Skocz do zawartości
IGNORED

IMAX 3D - wrażenia i recenzje filmów


maniek74

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVATAR @ Katowice IMAX :))

 

Ten film to taki sam skok jak kiedyś wchodziło STAR WARS do kina. Ten sam skok milowy. Stworzony przepiękny, bogaty świat jest nie do opisania, mi się trochę skojarzyło z grą MASS EFFECT na X360. Udźwiękowienie, visualia, efekty nie mają konkurencji, jeśli tak za niedługo mają wyglądać video to ja jestem na tak. Zresztą gra która powstaję ma obsługiwać ekrany 3D które są już na rynku w postaci ciekawostek. Sam film robi milowy krok do przodu w tej technologii.

 

Jeśli chodzi o sam film, to nie zawiodłem się, ba byłem w SZOKU, dawno już w takim zaangażowaniu nie siedziałem w kinie. Sama historia opowiedziana jest bardzo schludnie, bohaterowie są bardzo wiarygodnie przedstawieni, historia po prostu wciąga(najlepszy moment to poznawanie świata przez tytułowego AVATARA).

 

ZDECYDOWANIE POLECAM, dla mnie to film roku!

 

PS. Maruderzy, może macie jakieś wadliwe kopie w kinie, bo na seansie na którym byłem wszystko było TIP TOP. Zresztą są do wyboru 3 wersje, wersja analogowa, cyfrowa i wersja 3D którą powinno oglądać się TYLKO w IMAXIE bo w innych kinach to jakaś profanacja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 31 Gru 2009, 19:11

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>

>;-)

 

Nie zgodzę się, widać recenzent jest dość kiepski, bo oprócz pro ekologicznego trybu życia, w tym filmie da się też zauważyć przesłanie odnośnie ogromnych kooperacji i ich polityki, a także w tym gdzie brnie ludzkość, a brnie do nicości, zresztą jak nie pier**** nas ta kometa za kilkanaście lat to świat sam zje własny ogon. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM=>

Avatar nie jest pierwszym filmem w 3D ,oglądałem U2 koncert i był zrobiony po prostu lepiej !

Nie wiem gdzie ty oglądałeś film , ja oglądałem w jednym z lepszych kin w kraju, w Gemini w Gdyni na Skwerze Kościuszki. I miałem przerwę ok.5-10 min ,obraz podzielony równo na dwa kolory, brak 3D i brak dźwięku ;-) Chyba starczy jak na jeden film w kinowym multiplexie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull > ja ogladalem w Multikinie. to moj pierwszy 3D seans. Na poczatku troche musialem sie przyzwyczaic bo mi sie tla rozmywaly. Kolory OK, troche tylko oczy bolaly pod koniec.

Co do tych fajerwerkow 3D to rzeczywiscie nie bylo tego wiele. Ale film napewno zyskuje bo mimo braku spektakulalnych atrakcji typu "morda ktora wychodzi z ekranu" calosc byla spojna i 3D bylo jak by uzupelnieniem wizji a nie atrakcja sama w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w IMAXIE w Katowicach, jest przystosowany do 3D. Normalne kina jak chociażby multikino w Zabrzu to już nie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ściągawkę dla kogoś kto nie wie co to jest IMAX:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego może stąd u Was w tradycyjnym kinie, przekłamania kolorów i inne "smaczki". W tych kinach wersja 2D jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, co do "Avatara" i Imaxa - pierwszy raz film oglądałem w 3D w "normalnym" kinie w Jankach, potem wybrałem się do IMaxa (Wa-wa) sprawdzić różnicę (i ponownie napawać się przepięknym światem).

 

Musze powiedzieć, że byłem odrobinę zawiedziony: przede wszystkim tym, że nie wykorzystano potencjału ogromnego ekranu IMaxa (film był wyświetlany w "okienku" zajmującym ok. 3/4 - 4/5 pow. ekranu). Przypuszczam, że było to spowodowane konwersją filmu do formatu IMax (bo "Avatar" nie był kręcony kamerą IM). Ponadto sądzę, że straciłem boki obrazu, bo chyba tak właśnie przycięto film, by wyświetlać go na tym prawie kwadratowym ekranie.

Druga sprawa, choć to drobiazg - napisy w cyfrowym 3D są ZDECYDOWANIE lepsze niż w wersji IMax. W tej pierwszej są w kolorze ochry (?), pozycjonowane pod postacią, która właśnie mówi i - co dla mnie najwazniejsze - są odbierane bez problemu. Napisy w IMaxie sprawiały mi kłopot (traciłem ostrość widzenia) prawdopodobnie prze to, że są białe i lekko transparentne. No i zawsze centralnie.

