Skocz do zawartości
IGNORED

Jadis JA80-jaki pre i jakie kolumny do niego.


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

sorry że robie ot ale nie wiem gdzie tu założyć nowy temat jestem nowy :(

a chciałbym sprzedac mój tuner lecz nie wiem ile on jest wart pomożecie gdzie umieścić ten post i jak założyc nowy temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem JA80 z pre JP80MC i Magico V2, zagrało tak, że przez blisko 2 tygodnie nie mogłem się pozbyć "tęsknoty" za owym dźwiękiem. Mając odpowiedni budżet do wydania, to myślę, że mógłby to być system na długie lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podpisuję się pod opinią kolegi.

Magico stanowią fenomenalne połączenie z Jadisem. Pod pewnymi względami nawet lepsze od Sonus Fabera.

Są tylko dwa małe "ale": po pierwsze cena, a po drugie do pozostałych modeli oprócz V2 przydałoby się więcej mocy. Tu już się kłania temat monobloków JA200 (takie jak grały na AS2009).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs, 11 Lis 2009, 18:36

 

>Koncowki Jadisa (u mnie Defy7) maja duza impedancje wejsciowa ok100kohm i bardzo dobrze zgrywaja

>sie z pasywkami, jak dodatkowo masz CDP z wysokim napieciem na wyjsciu, ponad 2-3V to mozesz

>sprobowac z jakims TVC albo Placette, ja jestem zauroczony takim połączeniem - na chwile obecną nie

>widze powrotu do pre aktywnego.

 

Ja mam z koleji inne doświadczenie. Robiliśmy z kolegą próbę sterowania monobloków Jadisa bezpośrednio z odtwarzacza CD o regulowanum wyjściu i dość wysokim napięciu wyjściowym (Linear Acustic). Efekt był umiarkowany. Pomimo użycia wysokoskutecznych kolumn prawie skończyła nam się skala regulacji siły głosu na odtwarzaczu zanim osiągnęliśmy zadowalający poziom dźwięku. Ponadto wzmacniacz nie był prawidłowo wysterowany, co odbijało się na witalności dźwięku oraz rozciągnięciu ibkontroli basu.

Myślę że do JA80 dobry preamp jest jednak wskazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla kolegi wskazówka,że kolumny Magico V2 świetnie się zgrywają.Co do pre to się zgadza,że przedwzmacniacz jest niezbędny.Osobiście uważam że JP 80 będzie wyborem najlepszym.Myślę,że cena Magico v2 go nie wystraszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew

Są fani Jadisa i body i tych ciar!

Ciekawi mnie czy da się napędzić Jadisem Magico v3?

Jeśli da się V2 a rekomendowana moc wzmaka jest podawana taka sama dla jednych i drugich to myślę,że się da.

Co o tym myślicie?

Producent podaje moc 50-300W a skuteczność 89dB to powinno wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli Art Audio Conductor to tylko w ustawieniu Gain do pp w jakim działają wymienione końcówki Ja disa. Conductor w ustawieniu katodowym CV idealanie spisuje się ale w układach SE. Conductor który stał na dole stolika to nie dzielona konstrukcja a dwa Conductory :). Jeden to pre liniowy a drugi przedwzmacniacz phono.

 

Panowie uważam, że Art Loudspeakers 20 Sig zaśpiewały by z elektroniką Jadis w moim odczuciu lepiej niż Sonusy. Barwa, dynamika, przestrzeń. Ponadto skuteczność 92 dB przy 7,8 Ohm minimum... Wiem co mówię bo słuchałem kilku konstrukcji głośnikowych Art (Moderne 6, 8 i 10, Emotion, DECO 10 i 20) tej firmy z najróżniejszą amplifikacją: na 300B, el 34, kt 88, 211, 845, 6C33C i wiem że potrafią zagrać znakomicie.

 

Zapewne zestaw Jadisa pre + końcówka mają szanse zagrać lepiej niż z pre Conductor. Są ostatecznie pod siebie strojone. Jednak nie odrzucałbym możliwości wypróbowania tego pre, bo może być niespodzianka. Ponadto :) wizualnie te klocki pasują do siebie znkomicie.

 

pozdrawiam

Robert W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedźmin1973

Wymieniłeś z ART Audio kolumn że hej i DECO I Moderne,ale które z nich konkretnie?Jeśli w wyborze mają konkurować z Magico v2 lub v3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno dać radę, Stradivari to dwa dużo większe basowce... Magico V3 to 2x16cm chyba.. a to basowe głośniki wpływają na wysterowanie najbardziej.. nic tylko trzeba spróbować..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Robiliśmy z kolegą próbę sterowania monobloków Jadisa bezpośrednio z odtwarzacza CD o regulowanum wyjściu i dość wysokim napięciu wyjściowym (Linear Acustic). Efekt był umiarkowany. Pomimo użycia wysokoskutecznych kolumn prawie skończyła nam się skala regulacji siły głosu na odtwarzaczu zanim osiągnęliśmy zadowalający poziom dźwięku. Ponadto wzmacniacz nie był prawidłowo wysterowany, co odbijało się na witalności dźwięku oraz rozciągnięciu ibkontroli basu."

