Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  205 członków

Heco Klub
IGNORED

Elitarny klub HECO


pool80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>adiadi111, 21 Lip 2010, 20:48

 

 

witaj adiadi111!

znalazlem zdjecia z mojego odsluchu magnata rv1. niestety jak na nich widac nie sluchalem go z heco. fotki zrobilem na audio show 2007. wtedy mialem jeszcze cantony gle 407 i nie snilo mi sie ze bede posiadaczem czegos takiego jak heco. odsluch odbyl sie na mojej trzeciej symfonii beethovena. to dosyc stare nagranie deutsche grammophon z konca lat 80tych (wiener philharmoniker/claudio abbado), ktore jak sie okazlo na tej imprezie swietnie brzmialo na tanszych-dobrych sprzetach a niekoniecznie dobrze wypadalo na tych z najwyzszej polki. niestety z odsluchu na zestawie magnata nic specjalnie nie utkwilo mi w pamieci. na pewno winny jest tez temu sam charakter imprezy. w jeden dzien czlowiek slucha kilkadziesiat systemow...

post-28209-100000032 1279924194_thumb.jpg

post-28209-100000033 1279924194_thumb.jpg

post-28209-100000034 1279924194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z ustawieniem kolumn.Nie moglem uwierzyc moim uszom ale jak ustawilem prawa pod samym oknem i metr od suba i kanapy (na 1/3pokoju) a druga (lewa) w przejsciu do drugiego pomieszczenia i ktora gra przy tym prawie na sciane??!!. Scena jest szeroka, gleboka i zachodzaca efektami na boki za mna. Do tego szczegolowa, czytelna i naturalna. Wedlug ogolnych zasad nie powiniennem miec nawet poprawnego stereo przy tym ustawieniu a tu zaskoczenie. Na fotce rowniez nowy cd magnacika

post-28250-100000027 1279925551_thumb.jpg

post-28250-100000028 1279925551_thumb.jpg

post-28250-100000029 1279925551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 24 Lip 2010, 00:52

 

he, a ja myslalem ze cedek lepiej ci zabrzmi wlasnie na analogu. widac masz bardzo dobre przetworniki w swoim "smoku" onkyo. no chyba ze piszac "chinch" miales na mysli koaksjala?

 

ps3 to dobre zrodlo dzwieku ale ma jedna zasadnicza wade: nie ma jak z niego sensownie wyprowadzic syganalu do zwyklego wzmacniacza. problem zanika jesli ktos ma amplituner z dobra konwersja c/a. jesli wiec u ciebie magnat gra lepiej to znaczy ze wart jest swoich pieniedzy :-)

 

planuje kupic drugi wzmacniacz bo chce miec wiecej klockow i powoli koncza mi sie gniazda w moim denonie. no a ze sie czlowiek naogladal tych swiecacych cacek (mniej niestety nasluchal) to pomyslalem sobie ze fajnie byloby miec cos innego niz tranzystor. w jakiej konfiguracji beda oba pracowac? jeszcze nie wiem ale raczej oddzielnie. na razie to tylko marzenia bo poki co nie smierdze kasa...

zdecydowanie natomiast nie planuje wymiany kolumn :-)))

u mnie tez (jak juz pisalem) kolumny graja najlepiej w nieaudiofilskim polozeniu :-)

 

jaki masz model pioneera? 393, 410 czy cos wyzszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze magnacik jest tez hybryda tzn. ma w ukladzie dwie lampy.

