Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

- M O N I T O R Y - S Z E R O K O P A S M O W E -


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głośnik Seas-a jest do kupienia w Pollinku , kosztuje 420 zł . plus koszty wysyłki . W tym głośniku jest potencjał , a zaaplikowanie go do kolumny Harpia Acoustics w modelu 300 B mini jest dodatkową rekomendacją i zachętą .

 

http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=293&Itemid=255

 

Więcej o samym głośniku .

 

http://www.polink.com.pl/

Adres polskiego dystrybutora

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już robił oz pod tego seasa na naszym forum?

 

http://pic.hifidiy.net/month_1107/1107140010accc47ada6cbd3f0.jpg

spore monitory :)

 

http://upload.review33.com/images/201105/201105101003331932.jpg

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson - te monitory z twojego linku to chyba paczki sugerowane przez seas'a ?

co do góry to można by dołożyć na jednym kondzie coś , może wstęgę(tylko dla 1-szego rzędu to chyba dość wysoko by trzeba uciąć) lub coś w tubie , jedno i drugie dość kierunkowe ale ...

Po za lampką można by jakiegoś t-amp'a spróbować . Gacka miałem i mnie nie przekonał , wolę już jakiegoś trana , ale właśnie ciekawi mnie t-amp. Ja wiem już na pewno że idę w te głośniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem ta modyfikacje w wątku o odgrodach. Wymieniłem zawieszenie na irchowe i okleiłem (z wewnątrz i wewnątrz) kosz matą bitumiczną.

 

Saba mimo stu wad, ma kilka zalet, które sprawiają, że chce sie słuchać i słuchać. Fabrycznie jedną za wad jest spora górka na średnicy powodująca krzykliwość tego zakresu. Jak sie okazało duży wpływ na to ma kosz, który najnormalniej dzwoni, odzywa sie silnym rezonansem przy pewnej/pewnych częstotliwościach. Oklejenie kosza bardzo pomaga i praktycznie uwalnia sabcie od tej męczącej przypadłości. Następną wada jest dość "cienki" środek. Zawieszenie irchowe wpływa pozytywnie na pogrubienie średnicy. Wadą jest lekki spadek efektywności. Mimo to zabieg ten mocno cywilizuje dzwięk sab. Ich magia zostaje i pojawia się wypełnienie, ogłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jarają mnie te seasy. Ciekawe tylko jaką mają rzeczywistą efektywność. W tej chwili gram za odgrodach z 20cm modyfikowaną sabą green i wstęgą. Napędzam je lampowym se na el84. Ciekawe czy seas dałby rade ze wzmakiem 4W....

 

Seas- y bez problemu napędzisz 4 watowcem , mają one rzeczywistą efektywność taką jak deklaruje producent , ponadto mają lekką membranę , co jest dodatkowym atutem i według specyfikacji , ów głośnik jest pod każdym względem lepszy od Saby , kosz odlewany , swobodny przepływ powietrza pod dolnym resorem , co zapobiega słyszalnym turbulencjom , świetne pasmo przenoszenia od 30 hz (bas) stare głośniki szerokopasmowe zazwyczaj przenoszą niskie częstotliwości od 60 - 80 hz. , ewentualną krzykliwość wyeliminujesz filtrem jak w projekcie .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seas- y bez problemu napędzisz 4 watowcem , mają one rzeczywistą efektywność taką jak deklaruje producent , ponadto mają lekką membranę , co jest dodatkowym atutem i według specyfikacji , ów głośnik jest pod każdym względem lepszy od Saby , kosz odlewany , swobodny przepływ powietrza pod dolnym resorem , co zapobiega słyszalnym turbulencjom , świetne pasmo przenoszenia od 30 hz (bas) stare głośniki szerokopasmowe zazwyczaj przenoszą niskie częstotliwości od 60 - 80 hz. , ewentualną krzykliwość wyeliminujesz filtrem jak w projekcie .

 

Porównywałeś dźwięk sab z seasem? Obawiam sie, że seasy będą grały w bardziej nowoczesny sposób stylu um cyk um cym bum cyk cyk. Stare głośniki są dla mnie objawieniem, słucham dużo klasyki i muzyki akustycznej i tylko niewielki promil sprzętu audio potrafi oddać prawdziwą barwę instrumentów. Co mi z tego, że będę miał bas 30hz jak nie będe słyszał poprawnej barwy.