 

hmm, to dziwne, bo napiecie potrzebne do pelnego wysterowania koncówek Jadisa to 0,7V + impedancja 100kohm na wejsciu..., no ale nic to, probujcie aktywnie, jak to sie mowi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abs, używam MPM mają 0.3V czułosć i lepiej jest z pre mimo ze mam i DACT i TVC i wogóle.. doładowanie dołu i wypełnienia z dobrym preampem jest wskazane, więcej body, mięcha.. wielki dźwiek.. kwesia tylko PREAMPA bo te tańsze psują a te droższe jak conajmniej JP80 to juz inna historia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem , że Art Emotion Signature bardziej nadają się do muzyki klasycznej ... , a ciekaw jestem jak zagrają z JA80 lekkiego rocka. Napiszcie też co potrafią Magico V2 i V3 właśnie z taką muzyką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Matthew

wszystko sie zgadza, aktywnie mozesz doladowac, wypelnic, odchudzić, zaszumic, podkolorowac, ksztaltowac brzmienie lampami w/g swoich preferencji, natomiast z dobrym pasywnym pre i sprzyjajacych warunkach koncówki dostajesz transparentnosc, naturalnosc i neutralnosc, 1 do 1 i tyle, koniec zabawy, jest muzyka i nic nie przyspiesza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abs, jest w tym trochę prawdy, zależy od źródełka, nasycony i z basem MBL1531 + placette to może być to.. i wielu uważa że tak jest..trzeba zrobić rachunek sumienia, wziąć kalkulator, policzyć itp itd. .odpada sieciówka i IC ;).. nie ma lekko..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs

Dobre aktywne pre nic nie przyspiesza ani koloruje,jest również przejrzystość i neutralność.Oczywiście to kosztuje,to fakt ale gra jakby pełniejszym dźwiękiem a instrumenty mają właściwy wymiar.Poza tym każdy ma swój ideał dźwięku i swój słuch i do tych preferencji dobiera sprzęt.To nasze prawo.Miałem okazje porównać końcówkę Gryphona(nie tylko) z pasywką i pre aktywnym

zdecydowanie lepiej podobało mi się z pre.Koledze odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 powinny te monobloki pociągnąć, podczas Audioshow V3 grały z AR REF110 i z pewnością nie brakowało prądu, te monobloki mają olbrzymie transformatory, jest w nich mnóstwo prądu.

 

Magico niestety (cena w Polsce) grają bardzo dobrze każdy rodzaj muzyki. Z Jadis stworzyły absolutnie przepiękny dźwięk, jednak nie maskowały słabych jakościowo nagrań. To nie są kolumny grające bardzo prawdziwie, ale za to jak już kłamią, to robią to, w sposób tak piękny, że nie chce się uwierzyć, że nie była prawda :).

 

Dla osoby, która chce pięknego dźwięku (a nie w 100% prawdziwego), nie potrzebuje piorunującej dynamiki, szuka przepięknych wokali, hektarów przestrzeni i fantastycznych wybrzmień blach perkusji to to jest przystanek na dłużej (no i trzeba jeszcze te 400 kPLN mieć luźne :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jak do tej pory nie wspomina o okablowaniu takiego systemu,a wtedy te 400kpln biorąc pod uwagę co najmniej Kondo+sieciówki może w cenach nominalnie detalicznych nie wystarczyć i okazać się atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Power Amplifiers:

Parasound Halo JC 1, Musical Fidelity 550k Supercharger, Mark Levinson No.33H (all monoblocks); Boulder 860.

 

To są wzmacniacze z którymi John Atkinson ze Stereophile testował Magico V3.

Recenzentowi jakoś nie przyszła do głowy lampa.

Kolumny schodzą do 3 oHm tak na basie jak i od 10kHz w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ten wpis jest moim debiutem na forum. Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałość...

 

@HarpiaAcoustics :

To nie tak. John Atkinson słuchał Magico V3 z ww. wzmacniaczami nie dlatego, że uznał je za odpowiednie, tylko dlatego, że właśnie miał je pod ręką. Albo je już przetestował (Parasound, Boulder), albo je testuje (Musical Fidelity). A Mark Levinson jest jego własnym wzmacniaczem. Gdyby miał w domu lampę - słuchałby także z lampą.

Ja też miałem przyjemność słuchać V2 z Jadis JA-80. I chociaż samemu nie przyszłoby mi do głowy łączyć te kolumny z lampą, to przyznaję, że dźwięk był doskonały, a fortepian chyba najlepszy jaki słyszałem.

Szczerze polecam. I Jadis JA-80 i Magico V2. Szczęśliwcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to co? akcja marketingowa :-))

zreszta Jadis ma trafa wyjsciowe, ktore mozesz przelączyc-ustawić na prace z obciążeniem 2ohmy, tak przynajmniej bylo w starych, ale nie wiem jak jest teraz?, chyba nie zaczeli robic w chinskim plastiku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.