 

Chaos - ladne fotki(na poczatku podziwialem na tych fotkach sprzet myslac ze twoj:)Dopiero komentarz wyjasnil sprawe:). Fajnie, ze sa na forum tak pomocni goscie jak ty. Jak bedzie u mnie wzmak na stale kupiony zapraszam na odsluch :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wyższe integry czy końcówki mocy Maratza zagrają dobrze z Heco, jak również większością dostępnego sprzętu podobnej klasy. Natomiast niższe i starsze modele u mnie się nie sprawdziły. W zasadzie nie tyle nie sprawdziły, co nie przemówiły tym swoim ciepłem i pseudoanalogiem. Sprawdzałem metasy 700 z PM66SE, PM66SE KI, PM64 MK2 (wielki!), PM80. Ten ostatni zagrał najlepiej, z ładną przestrzenią, dużą ilością szczegółów i bardzo ładną barwą (włączony pstryk Class A). Ale nie miał jaj, niestety. Kiedy trzeba było łupnąć po garach, Marantz mówił NIE. Dobry, ale zbyt spokojny.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 24 Lip 2010, 01:23

 

zgubilem sie w twoich rozwazaniach na temat sygnalu z ps3... jesli wysylasz sygnal przez hdmi lub inne lacze cyfrowe to bb w onkyo musza sie tym zajac. ktora masz wersje ps3? "chlebaka" czy te pozniejsze slimy?

 

pioneer 610 czyli model 410 + dekodery dd/dts z analogowymi wyjsciami. moim zdaniem w tej klasie cenowej to najlepsze dvd bo maja swietna korekcje bledow. do twojego onkyo spokojnie wystarczylby jednak model 410. z takim amplitunerem potrzebujesz do kina jedynie dobry transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos nie badz taki skromny z tym sprzetem. Na nim mozna fanie posluchac muzy:)

Jesli chodzi o ps3 to mam slima. Pionierek ma tez odwtarzanie 94/24 i sacd ale dzwiekowo nie podskoczy magnatowi. Az mnie zaskoczyla ta roznica.

 

Sorry, ze tak namieszalem z tym sygnalem z PS3:)) Mialem na mysli, ze BB sygnalu analogowego nie musi przetwarzac na cyfrowy, bo z Ps3 idzie tylko cyfrowy po kablu HDMI.

 

No coz, sprzet trzeba bedzie wymieniac. Nie myslalem, ze tak szybko. Jesli chodzi o Ps3 kupilem to zamiast zwyklego BlueRay-Player. PS jest praktyczniejszym rozwiazaniem z upgrade na 3D. Muzycznie mozna go tez niezle wykorzystac w sieci domowej.Do tego online wypozyczalnia-sklep filmow i serwisy music-video. A pograc od czasu do czasu tez jest przyjemnie.

 

W srode wypozyczam wzmak magnata ma800 i RV1. Zobaczymy jak to brzeczy z heco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 24 Lip 2010, 23:39

 

 

hehe.... audiofilski stolik? toz to zwykly tani mebel :-)

 

no ale z tym sie zgodze ze mozna na tych moich klamotach juz posluchac muzyki. w porownaniu z tym na czym sluchalem do tej pory to juz normalnie hi-end :-)))

przy okazji pojawil nam sie fundamentalny temat: czy muzyka musi grac na super sprzecie? moim zdaniem nie musi! czy jak kiedys sluchalem na unitrze to bylem nieszczesliwy? nie! jak ktos kocha muze to pojedzie nawet na "jamniku". czasami jest mi zal tych wszystkich rasowych hi-endowcow bo maja takie piekne klocki i... zamiast cieszyc sie na nich muzyka, ciagle obsluchuja nowe konfiguracje. dla mnie muza to podstawa a sprzet to jedynie narzedzie do obcowania z nia. jak zbieralem swoj obecny system to przez 1,5 roku ciagle cos obsluchiwalem: elektronike, interkonekt, zasilanie... uff. ciesze sie ze mam to juz za soba. no, przynajmniej na jakis czas :-) adiadi111, badz dzielny! jak to przejdziesz to juz zostanie sama przyjemnosc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adiadi111, 24 Lip 2010, 23:33

