Skocz do zawartości
IGNORED

Najwspanialszy utwór muzyki metalowej! :-)


Ricardozamora

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! mega ciezko jest przedstawic ulubiony utwor z tak rozleglego gatunku jak metal. tym bardziej ze chyba wiekszosc metalowcow starej daty slucha muze calymi plytami. ja tez sie do nich zaliczam i traktuje poszczegolne albumy jak cale utwory. ulubionych plyt mam ze setke ale te trzy zabralbym na bezludna wyspe:

 

- Slayer - Hell Awaits

- Morbid Angel - Altars of Madness

- Darkthrone - Transilvanian Hunger

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28209-100000048 1278118452_thumb.jpg

post-28209-100000049 1278118452_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

winylon, 11 Lip 2010, 23:43

 

"twiligth..." bathorego to swietna plyta. kiedys uwazalem ja za najlepszy epicki album quorthona. teraz jednak jak dysponuje troche lepszym sprzetem nie brzmi juz dla mnie tak super. najlepiej zrealizowany jest "hammerheart"! oczywiscie slowo "najlepiej" ma tu nieco inne znaczenie niz przy produkcjach "made in japan", hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 11 Lip 2010, 23:43

 

...i oczywiscie chodzi mi o album "hammerheart" z 1990 roku a nie ostatni utwor z "twilight..." ktory jest przerobka gustawa holsta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twilight" jako album jest piekny i cudowny :) Jak facet o takim potencjale mogl tworzyc taka hm prymitywna muzyke aczkolwiek takze na swoj sposob wspaniala jaka sa 3 pierwsze albumy? :)

Hammerheart tez jest dobry ale wyzej cenie Twilight. Mam oba na winylach, z tym ze Twilight tylko reedycja z 2003 roku ale za to wyborna... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć coś o Sepulturze, a nikt nie podał jeszcze ich kawałków.

 

"Roots bloody roots" na pewno wart uwagi:)

"Refuse/Resist"

"Territory"

"the Hunt"

 

Ogólnie całe płyty Chaos A.D. i Roots.

 

Nie znam reszty płyt tak dobrze, miałem jeszcze "Beneath the Remains". Początek "Mass Hypnosis: imponujący (pamiętajmy że to 1989 r.):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś z Pantery. Jako 15 czy 16 letni dzieciak zasłuchiwałem się bardzo w ich albumie "Vulgar display of Power" (1992).

 

Genialny wokal i gitara, ta szybkość, agresywny przekaz ale z elementami spokojnej muzyczki, najlepsze utwory z płyty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-24719-100000046 1278916064_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 12 Lip 2010, 08:27

 

z sepultury to jak dla mnie tylko plyty: "bestial devastation" i "morbid visions". potem chlopaki zaczeli za bardzo kombinowac jak sie dostac na listy przebojow.

pantery natomiast nigdy nie trawilem. jak ktos zalozy watek "najgorsza kapela pseudo-metalowa" to wpisze tam pantere, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28209-100000060 1278978068_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie nie pasuje Tobie w Panterze? Wielkim fanem nie jestem,ale tą płytę (Vulgar...) bardzo lubiłem.

I jak to "pseudo-metalowa"?? Pseudometalowe są te wszystkie badziewia które chcą nazywać się nu-metalem,typu korn, limb bizkit, linkin park itp., szkoda mi nazwy nawet wypisywać na ten udający rock/metal pop dla amerykańskich zjadaczy wszystkiego co dobrze rozleklamowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie mieszać KoRn z linkin park - to jest przepaść - KoRn można słuchać w nieograniczonych ilościach - i za każdym razem ta sama dawka adrenaliny ;)

 

co do sepy - akurat dwa pierwsze albumy uważam za mocno garażowe i raczej słabe - mam je w kolekcji z szacunku do sepultury ale w porównaniu do roots, chaos ad czy blood rooted to napierdalanie bez składu i ładu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn a linkin park. Korm ma dobrą 1 i 2 płytę. 3 też jest dobra, 4 też nawet. Reszty korna nie mogę słuchać. A byłem jako dzieciak ich wielkim maniakiem, słuchałem tego kilka godzin dziennie. Linkin park hybrid theory o ile pamiętam jest nie najgorsza, ale z zaznaczeniem że to nie jest nawet porządny rock a taki wybryk popowo gitarowy dla dzieciaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiedzialem ze predzej czy pozniej dojdzie do tego typu "konfrontacji". moze wiec sie przedstawie: jestem klasycznym, starym, ortodoksyjnym, ograniczonym metalem ktory kocha produkcje garazowe a nawet uwaza ze to wlasnie na nich w duzej mierze opiera sie true metal :-)

z perspektywy takiego oszoloma jak ja kapelki pokroju: pantery, korn czy linkin park to mniej wiecej to samo bo gdzie tu jest: "zlo, siara, CHAOS i zniszczenie" :-)

a za co tak bardzo w szczegolnosci nie lubie pantery? za wypieszczone brzmienie, koniunkturalizm i image.

