Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Harman Kardon


cls1568
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info ,ale zawsze kompletując ( a było tego już kilkanaście ) opieram się na sprzęcie nowym z gwarancją sprzedawcy/dystrybutora. sam zresztą robie to non-profit i zresztą nie jestem osobą prawną.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czy może ktoś wie czy sa aktualnie dostępne lasery do HARMANA HD 970. Wiem , że w pierwszej wersji był laser DSL-710A, ponoć w wersji drugiej MKII był juz Sanyo SF-HD65. Ten widziałem w sklepie IMPEL, ale o tym DSL-710A , jakoś nic ciekawego nie słychać

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy może ktoś wie czy sa aktualnie dostępne lasery do HARMANA HD 970. Wiem , że w pierwszej wersji był laser DSL-710A, ponoć w wersji drugiej MKII był juz Sanyo SF-HD65. Ten widziałem w sklepie IMPEL, ale o tym DSL-710A , jakoś nic ciekawego nie słychać

 

robiz

 

Widze w klubie cisza, to chyba okres wakacyjny tak rozleniwia ;)

Może jednak ktoś coś podpowie...

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dwudziestkadwójka to świetna końcówka, dobrze pędzi trudne kolumny jak np. stare Infinity.

 

W tej samej serii był też Citaiton 24, niestety już dużo biedniejszy w środku niż 22:

http://www.audiocostruzioni.com/r_s/ampli/amplificatori-finali/harman-kardon-citation-24/img_7794-medium--2002fe6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ciężko coś wygooglać na polskich stronach. Za oryginała dystrybutor?(zadałem pytanie na oficjalnej stronie Harmana) chce 240PLN. Jaki konkrektnie model Logitecha zastąpi w 100% oryginał.?

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe-ceny z kosmosu, a używki, strach się bać. W opisie aukcji za 32zł- "Pilot raz działa a raz nie. Raz sie wlacza, a raz wyswietla bialy ekran - nie podejmowano prób naprawy." Zgroza.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-2-e-1209&order=p&string=Logitech+Harmony

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HK BDP10, niestety nie czyta już blu-ray, a płyty CD nie zaskakują za pierwszym razem ( nie czyta). Zaobserwowałem, ze tak jest głownie gdy sprzęt jest gorący (od avr 265). I tu pytanie - naprawiać (był już naprawiany kiedyś napęd na gwarancji) czy kupić nowy BDT30 ???

Edytowane przez Sponsy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Posiadam HK980 oraz HD 980. Jestem zadowolony z dźwięku i możliwości tego zestawu. Idealnie nadaje sie do jazzu oraz delikatnego rocka. Pink Floyd na analogu brzmi bajecznie. Tylko ostatnio pojawił się problem, od czasu do czasu wywala mi "heat overdrive" i sprzęt sie wyłącza lub czasem poprostu zgaśnie na ułamek sekundy. Nie wiem co z to może być a gwarancja juz dawno wygasła.Zapomniałem dodać że kolumny to JBL Northbridge E80

Edytowane przez xamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich !

chcialbym sie pochwalić swoim zestawem harman kardon głownie z konca lat 70tych, szalenie fajnie to gram głównie za sprawą wzmacniacza, który w mojej opinii gra cieplej i bardziej szczegółowo niż lampy z serii citation. Co sądzicie o kardamonie z tamtych czasów ?

w skład zestawy wchodzą:

Harman Kardon HK 505 wzmacniacz 1979r.

Harman Kardon HK 500 tuner 1979r.

Harman Kardon HK 3500 deck 1979r.

Harman Kardon ST 7 gramofon 1976r.

Harman Kardon HD 500 cd player + pilot 1985r.

Harman Kardon HK 20 kolumny 2 drożne

Harman Kardon HK 25 kolumny dookulne 2 drożne

 

a tutaj link do zdjec:

http://www.aukcjoner.pl/gallery/019197992-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie klubowiczów tej zacnej marki. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki model wzmacniacza H/K wart byłby rozpatrzenia do zastosowania jako końcówkę mocy w stereo. Posiadam w amplitunerze wyjście pre-out a kiedyś słyszałem jak Harman "gadał" w stereo i pamiętam,że zrobiło na mnie wrażenie. Wyczytałem pochlebne recenzje modelu HK 680 jednak chyba nie bardzo już daje się go dostać, na znanym portalu aukcyjnym znalazłem to PM655, co sądzicie? Może jakieś inne sugestie, podpowiedzi? Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Czy ktoś z Was jest w stanie ocenić czy jest coś z palety HK co równałoby do Luxmana L530? Posiadam takowego chwilowo od kumpla no i sprawiło to, że muszę poszukać cos wzamian mojego HK505:) Teoretycznie w zasięgu jest pm665 ale nigdy nie mialem okazji go posluchać. Jest jeszcze HK6800/6900 oraz ewentualnie pm660, jak one się maja do l530/ Sluchal ktoś?

