Jump to content
IGNORED

POMOCY !


Kasjel

Recommended Posts

Padłem ofiarą oszusta/hakera internetowego ! Wygrałem aukcję na Allegro, po czym zaraz otrzymałem maila wysłanego przez serwis Allegro od "sprzedającego" z numerem konta. Wysłałem pieniądze na poczcie przekazem "na konto".

Niestety po przesłaniu skanu przekazu, dostałem wiadomość od sprzedającego o niewłaściwym numerze konta.

Zgłosiłem już to do Allegro i dostałem odpowiedź, że powinienem to zgłosić na policję. Dzwoniłem również do banku z którego pochodzi nr. konta oszusta. Jak myślicie ? Skoro na przekazie pocztowym jest właściwy adres sprzedającego a nr. konta oszusta....to czy taki przelew zostanie przez bank zrealizowany ? Ten mail z widomością i nr. konta oszusta jest naprawdę wysłany przez serwis Allegro. Można kliknąć na nick sprzedającego i normalnie otwiera się jego strona z Allegro. Poratujcie mnie bo zwariuję !

PS,- Sprawdziłem w "właściwościach" tego fałszywego maila, i rzeczywiście adres e-mail tego który go wysłał, jest zupełnie inny niż prawdziwego sprzedającego.

Link to comment
Share on other sites

Guest sofistan

(Konto usunięte)

Witaj,

przede wszystkim jutro rano spróbuj zatrzymać przelew na poczcie, z tego co wiem, to Poczta Polska wysyła pieniądze o określonych godzinach, więc jest szansa na wstrzymanie przelewu. Jeśli nie, to druga opcja, czyli skontaktuj się z bankiem, do którego wysłałeś pieniądze, tam przedstaw szczegóły problemu. W sytuacji, gdy dane odbiorcy nie zgadzają się z numerem konta, to bank nie zaksięguje pieniędzy. Odzyskanie ich z baku może być uzależnione od zgłoszenia przestępstwa na policji, ale mam nadzieję, że uda Ci się je odzyskać na poczcie. Jeszcze moja prywatna dygresja - może sprzedający zamieścił w swoich danych zły numer konta, może omyłkowo.

Pozdrawiam

Jacek

Link to comment
Share on other sites

Raczej zostanie zrealizowany, banki nie sprawdzają zgodności adresu odbiorcy, istotny jest tylko nr konta, w polu adres możesz wpisać właściwie dowolne dane.

Na Twoim miejscu szedłbym już na policję i składał zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

 

Swoja drogą dziwię się - tyle było informacji o tego typu oszustwach.

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wyglada na to że nie tylko ciebie rąbnieto na Allegro .

jaki traf.

ja rowniez jestem w plecy na zakupie płyt analogowych. Kasa wpłacona -czekam 3 miesiące . W miedzyczasie gośc prosi o zwłoke z powodu wypadku rodziny za granica . Zgadzam sie .

teraz przestał sie odzywac . Wystawiłem mu negatywa na Allegro . Gość ma zablokowane konto na Allegro .Pomijam juz to że Gerov tez nie przysłał zakupionego i opłaconego towaru . Zakup robiony poza Allegro .Chyba polece z papierami z Banku na Policje .

Link to comment
Share on other sites

Już dzwoniłem na pocztę, która "umywa ręce". Dzwoniłem również do banku i jutro rano tam jadę. Jednak informacje otrzymałem takie, że pomimo niezgodnego adresu z nr. konta to bierze się pod uwagę tylko nr. konta. Na policję też się wybieram. Mam adres e-mail od skur..... ale co z tego ?

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że mówiono o tym itd. Nie jestem taki głupi. Ale mail z wiadomością od oszusta i jego nr. konta został wysłany przez serwis Allegro. Wszystko wygląda OK. Dopiero gdy sprawdzimy w "właściwościach" tego maila, to zobaczymy że nadawca jest inny. Sprzedający jest nowym Allegrowiczem i nie ma założonego "O mnie". Na tej aukcji również nie było jego nr. konta.

Nie miałem możliwości zweryfikowania tego numeru. Rozmawiałem już wiele razy z sprzedającym, i powiedział że i tak wyśle mi te płyty. A pieniądze mam mu zwrócić jak uda się coś odzyskać lub w przyszłości "na raty".

Link to comment
Share on other sites

Tylko spokojnie. Na początek należy zgłosić na policji doniesienie o zaistniałym fakcie, nie ma co zwlekać. Mam nadzieję że kwota nie była wysoka. Jeśli przelew "poszedł" na poczcie to znaczy że podany numer konta jest prawidłowy, inaczej już na poczcie byłyby problemy (wiem z autopsji gdy raz na przekazie pomyliłem numer konta, pani na poczcie wklepując dane stwierdziła że jest błąd w numerze konta i faktycznie był). Oszust może mieć kilka adresów e-mail, bądź co bądź skan przelewu do niego doszedł.

Aby Ci dodać otuchy podsyłam link z podobnym przypadkiem, poczytaj komentarze.

 

http://www.money.pl/forum/temat,47,655813,655813,15,0,blednie;wykonany;przelew;co;zrobic;.html

 

Głowa do góry.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A na przyszłośc ,ostrzeżenie dla wszystkich.Nie spieszcie się od razu z wysyłką kasy.Jeśli trafi się oszust i wyśle wam maila niby z allegro,to jak chwilę poczekacie,pojawi się właściwy mail od prawdziwego sprzedawcy.I wtedy bez trudu wykryjecie świndel.Tacy goście liczą właśnie na pospiech,bo inaczej nie mają szans.

Link to comment
Share on other sites

Zgłosiłem już wszystko na policji. Byłem też w banku PKO bp. Oczywiście pani powiedziała, że nie może niczego odwołać i zablokować. Ale namówiłem ją, i wbiła nr. konta oszusta. Powidziała mi tylko, że są nawet na nim jakieś pieniądze i tyle ! Pomyśleć, że miała na monitorze komputerowym wszystko ! Imię nazwisko adres....wszystko !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.