Jump to content
IGNORED

Jakie kolumny do NAD serii S ?

LukRin

Recommended Posts

Witam,

W związku, iż posiadam małe dziecko zmuszony jestem przesiąść się z kolumienek podłogowych na podstawkowe. Posiadam zestaw NAD S-100 + NAD S-200 + NAD S-500i oraz kolumny AP Yara z których jestem bardzo zadowolony. Pokój w jakim znajduje się zestaw ma ok. 15 m. Proszę Was o pomoc w doborze nowych kolumienek. Na kolumny przeznaczam ok. 6000 pln, jak najbardziej w grę wchodzą używane kolumny. Zależy mi, aby grały podobnie, a nawet lepiej niż posiadane Yary ( przestrzeń, średnica, przejrzystość, znikanie w pomieszczeniu )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witaj,

można pomyśleć o AP monitorkach np. AP Step, jednak z drugiej strony Audio Physic słynie z świetnych kolumn wolnostojących. Proponuję Ci zwrócić uwagę na następujące moim zdaniem optymalnie dobrane zestawy podstawkowe:

1. HARBETH HL-P3ES2 lub najlepiej co zdecydowanie polecam HL-Compact 7ES-3. Druga kolumna jest dosyć dużym monitorem, jednak pod względem jakości dźwięku będzie to optymalna propozycja.

2. CHARIO Constellation Delphinus - dosyć potężny monitor, brzmenie dynamiczne, mocna, zaokrąglone. W stosunku do konfiguracji z AP dźwięk będzie bardziej ocieplony, troszkę mniej szczegółowy. Efekt końcowy jednak w dużej mieze zalży od pomieszczenia,

3. MONITOR AUDIO GS10 - znacznie tańsza propozycja, jednak klasowo zbliżona do AP Yara.

Proponuję jednak odsłuch w Twoim pomieszczeniu, gdyż akustyka ma bardzo duże znaczenie

Hidden Content

Ja proponuję usher. 817-be to fantastyczna kolumna: gdzieś niedawno ktoś pytał na forum. Miałem x-718 i było świetne. Z berylem na górze jest jeszcze lepiej: słuchałem dwa razy i byłem pod dużym wrażeniem. Prawdopodobnie jednak przestrzeń nie będzie tak świetna jak z AP, ale reszta, ośmielę sie stwierdzić, powinna być lepsza.

Hidden Content

Jeżeli 15m2 to wspaniałe będą Totemy Model 1. Miałem je ponad 5 lat właśnie w niecałych 15m2. Przez parę lat grałem również na sprzęcie NADa. Myślę, że w tak niedużym pomieszczeniu będą pod każdym względem lepsze od AP Yary. Robiłem m.in. porównawczy odsłuch (w dużym pomieszczeniu) YP Spark i Totemów Model1. Sparki zagrały w porównaniu szorstko, szaro, bez barwy, bez emocji, kartonowo. Gdyby grały bez porównań to wszystko było OK, ale właśnie włączone po Totemach, w porównaniu do nich, nie zagrały w ogóle. Model 1 to żywa muzyka, klarowność, płynność, muzykalność, wielobarwność. Tak sytuacja wyglądała, a moja opinia jest niezależna od faktu, że właśnie sprzedaję moje Totemy Model 1 - ogłoszenie w dziale ogłoszeń.

Hidden Content

Dziękuje Wam za pomoc w doborze nowych kolumienek :) Dzisiaj się dowiedziałem, że mogę nabyć od znajomego w dobrej cenie kolumny Sonus Faber Electa. Co o tym sądzicie ? Będę je miał na odsłuch dopiero za tydzień.

Hidden Content

Jeżeli w dobrej cenie, to czekamy na relację.

A jak dobra ta cena?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.