Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ty przekreciłes tego nada do oporu.... szok :-)

Przecież tam musiał być taki hałas z 100db jak nie lepiej... :-)

Te kolumny naprawdę są ogromne i warunek trzeba dla nich mieć miejsce i co najważniejsze nie mogą stać bliżej ściany niż ok 0.5m z uwagi na te bass refleksy.

Z tego co widzę Bogus to masz je strasznie wcisniete i ograniczone z obu stron . Nie za bardzo jak mają rozwinąć skrzydła.

Masz racje. Miałem je do przodu o metr od ściany to około 1,5 do membran i wtedy było dobrze ale salonik mam malutki i nacisk żonki by pod ścianę wcisnąć.

PS Hałas jest taki że "darcia" własnego głosu nie słyszę, hehe

 

Witam,

mam Magnata RV3 podpietego pod HECO Concerto Grosso i powiem tylko REWELACJA.

Magnat RV4 u mnie zagości na testy za miesiąc, a Concerto Grosso - to możne kolejny krok

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Miałem je do przodu o metr od ściany to około 1,5 do membran i wtedy było dobrze ale salonik mam malutki i nacisk żonki by pod ścianę wcisnąć.

PS Hałas jest taki że "darcia" własnego głosu nie słyszę, hehe

 

 

Magnat RV4 u mnie zagości na testy za miesiąc, a Concerto Grosso - to możne kolejny krok

 

Magnata RV4 mialem ale sprzedalem bo slabszy byl od Magnata RV3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnata RV4 mialem ale sprzedalem bo slabszy byl od Magnata RV3

Tak, wiem o tym, ale mi nie chodzi o moc a o jakość. po to były zmiany w konfiguracji + DAC w środku, 2 wejścia (Toslin i Coaxial), no i ta mała antenka z tyłu. Według mnie to bardziej wartościowy sprzęt, nawet jeśli muzycznie gra ciszej, ale doszła funkcjonalność, a moc i hałas to mam z NADa teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat na temat kabli mam inne zdanie i na temat źródła też,no chyba że mówimy tu o źródle dobrze bardzo dobrze nagranych płyt :-) ale zestaw super,ciekawe jak gra :-) 45 tysi to kompletnie poza moim zasięgiem :-) jeszcze jakbym odkładał to uzbieralbym góra na heco statement z onkyo a 9000r i to granica mych możliwośći :-) trzeba mieć miejsce na te Concerto bo widzę bas z boku o ile się nie mylę?a takie kolumny trzeba dobrze ustawić,moje Aurory 1000 przerosły możliwości mojego pokoju 18 metrów ale piekna sprawa te Concerto,sa ogromne!moze jakiś filmik na Youtube jak gra? :-) słychać każdy detal? Jak to gra,jakby opisać słowami? :-)

Edytowane przez Daniel1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do nie dawna był to flagowy model, ten sam wysoko i średniotonowy co w Statement, ten niskotonowy na przodzie nie wiem, ale z boku 30-ka z jednej i 30-ka membrana bierna z drugiej, Concerto Grosso dzięki temu schodzą do 16Hz (czy to ktoś słyszy?)

Dziś, flagowym jest Direkt Dreiklang.

Kolor tylko jedyny słuszny, czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszy te 16hz? Tak,audiofile słyszą,maja lepszy słuch od nietoperza :-D oni wszystko słyszą,nawet napięcie w kablach :-D te direkt dreiklang no niezłe,tez nie wiedziałem że są takie, 68,4kg jedna kolumna,98db czułość,więc łatwe do napędzania,wszystkie heco chyba są łatwe do napędzenia? Teraz jest promocja z 21.899zl na 17.499zl :-D a propos Panowie,nie myślicie że ogólnie kolumny heco są przebasowione?czy to kwestia ustawienia dalej od ściany,akustyki?lub kwestia tak nagranych niektórych utworów na płytach nośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapusta no tak tak hihi,ale jednak chce tu kolegów z klubu podpytać,czy wszystkie heco podłogowe mają taki duży bas?czy to kwestia ustawienia kolumny i akustyki?czy nagranej płyty?

Ciężar kolumny nie jest przypadkowy, i 3 dziury w moich z tyłu to chyba też nie dla ozdoby. Bas - próbowałem go wyprowadzić z równowagi jakąś muzyką Miko Mission ale ..... się nie udało. Bas jest, ale czy go za dużo? Pewnie zależy po części z nagrań i na pewno akustyka i rozmiar pomieszczenia ma znaczenie.

Tak jak pisze "kapusta7" dobry bas nie jest zły i nie tylko go słychać ale też czuć przez siedzenie.

