Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Beznazwy-1.thumb.png.5af3403aaffdbf160a08634e8943c80a.png

Tym razem portal HiFi And Music Store zrecenzował jeden z naszych najpopularniejszych wzmacniaczy, czyli Rega Elex MK4, gdzie uzyskał odznakę "Outstanding", co możemy przetłumaczyć na "Wybitny". My się z tym w pełni zgadzamy, a poniżej znajdziecie fragment z recenzji:

"Przekaz jest jasny, jest to znakomity wzmacniacz w tej cenie i nie mogę go wystarczająco polecić początkującym audiofilom szukającym długoterminowego punktu wejścia, jest to absolutnie definicja nagrody "Outstanding".

Rega ELEX jest muzykalna, ma zrównoważone brzmienie, jest szczegółowy i jest wszechstronnym liderem."

Gorąco zachęcamy do przekonania się na własne uszy, jak dobry jest to wzmacniacz!

image.thumb.png.8df04f061b2665a811edd5fcf34333f7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 23:31, burz napisał:

Może niemądre pytanie, ale to moja pierwsza Rega, więc proszę wybaczyć: jak zmieniacie płyty? W "locie", czy wyłączacie napęd przed przełożeniem placka? Jak jest lepiej dla żywotności silnika?

Gdzieś słyszałem, że lepiej w locie i tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2023 o 10:59, Renia239 napisał:

Jak siądzie ta Hana SH to będzie fajnie, jak wchodzi 1042 to  Hana też powinna wejść, zamelduj jak się zdecydujesz 🙂, choć tu piszą że taki zestaw dla P6  potrzebuje dystansu 2mm https://www.maplatine.com/en/manual-turntables/4068-rega-planar-6-turntable-with-hana-sl-cartridge-neo-psu-black.html  może mata to oblecisz.

Hana SL już wisi na ramieniu.

Wkładka ma wysokość 15 mm (wkładki Regi 14 mm), ale zmieniłem oryginalną matę 2 mm na butylową o grubości 1 mm i jest idealnie - nie muszę kombinować z podkładkami pod ramię 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, burz napisał:

I jakie pierwsze wrażenia?

Z pewnością większa moc i to czuć , elex jest jakby dokładniejszy , słychać więcej szczegółów, jest trochę bardziej dojrzały brzmieniem ( taka moja opinia),  rega brio w niektórych  aspektach wypada lepiej np. Wokale w jazzie, muzyka akustyczna, blues( wg. mnie oczywiście o na moim sprzęcie ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz nowego gramofonu? Specjalnie dla Ciebie obniżyliśmy ceny gramofonów Rega Planar 2 i Rega Planar 3 z wkładką Elys 2, a także idealnego przedwzmacniacza na start — Fono Mini A2D MK2!

Rega to doskonale znany, brytyjski producent sprzętu audio. Słyną oni głównie właśnie ze swoich gramofonów i wszelkiego rodzaju akcesoriów do nich. Zapewniają niesamowitą przyjemność z odsłuchu, świetny design i wysoką uniwersalność w kwestii odtwarzanych gatunków muzycznych. 

Nie jesteście pewni, który model wybrać? Zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy!

Sprawdź ofertę - https://www.q21.pl/product/search?query=regaletniepromo

358531125_659984019499979_673842926758128083_n.thumb.jpg.acf8cb317bdc922c8f0f7d06fe9a6e17.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Świętujemy naszą 50. rocznicę specjalną edycją gramofonu!

Obchodzimy naszą 50. rocznicę z wyjątkowym wydaniem legendarnego Rega Planar 3. Zestaw gramofonowy zaprojektowany i opracowany w celu maksymalizacji wydajności tego modelu. W ramach obchodów przygotowaliśmy ten jubileuszowy zestaw w niewiarygodnie atrakcyjnej cenie, której nie będzie można powtórzyć. Skontaktuj się ze swoim dealerem w celu uzyskania szczegółów. 

Rocznicowy Planar 3 jest dostarczany z ręcznie dostrajanym zasilaczem Neo PSU MK2 i fabrycznie zamontowaną, ręcznie wykonaną wkładką z ruchomym magnesem Rega Exact. Układ napędowy wykorzystuje nasz pasek napędowy Reference EBLT i silnik 24V, wyposażony w niestandardowe aluminiowe koło pasowe CNC, aby zapewnić absolutnie najlepszą wydajność i dokładność. Wersja Anniversary Edition jest oznaczona ekskluzywnym aluminiowym logo na podstawie i plakietką na pokrywie. Ten model został wyprodukowany w popularnym, nowym wykończeniu orzecha włoskiego.

