czarująco magicznie nawet :)

Właśnie a jak CD21 zgrywało się z MC-10L ? Słuchasz rocka bluesa metalu ? Jak to grało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, He. Oprócz discopolo, szant i muzyki Niedźwiedzkiego słucham wszystkiego. Od średniowiecza, przez elektronikę, jazz, rock po norweski metal:). I dlatego mam problem sprzętowy, ale nauczyłem się iść na kompromisy.

 

Dużego doświadczenia z kompaktami nie mam. Mam Marzntza CD40, który gra jak DVD Harmana kardona czyli tak sobie.

Miałem Cambridgea D500SE i do niego mogę odnieść CD21. CD21 gra lepszą górą i średnicą, bardziej selektywnie i ma nieco mniej basu. Czyli u Ciebie sprawdziłby się lepiej.

NIe miałem innych-lepszych-droższych. Generalnie większe różnice w brzmieniu jestem w stanie wypracować okablowaniem. Od VDH u mnie lepiej grał OED Qunex Silver Spiral - zdecydowanie bardziej otwarty na górze i przejrzysty (dokupiłem kolejne, do tuningu wzmacniacza - drogo wyjdzie ale warto). A najlepiej - nasza polska Audiomica - niestety trochę kosztuje- no ale ta jakość - żadnego rozmamłania w dźwięku - aż muszę ich poreklamować, bo zasługują.

Głośnikowe. Kimber 4TC - bas dobitny, spokojna średnica i góra. Miałem znienawidzone QED Silver Anniversary - mało basu , dużo środka i góry. U mnie było źle ale u Ciebie - kto wie? MA w stosunku do KEFów graja nieco niżej. Leżą w szafie - jak chcesz posłuchać, to koperta, znaczek, Poczta Polska i wio...:) Jakby co to oddam za darmo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebolx, jeśli dźwięk masz trochę misiowaty to czerwony jantzen superior z-cap jak najbardziej Ci podpasuje, mam takie kondki w DAC;u i grają troszkę wyższym pasmem, detalicznym i precyzyjnym, pasują do charakterystyki EL34 bo ją odmulaja, moim zdaniem dobry krok na przód, ewentualnie podobnie jak w mojej konfiguracji, lampki mocy KT77 GL, jasne lampki sterujące i na przedwzmacniaczu i niesamowite Audyn True Copper, też fajne połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, He. Oprócz discopolo, szant i muzyki Niedźwiedzkiego słucham wszystkiego. Od średniowiecza, przez elektronikę, jazz, rock po norweski metal:). I dlatego mam problem sprzętowy, ale nauczyłem się iść na kompromisy.

 

Dużego doświadczenia z kompaktami nie mam. Mam Marzntza CD40, który gra jak DVD Harmana kardona czyli tak sobie.

Miałem Cambridgea D500SE i do niego mogę odnieść CD21. CD21 gra lepszą górą i średnicą, bardziej selektywnie i ma nieco mniej basu. Czyli u Ciebie sprawdziłby się lepiej.

NIe miałem innych-lepszych-droższych. Generalnie większe różnice w brzmieniu jestem w stanie wypracować okablowaniem. Od VDH u mnie lepiej grał OED Qunex Silver Spiral - zdecydowanie bardziej otwarty na górze i przejrzysty (dokupiłem kolejne, do tuningu wzmacniacza - drogo wyjdzie ale warto). A najlepiej - nasza polska Audiomica - niestety trochę kosztuje- no ale ta jakość - żadnego rozmamłania w dźwięku - aż muszę ich poreklamować, bo zasługują.

Głośnikowe. Kimber 4TC - bas dobitny, spokojna średnica i góra. Miałem znienawidzone QED Silver Anniversary - mało basu , dużo środka i góry. U mnie było źle ale u Ciebie - kto wie? MA w stosunku do KEFów graja nieco niżej. Leżą w szafie - jak chcesz posłuchać, to koperta, znaczek, Poczta Polska i wio...:) Jakby co to oddam za darmo:)

