Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko kupić dobre zamienniki. I podobno wymiana ma spory wpływ na brzmienie.

Ciężko kupić dobre zamienniki. I podobno wymiana ma spory wpływ na brzmienie.

A te które podałem w linku? Nadadzą się? Skoro takie tanie to pewnie raczej dźwięk pogorszą, choć czytałem, że jeśli już się wymienia kondy to zaleca się już większe np. 10000uF. Prawda?

Firma ma faktyczny wpływ na brzmienie czy tylko żywotność jest mniejsza w przypadku słabych firm?

A co do mojego wcześniejszego pytania potrafisz mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu obudowy na HK680 jest przełącznik separate / integrated. Ustawiam na INTEGRATED i cisza.

 

Jak chcesz wykorzystać samą końcówkę to aż się prosi przełączyć na "separate".

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że HK680 nie był rozkręcany? Jeśli tak, to być może podczas skręcania ten przełącznik został odwrotnie przykręcony.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jak tych zwór włożyć. Zresztą to bez sensu.

Logika nakazuje HK630 pre-out-->HK680 main in + separate.

Mam jeszcze pomysły ale to dopiero jak będziesz miał wzmacniacz w domu.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów Harmana.

Pierwsza prośba o przyjęcie do klubu , mam PM 665 oraz HK 690.

Druga prosba dotyczy HK 690 czy ten typ tak ma ? Mianowicie przy włączeniu "pyka" w glosnikach oraz lekko wciąga membrany (oba kanały). Jeśli włącze wzmacniacz przy wyłączonych głośnikach i po zapaleniu się lampki zasilania na zielono włącze głośniki jest cisza. Proszę o pomoc właścicieli oraz osoby znające ten model.

Pozatym wzmacniacz gra niesamowicie , znacznie lepiej aniżeli PM 665 oraz Sony ta f 555es II.

Pozdrawiam serdecznie,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem parę Harmanów i aktualnie zostałem przy hk680 i zjawisko o którym piszesz jest mi znane z paru modeli między innymi 630 i 680. Z tego co się orientuję Harman w latach 90 raczej nie stosował układu opóźnionego włączania głośników, takiego zmiękczającego startera. Oczywiście może to być jakaś inna przyczyna ale najczęściej jest to właśnie to.

Jeśli jest tylko lekkie pyknięcie to raczej nie masz się czym przejmować bo ten model najprawdopodobniej tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Miałem parę Harmanów i aktualnie zostałem przy hk680 i zjawisko o którym piszesz jest mi znane z paru modeli między innymi 630 i 680. Z tego co się orientuję Harman w latach 90 raczej nie stosował układu opóźnionego włączania głośników, takiego zmiękczającego startera. Oczywiście może to być jakaś inna przyczyna ale najczęściej jest to właśnie to.

Jeśli jest tylko lekkie pyknięcie to raczej nie masz się czym przejmować bo ten model najprawdopodobniej tak ma.

 

Witam,

 

Coś w tym jest, ponieważ PM 665 również lekko "pyka" przy włączeniu. Miałem również HK 680 i było dokładnie to samo (chociaż ten tłukł w głośniki okropnie) nie pomogła wymiana kondensatorów filtrujących w zasilaczu. Wzmacniacz był "dziewiczy" , kompletny jak z fabryki. Także chyba ten typ tak ma.

 

Dzięki za odpowiedź.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 690 to dobry wzmacniacz, dlatego chciałbym zostać z nim dłużej. Mój egzemplarz w dodatku jest w stanie fabrycznym...

W chwili aktywacji głośników mam na wyjściu 0,05v . Nie uszkodzi głośników po "entym" włączeniu?

 

Pozdrawiam serdecznie,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnikow nie uszkodzisz, ale nie jest to normalny objawy.

 

680 ma regulacje offsetu bezposrednio za wzmacniaczem roznicowym i tam mozna ustawic offset bliski zeru

690 ma do dyspozycji jedynie kondensator separujacy.

 

Zazwyczaj takie objawy wskazuja na uszkodzenie kondensatorów w obrebie wzmacniacza roznicowego i/lub na jego zasilaniu

bardzo czesto jest to spowodowane rowniez samymi tranzystorami stopnia roznicowego ktore zbyt bardzo roznia sie od siebie wzmocnieniem

 

Dziwi mnie fakt iz uwazacie ze ten typ tak ma, jesli faktycznie to normalne to moge powiedziec tylko tyle ze to niezbyt dobrze swiadczy o producencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie uważam za normalne, jednak tylko przy Harmanie się z takim objawem spotkałem. Sony ta f 555 mk2 startuje cicho, żadnego stuku, pykniecie ruchu membran. Kompletnie nic ,cisza . To samo z Yamaha a 1020, przekaźnik robi "pyk" a w głośnikach cisza...

