Skocz do zawartości
IGNORED

Karkówka


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

CB radio Redakcjo to podstawa podrózowania po tym kraju gdyz bracia z anteny wiedza wszystko i zawsze pomoga

kulinaria to jeden z ulubionych tematów wymiany informacji drogowych na rowni z miejscem pobytu najblizszej drogowki lub zielonych od kontroli transportu

oczywiscie najwyzej w rankingach otrzymuje zawsze swieze jedzenie w dobrej cenie a nie wyszukane kuchnie czy mcdonaladsy

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Ukryte

CB staje się podstawą szans na dotarcie gdziekolwiek w naszym pięknym kraju :). A jeżeli Redakcja będzie się udawać do Stolicy Wielkopolski ponownie, to radzę jeszcze zasięgnąć języka, jak z tej autostrady, od siedmiu boleści, zjechać do Poznania, bo oznakowanie tam jest typowo poznańskie: oszczędne :).

Odnośnik do komentarza
Ukryte

a gdyby tak...zatankowac do pełna wcześniej...są ku temu trzy powody:

-to nieuniknione, ze i tak trzeba będzie zatankować - cuda się nie zdarzają

-samochód bez paliwa nie jedzie,

-samochód kiedy jedzie bardzo szybko pali więcej.

A po czwarte - jakie to piękne krajobraz nie zmącony stacjami benzynowymi

A z Gliwic do Wrocławia 200 km bez stacji beznynowej...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

można było zastsować inną metodę - włączyć bardzo zacny II program polskiego radia i się odprężyć - w tym tygodniu tydzień skrzypców więc byłoby miło. Wtedy mniej walki i gestów na drodze by było - to z zewnątrz wygląda nieładnie a czasami powiem, że wręcz smiesznie. Ja mimo znacząco większego potencjału samochodu nie przekraczam dopuszczalnych prędkości - dlaczego ? bo to nic nie daje - no może minutę przewagi.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Po pierwsze szczere wyrazy współczucia z powodu zniszczenia pięknej maszyny.

 

Czy wiadomo już co było powodem owego zdarzenia? Czy nie był to czasem podejrzany płyn który na niektórych stacjach dla niepoznaki nazywają "benzyna bezołowiowa"? W naszym pięknym kraju tankowanie na przygodnych stacjach jest zawsze przedsięwzięciem wielce stresującym, osobiście zawsze zachowuję paragon w przypadku takiej konieczności.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

A czy przypadkiem Redaktor nie jest sam sobie winien wszystkich tych nieprzyjemności? Zaniedbany technicznie pojazd, pusty bak.. kto normalny tak się wybiera w długą drogę

A już najlepsze jest ukazanie Wielkopolski jako pustkowia, gdzie psy dupami szczekają.. radzę spojrzeć na Mazowsze - bida, smród i ubóstwo, autostrady oczywiście też brak, a to bardzo brzydko negatywnie komentować u innych coś, czego u siebie się w ogóle nie ma.

 

A najlepszy jest ten fragmencik:

 

>>po zaliczeniu 6 punktów karnych i zdarciu sobie gardła od mówienia

>facetom za szybą, co myślę o ich jeździe

 

nie wiedziałem że Redaktor taki nerwowy...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

W sumie to przy każdej nowej autostradzie stacje benzynowe są rozstawione rzadko a wrażenie pustkowia jest bo powinno być - kto by chciał mieszkać koło autostrady.

 

Sam kiedyś miałem podobną przygodę na Słowacji - nowa droga, super nawierzchnia i cała przyjemność zepsuta panicznym zjazdem "na oparach" do jakiegoś małego miasteczka.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Warto wspomnieć, że odcinek autostrady A2 Stryków - Konin jest bezpłatny, między innymi właśnie z powodu braku stacji benzynowych (dla mnie bez różnicy bo jeżdżę na winietę). I proszę nie zwalać całej winy na Wielkopolskę bo większa część tego odcinka leży na ziemiach łódzkich, chociaż to i tak nie ma znaczenia bo autostrady nie podlegają pod województwa. Niech się Redaktor cieszy, że odpadła mu wątpliwa przyjemność przejazdu przez centrum Strykowa (kto jechał ten wie o co chodzi) za sprawą oddanej niedawno do niedawno obwodnicy.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

"Czy wiadomo już co było powodem owego zdarzenia? Czy nie był to czasem podejrzany płyn który na niektórych stacjach dla niepoznaki nazywają "benzyna bezołowiowa"?"

