Skocz do zawartości
IGNORED

Szybki, twardo grający interkonekt


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

To może spróbuj taki kabel ze srebra, co Forumowy kolega Arek__45 sprzedaje. Miałem go kiedyś na próbę. Moim zdaniem spełnia opisane przez Ciebie potrzeby/cechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych rekomendacjach cena Argenteusa skoczyła na allegro z 108zł do 148zł :O Albo to kryzys dopadł wreszcie kable ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troszkę off-topowo, zauważyłem coś co zaciekawi osoby poddające w wątpliwość moją adaptację akustyczną ;)

 

Zrobiłem eksperyment przysuwając kolumny do tylnej ściany. Wszelkie prawidła mówią że bas powinien się zdudnić, podbić w cały zakresie. Z tym że ja mam bardzo mocno zagospodarowane rogi pomieszczenia, a bezpośrednio za kolumnami wiszące w odstępie od ściany ciężkie maty, a pod nimi jeszcze pułapki basowe mojej konstrukcji ;) Tak więc przysunięcie kolumn do tych ustroi powoduje, że kolumny zachowują się jakby im zatkać bas reflexy ;P Bas traci wykop i wypełnienie, zero dudnienia, powiedziałbym że pierwsze skrzypce gra średnica i góra (często w taki ustawieniu nieznośna). Po odsunięciu kolumn do regulaminowych 40cm równowaga tonalna w całym paśmie wraca ;)

 

Tak więc skuteczność moich bas-trapów niezbicie potwierdzona ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoim ostatnim wpisie na temat reakcji basów na ustawienie względem tylnej ściany, jeszcze raz przeczytałem, co chcesz w tym względzie zmienić. Moim zdaniem kontroli basów nie uzyskasz poprzez zmianę kabli, zwłaszcza IC.

Najlepiej do tego nadaje się obudowa zamknięta, ale proste zatkanie otworu i dodatkowe wytłumienie obudowy spowoduje zapewne spore uszczuplenie basu. U mnie w 16m, w obudowie zamkniętej grają dwie osiemnastki i basu nie jest za dużo. Ale konturowość i kontrola są zna-ko-mi-te. Dochodzi do tego łatwość ustawienia kolumn. Pokój, tak jak i w twoim przypadku dobrze wytłumiony.

Zmienić charakter pracy głośnika, bassrefleksu i pomieszczenia poprzez IC, trudna sprawa.

Pozdrawiam

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie chodzi o zmianę zasadniczą - bo koledze najwyraźniej podoba się charakter Dynek. Myślę, że chodzi mu o ostateczny szlif i zredukowanie mulenia/ciagnięcia kabli microfonowych. I dobry kabel jak najbardziej spełni oczekiwania. A zatykanie basrefleksów to to jest dopiero gwałt na kolumnie. Sory Michał, ze się wciąłem - koledzy pewnie mają dobre intencje - ale nie sa chyba Świadomi ile godzin potrafisz się brędzlować nad kątem dogięcia czy ciężarem standu:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Seba. Nie chodzi mi o zrobienie z Dynek Focali na dole ;P Zmiany, jeśli nawet subtelne ale na plus, będą już mnie zadowalać :) Choć po ostatnich eksperymentach z pożyczonymi konektami, szykuję się na nie lada niespodzianki ;) Przykład pierwszy z brzegu: najtańszy CD Technicsa na dobrych konektach grał lepiej niż RCD-971 Rotela na czinczach za pare zł :]

 

Co do obudowy zamkniętej, od dawna mam to w planie ;) Dokładnie chodzi o zrobienie suba, lub dwóch, na 25-35cm głośniku w obudowie zamkniętej. Z tym że nie wiem czy będzie on potrzebny w tym pokoju w którym gram teraz, niecałe 15m2. Zmiany w basie jakie usłyszałem po podłączeniu antykabla głośnikowego, też i porządnych interkonektów, raczej pozwalają stwierdzić, że wystarczy odpowiednie dobranie kabli i źródła by uzyskać satysfakcjonujący wynik na średnim basie, czyli tym jaki przenoszą małe Dynki.

 

W planach, raczej dalekosiężnych, przeprowadzka do większego pomieszczenia, może na strychy, tam będę już myślał o tych subach ;) Jak już wspominałem, w 20m2 basu z samych Dynek było dla mnie za mało :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78,

 

zapewne nie chodzi o zmianę zasadniczą - bo koledze najwyraźniej podoba się charakter Dynek. Myślę,

>że chodzi mu o ostateczny szlif i zredukowanie mulenia/ciagnięcia kabli microfonowych. I dobry kabel

>jak najbardziej spełni oczekiwania. A zatykanie basrefleksów to to jest dopiero gwałt na kolumnie.

>Sory Michał, ze się wciąłem - koledzy pewnie mają dobre intencje - ale nie sa chyba Świadomi ile

>godzin potrafisz się brędzlować nad kątem dogięcia czy ciężarem standu:)))

 

dokładnie,

 

to tyko na tym forum - człowiek pyta o IC a tu doradzają mu szybką zmianę kolumn i to najlepiej na te które sami właśnie sprzedają (nie podając żadnego uzasadnienia merytorycznego takiej zmiany), zupełnie ignorując fakt, że Micke13 zjadł już zęby na dynaudio w dobrym tego słowa znaczeniu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie teraz na pożyczonym Nordoście Flatline. Przyzwyczaiłem się do niego na tyle, że przeraża mnie perspektywa rychłego powrotu do zmulonego Gothama czy bezbasowego Klotza :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak więc wybór padł na kabelek Audioquest Viper, udało mi się kupić 0,5m za 300zł :)

 

Gra już kilka dni w systemie i co musze powiedzieć wprowadził zmiany jakich oczekiwałem ;) Może jedynym ujemnym zjawiskiem jest to, że niektóre płyty (zwłaszcza CD-Ry) przestały grać :/ Kabelek bezlitośnie łowi syfy w tylu płaskości nagrania, kiepskiej góry, za to dobrej jakości realizacje potrafią dać popis stereofonii, głębi, kolumienki znikają :) Niestety czeka mnie zmiana odtwarzacza CD, Akai jest zdecydowanie za bardzo audiofilski i na tym kablu wybiera sobie płyty jakie chce odtwarzać ;P

 

Co do basu, został tak mocno chwycony za pysk... że zaczęło mi go brakować ;P Zaraz się zabieram za zmiany w akustyce, pułapki basowe które były bardzo skuteczne w eliminacji dudnienia teraz zdają się przeszkadzać ;) Niewątpliwie zmiana IC łączącego pre by się jeszcze zdała. Klotz niestety nie ma potężnego basu, mimo wszystko na razie poczekam i poustawiam wszystko tak, żeby grało dobrze z nim.

 

Dziękuję wszystkim za porady !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.