Skocz do zawartości
IGNORED

Godny przeciwnik dla HC7000


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

darekdz: antyrefleksyjna farba nie pomoże. Biały kolor odbija ok. 80% światła i standardowy kontrast ANSI w pokoju o białych ścianach to ok. 50:1. Jedyna metoda by trochę to poprawić to zastosowanie ekranu 0.8 gain, z tym, że ogranicza on możliwości świetlne projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidus, ja to wszystko rozumiem... naprawde ale jak juz pisalem nie moge zrobic kina z domu... moze kiedys sie doczeka swego pomieszczenia a poki co odpowiada nam to co jest... zreszta czasu na ogladanie i tak zbyt wiele nie poswiecamy... ekran juz jest i tez nie ma szans na zmiane... ale dzieki za rady kiedys sie przydadza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja posiadam Epsona TW5000. Kupiłem w styczniu. Wcześniej miałem TW2000, ale po tygodniu posiadania dopłaciłem do TW5000. Jak na moje wymagania to jakość obrazu powala. W porównaniu do TW2000 różnice są dostrzegalne są w zasadzie we wszystkim (kolory, nasycenie barw, jasność, czerń). Obraz wyświetlam z odtwarzacza Blu-ray SONY S550.

Obecnie jestem na etapie szukania dobrego ekranu. Marzył mi się Stewart, ale taki, który mi się podoba kosztuje ok. 25000 zł - tak więc to chyba za dużo jak do Epsona. Muszę poszukać czegoś tańszego, ale dobrego. Docelowo poszukuję ekranu o proporcjach 16:9 z dodatkową "przysłoną/kurtyną", abym mógł zaciemniać niepotrzebne paski przy filmach nagranych w formacie 2,35:1. To najprostsze rozwiązanie. Wiem, że do 2,35:1 potrzeba anamorficzny obiektyw firmy Panamorph lub Pismasonic. Niestety nie ma przedstawicielstwa w Polsce. Może ktoś w Was zna?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jestem podatny na zmiany w gore:) Czy jest to kawal swietnego sprzetu? trzeba by porownac z innym... czy TW5000 nie ma problemow z ostroscia? bralem go tez pod uwage ale to chyba bardzo porownywalne z moim HC wiec zamiana bez sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, a co Ci w takim razie zaczyna przeszkadzać w 7000 lub co chciałbyś przede wszystkim podnieść na wyższy poziom? bo jak sobie czytam o nim tu i tam, to mi wychodzi że to chyba faktycznie najlepszy sprzęt do 12 000 zł., tak całościowo patrząc, łącznie z jakością wykonania i emitowanym hałasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TW5000 nie ma żadnych problemów z ostrością. Jedynie czego potrzebuje to uzyskania stałej, pełnej temperatury pracy - czyli pełną jakość uzyskamy dopiero po kilku minutowym wygrzaniu sprzętu. Obraz "żyleta" przez cały okres pracy.

Niektóre testy wspominają o głośnej pracy automatycznej przesłony. Dziwne, bo ja jej wcale nie słyszę. Chyba, że ktoś ogląda filmy z uchem przyklejonym do obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mczaj... widze, ze mnie troche poznales;) zbyt duzo mam pomyslow na zmiany aby isc w 750:)

w drodze sa do mnie IcePowery 500ASP na koncowke stereo, planuje zakup pre stereo i procesora kina, 3 koncowek na center i tyly no i dobry BD:) wiec jest na co wydawac... teraz po zakupie gramofonu i dobrej wkladki calkiem przesiadlem sie na winyle i ten tor musze dopracowac... kino to drugi plan ale tez wazny... przyjemnosc mam w pogoni za krolikiem a nie w zlapaniu go :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z tym królikiem to prawda, jak już człowiek sobie coś złoży, że niby "docelowego", to od razu pojawia się nowy pomysł i tak w kółko. Właśnie polpak obniżył lekko ceny na suby, i już kombinuję jakby tu kupić signature servo do kompletu...

a o projektorze lub wymianie plazmy na 63 cale też myślę równolegle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekdz,

szczerze mówiąc na Twoim miejscu - gdy masz juz HC7000 - dałym sobie spokój z tym hd350. Przecież Twój projektor jest nowy i nowoczesny jak na dzisiejsze czasy. Zbyt dużo na nim stracisz sprzedając go teraz. Wedlug mnie ta róznica w cenie, którą będziesz musiał dopłacić do nowego hd350 nie przełoży Ci się proporcjonalnie na jakość. To będzie raczej przerost formy nad treścią.

