Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchanie dużych monitorów


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stały odchylone. Były w pionie . Ręka fotografa pionu nie trzymała :) Dzisaj podłączyliśmy ART na podobnym głośniku niskotonowym i... jakby czegoś zabrakło. Ale ja wypowiadać się nie będę bo to moje mnitory. Z pokorą wysłucham opinii tych co słuchali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Póki co nadal nie wiadomo, w jakim przedziale umieścić tę kontrukcję? Oczywiscie subiektywnie.

Czy ta tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Po mojemu najlepiej z Jazzem.

 

Najlepiej. Katalogowo ma 200 czy 300W (zależy od impedancji głośników) i pomimo dużej mocy gra bardzo dobrze. Ma czym dołożyć do pieca - na jednym ze zdjęć widać kawałek jednego z okrągłych traf sieciowych Jazza - kilkaset watt minimum. Poza tym to wzmak robiony z głową - stopień sterujący na lampie, wyjściowy na tranzystorach, w połączeniu ta kombinacja daje dobry dźwięk. Zresztą lampy Redaktor też tam wstawił jakieś nienajtańsze. Za źródło robiła moja lampucera na przemian z DAC4 Stelmacha - grało trochę innym dźwiękiem - kwestia upodobań. Na Lampucerze w zestawieniu z SA rock brzmiał zbyt miękko, na DAC4 było ok, przy wokalach lampucera wg mnie sprawowała się lepiej. Transport przyszykowany oryginalnie - coś się zepsuło, wykorzystywaliśmy mojego pionka DV600 z wyjścia optycznego, chyba nie było najgorzej. W przerwach grał gramofon ale chyba nie skłamię jeśli napiszę że na dacach nie było dużo gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano w takim: do jakich konstrukcji można je porównać? Chodzi o POZIOM brzmienia.

Mam wrażenie, że unikacie odpowiedzi na to pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Aha, dzięki. Napiszę, a potem zaraz jakiś wyskoczy i się dowiem, ze uprawiam prywatę, kryptoreklamę i że znam autora kolumn osobiście (to najgorszy zarzut). Potem napiszę więcej o tych kolumnach w artykułach, przynajmniej będę dokładnie wiedział, za co obrywam. Na razie powiem tyle: dobre są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Aha, dzięki. Napiszę, a potem zaraz jakiś wyskoczy i się dowiem, ze uprawiam prywatę, kryptoreklamę i że znam autora kolumn osobiście (to najgorszy zarzut). Potem napiszę więcej o tych kolumnach w Artykułach, przynajmniej będę dokładnie wiedział, za co obrywam. Na razie powiem tyle: bardzo dobre są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żanych podstekstów w tym pytaniu nie było:)

Podparłem się tylko wszędzie przedstawianą tezą, że sprzęt DIY gra za 3-4-5 razy tyle w stosunku do poniesionych nakładów...

Wobec tego, policzę na paluszkach:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiem jak odpowiedzieć: przetworniki po obecnej cenie Seasy 2średnio 2niskotonowe (4 szt.) 1550, Raven 2 szt 1500, obudowa ok. 1500 ( z wytłumieniem, maty bitumiczne, gąbka, włóknina) elementy zwrotnicy ok. 300 + 16 wtyków głośnikowych bananow po 2zł to 32 i gniazd ala WBT by China po chyba 4 zł sztuka to daje 64 (wszystko w złotych polskich :) po dodaniu chm... nie mam kalkulatora ale możecie zsumować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Trochę skromny opis. Ineteresuje mnie szybkość, wokal, bas, przestrzeń itd. (porównywawalnie do

>innych "sklepowych" modeli). Bo jak mówią/piszą - Hand Made, czy DIY gra za 4-5 razy tyle.

 

Już pisałem - są szybkie, prawie jak prawdziwe monitory, bas twardy, konturowy - i też wymaga odpowiedniego pieca żeby to pokazać. A jakich wokali oczekiwałeś z dobrej wstęgówki wspomaganej niezłym średniotonowym? Autor kolumn nic nie zepsuł z potencjału zastosowanych głośników - wokale są bardzo dobre. Zamiast audiofilskiego marudzenia - po wstępnym dopasowaniu kabli większość czasu zeszła na słuchaniu muzyki - to chyba o czymś świadczy... Jedyne czego mi trochę brakowało to głębszej i wyraźniejszej sceny - ale za krótko z nimi miałem do czynienia żeby powiedzieć że to wina kolumn - tyle wiem że z moimi domowymi głośnikami, onkyo i lampucerą scena jest ładniejsza, ale: pomieszczenie mam nieco większe, kable inne, ustawienie inne - tutaj trzeba byłoby poświęcić trochę czasu na dokładniejszą diagnozę przyczyny takiego zachowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lulu, 22 Mar 2009, 17:50

 

>teraz wiem jak odpowiedzieć: przetworniki po obecnej cenie Seasy 2średnio 2niskotonowe (4 szt.)

>1550, Raven 2 szt 1500, obudowa ok. 1500 ( z wytłumieniem, maty bitumiczne, gąbka, włóknina)

>elementy zwrotnicy ok. 300 + 16 wtyków głośnikowych bananow po 2zł to 32 i gniazd ala WBT by China

>po chyba 4 zł sztuka to daje 64 (wszystko w złotych polskich :) po dodaniu chm... nie mam

>kalkulatora ale możecie zsumować.

 

Nieźle! Gratuluję skromności. Nie przemnożyłeś...:)

 

mlb>>>

Rozumiem.

Czy można przyrównać brzmienie wstęgi Ravena (nie miałem okazji poznać podczas odsłuchów) do róznych Emitów stosowanych w starych Infinity?

