Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner


Gość Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rade..ja jakoś nie przepadam za pionnerami jeśli chodzi o KD..(co do carhifi nie mam zastrzeżeń),a co reszta sądzi o tym modelu? Ja wiem jedno,za jakieś 2h jade kupić Onkyo tx-sr600 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa!!!

Niech ktoś kto zna się na akustyce oświeci mnie w sprawie tłumienia ścian w pokoju odsłuchowym. Jakiego użyć materiału i gdzie go zdobyć...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie(i panie jeśli jakieś są)..mam już tego ampa (sr600)..a teraz czas na kabelki..jakie? Oby TANIE! i jak najlepsze oczywiście..Kolumny to podłogówki magnata..bardzo biedny model..Motion 88..a wygląda to tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ...ten model to full na co mogłem sobie pozwolić..niestety..a teraz działają mi na kablach o których lepiej nie będę pisał..help me..tylko prosze..tanio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagają ale wtedy jak ktoś jest w miare zadowolony i chce byc jeszcze bardziej,ale jak już jest lekko załamany sprzetem to nie pomogą nawet najdroższe za 10000zł/m:)))

ale właściciel ampli jeszcze się nie wypowiedział więc nie wiadomo jak tam z humorkiem:)) POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czekamy na odpowiedź właściciela bo ja już białej gorączki dostaję. Mam zamiar kupić zestaw Yamaha 440 + dvd 540 + głośniki koda av850, ale co włączę forum to czytam o mankamentach tego , a to że głośniki charczą, a to że dvd yamahy ma tylko 96 KhZ przetwornik, szlag mnie trafia. Elfan, Ty chyba masz to DVD yamahy, jak to gra ??? Są jakieś "niedociągnięcia" - że dźwięk kiepski ??? Przed chwilą przeczytałem o DVD panasłonika w tej samej cenie a niby o lepszych parametrach (192 KHz przetwornik)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane że mam SONY,ale jesli chodzi o Yamahy dvd to 540 z tego co wiem to ma przetworniki 192khz a nie 96,i sa to w miare dobre dvd ale jak coś lepszego to Panasonic albo Pioneer i jeszcze Sony,mój model ma 192 khz i jest jak na dvd super w stereo,ale tego modelu co mam to już nie produkują chyba zastapił go ns 330 ale to jest praktycznie to samo.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony Yamahy opis w pdfie i jak w mordę strzelił, podają że przetwornik 96 Khz, dlatego pytam bo zaczyna mnie cholera brać, tyle tego jest do wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak nie wiesz co brać i chcesz żeby ktoś za ciebie podejmował decyzje to ja polecam Soniaka,jest jak na swoją cene super w stereo np. lepszy niz panas, i przetworniki 192khz,cena w MM jakieś 700zł,polecam bo sam mam.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Pioneer'a dv464 jest tani i ma świetną sekcję audio (24/192), niski jitter i bardzo dynamiczny dźwięk po wyjściu cyfrowym. Sekcja video jest na wysokim średnim poziomie.

 

Polecam,

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie sorki że tyle zwlekałem ale musiałem się zarejestrować (nowe zasady :|) i czekać 2 dni na maila z potwierdzeniem..Co do ampa to raczej nie mam niedosytów..ale zacznijmy od początku..wygląd zew. powala jakością wykonania (alu),pokrętło "master vol" kusi..głośniej i głośniej :),fajne w dotyku->gwint, pilot..i tu dla mnie ważne że duży i nowocześnie wykonany (czego nie można chyba powiedzieć o yamahach),dobrze leży w ręce i logicznie rozmieszczone klawisze (po 2 dniach znam układ klaw. na pamięć),Menu bardzo proste,bez problemów..dźwięk..i tu trudno mi pisać bo..raz-nie mam dvd ani innych klocków (obecnie amp podłączony do komputera)..dwa-kable podłączeniowe i głośnikowe o których wstyd pisać. Mimo wszystko napisze to co zauważyłem (mam tylko głośniki stereo)...jedno czego mi brakuje to przestrzeń..ale to oczywiste bo siedze ok 1m od kolumn (niestety nie mam możliwości dalej),no i moje kable to cieńkie druciki od creativów (satelitek komputerowych) i myśle że po ich wymianie będzie lepiej..Onkyo gra ogólnie ciepło i spokojnie,co nie oznacza że cicho i nudno..ja właśnie tego szukałem i jestem zadowolony z zakupu,tylko jak napisałem mam kable do wymiany i biedne głośniki..kable jade kupić w sobote..i tu dwa pytanka.. jakie kabelki (max 15złmk), i drugie-czy kablem SPDIF da sie podłączyć w STEREO! kompa do ampa?..i jakie są opcje podłączenia oprócz kabla SPDIF i kabla 3,5mm-2RCA (nie mam w karcie wyjścia optycznego)..Kolejny już raz licze na pomoc..a Onkyo tx-sr600 polecam,jestem zadowolony z zakupu ale wszystko leży w waszych gustach,zarówno wizualnie jak i muzycznie Onkyo i Yamaha się różnią i trzeba przesłuchać obu aby stwierdzić który amplituner jest dla Ciebie lepszy,ja postawiłem na Onkyo..Pozdrawiam...napisze jeszcze o Onkyo jak wymienie kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek-nie wiem kto to powiedział że yamaha 540 ma soniaka w środku bo jak muwisz yamaha 540 ma przetworniki 96 i to potwierdzam i przepraszam za błedne stwierdzenie,ale ja napewno mam przetworniki 192 więc może yamaszka ma sony w środku ale nie z mojego modelu:)