dla jasnosci dodam jeszcze tyllko ze nie zamierzam nikogo przekonywac do swojej wizji metalu. prezentuje tu tylko swoje zdanie i poznaje poglady innych. amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi ostatnio wpadlo w ucho:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, 16 Lip 2010, 02:39

 

>z perspektywy takiego oszoloma jak ja kapelki pokroju: pantery, korn czy linkin park to mniej wiecej

 

O żesz Ty! Pewnie chodzisz na czarno ubrany i masz długie włosy i pieszczochy na rękach?? (potraktuj to jak żart:-) Bez przesady,istnieje poważna różnica między kornolinkinoparkopopem, a Panterą. Zaznaczam że Panterę lubię, ale nic poza tym. To jest przepaść, tamto to popowa papka, Pantera - jakkolwiek jej nie trawisz, jest kapelą metalową i tyle. Nie ma znaczenia czy Ty ją za taką uważasz. O przynależności gatunkowej zespołu świadczą obiektywne kryteria,nie indywidualne gusta. choć możesz mieć indywidualne wyznaczniki, które stosujesz do klasyfikacji czegoś jak dany gatunek, bo w sumie każdy ma trochę inne te pojęcia ogólne, i rock dla Iksa,jest innym rockiem niż rock dla Igreka.

 

Też lubię bezlitosne metalowe brzmienie. Nagrania garażowe mają jednak sporą wadę - kiepską jakość.

 

Przytaczasz Morbid Angel. Kocham Morbid Angel. Ale jakość tego co podałeś w linku znacznie ogranicza to, jak dobra jest ta muzyka. Altars of Madness to dla mnie najlepsza płyta gatunku (choć nie mogę się wypowiadać miarodajnie, bo nie jestem znawcą)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ricardozamora, 31 Paź 2009, 22:20

 

nie, nie nosze pieszczoch i nigdy ich nie nosilem. zamiast wydawac pieniadze na "wyglad" zawsze wolalem kupowac plyty i sprzet do ich sluchania. czern? owszem to moj ulubiony kolor ale chyba juz glownie dlatego ze maskuje moj sterczacy brzuch :-) no a wlosy... wstyd sie przyznac, wypadly mi jakies 10 lat temu... :-)

 

>do wszytkich

 

no a tak powaznie to moim kryterium jest autentycznosc tego co sie robi. jesli artysta chce byc szczery to musi byc niezalezny a tego mu nie dadza ani kontrakty z molochami plytowymi ani chec utrzymywania sie z muzyki. no i najwazniejsze: sa ludzie (tacy jak ja) dla ktorych brudne brzmienie jest o stokroc piekniejsze niz "super-szlif" z najlepszego studia swiata.

 

ponizej kilka przykladow swietnych albumow z rodzimej sceny niezaleznej:

 

Evilfeast - Mysteries of the Nocturnal Forest

Kriegsmaschine - Altered States of Divinity

Szron - The Purificating Flame of Annihilation

Deception - Nails Sticking Offensive

 

goraco polecam, moze komus przypadnie takie granie do gustu i zostanie "podziemniakiem" :-) zdecydowanie natomiast nie polecam tych plyt fanom heavy i nu-metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 4 Gru 2009, 23:43

 

>Bertrand, 1 Gru 2009, 08:51

>

>Przesłuchałem Deathspell Omega Si Monumentum Requires, Circumspice i niby może być, ale już wiem, że

>Black metal nie jest dla mnie, wolę Death,choćjakiśklimat ma też black, jednak te Deathspell tak

>sobie mi podchodzi.

>

>Lepsze wydaje mi się z ich albumów już Inquisitors of Satan i Infernal Battles.