 

dzięki za info

Edytowane przez michal rozmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Poszukuję informacji od użytkowników wzmacniaczy posiadających opcję "main in", chcę w końcu mieć stereo z integry jednak nie chcę całkowicie rezygnować z KD. Zainteresowały mnie modele HK 680 i HK 690 z tym że ten drugi raczej słabo osiągalny. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa użytkowania wzmacniaczy do stereo z podpiętym do nich CD a jak w przypadku chęci użytkowania KD z amplitunerem, czy niezbędne jest każdorazowe majstrowanie przy zworkach na tylnej ściance czy może jest jakaś opcja przełączania na panelu lub pilocie. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności trzeba coś odświeżyć , a jest okazja.

 

Pojawiły się u mnie Klipsch Heresy III więc trzeba coś napisać o tych "odnowionych staruszkach" trzeciej generacji.

W sieci jest cała masa opisów i testów tych kolumn ale nie znalazłem opisu w połączeniu z "kameleonem" HK990

(masz w domu tyle wzmaczniaczy ile chcesz przez to że jest EzSet/EQ i jak ustawisz mikrofon podczas pomiarów)

 

Przemeblowanie "starych" Monitor Audio GS20 na tył pokoju i postawienie na 70 cm stojaki, sub Monitor Audio GSW 12 też poszedł na tył, a na przód tylko Heresy III.

Oczywiście pierwsze co trzeba było zrobić "zestrojenie" HK990 przez EzSet/EQ, podpięcie mikrofonu i zabawa z ustawieniami - fajne tylko ... baaardzo czasochłonne.

Nie rozpisuję się co i jak bo pisałem juz o tym w innych postach. Taka konfiguracja HK 990 + Cambridge Audio Magic 6 + GS20 + GSW 12 i ...

nie ma co opisywać, nie da się - to trzeba posłuchać !!!

 

 

Dziękuję Ci Paul Wilbur Klipsch

 

Pozdrawiam wszystkich "Harmanowców i Klipschowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jako zapalony harmanowiec proszę o poradę innych miłośników marki i nie tylko.

Jestem posiadaczem HK680 oraz delikatnie stuningowanego HK630 (mianowicie wymiana opampu).

Chciałbym połączyć brzmienie HK630 jako przedwzmacniacz z mocą HK680 jako końcówka mocy.

Pytanie jak to poprawnie zrobić?

Z początku sprawa wydawała mi się prosta, łączę pre out z main in kablem RCA i powinno działać. Niestety nie działa.

proszę wskazać błąd w moim rozumowaniu. Oto jak podłączyłem:

HK 630 podpięte kablem chinch z wyjścia PRE OUT do wejścia w HK680 MAIN IN. Głośniki podpięte do końcówki mocy czyli HK680. Z tyłu obudowy na HK680 jest przełącznik separate / integrated. Ustawiam na INTEGRATED i cisza. Wszystkie zwory mam powyciągane to dobrze? Czy włączniki pominięcia korekcji barw mają być wyłączonewłączone?

Prosiłbym o wytłumaczenie tego jak dziecku w szkole.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem ale nie chciałem zaśmiecać mojego poprzedniego pytania. Temat z innej beczki.

Zastanawiam się nad wymianą kondensatorów w HK680. Dwa z czterech Elna for audio black 8200UF 63V są lekko wybrzuszone, nie są pęknięte, te wybrzuszenie też nie jest jakoś szczególnie duże lecz widocznie jest i z łatwością wyczuwalne jeśli się dotknie palcem. Taki objaw nic dobrego nie wróży także wymieniać czy nie? Jeśli tak to wszystkie cztery czy tylko dwa wybrzuszone? Pozostałe dwa są dobre.

Ile prawdy jest w tym iż wymianą kondensatorów można wiele zyskać na jakości dźwięku?

Jakie proponowalibyście zamiast fabrycznych bo oryginalne ciężko dostać.

Co sądzicie o tych? Cena nie jest zbyt duża.

http://allegro.pl/kondensator-10000uf-63v-elektrolityczny-harman-i5943671140.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.