 

Jeszcze nie robiłem autopsji, ale na podsatwie objawów to będzie rozrząd albo korbowód, jak twierdzi mój mechanik. Rozrząd był robiony według papierów niecałe 20 000 km temu... Tak czy inaczej silnik raczej na szmelc. A tego kolegę, co to mówi o moim samochodzie "zaniedbany", zapewniam, że nawet z silnikiem nadajacym sie na złom jest on jeszcze w lepszym stanie, niż 90% wozów w Polsce. No!

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No cóż - Volvo potrafią robić takie numery. Znajomemu padł rozrząd w zupełnie nowym S80 D5. Co nie znaczy że inne ich zalety tego nie rekompensują.

 

Choć z drugiej strony przynajmniej z ciekawości (a może nawet to coś da) sprawdziłbym płyn ciągle znajdujący się w baku... Jeżeli nie będzie się to wiązało z kosztami rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nieźle się ubawiłem. Co do wycieczek z m. st. do stolicy podziemnej pomarańczy to polecam rozwadze podróż 8-mką do Rawy Mazowieckiej, następnie do Brzezin, stamtąd do Strykowa (najbardziej podły odcinek ale bez tragedii) i wlatujemy na autobahn. Nadkładamy parę kilometrów ale można przeżyć - zysk to tylko 57km przejechane drogą o jednym pasie. Co do oznakowania zjazdów w samym Poznaniu to nie rozumiem zarzutów - są raczej dokładne. Oczywiście brak oznakowanego zjazdu "do ciotki Hani" ale nie przesadzajmy.

 

Niezłą opcją, jeżeli wiemy odpowiednio wcześniej o konieczności pojawienia się w Poznaniu, jest podróż samolotem. Zdarza mi się od czasu do czasu latać a bilety można wyrwać za niecałe 400zł tam i nazad. Podliczając paliwo + opłaty za A2 zamykamy się w podobnych kosztach. No może oprócz tego że w 45minut jesteśmy na Ławicy;-)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nie od Rawy do Strykowa tylko od Brzezin do Strykowa jak wspomniał wcześniej kolega. Droga wojewódzka numer 708, bo o niej tu mowa to rzeczywiście obraz nędzy i rozpaczy, ale jest droga alternatywna i nawet trochę krótsza. Jadąc od strony Rawy nie skręcamy tak jak znaki pokazują w DW 708 na Stryków tylko jedziemy tak jak na Łódź i skręcamy przed kościołem w Brzezinach w prawo z zakazem do 10 ton - ja ważę trochę więcej i niestety muszę jeździć drogą za którą wstyd by było chyba nawet w Rumuni. Z resztą z Warszawy do Poznania średnio się opłaci jechać przez Rawę Mazowiecką, no chyba że startujemy z Raszyna, jak już to lepiej w Łowiczu prosto na Kutno starą dwójką na Kutno i w Kole wbijamy się na A2. Droga dobra bo w tamtym roku robili od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

jakies bajki wypisujecie kazda droga z Rawy w strone Łodzi i kazda droga z Brzezin do Strykowa czy Głowna to najpodlejsze wiejskie drogi niektore z nowym asfaltem niektore dziurawki

waskie pełno ograniczen,palantów gnajacych do w-wy do roboty rano i wieczorem z powrotem ,furmanek ,traktorów i tirów ktore nie sa w stanie wyrobic niektorych zakretów

połaczenie strykow/wa-wa to jedyne wyjscie

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Ukryte

cir - to że jechać z Warszawy do Poznania przez Rawę i Brzeziny to ja wiem doskonale, że się nie opłaci, chciałem tylko powiedzieć, że jak ktoś już się w tych Brzezinach znajdzie i chce się dostać do Strykowa/autostrady to niekoniecznie musi jechać wspomnianą podłą drogą jeżeli jedzie osobówką. A Redaktor niech jeździ tak jak jeździł do tej pory tylko niech pamięta żeby uzbroić się w odpowiednią ilość paliwa, a jak już koniecznie chce jechać jak to zwykło się mawiać w lotnictwie na oparach to w Łowiczu prosto starą dwójką gdzie na brak stacji nie można narzekać.

Co do oznakowania zjazdów z autostrady - absolutnie się nie zgodzę, a i oznaczenia w samym mieście ... no stolica ma się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.