 

a co ty chcesz wymieniac? dokupic wzmacniacz owszem ale po co pozbywac sie reszty? ps3 to juz rasowy odtwarzacz do filmow. tak jak napisales bedzie go mozna przystosowac do 3d co przy obecnym zamieszaniu na rynku kina jest bardzo fajne. slim w przeciwienstwie do "chlebaka" wyrzuca z siebie cyfrowy sygnal audio-hd bez konwersji na pcm wiec od strony dzwieku multichanel wszystko juz masz. pioneer to troche inna epoka ale jak ci sie trafi plyta dvd ktora sie bedzie zacinac na innym sprzecie to jest duze prawdopodobienstwo ze na 610 pojdzie jakby nigdy nic. no a takim amplitunerem to mozna poszalec przy filmie ze sciezakami hd! miejsca masz sporo wiec tylko pozazdroscic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Celan'y XT 501 zwróciły również moją uwagę i jestem nimi bardzo zainteresowany. Wymieniam cały sprzęt i mam do Was pytanie, czy może Ktoś słucha (lub słuchał) ich ze wzmacniaczem Audioromy FU 13 813 i jakie ma spostrzeżenia. Będę bardzo wdzięczny za opinie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LuckyRado, 30 Lip 2010, 15:32

 

uuu... bardzo ladna lampa. niestety nie znam sie na tego typu wzmacniaczach choc mam nadzieje ze kiedys tez zostane wlascicielem podobnego cacka :-)

z tego co jednak widze to ten model ma 2 x 30 W mocy a skutecznosc celanow xt 501 wynosi 91 dB. nie jestem pewien czy ten wzmacniacz da rade je napedzic. jeszcze raz jednak zaznaczam ze nie znam sie na lampowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Na forum jestem bardziej obserwatorem.Pozwolę sobie dokonać wpisu gdyż posiadam Celany 700 od ponad 2 lat i poznałem je dość dobrze.W skrócie -to bardzo dobre kolumny.grają przynajmniej dobrze każdy gatunek muzy.Szukałem głośników uniwersalnych i do 8.ooo tys.nie znalazłem lepszych/a było tego 13 modeli/.

Panowie najważniejsza informacja:one najlepiej współgrają z kabelkami głosnikowymi xlo z serii ultra/ja mam ultry 12 czyli bi/.Przegoniłem przez chałpę ponad 20 różnych głośnikowców i TYLKO ultry!Grały z różnymi wzmakami i tylko xlo pokazały ich walory.

Pracują z lampką diy na diabełkach i mieszam jeszcze kondensatorkami w torze anody i jestem blisko.Ona ma ok 15W na kanał i doskonale trzyma heczko w ryzach.To nie jest tak że 700-ki mają pływający bas.To jest bzdura,trzeba odpowiednio dobrać system.

Wierzcie mi słuchałem systemy za kasę dobrego auta a heco dają radę za dobrą cenę zagrać dżwiękiem klasowym.

I nie jest to tylko moja opinia ale kolegów/linn+dynaudio,naim+dynaudio,lampa Gm-70+lowther/.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych.

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Jeszcze nie posiadam ale już przymierzam się do Celanów XT 301. Jestem pod wrażeniem charakterystyk różnych kolumn HECO. Firma wydaje się być rzetelna i konsekwentna. Przypuszczam, że jeżeli ktoś chce się zbliżyć do referencji za mały pieniążek, to jest to niezła okazja. Mam nadzieję, że mój przyszły zakup mnie nie zawiedzie ;) Chyba że są lepsze duże monitory w referencyjnym stylu w tej cenie. Osobiście uważam, że na średnią i dłuższą metę sprawdzają się tylko płaskie charakterystyki przenoszenia. Nie wiem dlaczego większość producentów tego nie rozumie i brnie w tanie efekciarstwo, odbierając swoim klientom uniwersalność, jednorodność, równowagę oraz prawdziwą barwę i bogactwo brzmienia. To zwykłe oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, prześledziłem też cały wątek i zauważyłem jedną prawidłowość. Większość z was używa typowych japońskich wzmacniaczy. Trochę szkoda, uważam że wiele tracicie. Moje pierwsze 10 wzmaków też miało japoński rodowód. A jest tyle wspaniałych klasycznych brytyjskich i amerykańskich konstrukcji, że szkoda na tanie japońce czasu. Chodzi o podejście do inżynierii i do techniki wytwarzania. A także o umiejętność oceniania walorów dźwiękowych tego, co się wytworzyło. Oni popełniają zbyt wiele błędów i mają inne priorytety niż audiofilizm. Co do Rotela... gdyby tak popatrzeć, to przygoda z Rotelem dla większości asertywnych osobników nie trwa długo. Trochę można, ale na dłuższą metę nie. Charakter zniekształceń jest taki a nie inny. Nie można go niczym skompensować. Gitary i perkusje lubią Rotela, problem w tym że reszta nie bardzo.

Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1

 

Zgadzam sie z Toba Heco to fajne kolumny w przystepnej cenie :)( w niemczech mozna kupic taniej )

Ja mam do dzis Heco Metas 500 co prawda od dawna ich nie uzywam no ale zostawilem je sobie bo jak na takie tanie kolumienki to graja fajnie ;)

Caly czas jednak mysle o kupnie Heco Celan XT 501 to lepsza seria niz Metas i czuje ze jak dla mnie bo nie jestem audiofilem to Celan XT 501 beda idealne bo lubie ten bas jakim graja Heco niski mocny kontrolowany ogolnie Metasy fajnie sie zgraly z moja lampka wiec Celany powinny zgrac sie jeszcze lepiej tak mysle ;)

Heco jak to pisali w testach graja konkretnie i po mesku z dobrym basem i jesli ktos lubi taki dzwiek a nie jakies audiofilskie plumkanie to sie na Heco raczej nie zawiedzie :)

Ja narazie troche sie mecze i slucham plumkania ale nie moge sie jakos do tego przekonac trudno sie oduczyc kopniecia basu w klate trudno mi jest tylko sluchac muzyki a nie czuc jej na sobie ech... powoli nadchodzi czas na zmiany i chyba Celany :)))

(ale mi sie zrymowalo hehe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_1

 

Zgadzam sie z Toba Heco to fajne kolumny w przystepnej cenie :)( w niemczech mozna kupic taniej )

Ja mam do dzis Heco Metas 500 co prawda od dawna ich nie uzywam no ale zostawilem je sobie bo jak na takie tanie kolumienki to graja fajnie ;)

Caly czas jednak mysle o kupnie Heco Celan XT 501 to lepsza seria niz Metas i czuje ze jak dla mnie bo nie jestem audiofilem to Celan XT 501 beda idealne bo lubie ten bas jakim graja Heco niski mocny kontrolowany ogolnie Metasy fajnie sie zgraly z moja lampka wiec Celany powinny zgrac sie jeszcze lepiej tak mysle ;)

Heco jak to pisali w testach graja konkretnie i po mesku z dobrym basem i jesli ktos lubi taki dzwiek a nie jakies audiofilskie plumkanie to sie na Heco raczej nie zawiedzie :)

Ja narazie troche sie mecze i slucham plumkania ale nie moge sie jakos do tego przekonac trudno sie oduczyc kopniecia basu w klate trudno mi jest tylko sluchac muzyki a nie czuc jej na sobie ech... powoli nadchodzi czas na zmiany i chyba Celany :)))

(ale mi sie zrymowalo hehe )

 