Co do kabli głosnikowych to ja już mam to co lubię Hotline Bluespiral mi wystarczą przerobiłem już troche kabli i te w tej cenie za jaką je kupiłem są bardzo dobre jak jeszcze trafię używane w dobrej cenie to dokupię drugi komplecik do Bi-Wire bo 139pln za metr to zdecydowanie za drogo chociaż patrząc na ceny innych zagranicznych firm to i tak ta cena jest ok . IC też mam dwa które najbardziej mi się podobały z tych wszystkich które miałem VDH Second i Chord Chameleon Silver Plus ale obecnie jakoś VDH cały czas wpięty mam muszę na kilka dni podłączyć CHorda bo już zapomniałem jak gra :) Co do QEDów to miałem kiedyś Genesis Silver Spiral fajny kabelek bardzo poukładany dźwięk a wygląd to już bajka kawał kabla :) IC Qunex Silver Spiral też miałem dawno temu w innym systemie ale pozytywnie go oceniłem pamiętam że górę doświetlił mi wtedy trochę za mocno ale miał przyjemny dźwięk .

 

@Sebolx, jeśli dźwięk masz trochę misiowaty to czerwony jantzen superior z-cap jak najbardziej Ci podpasuje, mam takie kondki w DAC;u i grają troszkę wyższym pasmem, detalicznym i precyzyjnym, pasują do charakterystyki EL34 bo ją odmulaja, moim zdaniem dobry krok na przód, ewentualnie podobnie jak w mojej konfiguracji, lampki mocy KT77 GL, jasne lampki sterujące i na przedwzmacniaczu i niesamowite Audyn True Copper, też fajne połączenie.

Dzięki za potwierdzenie tego o czym myślę teraz już jestem pewny że czerwone kondy muszą być a były tylko przed kupnem Yaqina kazałem je zmienić na oryginalne bo bałem się że będzie za ostro z MA GS20 a tu żadnej ostrości nie ma więc mogły zostać no ale człowiek uczy się na błędach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy takki odgłos w głośniku jak trzeszczenie płyty winylowej kiedy igła dojedzie do końca może oznaczać, że któraś lampa ma dość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy takki odgłos w głośniku jak trzeszczenie płyty winylowej kiedy igła dojedzie do końca może oznaczać, że któraś lampa ma dość?

Sprawdź sterujące bo dziwne szeleszczenia i szmery może też dawać któraś ze sterujących nie koniecznie lampa mocy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy alarm :)

muszę zadbać w końcu o styki lamp. To sterujące w jednym kanale wydawały taki odgłos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy alarm :)

muszę zadbać w końcu o styki lamp. To sterujące w jednym kanale wydawały taki odgłos.

A jednak miałem nosa że to sterujące :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slucham MC-10L i mimo, ze na polce jeszcze stoja Roksan Kandy K2 i Xindak PA-M to jakos mi sie niechce do nich wracac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slucham MC-10L i mimo, ze na polce jeszcze stoja Roksan Kandy K2 i Xindak PA-M to jakos mi sie niechce do nich wracac ;)

O kurde mówisz że nawet PA-M nie podskakuje MC-10L a ja zastanawiałem się nad jego kupnem bo Kandy K2 też miałem masakra jakaś MC-10L go zjada na śniadanko :)

Ale myślałem że ten PA-M to już będzie coś napisz co lepszego ma MC-10L vs PA-M ? Opisz teochę różnic na + i - w jednym i drugim :)

Dobrze że nie kupiłem PA-M :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :)

 

PA-M to swietny klocek ale Yaqin MC-10L ma w sobie cos takiego co nie pozwala go wylaczyc :)

 

Roksan to z kolei mocna dynamiczna integra ale - no wlasnie ale ... :)

 

Nie wiem czy to jest dynamika, czy sposob prezentacji czy pewna 'lampowa' maniera cieplego ale dosc detalicznego przy tym grania - summa summarum nie moge sie od niego 'odlepic' i jednoczesnie zastanawiam sie jak musi grac np model MC-100B, ktory jest obiektywnie (rowniez w testach od 10L lepszy).

 

No i jeszcze ta mozliwosc 'modowania' wzmacniacza za pomoca wymiany lamp - no jest w tym jakas magia i magnes do sluchania wlasnie MC-10L

 

Mysle, ze jednak PA-M jest bardziej szczegolowo grajacym klockiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no właśnie MC-10L ma to coś w sobie a 100B to już podobno o klasę lepiej gra tak piszą nie słyszałem go kupiłem ponownie MC-10L bo lampki tańsze niż w 100B . Nie wiem do końca o co chodzi z tym K2 wielu pisze że K2 dynamiczny mocny a u mnie dynamiki mu brakowało głośnośc na 12 i dopiero coś grało gdzie Yaqin na 10 już lepiej gra no i dynamiczniej niż K2 . PA-M piszesz że bardziej szczegółowy mi w Yaqinie brakuje trochę ostrości i ataku werbli w Baltlabie Epoca 2 te werble grały 2x mocniej teraz są w tle dam Yaqina do tuningu może coś się jeszcze poprawi no i być może CDka zmienię na jaśniej grającego .