Zainwestuj lepiej w dobry odtwarzacz Blu-ray. No chyba, że możesz bardzo dobrze sprzedąć Mitsu i jeszcze lepij kupić HD350. Wtedy to co innego.

 

To moje skromne zdanie - jako posiadacza HD350.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić se drugi? ;) :D

Jeden do 16:9 a drugi do 2,4:1 i różne nastawy zoom'u? Może wyjść taniej niż dobra soczewka anamorficzna... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi a pozniej trzeci i czwarty az osiagne to co widzielismy juz na fotkach zalaczonych przez kolege :D tak mnie to wzielo, ze pragne miec sufit w projektorach... bedzie oryginalnie... 2,35:1 nie uzywam;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto to już hardcore na wszytkie okazje, także TV, co mnie nie interesuje... ;)

Ale pytanie było do Tidusa, świeżo upieczonego właściciela jednego JVC... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak: z ciekawości pytałem tylko, ale z uzyskanego od kolegi darekdz info, stwierdzam, że to nie jest wcale tak atrakcyjna oferta. Diabeł niestety tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, 2 Sie 2009, 09:27

 

>Tidus, dzieki za wypowiedz i rady. Przykro mi ale my mamy kino w domu a nie dom w kinie i pomimo,

>iz moja Zona jest bardzo wyrozumiala i podziela moje zainteresowania to daleko jej do "uleglosci"

>Partnerki Kolegi jaamar1 ;)

 

Małe sprostowanie :)

Całkiem niedawno dokonałem "renowacji" ścian w całym mieszkaniu. Gdy przyszło mi malować "pokój z kinem", chciałem pomalować sufit na biało - bo tak było wcześniej.

Nie kto inny, ale moja żona stwierdziła, że jak już, to trzeba iść na całość i zrobić sufit na ciemno. Nie miało to nic wspólnego z uległością ;)

 

Generalnie polecam wszystkim "kinomaniakom" jak najciemniejsze otoczenie ekranu. Efekt jest piorunujący.

 

 

Zdjęcie sufitu "kiedyś"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS10 (a także RS20) można kupić bliżej niż u Niemców - a konkretnie w Warszawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można nawet na miejscu zobaczyć jak świeci, hehe, coraz bliżej nam do normalnego świata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifan: dzieki za namiary

 

coraz blizej nam do normalnego swiata powiadasz:)? zapytalem JVC Polska o realizacje gwarancji na RS10 zakupiony z sieci JVC na terenie UE. Taka gwarancje na RS10 mozna zrealizowac najblizej w serwisie w niemczech... oczywiscie nie obawiam sie tego bo to moze i nawet lepiej po tym co zobaczylem jak wyglada krajowy serwis Denona w PL ale moim zdaniem jestesmy 100 lat za indianami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, ze RS10 sprzedawane na terenie naszego kraju nie pochodza z sieci JVC Polska tylko z rynku glownie niemieckiego. Tym samym gwarantem pozostaje sklep ale jak sklep zniknie pozostaje wysylka do cywilizacji na wlasna reke:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują moje zdjęcia z projekcji HD350 to zapraszam tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komentarze i sugestie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidus... zdjecia moim zdaniem nie oddadza tego co potrafi jakikolwiek projektor... chcialem zrobic je u siebie... niestety ale to co wychodzilo mialo sie nijak do obrazu a do tego jeszcze falszowanie fotek przez matryce LCD monitorow PC i laptopow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zdjęcia. Bez większej rewelacji. Dla mnie zbyt dużo czarnych plam w ciemnych scenach bez widocznych szczegółów. Myśle że to kwestia zdjęć bo projektor jest przedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrado: niestety robienie fotek w ciemnych scenach jest niełatwe i nigdy nie da się uratować wszystkich ciemnych szczegółów. Tak czy siak, jeśli możesz zrobić lepsze fotki z Underworld lub innego trudnego do sfotografowania filmu, to zapraszam. W poście podaj typ projektora, rodzaj i wielkość ekranu oraz model aparatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.