Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt do komputera ~1800zł


abezus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio tak nachodzi mnie na zakup w miarę dobrego i nie drogiego sprzętu grającego jako ze jestem w tej dziedzinie laikiem postanowiłem sie zwrócić z pomocą do was. Póki co pewny jestem jednego... Nie chce kolumn aktywnych, wole wzmacniacz plus kolumny... A wiec pierwsza kwestia to wzmacniacz. Pomyślałem ze kupno używanego nie byłoby złym rozwiązaniem... powiedzmy kwota do 500 zł. I teraz jakiej marki szukać, na co zwracać uwagę ? Druga kwestia to kolumny tez sie nie znam na tym ale tak popatrzyłem po allegro i 2 opcje przyciągnęły moja uwagę: JBL E60 oraz MISSION M 34i. Które waszym zdaniem byłoby lepszym rozwiązaniem? Do tego karta ASUS Xonar DX/XD myślę ze nie byłaby zła... Może za podobna kasę da sie kupić cos owiele lepszego niż to co wymieniłem.

Jeszcze dość nurtujące mnie pytanie, mianowicie czy to prawda ze takie wzmacniacze pobierają ~500W mocy? Chodzi mi o to czy one maja taki pobór non stop czy może jak ktoś słucha bardzo głośno. Pokój ma wymiary 4mx5m.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 500zł na wzmacniacz to znacznie za mało.. Podstawą są kolumny, lecz napewno nie JBL Mission jeszcze jeszcze, ale JBl omijaj z daleka. Poza tym.. Jeśli masz 1800zł.. nie lepiej było by zakupić z drugiej ręki Asus Xonar D2 i logiteha 5500? miałbyś kino za małe pieniądze- pozatym sprzęt grający głośno i w miarę na tej karcie "przyzwoicie";]

 

Jeśli jednak ma być to zestaw stereo- to proponował bym na początek udać sie do sklepu i posłuchać - lub nawet wypożyczyć do domu zestaw na dzień lub dwa.. .

 

Heh poza tym jak zaczniesz to pewnie nie skończysz.. więc lepiej nie kupuj niczego tylko zbieraj kase na konkretny zestaw stereo;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie da się kupić dość dobry wzmacniacz + kolumny, oczywiście używane. Mi się udało takie zdobyć w mniej więcej tej cenie. Niestety brakuje trochę pieniędzy na dobre źródło, ale za 150 zł można kupić przyzwoitą kartę dźwiękową: Asus Xonar DS. Jeśli trochę dołożysz to masz jeszcze lepszą kartę Asus Xonar D1 lub DX. Nie wiem czy opłaca brać się teraz D2, bo można trochę dołożyć i mieć Asusa Essence ST, STX. Kolumn i wzmacniacza szukaj w ogłoszeniach na audiostereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub na innych forach. Widziałem np. Monitor Audio RS1, może warto się potargować? Czasami ludzie sprzedają całe zestawy, które można przesłuchać u sprzedającego. Oczywiście trzeba też pomyśleć o stojakach, jeśli bierzesz monitory. Jeśli chodzi o wzmacniacz to w tej cenie raczej staruszki. Był temat pod tytułem "Jaki wzmacniacz wybrać do 450zł?" i tam były wymienione wzmacniacze przez Discomaniaca71, ale nie wiem co się z nim stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarski, 30 Lis 2009, 11:31

 

>W tej cenie da się kupić dość dobry wzmacniacz + kolumny, oczywiście używane.

 

 

... w tej cenie da się kupić dobry wzmacniacz + kolumny ... oczywiście nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z5500 jest dobry tylko i wyłącznie do gier i filmów. Do muzyki to się absolutnie nie nadaje - miałem go pięć razy także wiem o czym piszę. Wzmacniacz + kolumny ew. Monitory aktywne i zewnętrzny dac z regulacją vol :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że za 1800zł dostaniesz już dobry zestaw stereo. Ja zapłaciłem za tannoy m4 tuningowane w akkusie 1100zł, wzmacniacz z allegro Nad 302 za 350zł i jeszcze ci zostaje na odtwarzacz cd bądź kartę dźwiękową.

 

Myślę, że jak na pierwszy poważny zestaw stereo lepiej wydać mniej niż więcej, a dopiero później dokonywać zmian, jeśli te będą na prawdę konieczne. Audiofili na tym forum jest mało, a większość użytkowników to zwyczajni melomani.

 

Chłopak wyskrobał 1800zł i mówicie mu, że kupi za to gówno, a wcale tak nie jest. Wybór zestawu zostawiam innym, bo w tym jestem cienki, ale na prawdę nie wkładaj od razu w ten sprzęt rocznej wypłaty, bo być może okaże się, że to cię znudzi i co wtedy?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sprawiłem tuner kina domowego do kompa (denon avr-1906) - z UK wyszedł całkiem tanio i do tego dali ikon 2. Połączone z Xonarem DX toslinkiem. Do tego na surround dorzuciłem jakieś stare kolumny (nie chciałem inwestować w jakość tylko do filmów).

 

W sumie to wyszło trochę drożej niż 1800, jednak z zewnętrznym wzmacniaczem można jechać na integrze (o ile ma wyjście cyfrowe - działające sensownie). Zestaw ma trochę za delikatny bas, ale jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 30 Lis 2009, 11:52

 

>

>... w tej cenie da się kupić dobry wzmacniacz + kolumny ... oczywiście nowe

 

Nowe? W tej cenie to można kupić najtańszy wzmacniacz i najtańsze kolumny znanych firm z branży audio. Czy taki zestaw będzie dobry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarski, 1 Gru 2009, 16:49

 

>Nowe? W tej cenie to można kupić najtańszy wzmacniacz i najtańsze kolumny znanych firm z branży

>audio. Czy taki zestaw będzie dobry?

