Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w klubie użytkownikow kolumn HECO. Ja nabyłem celan gt 702. Obecnie szukam wzmacniacza stereo dla siebie. Przesłuchałem ich już sporo i na razie Arcam a29 jak dla mnie gra najlepiej. Ma przyjmny bas tylko trochę piaszczy na średnich i naturalizuje wokale. Jednak da się tego słuchać godzinami. Z czym gracie swoimi kolumnami?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kopernik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie użytkownikow kolumn HECO. Ja nabyłem celan gt 702. Obecnie szukam wzmacniacza stereo dla siebie. Przesłuchałem ich już sporo i na razie Arcam a29 jak dla mnie gra najlepiej. Ma przyjmny bas tylko trochę piaszczy na średnich i naturalizuje wokale. Jednak da się tego słuchać godzinami. Z czym gracie swoimi kolumnami?

 

Pozdrawiam

 

U mnie celany 702 graja narazie na denonie 1500ae,zastanawiam sie nad Roksanem Kandy k2, lub sie zdenerwuje i beda graly spod koncowki marantza mm7055. Stereo i tak prawie wogole nie slucham a jak juz to z youtuba z dzieciakami wiec... moze lepiej skupic sie na kinie. Koncowke 7055 mam ale zasila teraz centrala i 4 suround

Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miałem denona 1520ae. Bas był taki jakby ktoś młotkiem od środka pukał. To niestety cechy wyzszych denonow. Lepiej gra na celenech pma 720 ae ale brakuje mu mocy. Arcam schodzi nisko i porusza membranami naszych celenów jak wiatr. Efekt warty sprawdzenia. Nie wiem czy jakikolwiek wzmacniacz robi to samo z tymi kolumnami. Jak ktoś ma okazję to polecam spróbowac. Ja ostsecznie nie kupie tego arcama bo znalzlem w internecie informacje o kilku egzemplarzach z tą samą wadą fabryczną, którą zresztą miał mój testowany egzemplarz.

Nie jest łatwo znaleźć dobrze grający wzmacniacz do moich kolumn.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jak jestes ze ślaska mogę podjechać z moim c356bee po modzie. Sam jestem ciekaw jak zagra z celanami bo z moimi gs20 zgrywa się rewelacyjnie. Ogólnie to planuję wypożyczenie celanów i skonfrontowanie ich z gs20 u mnie w domu.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Bawię się w audio w wolnej chwili i nie wiem, czy znajdę czas.

Mam zamiar wypróbować Nada c368. Naczytałem się pochlebnych opinii i czas skonfrontować to z rzeczywistością, z którą bywa rożnie. Słowo pisane nie odzwierciedla tego co słychać niestety. Niektórzy piszą prawie poezję.

Słuchałem kiedyś Nada 356 i był jakiś taki gęsty i mocny ale brakowało mi rozdzielczości. Było sopor chaosu. Jestem po odsłuchach: CA CX80, Marantz 8005, Denon 1520ae, audiolab 5300a, Arcam a29, a39, AA x-i75, Naim nait 5si, Roksan k3. Tylko Arcam A29 robił z tym koumnami fajne rzeczy. Jednak jest z nim problem techniczny i mam obawy z jego kupnem. W połączeniu z CDS27 piaszczy jak diabli dlatego lepsze jest połączenie przez irDAC. Na razie słucham Denona pma 720 ae z CD i streamerem do kompletu (mój stary zestaw) i gra to przyzwoicie jak na tak tani sprzęt. Słychać, że brakuje mocy. Reszta niestety nie dała rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadl roksan k3? Slabo bylo? Chcialem kupic k2.

 

Polecany jeszcze do celanow jest Musical Fidelity M5

 

Dzięki za propozycję. Bawię się w audio w wolnej chwili i nie wiem, czy znajdę czas.

Mam zamiar wypróbować Nada c368. Naczytałem się pochlebnych opinii i czas skonfrontować to z rzeczywistością, z którą bywa rożnie. Słowo pisane nie odzwierciedla tego co słychać niestety. Niektórzy piszą prawie poezję.

Słuchałem kiedyś Nada 356 i był jakiś taki gęsty i mocny ale brakowało mi rozdzielczości. Było sopor chaosu. Jestem po odsłuchach: CA CX80, Marantz 8005, Denon 1520ae, audiolab 5300a, Arcam a29, a39, AA x-i75, Naim nait 5si, Roksan k3. Tylko Arcam A29 robił z tym koumnami fajne rzeczy. Jednak jest z nim problem techniczny i mam obawy z jego kupnem. W połączeniu z CDS27 piaszczy jak diabli dlatego lepsze jest połączenie przez irDAC. Na razie słucham Denona pma 720 ae z CD i streamerem do kompletu (mój stary zestaw) i gra to przyzwoicie jak na tak tani sprzęt. Słychać, że brakuje mocy. Reszta niestety nie dała rady.

 

Pozdrawiam

 

.

Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się znam ale chyba ominięta jest sekcja przedwzmacniacza itd. Nieaktywne są pokrętła bas i treble. Modyfikowany gra jaśniej z większą ilością szczegółów ale to trzeba by usłyszeć samemu. Porównywałem go ostatnio z trzy razy droższym wzmakiem i bym nie zamienił.

 

P.S.

Na znanym portalu aukcyjnym jest oferta i opis modyfikacji.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksana K3 bas miał ok. Średnica i wysokie jakieś mdłe. Nie dałem rady długo słuchać. Wcześniej słuchałem to z jakimiś kefami za ponad 10k i grały ciekawie. Niestety nie z celanami gt702. W tym samym czasie miałem naima 5si ale ten wypadł jeszcze gorzej. k2 nie słuchałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do zestawu sprawdzonych wzmacniaczy Primare i22. Niestety po dłuższym słuchaniu bas okazał się punktowy i krótki bez wybrzmienia, średnica słabo słyszalna i piaszcząca a w wysokich syczał. Czyli wyrazy z "s" robiły ssss.

 

Pozdrawiam

 

Tobie to pozostaje jedynie wymiana kolumn na inne. Nic ci nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem u S4 THE NEW STATEMENT i podłącze do NADa 375 i zobaczymy co wyjdzie z połączenia. Zdam relację

 

No to grubo..

 

 

Potem jak bedziesz szukal centrala to akurat sa takie wynalazki:

 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/heco-exklusiv-center-top-highend-celan-statement/729871274-172-8391

 

Tylko dziwne ze nic nie ma o tym glosniku na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

2x200W w 8Ω z NADa o SN 92dB z praktycznie najlepszymi kolumnami marki Heco ? (concerto grosso nie licze bo sa naprawde za duze).

Bedzie zacnie.

Gratulacje Bogusław

 

To się jeszcze okaże...kumpel miał je parę lat i ni hu hu ich nie ogarnął...grał na MF M6i...

Trza mieć do nich pomieszczenie...no chyba że lubimy na kiblu skakać ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co to będzie.

Potrzebuje trochę czasu na aklimatyzacje do innego dźwięku a potem próby ustawiania samych skrzynek (co łatwe nie będzie, bo waga słuszna) i testy. Obecnie to około 25m2 ale buduje się 36m2 (powinny starczyć).

 

To się jeszcze okaże...kumpel miał je parę lat i ni hu hu ich nie ogarnął...grał na MF M6i...

Trza mieć do nich pomieszczenie...no chyba że lubimy na kiblu skakać ;-)))

trochę mnie zmartwiłeś tym wpisem bo w planie był właśnie MF 6-ka

Teraz w planie bedzie Yamaha A-S2100

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co to będzie.

Potrzebuje trochę czasu na aklimatyzacje do innego dźwięku a potem próby ustawiania samych skrzynek (co łatwe nie będzie, bo waga słuszna) i testy. Obecnie to około 25m2 ale buduje się 36m2 (powinny starczyć).

 

 

trochę mnie zmartwiłeś tym wpisem bo w planie był właśnie MF 6-ka

Teraz w planie bedzie Yamaha A-S2100

 

Miałem pierwszą wersję Statementów i tę Yamahę ale niestety nie razem. Kolumny dla mnie miały za duzo basu i to nawet w 37 mkw, oby nowa wersja była bardziej wstrzęmiźliwa. Natomiast as 2100 to dobry trop w tej klasie cenowej ale bezwzglednie posłuchaj z tymi kolumnami przed zakupem i najlepiej u siebie. Yamaha ma mocny bas, do tego bas ze Statementów to może być zbyt dużo.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co to będzie.

Potrzebuje trochę czasu na aklimatyzacje do innego dźwięku a potem próby ustawiania samych skrzynek (co łatwe nie będzie, bo waga słuszna) i testy. Obecnie to około 25m2 ale buduje się 36m2 (powinny starczyć).

 

 

A jakie wczesniej kolumny miales? / Masz teraz? Cos ze stajni Heco miales?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilkulrotnie słyszałem Statementy z Yamahą AS1000 (znajomy miał).

90W nie kontrolowało basu.

Yamaha 2100 ma tyle samo, więc jest to zły trop.

Kolega zmienił na 200W dzielonkę i to już pozwoliło kolumnom pokazać klasę!

 

As2100 ma chyba po 20000 uF więcej na kanał kondensatorów, co robi różnicę. Przygodę ze Statmentami zakończyłem z Dussunen V6i, który był znacznie mocniejszy i nie o kontrolę chodziło tylko zbytnią obfitość basu co raczej przypisywałbym kolumnom, a nie źle dobranemu wzmacniaczowi.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilkulrotnie słyszałem Statementy z Yamahą AS1000 (znajomy miał).

90W nie kontrolowało basu.

Yamaha 2100 ma tyle samo, więc jest to zły trop.

Kolega zmienił na 200W dzielonkę i to już pozwoliło kolumnom pokazać klasę!

 

Przez to ze maja niska nefektywnosc 86dB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.