Jak znajdziesz chwilę to zrób może porównanie np. na płycie Metallica Black Album i sprawdź jak wypadną te werbelki które powinny dosyć mocno atakować w szybszych ostrych kawałkach ciekawe jak grają w tym PA-M .

Jakie masz lampy w Yaqinie i jaki CD i kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie porownam - jakie to konkretnie kwalki Metallici - a moze zrobil bys mi pliki w formacie mp3 lub flac i podeslal bo nie mam plyt Metalliki.

 

Co do ostrosci grania - wyprobuj lampy militarne rosujskie 6N1P-EW?

 

Ja teraz mam lampy 4x 6FQ7 oraz 4x 6CA7. kolumny mam Pylon Topaz 20; CD Audiolab 8200 CD

 

Xindak PA-M jest bardziej wymagajacy wobec kolumn - to klasa A 2x20 W - powinien miec kolumny o skutecznosci >= 90db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się wysłać takie duże pliki ale może coś wymyślę masz chomika na chomikuj.pl ? Ja mam transfer tam spory wykupiony to bym Ci przesłał punkty i wtedy możesz sobie zassać za free całą płytę we FLAC z chomika bez problemu :)

Mam 6N1P-EW mocy Electro Harmonix i Tung Sol i Chińskie też ale obecnie na EH słucham .

 

o kurdę właśnie wlazłem na chomika i widzę że wycofali możliwość przelewania punktów :-/ co za świat już im nie pasowało że ludzie na alledrogo punkty sprzedawali za grosze to zablokowali :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 6N1P-EW jest b ostro grajaca lampa?

 

Te 6CA7 u mnie to tez EH - graja bardziej wyraziscie i mniej kluchowato.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 6N1P-EW jest b ostro grajaca lampa?

 

Te 6CA7 u mnie to tez EH - graja bardziej wyraziscie i mniej kluchowato.

Tak EW gra ostrzej od 6N1P a te Electro Harmonix EL34 które mam też grają ostrzej i mniej kluchowato niż Tung Sole chciałem kupić te 6CA7 ale obawiałem się że będą miały mniej góry niż te moje EH EL34 moje lampy i sterujące i mocy jeszcze nie są wygrzane dźwięk tak czuję się trochę poprawia z dnia na dzień ale jeszcze jakieś 50 godzin muszą pograć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

ja mam lampy mocy el- 34rft i kondesatory jantzen audio superior-z- cap na wyjsciu,cd po lampizacji i zmienilem lampki amperex bungle boy teraz mam taki super szczegolowy dzwiek detaliczny az sie zastanawiam czy nie jest za ostro teraz ,powiem jedno ludzie maja drogie sprzety i wzmacniacze ,byla u mnie jedna osoba z forum i akurat posiada wzmacniacz lebena !!!! a jak posluchala u mnie jak to gra to bylo widac wielkie zaskoczenie - scena ,glebia przestrzenosc jak sie spytalem czy cos brakuje cos w pasmie ,nic z tych rzeczy -przynajmniej wiem jak to mi gra -bo nie mnie samemu oceniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają tung sole w porównaniu z oryginalnymi chińskimi?Obecne chińskie grają fajnie ale czasem jest cichy pisk w kolumnie i musze wyłączyć i ponownie włączyć wzmacniacz.Jak by tungsole nie grały gorzej to brał bym w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają tung sole w porównaniu z oryginalnymi chińskimi?Obecne chińskie grają fajnie ale czasem jest cichy pisk w kolumnie i musze wyłączyć i ponownie włączyć wzmacniacz.Jak by tungsole nie grały gorzej to brał bym w ciemno.

Bierz w ciemno grają dużo lepiej od chińskich .

 

cd po lampizacji i zmienilem lampki amperex bungle boy

Ja też mam w CD ECC 83 więc te amprexy by chyba u mnie pasowały warto je kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.