Jaki gratis- http://www.imperiumaudio.pl/heco-direkt-dreiklang-kolumna-3-drozna-high-end.html

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,w takich kolumnach jest ważne pomieszczenie,u mnie dźwięk z heco mnie miażdży na niektórych utworach,za mały pokój mam i za blisko tył do ściany,to tak ogólnie,a bas miażdży na danych utworach,m muszę wyłączać pure audio w onkyo i zmniejszać

Z tego co się orientuje to Aurory 1000 to następca MS1000. To nie dziwota że masz za dużo basu jak takie kolosy wstawiłeś do 18m2 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie membrany mało się ruszają,a bas mega,to przez mój pokój,za duże kolumny,fala się odbija jak echo,Kejup tak Aurora 1000 to następca MS 1000,a jakbym mnie było stać to bym wrzucil Statement,to by dopiero było :-D miałem wziąć Aurora 700,ale chciałem raz a dobrze,by był lepszy dźwięk i przedobrzyłem kierując się słowami mojego kolegi-Pamietaj Danielu,nigdy nie jest za dużo!!! :-D pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebasowione? Przecież to najpiękniejsze pasmo jakie istnieje.:)

Witam,

tu musze sie na 100% z toba zgodzic.

Jak juz kiedys pisalem do m muzyki ktora najchetniej slucham w wolnym czasie to HECO Concerto Grosso maja najlepszy basik,srednie i wysokie.Testowalem juz wiele kolumn i z tych jestem najbardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie membrany mało się ruszają,a bas mega,to przez mój pokój,za duże kolumny,fala się odbija jak echo,Kejup tak Aurora 1000 to następca MS 1000,a jakbym mnie było stać to bym wrzucil Statement,to by dopiero było :-D miałem wziąć Aurora 700,ale chciałem raz a dobrze,by był lepszy dźwięk i przedobrzyłem kierując się słowami mojego kolegi-Pamietaj Danielu,nigdy nie jest za dużo!!! :-D pozdrawiam wszystkich

Do 18m2 ja bym wstawił heco celan 300 i byś miał wszystko jak należy a tak masz przebasowienie z uwagi na duże kolumny oraz ich bliskość do poszczególnych ścian...

Wypożycz sobie podstawki o których napisałem powyżej tylko już wygrzane i sprawdź jak wypadną nic Ci to praktycznie nie kosztuje tyle co kurier za 25zl a nóż będzie to i brzmienie nabierze skrzydeł.. :-)

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszy te 16hz? Tak,audiofile słyszą,maja lepszy słuch od nietoperza :-D oni wszystko słyszą,nawet napięcie w kablach :-D te direkt dreiklang no niezłe,tez nie wiedziałem że są takie, 68,4kg jedna kolumna,98db czułość,więc łatwe do napędzania,wszystkie heco chyba są łatwe do napędzenia? Teraz jest promocja z 21.899zl na 17.499zl :-D a propos Panowie,nie myślicie że ogólnie kolumny heco są przebasowione?czy to kwestia ustawienia dalej od ściany,akustyki?lub kwestia tak nagranych niektórych utworów na płytach nośnikach?

 

