Jump to content
IGNORED

Wkładka o ciepłym brzmieniu do projecta 9


czarek 0

Recommended Posts

,,conri" dziękuję ,myślę nad goldringami 2200-2400 ale strasznie mało znajduję o nich informacji,czy ktoś miał już je w sw systemie? kolega podpowiada mi też tanią shure 97,ponoć często słuchał tego zestawienia/project9 +shure96/w Stanach z uwagą na długi czas potrzebny do wygrzania

Link to comment
Share on other sites

Mialem krótko, ale w porownaniu do forumowego VSPSa grał właśnie mało dynamicznie, wręcz kluchowato.

Moze to kwesja opampow w forumowym.Czasem wychodą takie kontrasty.Ale jak zawsze pisze nie gra tylko wkaldka , nie gra tylko pre nie gra... po koleji wszystko.Gra wszystko RAZEM.

Link to comment
Share on other sites

conri - mam nierzadko wrazenie, ze gra WYLACZNIE sama gora... Lubie gorki, ale bez przesady...

 

Dlatego podchodze do sprawy ekstremalnie: nie wymieniam na cokolwiek (bo i zycie, i problemy), czekam na lepsze czasy (nawet, jakby to mialo trwac latami) i wymienie tylko na 440mla. Szkoda chyba czasu na polsrodki typu at120 itd. I szkoda czasu na odsluchy "no, jest troszki lepiej...", od razu ma kopara leciec w dol :)

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie zakupiłeś jeszcze wkładki to polecam Goldringa 1042. Znakomita wkładka ! Dobrze współpracuje z lekkim ramieniem węglowym.

Przy najbliższej okazji wywal za okno CA 640P - to makabryczny zamulacz ! Szkoda dobrego gramofonu i wkładki na taki pre.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Link to comment
Share on other sites

kupiłem już sumiko blue point s.ev.III,teraz zaczęły się problemy z ustawieniami,czytam i walczę ale czy mi się uda?gdyby znalazł doświadczony,, kalibrator" mieszkający w okolicy Kielc to z wdzięcznością przyjmę pomoc w tym zakresie.

Co do preampu to niewiele słuchałem ale CA 640P zabrzmiał mi naprawdę dobrze-pomyślę czy wystarczająco jak już b wiedział że ustawienia są w porządku. Mam jeszcze pytani o optymalne kable do i od preampu,jakie cechy powinien posisadać ten wychodzący z gramofonu a jakie wchodzący do ampa?

Link to comment
Share on other sites

Ciepło, analogowo, muzykalnie - Ortofon.

 

Nawet jakby zapakować do systemu super wkładkę to i tak ten preamp będzie ją ograniczał - najsłabszy element w torze ... jak zwykle ...

 

K

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Link to comment
Share on other sites

,,Piopio" dziękuję za radę czekam na VdHula a co do C.A. 640p to bronię zażarcie tego skromnego pre,po wstępnej kalibracji zagrał świetnie i bardzo analogowo z wkładką MC Sumiko Blue Point Special Evo III, w tym zestawieniu tak chwalony forumowy niebieski pre został szybko wypięty z systemu przez swojego właściciela u którego notabene podobał mi się bardzo a więc znów kłania się mądrość audiofilska ze liczy się suma a ocenianie w izolacji elementów jest obarczone wysokim ryzykiem błędnych uogólnień,sumiko zostaje teraz ciąg dalszy kalibracji,dziękuję Wszystkim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.