 

Mikołaj-super że jesteś zadowolony, o to przeciesz chodzi :),a co do kabelków to polecam monstera xp,sam go mam i po wymianie poprawiła się dynamika lepsza przestrzeń więc jak chcesz żeby twoje onkyo grało bardziej żywiołowo i przestrzennie to polecam te kabelki, cena 17zł/m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>igod

"(...)Jak coś gra do kitu to kabelki nie pomogą"

 

A czy ja napisałem że gra do kitu?! Normalnie dołują mnie takie notki..jestem zadowolony z zakupu tego sprzętu! i napisałem to chyba jasno..a jeśli dla ciebie amp za 2k zł jest do kitu to sorry..mnie nie stać na nic więcej a i to jest nad mój domowy budżet..szczególnie że jestem na utrzymaniu rodziców. A może poprostu nie chciało ci sie przeczytać całej mojej notki..Jestem zadowolony,ale chce zrobić wszystko żeby uzyskać jak najlepszy efekt, a jeśli można i to niskim kosztem zakupu 4m kabla..a nie wydawania tyśięcy zł na co mnie nie stać obecnie..to czemu nie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Lublina i raczej bede kupował kable w Melomanie..w ofercie mają (w moim przedziale cenowym) kable: "Black Rhodium AST 60 (Sonik LInk)"..10zł; "Black Rhodium AST 75 (Sonik LInk)"..14zł; "Black Rhodium AST 150 (Sonik LInk)"..20zł; "Tara Labs Prism Entra"..13zł; "Van den Hul Sky Line Hybrid"..17zł. Który z tych kabli wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W archiwum i opiniach zauważyłem że jest wiele pozytywnych głosów na kabel Jamo 9złm..ciekawa propozycja..pomyśle nad tym kablem, na kable AST jest za to wiele negatywnych recenzji..droższy a gorszy..więc po co przepłacać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kable to może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jesli nie bierzesz pod uwage mojej propozycji to z tych co podałeś to Tara labs prisma entry,nie bierz Van den Hula bo twój onkyo będzie grał za łagodnie i jeszcze mniej zywiołowo,więc najlepszym rozwiazaniem w twoim wypadku był by ten Monster xp ale jak nie masz gdzie go kupic to Tara powinna byc dobra,a jamo flat tez byłby super tylko mogą byc trudności z kupnem,ale jak gdzieś go dorwiesz to tez polecam bo tani i dobry.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Mikołaj

Co do SPDIF - jeśli masz sb live albo audigy, to przez ten kabel (dostępny na allegro 5 m - około 20 zł) można przepchnąć i DD5.1 i DTS i stereo - zależnie od tego, co ustawiłeś na kompie. Ja mam SBLive i kiedy miałem kupione ulepszone sterowniki do Audigy 2 to SPDIF szwankował. Ściągnąłem oryginalne do Live i działa (na moim pioneerze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

 

Pomysle o tym Monster XP,poszukam go u siebie w mieście..jednak najpierw wybiore sie do Euro AGD..bo z opini wynika że większość kubiła ten drucik właśnie tam..

 

>vorpane

 

Mam karte Hercules Fortissimo III 7.1 ..ale ona nie ma wyjścia Digital Out..a takie musi mieś żeby podłączyć SPDIF..prawda??

 

Dzięki panowie za zainteresowanie,pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.