Z moich doświadczeń z HECO ( celan 700, Statement - każde po dwa lata z różnymi wzmacniaczami ) mogę powiedzieć, że kolumny tej firmy są przebasowione, zwłaszcza te celany, które miałem. Ponadto firma bardzo koloryzuje parametry tzn. dolne pasmo przenoszenia podaje zawsze bardzo niskie ale bez informacji przy jakim spadku dB i te 16Hz z Concerto grosso to można między bajki włożyć podobnie jak w Statement było chyba 18Hz czy coś takiego. To bzdura, a zamiast tego dostajemy zbyt dużo basu w okolicach 50-100 Hz czyli to przebasowienie, o którym niektórzy wspominają. Mój pokój to prawie 40 mkw i do tego otwarty na hall i kuchnię, więc kolumny miały przestrzeni pod dostatkiem. Oczywiście byłem nimi na początku zachwycony. Po celanach jak kupiłem Statementy to było wielkie wow! jakie zrównoważone brzmienie, rewelacja po prostu. Jednak z czasem zaczęły mnie znowu basem przytłaczać i dopiero jak zmieniłem na kolejne to usłyszałem co to znaczy zrównoważone brzmienie i dobry i nisko schodzący bas. Nie wiem jak jest w New Statement i innych najnowszych modelach tzn. w którym kierunku poszła korekta brzmienia, nie wiem też jak grają te Concerto Grosso może mimo swej wielkości są najbardziej zrównoważone ale przed starymi Statementami i Celanami 700 bym przestrzegał i ogólnie wszystkie przed decyzją o zakupie w miarę możliwości sprawdził u siebie ze swoim wzmacniaczem.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sie nie zgodze z tym co napisał Subfan. Przebasowienie o którym napisałeś słyszysz z uwagi na złą akustyka w pokoju a nie jest to wina budowy kolumn. To, że kolumny nisko schodzą na podstawie basowej to jest ich zaletą a nie wadą. Z uwagi na nie poprawne rozmieszczenie i nie zachowanie poprawnego rozstawu tak jak zaleca producent dla konkretnego modelu kolumn również możemy odebrać w brzmieniu jak to określasz przebasowienie. Zobacz ile miejsca potrzebują Heco statement i Concerto z tyłu i na boki aby poprawnie zabrzmiały. .... nie wszyscy się do tego stosują bo nie mają jak ich poprawnie rozstawić a później mają problemy z brzmieniem kolumn. Kolumny dopasowujemy do pomieszczenią i możliwości poprawnego ich rozmieszczenie wtedy uzyskamy poprawne brzmiemie. Nie wystarczy kupić kolumny i je gdziekolwiek postawić. .. :-) Najczęściej jest zbyt mało miejsca z tyłu bo stają przy samej ścianie lub wsuniete pomiędzy meble gdzie zaraz z boku jest ściana. Do tego dokładamy złe umiejscowienie miejsca odsłuchu zbyt blisko tylnej ściany lub w miejscu węzła basowego. Po trzecie jakość materiału jakiego słuchamy.

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

...i często gęsto bez adaptacji normalnego pomieszczenia mieszkalnego nic to nie daje...ale.na pewno nie jest to wina kolumn...

Tak samo jak testowanie zestawów na chłamie realizacyjnym i wypisywanie po tym bzdur jakie to kolumny, wzmacniacz czy zestaw są beeee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy byli u mnie w domu i wszystko widzieli i słyszeli, jak kolumny przestawiałem w różne miejsca i jaką mam akustykę i nawet nieważne, że inne kolumny o takim samym potencjale jak Statement ( trójdrożne z dwoma wooferami 20 cm) w tych samych warunkach zagrały zdecydowanie lepiej bez żadnego nadmiaru basu ale z niskim zejściem prawdziwym tak jak w nagraniu, a nie podbitym tak jak w HECO. Ze Statmentami to jest tak jak napisałem: zachwycają dopóki się ich nie porówna z czymś lepszym. Z kolei z przebasowieniem celanów 700 to mój głos nie jest odosobniony, w wielu recenzjach o tym było i tu w klubie pewnie też by się znalazło coś na ten temat. Z tej starej serii najlepsze były 500. Concerto może są inne ale o nich się nie wypowiadałem. Jeśli kiedyś miałbym powrócić do Heco to z obecnej oferty tylko seria Direkt ale chyba bardziej do lampy pasują.

 

Na pewno średnica w Statement jest wybitna co zapewnia sam głośnik z magnesem alnico i patent z otworem z tyłu obudowy ale niestety basy ją trochę przykrywają:(

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wstaw fotki to może coś uda się podpowiedzieć lub zadugerować jak kolumny stoją u Ciebie w pokoju. Będziemy widzieć co gdzie i jak.

Może poprostu posłuchałes lepszych kolumn które Ci się bardziej spodobały jak grają i heco którymi byłeś zchwycony straciły przez to na brzmieniu bo masz porównanie.. :-)

Też kiedyś myślałem że coś gra przepięknie, poszedłem w odwiedziny do kolegi i wiem że już można lepiej.... i to się nazywa łapanie króliczka.. ;-)

 

Ja słuchałem statement w małym pokoju i nie dało rady tego słuchać. Umówiliśmy się na ponowny odsłuch ale w pokoju dwa razy większym i tam kolumny zagrały pięknie...

Jeśli bym po pierwszym odsluchu miał wyrobić sobie opinię o tych kolumnach to była by negatywna a po drugim mam już inne zdanie.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee. coś w tym jest, racji. Heco zmieniło gwizdek na większy w New Statement, średni, faktycznie dokładny jak ch... i nawet za dokładny, może dlatego te kolumny pod Lampe przeznaczone, by coś cieplej zagrało, Bas jest w swojej lidze i faktem jest że akustyka i położenie względem ścian ma tu dużo do powiedzenia. Swoją drogą lekko mi też bas przeciąga (za blisko ściany mam), ale cd Emotiva ma konturowy wiec jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.