Jump to content
IGNORED

Jak przesłać nagranie z HDD dekodera


profee

Recommended Posts

Nie ukrywam, ze w zagadnieniach dotyczących wideo jestem ignorantem. Dlatego wsparcia szukam u kolegów z tej zakładki. A oto mój problem:

 

Kolega nagrywa dla mnie pewien serial z satki (Cyfra+) na HDD dekodera Philips HD PVR7201/91. Czy da sie pobrać sygnał z wyjścia HDMI czy innego (USB, Ethernet też są ale w instrukcji jest żeby nie podłączać nic aż Cyfra powie, ze można -?-) dekodera i przerobić to na jakiś plik, żeby przesłać takie nagranie przez internet na mojego kompa (FTP?), i co mójkomputer musi miec aby je odtworzyć na monitorze? Nie będę przecież kupował satki dla jednego serialu (który zresztą może mi sie nie spodobać).

Nasuwa się samo, ze może wystarczyło by przegrać film na DVD, ale:

-kolega nie ma nagrywarki

-nie wiadomo czy przez HDMI da sie wziąć sygnał nagrany na HDD dekodera lub czy da sie wogóle skopiować /nagrać na DVD, bo piszą w instrukcji dekodera, że jest jakies zabezpieczenie przez nieuprawnionym kopiowaniem. Jakie kopiowanie będzie uprawnione?

Wiem, ze najprościej byloby odwiedzić kolegę i u niego obejrzeć nagrania. Być może będzie to jedyne wyjście. Ale człowieka korci aby zgłębić możliwości jakie zasadniczo daje internet w takim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

>

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>w realtime zgrywa bez problemu na PC (m2ts) po komponencie z audio DD 5.1

>Pliki czytane przez np. PS3.

 

Ciepło, ciepło, albo tak mi sie wydaje. Czyli pierwszy krok - umieszczenie na PC - "zrobiony". Teraz jak to przesłać do innego komputera przez internet ? (wiem, ze to jest juz lamerskie, ale uprzedzałem ;-))

Link to comment
Share on other sites

>Ciepło, ciepło, albo tak mi sie wydaje. Czyli pierwszy krok - umieszczenie na PC - "zrobiony". Teraz

>jak to przesłać do innego komputera przez internet ? (wiem, ze to jest juz lamerskie, ale

>uprzedzałem ;-))

 

noo ale "real tajm" - zauważyłeś??

bo to schodzi tyle ile gra...

 

jak na czasie nie zależy - to może być....

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Link to comment
Share on other sites

>w realtime zgrywa bez problemu na PC (m2ts) po komponencie z audio DD 5.1

>Pliki czytane przez np. PS3.

 

Z wyjścia DD5.1 ? A jak film nie ma fonii DD5.1 tylko zwykłą, jak to serial, to co się będzie działo?

 

>noo ale "real tajm" - zauważyłeś??

>bo to schodzi tyle ile gra...

 

Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi. Rozumiem, że przesyłanie z tego PVR (personal video recorder)f-my Hauppage trwa tyle ile trwa nagrany program. Teraz to m2ts. Czy to nazwa formatu pliku jaki znajdzie się na HDD komputera ? A "czytane przez np. PS3" oznacza, że do odtworzenia potrzeba aby był na tym kompie program np. PS3 ? Skąd go wziąć ? Jaki inny mógłby to zrobić ?

 

No i jak to przesłać po sieci do innego kompa (w innej miejscowości) żeby nic się nie pochrzaniło ? Sorry za lamerkę ;-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.

 

Właśnie chodzi o to aby skopiować z tego dekodera filmy po USB - ale jako pliki video AVI lub MPG - aby móc je później nagrac na nośnik DVD. Szukam rozwazania po całej sieci i nie moge znaleść. Real time nie wchodzi w gre z dwóch powodów. Po pierwsze długi czas kopiownia ( nie do przyjecia) a po drugie i najważniejsze - straci sie jakość filmów ( szczególnie wazną przy jakosci HD). Królestwo za rozwiazanie tego problemu :)

Link to comment
Share on other sites

To w końcu w tym tunerze można zgrać po USB czy nie?

Bo jak można, to już potem nie powinno być problemu. Po przeniesieniu do komputera konwertujemy format ts albo m2ts do formatu mpg, odpowiednim programem i po sprawie. Trzeba ściągnąć z sieci kilka programów i wypróbować je, bo nie zawsze działają one tak jak chcemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.