Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do salonu 80m2, jakie?


Nienormalny

Rekomendowane odpowiedzi

sub niestety odpada z powodów wymienionych wcześniej. Szkoda, bo rozwiązałby problem.

 

Na allgro można dostać B&W Nautilusy 801 oraz 802. Te skrzynki chyba dadzą radę. Zastanawiający jest jednak fakt, że facet sprzedający 801 wystawia je poraz n-ty bez rezultatu. Dlaczego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kolumny to moim zdaniem kiepski pomysł - lepiej kupić 2, za to lepsze. Z drugiej ręki Twój znajomy może spróbować kupić wysoki model Triangli albo (choć ja tej marki nie lubię) B&W, ewentualnie coś z polskich konstrukcji. Ostatnio Nuda Veritas chwaliło się jakimiś głośnikami aktywnymi - można by ewentualnie spróbować czegoś w tym rodzaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz sie skłaniam ku kupnie klasycznej konfiguracji 2 kolumn... i jesli będzie mu mało to dopiero potem bęziemy mysleć. Dlatego też pomysł z B&W, 801 i ich 36 cm woofer chyba dadzą radę. 802 to też nie w kij pierdział konstrukcja, może nie zejdzie AŻ tak nisko (a to może nawet lepiej), za to zrobi to szybciej. Nigdy ich nie słuchałem natomiast, więc byłoby to profanacyjne kupno w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi bowersami byle jaki wzmacniacz i calosc zagra byle jak, wogole do tych kolumn wzmacniacz to nie jest prosta sprawa, niektorzy szukaja go bardzo dlugo, dlatego amatorowi nie zaserwowałbym tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że sa wybredne jeśli chodzi o źródło prądu. No ale są pewnie klocki, które dadzą radę, na wzmacniacz pójdzie ok 20k zł, poszukam opinii uzytkowników, mozliwe, że z tym budżetem da się coś wykombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh przypomnialo mi sie sie jak na ostatnim audio show lazil facet i zaczepial wszystkich wystawcow krzyczac zeby wszyscy slyszeli ze ma nautiliusy i ze szuka mocnego wzmaka bo jego za slaby. dyskutowal z nimi glosno tak zeby kazdy slyszal, i czekal az ktos potraktuje go powaznie...w sumie bylo to zabawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.Himler, 4 Lut 2009, 16:39

 

>z tymi bowersami byle jaki wzmacniacz i calosc zagra byle jak, wogole do tych kolumn wzmacniacz to

>nie jest prosta sprawa, niektorzy szukaja go bardzo dlugo, dlatego amatorowi nie zaserwowałbym tych

>kolumn.

 

Dokładnie.

Integra raczej odpada, jak ma GRAĆ.

Znam relacje ludzi, którzy wpinając do 800 czy 801 nie byle jakie końcówki Krella, otrzymywali brzmienie... radyjka:) Dopiero FPB 600 dawał zagrał.

Owszem - Gryphon Antileon jest do dostania za Odrą (jakieś 5 kiloeuro), ale do tego jeszcze przednie źródło i znakomity pre, nie mówiąć o kabelkach XLR...

Oprócz 20 tys. z hakiem na POWER, trzeba więc dołożyć minimum 20-30 kzł (na używane pre, CD i kabelki). Im wiecej, tym lepiej.

Jak wszystko się zgra - "kopara" opadnie. Gwarantowane!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypominam, że nie kompletuję (niestety) zestawu o wyrafinowanym brzmieniu ukazującym wszelkie niuanse muzyczne...

