Jump to content
IGNORED

B&W DM 620 - atrapa podwójnego woofera

lete

Recommended Posts

Witam,

Dziś z ciekawości rozebrałem swoje 18-letnie B&W DM 620.

Moim oczom ukazał się dosyć ciekawy widok... Okazało się, że jest to konstrukcja 2-drożna, a nie 2.5-way, jak wcześniej przypuszczałem. Drugi z wooferów to w zasadzie atrapa - ten sam głośnik, tyle że bez "wkładu" (jest samo zawieszenie, ale bez magnesów i rdzenia). Obsługi tej atrapy z tego, co widzę nie przewidziano też na zwrotnicy.

Wygląda na to, że ten model ma dodatkową parę głośników, której celem miało być "wyglądanie", bo grać to to nie mogło...

Wszędzie oryginalne oznaczenia... B&W - rok 1991.

Spotkaliście się z czymś takim? Ma ktoś B&W DM 620 i jest w stanie to potwierdzić?

Pozdrawiam,

Lete

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Kto by pomyślał... Dzięki Elberoth!

Głośniczki grają zacnie i wygląda na to, że producent nie oszczędzał na tej konstrukcji ;)

Chciałbym wymienić okablowanie wewnętrzne. Teraz mam jakieś badziewne druty i złączki (to chyba nawet nie jest miedź). Co polecacie? Jakie kable zastosować? Na wysokotonówkę może być Atmos Air Silver 195?

No i kondy zapewne pójdą out - 18 letnie elektrolity Bennic (trochę dziwne pojemności: 5.3uF, 30uF, a dalej to standard 10uF i 15uF.

Nie chcę wydawać przesadnie dużo kasy na nie, zatem co możecie polecić z niskobudżetowej półki, ale nieco lepiej od np. MKP Jantzen lub MKP SCR (nie wydam na 1 konda 50-100 zł, bo dużo ich tam siedzi, a efekt by nie był wart tego kosztu) ;)

Kup sobie Jantzeny ... są przyzwoite, a nie kosztują fortuny. Kabel jak chcesz też możesz wymienić na coś porządniejszego - ja bym brał jakieś QED albo podstawowy AQ - ale więcej jak 20-40zł/m to bym nas to nie wydawał. Tego kabla to tam siedzi razem 1,5-2m na 2 kolumny.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.