Ja bym chciał wspaniały bas i całą resztę też. W grę wchodzi tylko dobry, bardzo mocny tranzystor. A to kosztuje. Coś w stylu Usher R-1.5 Im więcej wzmacniaczy testuję, tym bardziej odkrywam, że potencjał i polot basu leży w konstrukcji wzmacniacza. Kolumn w ogóle nie trzeba dotykać. Większość wzmacniaczy nie ma basu. Po prostu nie przenoszą tego pasma od 20 do 30Hz lub nie mają na to siły. A to podstawa, fundament całego brzmienia. Jak stół pod talerzem na którym zjemy posiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał wspaniały bas i całą resztę też. W grę wchodzi tylko dobry, bardzo mocny tranzystor. A to kosztuje. Coś w stylu Usher R-1.5 Im więcej wzmacniaczy testuję, tym bardziej odkrywam, że potencjał i polot basu leży w konstrukcji wzmacniacza. Kolumn w ogóle nie trzeba dotykać. Większość wzmacniaczy nie ma basu. Po prostu nie przenoszą tego pasma od 20 do 30Hz lub nie mają na to siły. A to podstawa, fundament całego brzmienia. Jak stół pod talerzem na którym zjemy posiłek.

 

 

Ten Usher R-1.5 to powazna elektrownia :) A co do tego super pasma od 20 do 30Hz to wzmacniacze to jeszcze by sie znalazly ale kolumn od 20Hz to dawno nie widzialem no chyba ze jakies Hi Endy za kosmiczne kwoty ale takich nawet nie ogladam ;)

A co do fajnego tranzystora to tez mi sie marzy jakis taki dobry potworek w przyszlosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Usher R-1.5 to powazna elektrownia :) A co do tego super pasma od 20 do 30Hz to wzmacniacze to jeszcze by sie znalazly ale kolumn od 20Hz to dawno nie widzialem no chyba ze jakies Hi Endy za kosmiczne kwoty ale takich nawet nie ogladam ;)

A co do fajnego tranzystora to tez mi sie marzy jakis taki dobry potworek w przyszlosci ;)

 

Nie wierzysz mi. W niewielkim stopniu, ale przenoszą. Skoro małe monitory po podłączeniu fajnego wzmacniacza zaczynają grać jak 4x większe podłogówki, to chyba coś jest na rzeczy. Mój Quad 405-2 tak robi. Nie wiem jak, ale robi. Wszystkie inne wzmacniacze jakie mam mają przy nim jakby odcięty cały dół. Gdybym nie usłyszał, to nigdy bym nie uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzysz mi. W niewielkim stopniu, ale przenoszą. Skoro małe monitory po podłączeniu fajnego wzmacniacza zaczynają grać jak 4x większe podłogówki, to chyba coś jest na rzeczy. Mój Quad 405-2 tak robi. Nie wiem jak, ale robi. Wszystkie inne wzmacniacze jakie mam mają przy nim jakby odcięty cały dół. Gdybym nie usłyszał, to nigdy bym nie uwierzył.

 

 

spokojnie wierze sam sie juz o tym przekonalem ze nie kazdy wzmacniacz ktory w opisie technicznym ma super pasmo gra fajnie basem ;)

Czesto wzmacniaczom brakuje w tym najnizszym pasmie tego mieska tego powera nie potrafia zagrac tam mocnym kontrolowanym basem :-/

Ja wczoraj posluchalem sobie kilka utworow Metallica i bardzo mi brakowalo wlasnie tego mieska w niskich pasmach i kopa ktory powinien byc odczuwalny na mojej klacie... Niestety MC-10L + moje Minas Anor to tylko slodycz i plumkanie...ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wierze sam sie juz o tym przekonalem ze nie kazdy wzmacniacz ktory w opisie technicznym ma super pasmo gra fajnie basem ;)

Czesto wzmacniaczom brakuje w tym najnizszym pasmie tego mieska tego powera nie potrafia zagrac tam mocnym kontrolowanym basem :-/

Ja wczoraj posluchalem sobie kilka utworow Metallica i bardzo mi brakowalo wlasnie tego mieska w niskich pasmach i kopa ktory powinien byc odczuwalny na mojej klacie... Niestety MC-10L + moje Minas Anor to tylko slodycz i plumkanie...ech...