 

W obecnej chwili źródło to a jakże, Denon. Jakieś blueray z górnej półki, dvd-3800bd. Zmiana na CD odpada, bo nie tylko cdaudio ma być z tego odtwarzane, również koncerty i inne pierdoły. W związku z powyższym skuszę się prawdopodobnie na pozostostawienie Danonka jako transport i zakup osobnego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TL 260 i nie dam na nie złego słowa powiedzieć. Widziałem je na zdjęciach, w sumie nic specjalnego, ale jak zobaczyłem je na żywo to mnie zatkało w pozytywnym sensie :D Z tym, że cięzko bedzie je upolować. Tak czy siak, jest sporo innych kolumn, które spokojnie poradzą sobie z tą powierzchnią, np. wspomniane nautilusy, infinity, wyższe modele triangli, paradigma, Jmlab Electra 946 itd... Ale każdy musi sam ocenić co mu najlepiej pasuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam się z Wami panowie, wybór jest, chociaż brzmienie które sobie klient zazyczył obawiam się, że nie będzie łatwo uzyskać. Od poniedziałku do piątku ma być kulturalnie, ale w weekend ma urwać głowę. Pogadałem, poświrowałem i kupujemy 2 kolumny - najwyzej będziemy kombinowali później.

 

Nautilusy 801 z allegro będą dostępne dopiero w marcu, więc odpadają. 802 są w zasadzie zbyt drogie z allegro, skoro tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

można je dostac za niewiele drożej... nowe i w ślicznym kolorze.

 

Himler, Wiem, że bowersy sa trudne, wybredne i cieżkie do napędzenia - stąd ukłon w stronę ludzi kórzy mają z nimi doświadczenie. Może jakies sensowne monobloki Marka Levisona, z tego co wyczytałem dają radę. Budżet spokojnie może wzrosnąć, niech to będzie 30k jeśli potrzeba. Aj... co ja bym dał, żeby usłyszeć je w synergicznym zestawie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny, 4 Lut 2009, 18:29

 

>Panowie przypominam, że nie kompletuję (niestety) zestawu o wyrafinowanym brzmieniu ukazującym

>wszelkie niuanse muzyczne...

>

>W obecnej chwili źródło to a jakże, Denon. Jakieś blueray z górnej półki, dvd-3800bd. Zmiana na CD

>odpada, bo nie tylko cdaudio ma być z tego odtwarzane, również koncerty i inne pierdoły. W związku z

>powyższym skuszę się prawdopodobnie na pozostostawienie Danonka jako transport i zakup osobnego

>DACa.

 

Nomen omen. Wiesz, co moim zdaniem zabrzmiało naj na odsłuchach N801 Nautilus? Nie CD Wadia...

Był to koncert Claptona z DVD Denona!!!(o ile pamiętam był to model 2800:) Tupało się poprostu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100004825 1233780878_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika, źródło, kable wszystko do takich kolumn jak wspomniane B&W 802/801 itp. musi być z wyższej półki, pomieszczenie też powinno posiadać "adaptację", żeby to "grało", a nie hałasowało i tylko wyglądało! Zwłaszcza w 80m2, gdzie mamy potężną powierzchnię sufitową itp. Nie wiem, czy kolega miał styczność z dobrym audio, ale jeśli pierwsze poważne kolumny to miały by być nautilusy, to tak jakby uczyć się jeździć bolidem F1 :) Te B&W nie wybaczają błędów. Kaski na to pojdzie sporo! Efekt soniczny to zagadka :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga jak mozesz ufac opinom z forum chcac wydac chocby nawet 20 tys. ten wątek to od pocżatku prowokacja. po pierwsze denon avc-a1h czy tez 5808 w usa czy nawet taki uklad dzielony nie jest czyms wspaniałym przy zastosowaniu odrębnych końcówek dla każdego kanału . Druga sprawa gra on jak wzmacniacz stereo z półki około 3 tys. Poza tym bez pomiarów 80metrowego pokoju bedziesz miał przypadkowe wyniki i groch z kapusta a nie muzyke. Co do nautilusów się nie wypowiadam - nie jestem ich fanatykiem - uważam że mają klasę ale nic więcej. Poza tym 20 tys...... tak na dobry ekran np Carady do projektora to w sam raz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT, 4 Lut 2009, 22:00

 