>

>Kurcze, gitara fajna i grają oryginalnie, trochę wokal schowany, ale pewnie tak ma być... I taki

>jakby diabełek się wydzierał, ale gdzieś jakby za zasłoną... Muszę dłużej posłuchać, bo ciekawa

>muza, dzięki za napisanie o niej, pozdrawiam:)

 

Dawno mnie tu nie było, ale polecam , jeśli nie słuchałeś: Funeral Mist, Archgoat, Leviathan, Teitanblood ,ORANSSI PAZUZU, CLANDESTINE BLAZE, Necros Christos, Vasaeleth, Obliteration no i ostatnią produkcje Toma Warriora - Triptykon - `Eparistera Daimones`, a i jeszcze jedna płyta warta posłuchania: SHINING - `Blackjazz` to tak na prędce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bertrand, 17 Lip 2010, 15:22

 

"si monumentum requires, circumspice" dso jest genialne. sa tam juz eksperymenty ale nadal obecny jest tez duch poprzedniego, konserwatywnego grania i dzieki temu calosc daje swietny efekt.

 

nie slyszalem jeszcze plyty triptykon. do jakiego albumu celtic frost mozna to porowanc?

 

a tak swoja droga to chyba jescze nikt nie wymienil w tym temacie dwoch mega kultowych plyt cf: "to mega therion" i "into the pandemonium". ta druga to pierwszy w historii metalu powzany eksperyment, laczacy rozne gatunki muzyki. niewielu udalo sie to tak dobrze jak celtic frost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28209-100000052 1279408693_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Celtic Frost powiadasz... Dla mnie to troche szwajcarska kopia Venom... Podobny sklad (trio, bas/wokal), podobny styl (blackowy thrash), nawet podobny wokal... Zatem podobienstw bardzo duzo... Choc zespol zacny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>winylon, 18 Lip 2010, 02:53

 

kopia venom?! moze troche jesli chodzi o image. zreszta w latach 80tych wszyscy kopiowali w tych sprawach venom. co do muzyki to sie nie zgodze. celtic frost (wczesniej pod nazwa hellhammer) gral zdecydownia cos swojego, oryginalnego jak na tamte czasy. potem ich muzyka stala sie jednym z fundamentow death i black metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, 18 Lip 2010, 01:18

 

>>Bertrand, 17 Lip 2010, 15:22

>

>"si monumentum requires, circumspice" dso jest genialne. sa tam juz eksperymenty ale nadal obecny

>jest tez duch poprzedniego, konserwatywnego grania i dzieki temu calosc daje swietny efekt.

>

>nie slyszalem jeszcze plyty triptykon. do jakiego albumu celtic frost mozna to porowanc?

 

Do `Monotheist`, zresztą `Eparistera Daimones` miała być kolejną płytą CF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 18 Lip 2010, 02:53

 

>Hm Celtic Frost powiadasz... Dla mnie to troche szwajcarska kopia Venom... Podobny sklad (trio,

>bas/wokal), podobny styl (blackowy thrash), nawet podobny wokal... Zatem podobienstw bardzo duzo...

>Choc zespol zacny :)

 

Nie no, zagalopowałeś się, pierwszy raz się spotkałem ze stwierdzeniem, że jest to kopia Venom, muzycznie jest to inna bajka niż Venom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bertrand, 19 Lip 2010, 08:25

 

"monotheist" to genialna plyta! szkoda tylko ze nie nagrali jej po "into the pandeminium"... musze wiec koniecznie posluchac "eparistera daimones" triptykon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ave!

 

nowy jestem wiec bedzie tak:

 

SECRETS OF THE MOON - Carved In Stigmata Wounds

MAYHEM - De Mysteriis Dom Sathanas

EMPEROR - Inno A Satana

SADISTIK EXEKUTION - KAOS (Cala plyta)

 

...dalej nie wymieniam bo za duzo tego.

Mam pytanie nie chce mnie sie czytac tyle tego o glosnikach i wzmacniaczach ale zapytam was co polecacie do odsluchu najlepszej muzyki na swiecie cena tak do 500£ (brytyjskich) za wzmacniacz + osobno glosniki (tutaj nie wiem jaka cena).

 

A tak poza tym zna ktos SARAM (Peru) - polecam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie no, zagalopowałeś się, pierwszy raz się spotkałem ze stwierdzeniem, że jest to kopia Venom,

>muzycznie jest to inna bajka niż Venom

 

 

Swoich wnioskow nie wyciagam pochopnie. Sami posluchajmy:

 

Venom:

 

i tutaj Celtic Frost:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiscie dwa bardzo znane utwory obu kapel. Gdybym nie byl fanem jednej i drugiej kapeli to gdyby ktos mi puscil oba kawalki jeden po drugim powiedzialbym, ze gra jeden i ten sam zespol... Nawet wokal bardzo podobny. Owszem Celtic pozniej nieco zmienil swoja muzyke, ale pierwsze lata to byla kopia Venom chociaz ciezko Wam to uznac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.