Tylko nie piszcie, że nowe = lepsze. Chodzi mi o "cechy" brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ale trzeba ciagnac Was za jezyk

jakich plyt sluchaliscie , jaki gatunek najlepiej graja glosniki

srednica , dynamika , neutralnosc , duch muzyki unosil sie w powietrzu ?

zaniemowiliscie z wrazenia ? moze grac ze saba lampa ?

znikaja w pomieszczeniu

czy dzwiek trzyma sie mocno glosnikow itp itd

czy nie piszecie bo nie chcecie obrazic konstruktora !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja coś napiszę, muzyka była różna od klasyki poprzez jazz do rocka. Głośniki są neutralne nie eksponują żadnego pasma przynajmniej w/g mnie. Stereofonia jest b. dobra, dzwięk nie trzyma się głośników ale i nie tworzy super holografii. Sa dynamiczne, szybkie. U mnie grają m.in. z 18 watową lampą i jest. ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale przyznam, że ze wzmacniaczem o bardzo duzej rezerwie prądowej było najlepiej. Mnie jest trudno tak na bieżąco chwalić te kolumny, bo sam do pewnego stopnia odpowiadam za ich zestrojenie. Ostatecznie były "tuningowane" pod mój gust i moje pomieszczenie, trudno więc, żebym dopatrzył się w nich teraz szczególnych defektów. Wolałbym żeby ktoś ze słuchaczy napisał, co mu się podobało, a co ewentualnie nie, bo być może ja jestem pozytywnie uprzedzony. Jak dotąd uważam ich dźwięk za wyjątkowo uwane połączenie szczegółowej, ale nienarzucającej sie góry, dobrej, płynnej średnicy i mocnego, kontrolowanego dołu. Jak widać, niby wszystko jest idealne, jak w czystym hi-endzie. Może jeszcze na pomiarach wyjdą jakieś mniej widoczne niedociągnięcia, na które z braku czasu nie natrafiliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktorze, bardzo ciekawy wątek i aż dziwne ze dopiero teraz na niego natrafiłem....pewnikiem to przez moje nie bywalstwo na serwisie :)

W każdym razie paczki wyglądają sensownie....jak grają ?

Pokusiłbyś się o porównanie do ARTów ?

 

Z tego co piszesz Twoje prywatne preferencje kierują się obecnie raczej w kierunku "cieplejszej" strony audio ?

Ravena i Seasy akurat prywatnie bardzo lubię - tym bardziej jestem ciekaw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Moje preferencje uważam oczywiście (jak wszyscy) za neutralne :-) Wszyscy kochamy neutralny dźwięk, no nie? Natomiast jak przychodzi co do czego... Mam poważne podejrzenie, ze pierwotny projekt lulu był neutralny, w sensie posiadania frequency response płaskiego jak deska. I jak na to zareagowałem? Wpłynąłem na pewne "uwolnienie" niskich tonów. Pytanie tylko, co oznacza tak naprawdę słowo "neutralny", bo jeśli chodzi o WRAŻENIE, ze jest bliżej do muzyki na żywo, to teraz dla mnie te zestawy są neutralne bardziej. Autentyczna kwadratura koła, nawet nie warto tego analizować. Co do ART-ów, to przyznam, ze chodziło mi o uzyskanie czegoś podobnego do nich. Na dziś ART ma więcej swobody i basu, dają większy "fun", natomiast kolumny lulu są bardziej "studyjne", jak sądzę. Ale klasą moim zdaniem doskoczyły, tylko sygnaturę dźwięku mają nieco inną i są trudniejsze do wysterowania. Nawet XYZ powie wam, że kolumny mają prawo się różnić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnica była projektowana pod te konkretne modele głośników. Pomiar był rownież wykonany ale dla wyższego basu i sekcji średnio-wysokotonowej następnie dostojony "na słuch" do konkretnego pomieszczenia. Pomiar był wykonany w prototypie. Ostateczna wersja jeszcze nie. Będzie w najbliższym czasie. Moza jedynie powiedzieć, że strojenie polegało głównie na odpowiednim doborze głosności wstęgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o trudnośc w wysterowaniu to prawda są trudniejsze ale o ile się nie mylę to ART jest 8 omowy a te, niestety ze wzgledu na wstęgę, schodzą do ok. 3 omów tak przynajmniej było w pomiarze. Ale częściowo kompensują to efektywnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz gdzies pisalem dla mnie istotna byla kubatura tych monitorow znana umownie z kilku bardzo uznanych kolumn glownie angielskich i raczej ze wzgledow estetycznych nie stosowana od 20 lat, do winylu to najlepsze rozwiazanie ktorego moze nie zastapic smukla podlogowa kolumienka napakowana malymi glosniczkami czy monitorek wielkosci najmniejszych proac tablette

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 98 decybelowych odgrodach taki monitor w umownym stylu szczytowych konstrukcji z lat 80 to naprawde dobre rozwiazanie, napewno bardziej uniwersalne od odgrod ale co najwazniejsze bez konkurencji w malych monitorach udajacych niepotrzebnie wyczynowe w stylu tottem czy dynaudio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W porównaniu z takim monitorzyskiem małe kolumny z dużym basem wydają się przykładem sięgania prawą ręką do lewego ucha, i to w dodatku stojąc na głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przy okazji, gdyby chcieć produkować te zestawy pod jakąś firmą, mam GENIALNY pomysł. Zwolniła się niedawno całkiem niezła nazwa, w której traf chciał, że wykorzystano lulowe inicjały. JMLab...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.