Szczegóły: https://regapolska.pl/planar-3-50th-anniversary-edition/

rega_planar3_50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zapraszamy do salonu Q21 na bardzo ciekawą prezentację dwóch konstrukcyjnie zupełnie różnych wzmacniaczy, a jednak często porównywanych ze sobą podczas odsłuchów w salonie. 

Dwa niezwykle ciekawe wzmacniacze, z których oba cechują się ocieplonym brzmieniem, ale nie ma tu mowy o nudzie. Oba świetnie radzą sobie z dynamiką, reprodukcją detali i pokazywaniem niezwykłej sceny.

Do jakich kolumn najchętniej byście je podpięli?

Oba wzmacniacze są u nas dostępne, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy na odsłuchy i porównania. Mamy na miejscu bardzo szeroki wybór, a także pyszną kawę.

fezz.jpg

rega.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Polska premiera Rega Naia podczas wystawy Audio Video Show 2023!

Flagowy gramofon brytyjskiej firmy zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności już w najbliższy weekend, podczas wystawy w Warszawie. Producent poświęcił na niego lata pracy, badań i testów. Wszystko po to, by zaprezentować jak najdoskonalszy produkt, który idealnie sprawdzi się w niejednym flagowym zestawie audio.

Usłyszycie go w sali Arkadia II+III w hotelu Radisson Blu Sobieski. Będzie współgrał z flagowym wzmacniaczem Osiris, co pozwoli pokazać wszystkie zalety tego niezwykłego gramofonu. Zapraszamy!

rega_naia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To ja pochwalę się moim frankensteinem: Rega P8 + ramię RB3000 + Ortofon Cadenza Black 🙂

Początkowo byłem trochę zawiedziony cadenzą na p8, brzmiała przymulasto i niezbyt dynamicznie. Po zamianie ramienia różnica jest diametralna, w końcu te wszystkie recenzje cadenzy black mają sens. Poziom dynamiki powrócił do tego od aphety 3 ale dodatkowo brzmienie nabrało trochę mięsa w mid/upper basie i jest delikatnie ciemniejsze od aphety. Oprócz tego słyszę pogłosy których wcześniej nie slyszałem więc poczucie przestrzeni pomieszczenia gdzie było nagranie wzrosło.

IMG_0951.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, burz napisał:

Ładnie się zgrały, ale mają swoje wymagania i niestety (stety) muszę myśleć o lepszym pre. Oczywiście też Regi 😉

Dzięki za info i gratuluje świetnego gramiaka💪 Też czekam na udostępnienie Rega Aria na testy. Korzystam z fono mc i czuje przez skóre, że można lepiej 😉

12 minut temu, ZajacNoob napisał:

To ja pochwalę się moim frankensteinem: Rega P8 + ramię RB3000 + Ortofon Cadenza Black 🙂

Początkowo byłem trochę zawiedziony cadenzą na p8, brzmiała przymulasto i niezbyt dynamicznie. Po zamianie ramienia różnica jest diametralna, w końcu te wszystkie recenzje cadenzy black mają sens. Poziom dynamiki powrócił do tego od aphety 3 ale dodatkowo brzmienie nabrało trochę mięsa w mid/upper basie i jest delikatnie ciemniejsze od aphety. Oprócz tego słyszę pogłosy których wcześniej nie slyszałem więc poczucie przestrzeni pomieszczenia gdzie było nagranie wzrosło.

IMG_0951.jpeg

Kozak zestaw👍 Gratuluje☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Rega podłączona do Regi, która jest podłączona do... Regi!

Czyli odsłuchy po brytyjsku. Najnowsze kolumny Rega Aya, wzmacniacz Elicit MK5 i do tego Rega Planar 3, na zdjęciach jeszcze bez wkładki.
Lubicie takie zestawienia z gamy jednego producenta, czy wolicie mieć wszystko z innej stajni? Dajcie znać!

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

www.RegaPolska.pl

rega_01.jpg

rega_02.jpg

rega_03.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam do sprzedania fajną Rege P3. Kupiona w polskiej dystrybucji, posiadam wszystkie opakowania.W Komplecie Neo PSU, ElysII właściwie nie używana, oraz pakiet Tango Spinner, czyli stalowy subplater, cyrkoniowe łożysko i silikonowy pasek. Zainteresowanych proszę na priv-dogadamy się 🙂

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.