 

W mojej opinii trudno pominąć fakt skandalicznego podejścia do klienta w warszawskim IMaxie. Przy rezerwowaniu biletów przez internet była informacja, by zgłosić się po odbiór co najmniej 30 min przed seansem - byłem 45 minut wcześniej i okazało sie, ze IMax zmienił w międzyczasie reguły (bez powiadomienia!!!) i należało odebrać bilety 2 godz. wcześniej. Rzecz jasna, moja rezerwacja przepadła i tylko szczęśliwym trafem mogłem kupić bilety w rozsądnych miejscach. Naprawdę SKANDAL, jeśli się jechało prawie 60 km!

 

Reasumując, z "Avatarem" w IMaxie szoku nie ma i jeśli ktoś wybierze się na film w porządnym (z dużym ekranem) kinie i nie będzie siedział za daleko, to nic nie straci.

Efekty są DOKŁADNIE takie same:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta reklama

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to jest po prostu kłamstwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca, fakt do tekstu trzeba było się przyzwyczaić, film był wyświetlany na 4/5 ekranu, jednak tu i tak są lepszej jakości efekty niż w normalnym kinie w 3D jak i większy obraz(po prostu więcej widzimy). Nie mówię już o udźwiękowieniu, które jest po prostu o klasę lepsze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Macie bałagan tam w Wawie w Imaxie, w Kato jasne piszę że odbiór biletów 24godz. przed seansem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie nie ma bałaganu, wczoraj byłem pierwszy raz w imaxie na avatarze w wola parku. siedziałem mniej więcej tam gdzie jest zaznaczone na zdjeciu. jakość rewelacyjna, dziwięk, kolory, na temat fabuły sie nie wypowiadam bo nie była porywająca-bo uważam, że też taka nie musi być, avatar to film który ma nas wprowadzić w stan relaksu, w mojm przypadku tak właśnie było, prawie 3 godziny odpoczywałem na tym filmie, dziwi mnie twierdzenie ludzi, że jest kiepski, że fabyła płytka, że nudny. ludzie takie filmy ogląda się dla zabawy, to nie Lynch, Cronenberg, czy Fellini żeby się zastanawiąc a co to a z czym to a oco chodziło reżyserowi, film polecam kino w wola parku też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Musze powiedzieć, że byłem odrobinę zawiedziony: przede wszystkim tym, że nie wykorzystano

>potencjału ogromnego ekranu IMaxa (film był wyświetlany w "okienku" zajmującym ok. 3/4 - 4/5 pow.

>ekranu). Przypuszczam, że było to spowodowane konwersją filmu do formatu IMax (bo "Avatar" nie był

>kręcony kamerą IM). Ponadto sądzę, że straciłem boki obrazu, bo chyba tak właśnie przycięto film, by

>wyświetlać go na tym prawie kwadratowym ekranie.

>Druga sprawa, choć to drobiazg - napisy w cyfrowym 3D są ZDECYDOWANIE lepsze niż w wersji IMax. W

>tej pierwszej są w kolorze ochry (?), pozycjonowane pod postacią, która właśnie mówi i - co dla mnie

>najwazniejsze - są odbierane bez problemu. Napisy w IMaxie sprawiały mi kłopot (traciłem ostrość

>widzenia) prawdopodobnie prze to, że są białe i lekko transparentne. No i zawsze centralnie.

 

Na w/w tezy z radością odpowiem.

Film nie jest wyświetlany na całym ekranie i zajmuje faktycznie gdzieś 4/5 powierzchni. Nie ma możliwości by cokolwiek było przycięte. Film jest taki sam choć czarne paski po bokach mogą sprawiać wrażenie ,żę czegoś brakuje - zapewniam ,że te czarne paski też są wyświetlane przez projektor :D

Co do napisów tutaj sprawa wygląda tak ,że są one wyświetlane z odddzielnego projektora na obraz projektora IMAX przy czym nie powinny być transparentne o ile lampy są dobrej jakości i ostrość odpowiednio ustawiona. Chociaż tak jak pisałem są one rzucone na film bo na taśmie analogowej żadnych napisów nie ma.

