Jump to content
IGNORED

Jaki zestaw kina domowego - 4 tys. ?

Radek_ek

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym nabyć zestaw kina domowego do nowego domu. Moje preferencje to w 90% filmy i TV a 10% muzyka. Tak że sprzęt ma służyć głównie do filmów. Jaki zestaw (amplituner i kolumny) byłby najlepszy ? Sprzęt ma być nowy i w miarę ładnie wyglądać (umowa z żoną).Pokój 5m x 5m. Mam do wydania około 4 tys. ( 2 tys na amplituner i 2 tys na głośniki).

Pozdrawiam,

Radek

• 3 weeks later...

Witam Wszystkich!

Widzę, że dyskusja się toczy więc nie będę zaśmiecał forum nowym tematem i pozwolę się dołączyć. Rozpoczynam przygodę ze sprzętem grającym i potrzebuję porady. Z tego co da się zauważyć to wiele osób jest koneserami i operują cenami sprzętu dla mnie niedostępnymi. Ja chciałem skompletować coś za ok 3 tyś zł. Moje oczekiwania to głównie słuchanie muzyki 90%. Obowiązkowo w zestawie musi być również radio. 10% pozostaje na filmy więc musi być jakiś DVD. Myślałem sprzętach DENON, Yamaha, Pioneer. Z tego co wyczytałem to tańsze modele denona i Yamahy mają ponoć problemy z czytaniem niektórych dysków więc postawiłem na pioneera którego dość dużo osób chwali. Proszę o poradę co myślicie o takim zestawie:

Amplituner Pioneer VSX 818 lub 918, DVD Pioneer DV 410 lub 420. I do tego kolumny Tonsil Maestro?

Nooe, 6 Lis 2009, 21:05

>Witam Wszystkich!

>

>Widzę, że dyskusja się toczy więc nie będę zaśmiecał forum nowym tematem i pozwolę się dołączyć.

>Rozpoczynam przygodę ze sprzętem grającym i potrzebuję porady. Z tego co da się zauważyć to wiele

>osób jest koneserami i operują cenami sprzętu dla mnie niedostępnymi. Ja chciałem skompletować coś

>za ok 3 tyś zł. Moje oczekiwania to głównie słuchanie muzyki 90%. Obowiązkowo w zestawie musi być

>również radio. 10% pozostaje na filmy więc musi być jakiś DVD. Myślałem sprzętach DENON, Yamaha,

>Pioneer. Z tego co wyczytałem to tańsze modele denona i Yamahy mają ponoć problemy z czytaniem

>niektórych dysków więc postawiłem na pioneera którego dość dużo osób chwali. Proszę o poradę co

>myślicie o takim zestawie:

>Amplituner Pioneer VSX 818 lub 918, DVD Pioneer DV 410 lub 420. I do tego kolumny Tonsil Maestro?

Witam. Nie słyszałem osobiście sprzętu Pioneera (kino domowe) który dobrze gra w stereo :( Denon, Harman i yamaha w używce to bym polecał. Pomyśl jednak o cambridge audio, nad i arcam te amplitunerki zagrają w stereo przyzwoicie tylko to inna pólka cenowa. ;)

jak 90% muzyki to sobie kup stereo + ewentualnie suba do filmów

muzyka na tanich amplitunerach brzmi beznadziejnie, pozbawiona przede wszystkim dynamiki i dobrego basu, co uderza w pierwszej kolejności w te osoby, które mówią że nie są audiofilami i nie potrzebują wyszukanego sprzętu :)

Dobra rada bo w końcu te filmy to naprawdę będzie margines jeśli chodzi o wykorzystanie tego sprzętu. W takim razie myślę o jakimś amplitunerze yamahy może RX 797 lub 497 (czy duża jest różnica pomiędzy nimi i warto dołożyć?) Chciałbym do sprzętu podłączyć jeszcze magnetofon szpulowy - mam na taśmach dość dużą kolekcję jazzu. Zastanawiam się ponadto czy zamiast tego DVD nie zakupić Blu-ray np Samsung P1500 lub 1580 bo na nic lepszego nie starczy już kasy? No i na koniec jakie kabelki polecacie na początek bo tu też widzę rozpiętość cenowa znaczna panuje.

• 4 weeks later...

Jakos te nowe Harmany mi nie podpadly :/ mimo ze graja bardzo fajnie to jakos jak sie dotyka te guziczki to sa takie troszke badziewne. Natomiast jest ich malo :):) i cala reszta jest przyzwoita. Onkyo jesli Ci zalezy na HDMI z przodu wez 607 jesli nie to wez 606. Kupujesz do tego bluray wiec nie zalezy Ci na Faroudja bo w Onkyo skaluje do 720p w pozostalych do 1080p. Pionner w wersji z 9 na poczatku faktycznie jest wart uwagi, nizsze nie bardzo. ale ten znowu nie ma wogole skalowania. Pod wzgledem polaczenia glownie kina z stereo najlepeij wypada chyba Onkyo chociazby z tego wzgledu ze po wysterowaniu kina Audyssey i parametrow konturowych dzwieku jednym guzikiem wszystko to gasisz i przechodzisz w stereo:):)

Ja bym jednak wybrał kino domowe ze względu na większą uniwersalność, a nowe amplitunery na przykład Denon'a naprawdę ładnie grają w stereo, jeszcze do tego jakieś fajne kolumny np. Dali Concept i zestaw jak marzenie. Owszem stereo jest fajne, ale to już się trzeba temu poświęcić i zadbać o szczegóły takie jak odpowiednie pomieszczenie, kable, odpowiedniej klasy odtwarzacz CD itp. Natomiast takie kino to przede wszystkim wygoda użytkowania przez jeden amplituner puszczasz wszystkie sygnały siadasz z pilotem i słuchasz ;-). Jeżeli chodzi o kabelki na początek polecam Audio HQ, bądź nieco drożej Tech+Link - porządne, solidne kable.

5z0p3n, 1 Gru 2009, 22:40

>Jakos te nowe Harmany mi nie podpadly :/ mimo ze graja bardzo fajnie to jakos jak sie dotyka te

>guziczki to sa takie troszke badziewne. Natomiast jest ich malo :):) i cala reszta jest przyzwoita.

>Onkyo jesli Ci zalezy na HDMI z przodu wez 607 jesli nie to wez 606. Kupujesz do tego bluray wiec

>nie zalezy Ci na Faroudja bo w Onkyo skaluje do 720p w pozostalych do 1080p. Pionner w wersji z 9 na

>poczatku faktycznie jest wart uwagi, nizsze nie bardzo. ale ten znowu nie ma wogole skalowania. Pod

>wzgledem polaczenia glownie kina z stereo najlepeij wypada chyba Onkyo chociazby z tego wzgledu ze

>po wysterowaniu kina Audyssey i parametrow konturowych dzwieku jednym guzikiem wszystko to gasisz i

>przechodzisz w stereo:):)

Nie wiedziałem, że tylko Onkyo ma taki guziczek. ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.