Jump to content
IGNORED

chciałbyś żyć w Somalii?


spirydion

Recommended Posts

Somalia: chłosta za noszenie stanika

Rebeliancka islamska grupa somalijska Szabaab publicznie chłoszcze kobiety za noszenie stanika, co według islamistów stanowi wprowadzanie w błąd - poinformowali w piątek mieszkańcy Mogadiszu.

Grupa Szabaab, która chce zaprowadzić w Somalii ścisły szariat, na początku października amputowała stopę i dłoń dwóm młodym mężczyznom oskarżonym o kradzież. Zakazuje ona m.in. oglądania filmów, tańca na ślubach i grania w piłkę nożna lub oglądania meczów piłkarskich.

 

Mieszkańcy zachodniej części Mogadiszu twierdzą, że uzbrojeni członkowie Szabaabu zatrzymują kobiety, których biust wygląda na podtrzymywany stanikiem, i każą je publicznie wychłostać. Kobietom nakazuje się potem, by zdjęły stanik i potrząsnęły biustem.

 

"Szabaab zmusił nas do noszenia własnego rodzaju zasłony, a teraz każą nam potrząsać biustem - powiedziała kobieta o imieniu Halima, dodając, że jej córkę wychłostano w czwartek. - Mówią, że biust powinien być sztywny naturalnie, albo płaski".

 

Ta "czystka moralna" nie oszczędza mężczyzn. Każdy, który zostanie zauważony bez brody, też jest publicznie chłostany.

Link to comment
Share on other sites

Brencik

 

Mylisz się i to poważnie.Każdy człowiek ma prawo do wolności i własnych poglądów niezależnie od tego w jakim kraju się urodził!Nie ma to znaczenia czy w cywilizacji islamskiej czy chrześcijańskiej.Dziwię się,że takie sprawy trzeba tłumaczyć Europejczykowi.

Jest to tak proste jak czynność fizjologiczna na którą się powołałeś.

Link to comment
Share on other sites

p. Iwaszczakiewicz nie pier**l pan.

Jedni wygrywają wybory demokratyczne i są dumni ze swojego zwycięstwa i "wolności", a

inni żyją w kraju w którym hunta wycina hunte i tak wygrywaja wybory.

Także jak mówię,że nie słodzę kawy to nie wpierda...j mi się na siłę z cukrem.

Ale w końcu to takie europejskie...

Link to comment
Share on other sites

max jakis tam- przestań uzywać słów ogólnie uznanych za wulgarne, to nie forum dla hydraulików czy innych mechaników- bez obrazy, a co do wątku- weź tych biednych ludzi, pokaż im jakie prawa mają w innych krajach,jak inni ludzie żyją, a po paru miesiącach masz rewolucje.Co niektórzy to jeszcze za komuny siedzieli cicho, byli w NRD,i myśleli ,że tak ma być.Oczy to otworzyli, jak im kapitalizm wszedł do domu

Link to comment
Share on other sites

Prosta sprawa: w Somalii trzeba zrobić rewolucję. Wprawdzie Amerykanie już próbowali zrobić tam porządek i musieli uciekać z podkulonym ogonem, ale może wysłali tam niewłaściwych ludzi?

El Commendante zrobiłby tam porządek raz, dwa!

post-9051-100002919 1255911702_thumb.jpg

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Link to comment
Share on other sites

W Somalii doszło do niecodziennego ślubu. Pan młody miał 112 lat, a jego wybranka jedynie 17 - informuje BBC.

Ahmed Muhamed Dore jest ojcem 18 dzieci, których doczekał się z 5 żonami. Ze swoją partnerką także chciałby mieć potomstwo.

 

Młoda para pochodzi z tej samej wioski. Dore już wcześniej myślał na temat ożenku, ale czekał, by dziewczyna nieco dorosła.

 

- Nie zmusiłem jej do tego! Użyłem swojego doświadczenia, by przekonać ją o swojej miłości. Potem zdecydowaliśmy wziąć ślub – relacjonuje 112-latek.

Link to comment
Share on other sites

a tak poza tym to chyba dość bogaty osobnik bo w Somali raczej nie przywiązuje sie wagi do uczuc a raczej kupuje sie żony

 

ostatnio ogladalam ślub młodej dziewczyny z synem wodza(kupil drugą żonę)- powiedziała,że nie chce za niego wyjsc ale taka jest wola matki natomiast ona kocha innego

 

do nocy poślubnej nie doszlo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.