 

Z Harmana mam jeszcze pm 665 i też stuka przy starcie (ale ten nie ma przekaźnika). Miałem HK 680, HK 670 i też pykały w głośnikach. Dzwoniłem kiedyś do serwisu z tym objawem (HK 680) i gość mówił ,że jeśli obydwa kanały lekko pykaja to jest ok. Stany nie ustalone wg serwisanta...

 

W 690 jest przekaźnik i to mnie dziwi , że "puszcza" sygnał zanim się ustabilizuje...

Szkoda sprzętu i kolumn jeśli miała by się usterką pogłębiać.

 

Sorry za post pod postem...

 

Jednak w zachowaniu Harmanów widać pewną ciągłość i cechę wspólną. Zaczynając od PM 665, przechodząc przez Hk680, HK 690 dochodzimy do HK 670 (rok 2001) i wszystkie pykaja w głośnikach przy wł/wył...

Nie miałem jedynie styczności z HK 6900, także nie wiem czy ten też tak się zachowuje...

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HK680 już 5 lat. Próbuję go zmienić ale nie mam pomysłu. Hegel H80 rozczarował mnie dynamiką przy niskich poziomach głośności. Muszę szukać dalej ;-) Grał różnymi kolumnami i zero problemów. Delikatny ruch membrany widziałem z poprzednimi kolumnami.

Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja ze kondensator ustalajacy stala czasowa dla protektora stracil czesc pojemnosci i puszcza przekaznik zanim stopien koncowy sie ustabilizuje, powodów moze byc kilka, na odleglosc mozna jedynie gdybac, sprzet powinien byc pomierzony i postawiona jasno diagnoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HK680 już 5 lat. Z różnymi kolumnami i zero problemów. Delikatny ruch membrany widziałem z poprzednimi kolumnami.

 

U mnie tylko z Jamo lekko ruszy membrany. Myślę, że przez ich niską impedancję. Z małymi monitorami/satelitkami można tego nie wychwycić jeśli się nie zbliżymy do kolumn...

 

Znajomy koleżka elektronik z 20letnim stażem mierzył mi HK 690, cały dzień grał u niego w serwisie, włączał i wyłączał . Przełączał źródła , kable cuda wianki i wyszło mu ,że jest ok.

Już trochę zgłupiałem.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis twierdzi,że HK taki już jest. Aczkolwiek myślę ,że tak nie powinno być. Spotkałem się z opinia że Harmany nie maja miękkiego startu i dlatego "wariują"ponieważ producent zastosował jakiś własny patent...

Zapłaciłem poniżej wartości rynkowej, wzmacniacz w stanie bdb -

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wlasnie stalem sie posiadaczem cd-ka HK HD970 MK2Black, ale niestety nie czyta mi zanej plyty, na wyswietlaczu pojawia sie READING a nastepnie NO DISC :(. Dodam, ze sprzet ma swoje lata, a wyglada, jak nowy, natomiast sprzedawca nie jest handlarzem i twierdzi, ze sprzet jest nowy, poniewaz wyjechal za granice i nikt go nie uzywal. Czy mogl ulec awarii sam laser, czy jakis uklad "poszedl"? Gdzie dostane laser do tego modelu, oryginalny, poza serwisem, poprosze o zrodlo. Prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu, z gory dziekuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników HK miał ktoś doczynienia z Hk 3270 rds?jakies opinie?

Witam, co prawda nie miałem tego medelu, jednak są dwie opinie na jego temat. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce.

Z ich treści wynika, iż jest to dobry amplituner.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje spirytus na wacik i przeczyścić laser, u mnie pomogło

 

Dziekuje, ale czyscilem juz laser i nic to nie dalo :(. Postanowilem kupic mechanizm z laserem, wie ktos, gdzie najlepiej takowy zakupic, bo jest dosyc duza rozpietosc cenowa, od 26zl do 54zl?

Czy to sa oryginalne lasery, czy to jest ta sama firma, tylko sklepy maja je w roznych cenach?

 

Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo chcialbym go dzisiaj zamowic, dziekuje.

 

Pzdr.

Integraman

 

Wrzucam link do sklepow, w ktorych mozna kupic laser - http://elecena.pl/search?q=hd65&p=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziekuje, ale czyscilem juz laser i nic to nie dalo :(. Postanowilem kupic mechanizm z laserem, wie ktos, gdzie najlepiej takowy zakupic, bo jest dosyc duza rozpietosc cenowa, od 26zl do 54zl?

Czy to sa oryginalne lasery, czy to jest ta sama firma, tylko sklepy maja je w roznych cenach?

 

Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo chcialbym go dzisiaj zamowic, dziekuje.

 

Pzdr.

Integraman

 

Wrzucam link do sklepow, w ktorych mozna kupic laser - http://elecena.pl/search?q=hd65&p=2

 

Co do laserów , proponuje zapytać kolegę Bumpalump . Napewno posiada sporą wiedzę w tym temacie.

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.