Co do obsługi wypowiadać sie nie będę. W sprawach technicznych jednakże służę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się film wprowadza w znakomity nastrój wczoraj byłem już 3 raz na filmie z prostej przyczyny wprowadza mnie w znakomity stan :) byłem 2 razy w IMAX i 1 raz w cyfrowym Multikinie i tak jeżeli chodzi o Multikino to cyfrowe 3 d jest cienkie jak barszcz w porównaniu do IMAXA nie wiem dziwne te IMAX-Y o których co poniektórzy piszą -w Poznaniu ekran jest wypełniony w całości oprawa audio wizualna jest znakomita odczytywanie napisów jest ok. Co do fabuły generalnie banalna czy nie banalna dobrze się ogląda jest przesłanie większe czy mniejsze i bardzo dobrze ,że są wymyślane takie "banalne " historyjki film jest miły przyjemny i budzi pozytywne emocje .Oczywiście zawsze będą się lansować "znafcy" niespełnieni krytycy kina , którzy swoją orginalnością za wszelką cenę będą chcieli udowodnić , że ich EGO nie da się tak łatwo zaspokoić. Ba zapewne niebawem dowiemy się ,że Cameron nie potrafi kręcić filmów. Wiadomo o gustach się nie dyskutuje jeżeli ktoś chciał iść na AVATARA i zobaczyć Bergmana to chyba coś mu się popierdzieliło w główce. Jeśli ktoś nie widzi rewolucji jeżeli chodzi o efekty pracę kamer itd to również jest z nim coś nie tak. Byłem 3 razy w kinie za każdym razem sale wypełnione do ostatniej osoby czego dawno nie widziałem cisza w kinie ludzie przeżywają oczywiście każdy po swojemu jak byłem na pierwszym seansie w święta na filmie było naprawdę dużo młodych par młodzieży itd po filmie całe kino zaczęło gwizdać i krzyczeć dlaczego ściszono muzykę na napisach końcowych kiedy muzykę natychmiast podgłośniono ludziska zostawały na swoich miejscach i przytulali się do swoich bliskich. I pewnie zawsze znajdzie się jakiś filozof co będzie narzekał jak stary rupieć ,że jest do dupy w pracy mam kolegę Pana psychologa taki pan filozof , który po świętach przyszedł do pracy i powiedział ,że nie radzi nam iść do kina ponieważ będziemy zawiedzeni -cienka animacja efekty do dupy -lepsze widział w gwiezdnych wojnach 30 lat temu

ba co go zawiodło to to ,że gdy postacie mówią to im się nosy nie ruszają ha ha Kiedy dowiedział sie ,że część współpracowników była w kinie przestał całkowicie wspominać o filmie a dwa dni temu okazało się ,że nawet nie był na nim w kinie tylko pierdzieli farmazony , które przeczytał lub usłyszał , ale on bardzo pragnie być oryginalnym facetem i naprawdę bardzo się stara ha ha. A porównanie tego filmu do współczesnego westernu jak ludzie piszą na forach jest uważam jak najbardziej zasadne i najwidoczniej ludzie potrzebują takich historii potrzebowali i będą potrzebować i chwała tym , którzy takie historie wymyślają i potrafią je przełożyć na ekran. Osobiście żal mi osób , których oczekiwania zostały zawiedzione cóż macie pecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartasxx a powiedź mi czy warto iść do imaxa bo z tego co się wczytuje to byłem ale na 3d:-), chetnie zobacze film jeszcze raz tylko nie wiem czy widać mocno różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto iść do IMAXA! Będziesz mile zaskoczony :) To JEDYNE pełnoprawne kino 3D w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja potwierdzam a jeszcze polecam soundtract

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system jest w większości kin w Polsce. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hmm...pomyslalem, ze moze w IMAX'ie jest inaczej. Z drugiej strony ciekawe kiedy numeracje w

>polskich kinach w koncu przejda do historii.

 

Znając kulturę polskiego widza lepiej żeby nie rezygnowano z tego. Wyobrażasz sobie walkę na zasadzie kto pierwszy ten lepszy?? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dokładnie, to nie Anglia że czeka się w kolejce do autobusu itd. W Polsce póki co panuję zasada kto pierwszy ten lepszy, więc może niech ta numeracja jeszcze zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat Avatara. Porównałem bezpośrednio Avatara w 3d cyforwym i tego wyświetlanego w IMAXIE (test był ,jak to się często na tym forum mówi, miarodajny bo przebiegałem z sali do sali ;) ) I przyznam ,że 3D cyfrowe ma przewagę w czystości obrazu, jasnośći i nasyceniu kolorów....wadą jest to ,że trójwymiar jest strasznie sztuczny porównując do IMAXU bo to co ma być z przodu jest na wysokości ekranu a reszta jest cofnięta w głąb. W IMAXIE to co jest w głębi jest w głębi a to co ma być z przodu wręcz wychodzi na widza. Efekt 3D jest znacznie naturalniejszy.

Dźwięk nieporównywalny. Czekałem na uderzenie w zwykłej sali i się nie doczekałem w IMAXIE trzęsie fotelami.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem w koncu do Imaxu w łodzi na avatara

szczerze dawno nic mnie tak nie zaskoczyło

czy zastanawiał sie ktos jak by wypadły fimy z panienkami bo robia sie całkiem apetyczne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Avatar" to 3D ściema. Efekty są, ale jak ktoś pewnie zwrócił uwagę nawet w okularach obraz jest rozmazany a głębia nie zawsze tam gdzie być powinna. Jest to jakaś namastka 3D, ale porównania do IMAXa nie ma. Na IMAXie widziałem reklamę bodajże Prosche Cayenne (10-15min) i muszę powiedzieć, że momentami czułem się przerażony siedząc "za kółkiem" i pędząc ponad 200km/h. Wszystko było namacalne i naprawdę realistyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.