>Elektronika, źródło, kable wszystko do takich kolumn jak wspomniane B&W 802/801 itp. musi być z

>wyższej półki, pomieszczenie też powinno posiadać "adaptację", żeby to "grało", a nie hałasowało i

>tylko wyglądało! Zwłaszcza w 80m2, gdzie mamy potężną powierzchnię sufitową itp. Nie wiem, czy

>kolega miał styczność z dobrym audio, ale jeśli pierwsze poważne kolumny to miały by być nautilusy,

>to tak jakby uczyć się jeździć bolidem F1 :) Te B&W nie wybaczają błędów. Kaski na to pojdzie sporo!

>Efekt soniczny to zagadka :D

 

Wszystko prawda. Te wszystkie porady można traktować jak strzały w totka. Prawdopodobieństwo trafienia w sedno prawie ZERO...

A suficik moze być taki>>>>

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Racja, wg mnie zaczynać od 801 to bezsens! tym bardziej jak się nie ma konkretnego gustu ani żadnego porównania, wyrzucona kupa kasy... przynajmniej ja to tak widzę, że lepiej zacząć od czegoś "lżejszego kalibru". Zakup kolumn to około 25-30% zestawu. Kumplowi najlepiej byłoby kupić na poczatek Zeusy abo jakiś cervin vega czy tego typu hałaśniki, a jak dojrzeje do lepszego dźwięku to jechać dalej :) tym bardziej z tym poronionym pomysłem 4 kolumn ma to sens.

Jak kupisz takie 801 w takie warunki to one się tam zmarnuja, dużo lepiej od hałaśników nie zagrają a i kasa dużo wieksza. Chyba że przyszłosciowo - licząc się z adaptacją tej "hali" i przyszłymi nakładami w elektronike, wtedy tak, jak najbardziej miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw decyzji dotyczacej kolumn,poniewaz tez probuje naglosnic pomieszczenie moze nie az tak duze,ale 60m2 to tez nie w kij dmuchal.Mimo wszystko B&W to nie jest najlepszy pomysl,bedzie brakowalo wypelnienia,dzwiek bedzie sprawial wrazenie suchosci.Sadze,ze nie obejdzie sie bez suba a moze nawet dwoch,chyba,ze Infinity w tym watku ktos je wymienial wiec nie bede sie powtarzal.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ja na 60m2 bez chwili zastanowienia zapakowałbym JM Laby 946 :) chociaż i te moje dałyby radę :D

801 na 80m2 tez dmuchną, pod warunkiem posiadania mocarnej elektro(w)niki. Zapakować odpowiednie kolumny do takiego metrażu to żaden problem, tylko czym to później napędzić ???

Mając 80m2 poszukałbym JBL 4350, ale nie orientuję się jak to cenowo stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest rozwojowa ciągle. Uscislając pare rozbieżności:

 

pokój 80m z sufitem na wysokości sporo ponad 3 m - troche tam przestrzeni jest. Nie jest pieknie wygłuszony, no ale nie sa to gołe ściany. Kolumny będą dwie. Nie beda to nautilusy 801, bo gość będzie je miał dopiero w marcu. Bardzo może będą to 802 - i liczę sie z potrzebą zakupu odpowiedniego prądu do tego.Prąd prawdopodobnie będzie dostarszały klocki Classe - dedykowane w zasadzie pod B&W - nie wiem jeszcze dokładnie które, to będzie ściśle zależało od ich ceny. Kabelki do dobrania już na miejscu. Źródłem będzie jakieś dośc hajendowe dvd - dlatego do zestawu dojdzie jakiś zewnetrzny DAC.

 

PS. Nie, nie będą to zeusy, ja tego zestawu też będe słuchał;)

PS2.Bardzo doceniam rady marcina9999 (czy jakoś tak) który sugeruje dozbieranie do 100 tys. (czemu nie do 200k?) i mamroczącego coś o jakiś ekranach ale chyba sie bez nich obejdzie;)

PSX. Infinity odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.