Panowie do basu trzeba wzmaka,który przytrzyma głośnik w ryzach.Mocny tranzystor musi dawać prądu a nie watów,które najczęściej są tylko na papierze.Przerabiałem różne wzmocnienia i nawet taki mocarz jak rotel 1070/końcówka/ to niestety tylko duża moc ale z kontrolą basu już gorzej.Walcze na lampce 15W w układzie SE i takiej kontroli jeszcze nie miałem a kombinuje jeszcze z kondensatorami i lampkami sterującymi.Nie bez znaczenia jest dobra sieciówka.Efektu jak z suba nie będzie nigdy ale ważne że ma moc i kontury gdy gra Gedy Lee.Na teście z generatora ciągnie bez spadku głośności od 34Hz/Celan 700/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do basu trzeba wzmaka,który przytrzyma głośnik w ryzach.Mocny tranzystor musi dawać prądu a nie watów,które najczęściej są tylko na papierze.Przerabiałem różne wzmocnienia i nawet taki mocarz jak rotel 1070/końcówka/ to niestety tylko duża moc ale z kontrolą basu już gorzej.Walcze na lampce 15W w układzie SE i takiej kontroli jeszcze nie miałem a kombinuje jeszcze z kondensatorami i lampkami sterującymi.Nie bez znaczenia jest dobra sieciówka.Efektu jak z suba nie będzie nigdy ale ważne że ma moc i kontury gdy gra Gedy Lee.Na teście z generatora ciągnie bez spadku głośności od 34Hz/Celan 700/.

 

Oczywioza ;) Prąd na papierze czy przy pomiarze nie ma znaczenia. Moc też nie. Wprawdzie można zrobić jakieś zaawansowane pomiary, jakieś spektrum poziomu zniekształceń, rodzaju zniekształceń, mocy, częstotliwości. Ale to by zajęło encyklopedię wykresów. I wtedy dopiero by się okazało że kolorowo nie jest nawet w high endowych klockach. Każdy kto miał trochę wzmaków wie, że są takie 2x30W, które dają mocniej niż 2x200W. Sam nie wiem czemu służą te wszystkie ichne pomiary, skoro 95% klocków nie gra. Wszystko zaczyna się od błędów ideowych, następnie są już błędy teoretyczne na schemacie, potem na to dochodzą same błędy na płytkach, błędy w osprzęcie, materiałach i okablowaniu, a na sam deser błędy montażu, rozmieszczenia, ułożenia kabli, a potem jeszcze błędy jakości poszczególnych komponentów. To chyba nie wszystkie. Mnie osobiście nie dziwi, że klocek poprawiany przez amatora diy potrafi grać subiektywnie 10x lepiej od oryginału. Na wejście. Bo może grać 20x lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.Reasumując konstrukcja wzmacniacza to raz ale zintegrowanie się z kolumnami to dwa.Nie zapominamy oczywiście o sieciówce,która ma b.duże znaczenie w zailaniu klocka.

Wracając do Heco.Odsłuchiwałem starszy model podłogowy-nie pomnę teraz modelu-z marantzem raczej budżetowym.Pamiętam bardzo solidny przekaz muzyczny choć dżwięk raczej chłodny.Mimo tego zainteresowałem się tą firmą za uniwersalność i rzemiosło na wysokim poziomie.

Głośniki mają potencjał ale nie można wpinać ich w system ze słabą elektroniką i tu się narażę wielu:amplitunery.

Można w ciemno polecać osobom,które za normalną kasę chcą uzyskać przyzwoity dźwięk.Oczywiście jak kiedyś napisałem-dobór reszty toru b.ważny.Walczyłem długo z kabelkami głośnikowymi i do celanów tylko ultry xlo.

Nie kompresują nawet dużych skoków dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie selbox i Piotr_1

Jeżeli będziecie potrzebować kolumn Heco lub Magnat w cenach mniejszych niż na skąpcu i allegro oraz tańszych niż w Niemczech to zapraszam na PW. Oczywiscie kolumny nowe na gwarancji. Oferte kieruje do wszystkich.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.