 

Dobry zestaw to pojęcie wzgl. ... tak więc i tak i nie. ... równie dobrze można zapytać czy jakikolwiek zestaw używany będzie dobry ... biorąc pod uwagę nierzadko wzmacniacze po "naście" lat z nieznaną przeszłością itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze pare osob sie wpisalo... A wiec tak.Jesli chodzi o karte muzyczna to Asus Xonar DX. To juz pewne. Co do podpinania pod to glosnikow komputerowych to odpada zdecydowanie... W tym momencie mam bardzo wysoki model creative i nie wystarcza mi to... no nie oszukujmy sie. Zeby glosnk dal dobry dzwiek musi miec jakas powierzchnie, a z satelitki cudow nie wycisnie. Powiem wam ze niedawno slyszalem JBL e60 a zaraz po tym alesis m1 mk2 ktore sa bardzo chwalonymi monitorkami... I jak dla mnie to JBL graja bardzo milo cieplo i przyjemnie a alesisy sa plytkie jak kaluza :) Tak wiec jesli nikt nie poleci mi czegos lepszego w tej cenie chyba zostana JBLki :) Tylko wlasnie najwiekszy problem ze wzmacniaczem w dobrej cenie bo nie moge nigdzie znalezc nic fajnego, ba nawet nie wiem czego szukac kurde :) Jakies pomysly ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz warunki u siebie w pokoju na postawienie takich kolumn? Gdzie chcesz je postawić? Bo jest możliwe, że nie zagrają tak jak tam gdzie słuchałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie rozumiem szczerze mowiac pytania :) warunki mam takie ze jest miejsce na nie :) jedna po lewej stornie biurka druga po prawej... mniej wiecej na srodku z jednej scian pokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny powinny mieć wolną przestrzeń między sobą i powinny stać w dość dużej odległości od siebie, w pewnej odległości od ścian oraz od słuchacza. Poczytaj o akustyce wnętrz, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tutaj cala teoria jest zburzona... Pomieszczenie w ktorym sluchalem jbl bylo malutkim pokoikiem 2.5x2.5 metra. Kolumny staly bezposrendio przy scianach w odleglosci doslownie 1m od siebie a ja siedzialem 1m od nich :) Czyli sluchalem tego sprzetu w krytycznych warunkach a i tak mi sie podobalo... Wniosek jest jeden. Audiofilem nie jestem, po prostu lubie muzyke i lubie jak gra w miare czysto i ładnie. Powiedzmy ze jestem juz prawie zdecydowany na JBL E60 tylko nie mam pojecia jakiej marki wzmacniacz kupic do tego... Ktos pomoze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właściwie powinieneś pytać w dziale stereo. Nie słuchałem JBL E60 i nie słuchałem wielu wzmacniaczy, żeby Ci coś doradzić. Może zapytaj się w dziale stereo czy np. wychwalana Yamaha A-1020 (która jest obecnie na allegro za około 600 zł) jest dobrym wzmacniaczem do kolumn JBL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

JBL omijaj z daleka? Ok, a Ty omijaj fora z daleka i nie pisz głupot. To, że słyszałeś Z-5500 i podnieciłeś się "mega bassem" albo nie wiem czym to nie znaczy, że ten ZESTAW KOMPUTEROWY jest lepszy od markowego sprzętu przeznaczonego do kina domowego. Myślę, że za 1800zł nie warto kupować głośników do kompa tylko prędzej zestaw stereo, wzmacniacz + kolumny.

 

Sam niedawno miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na używany wzmacniacz technicsa + kolumny E60 oraz karte dźwiękową M-Audio 2496. W muzyce/filmach sprawdzają się świetnie. Jedynie jeśli komuś potrzeba przestrzennego dźwięku w grach to wtedy lepsze będą Z-5500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sam niedawno miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na używany wzmacniacz technicsa + kolumny E60

>oraz karte dźwiękową M-Audio 2496. W muzyce/filmach sprawdzają się świetnie. Jedynie jeśli komuś

>potrzeba przestrzennego dźwięku w grach to wtedy lepsze będą Z-5500.

Do przestrzennego dźwięku w grach można dorzucić byle badziewie na tył i jak na mój gust to starczy. Muzyka leci z dwóch dobrych głośników na przodzie, a wybuchy mogą iść ze starych pudeł po butach ;-) (oczywiście jako wersja minimum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No wiec ja mam tak: Monitory Mordaunt Short Avant 902i (600zl), wzmacniacz Harman Kardon PM665(600zl), DAC Lampucera (250zl), Soundblaster zewnetrzna z wyjściem Coax i Optic (150zl)do tego kabelek glosnikowy basflex 16zl/m, standy (to juz na wlasna reke jak umiesz majsterkowac sobie zrobisz), muzyka flac z foobar i jazdy! Kazdy kto przyjdzie to lapie szoki jak to gra. Bardzo wazne to dobor podzespolow i ustawienie w pokoju. Polecem ogolnie tobie takie rozwiazanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

podłączam się pod temat. Jakie monitory aktywne tak max za 1 700 zł. Czy opłaca się to podpinać do komputera tylko do odsłuchu ? Mam microlaby 7c ale mam ochotę je zmienić

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.