 

 

 

Nie miałem okazji robić jakiś wielkich porównań, ale na pewno plusem sab jest magnes alnico. Co dziwne i pewnie graniczy z audio voodoo, zazwyczaj głośniki z tymi magnesami grają bardziej gładko, pełniej, bardziej okrągło. Mimo, że odczuwa sie wielki spokój, jak ma być mocniejsze uderzenie to nie ma z tym problemu. Feryty grają jakby bardziej kwadratowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś dźwięk sab z seasem? Obawiam sie, że seasy będą grały w bardziej nowoczesny sposób stylu um cyk um cym bum cyk cyk. Stare głośniki są dla mnie objawieniem, słucham dużo klasyki i muzyki akustycznej i tylko niewielki promil sprzętu audio potrafi oddać prawdziwą barwę instrumentów. Co mi z tego, że będę miał bas 30hz jak nie będe słyszał poprawnej barwy.

 

 

 

Nie miałem okazji robić jakiś wielkich porównań, ale na pewno plusem sab jest magnes alnico. Co dziwne i pewnie graniczy z audio voodoo, zazwyczaj głośniki z tymi magnesami grają bardziej gładko, pełniej, bardziej okrągło. Mimo, że odczuwa sie wielki spokój, jak ma być mocniejsze uderzenie to nie ma z tym problemu. Feryty grają jakby bardziej kwadratowo...

Głosników Saby nie słuchałem , to fakt ale kolumny Harpia Acoustics wykorzystały szerokopasmowego Seasa do jednego ze swoich modeli kolumn 300 B MINI i są ponoć (też nie słuchałem ) bardzo muzykalne i dynamiczne . Seas ma również w swojej ofercie szerokopasmówkę Exotic F 8 z magnesem alnico ( 2 700 zł.- sztuka) aczkolwiek według plotek (na priva ci mogę napisać) brzmi gorzej niż z mag. ferrytowym

 

Również słyszałem opinię samych producentów głośników , iż głośniki z magnesem alnico mają przyjemniejszy , gładszy , bardziej transparentny dźwięk .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frequency response :

20 - 20.000 Hz

Efficiency :

max 108 dB

Capacity :

50 W nom

Impedance [R] :

10,7 Ohm

Complex impedance [Z] :

16,0 Ohm

Resonance frequency :

29,12 Hz

Mech. Q-factor [Qms] :

3,1 / 9V

Electr. Q-factor [Qes] :

0,4 / 9V

Q-factor [Qts] :

0,354 / 9V

Equivalent volume [VAS] :

148,0 Ltr.

Xmss :

10 mm

Depth :

166 mm

Install diameter :

7,5" / 190 mm

Weight :

12 kg acx_9597-ret_600.jpgacx_9604-A2_600.jpgAC-XP-PS1_600.jpgAC-X-RC_600.jpg

 

zauroczyły mnie te cyferki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy prawdziwe ;-)

 

Też mnie to zastanawia. Jeśli są prawdziwe, oznaczało by ze to nie głośnik, a nadgłośnik:P

 

I gdzie można kupić tak fenomenalny głośnik ?

 

Nie wiem i nie chce wiedzieć:P I tak mnie nie będzie stac przez przyszłe 10 lat haha. A tak na serio gdzies widziałem na angielskojęzycznym forum, ze bliźniacze głośniki AER miały ponoć kosztować 4000$ na ebay.

 

 

tu link do strony producenta z zaaplikowanym nadgłośnikiem:

 

http://www.voxativ.com/eng/content.php?p=dat/03-Loudspeaker%20Systems/02-Ampeggio%20Due

 

Parametry i opis - miażdżące:P

 

One watt amplifier power is enough for full delight

:)

 

Btw, zbudować elektromagnes ponoc nie jest trudno... Coś mnie korci. Nawijarka, kilka kila miedzi, prosty zasilacz na początek...

 

foshan-20120425_0061-950x713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam chciałbym dowiedziec się bardziej doświadczonych kolegów o głośniki szerokopasmowe _s_t_x_

Podaje linki są dwa

http://www.stx.pl/gde-25-300-8-se.html

http://www.stx.pl/gds-30-200-8-se.html

Cena jak najbardziej ok :)

Co o nich myślicie ,czy nadają się do domowego użytku ?

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Rozmawiałem z człowiekiem, który jest dla mnie wiarygodny i wypowiadał się bardzo pozytywnie zarówno o mniejszym jak i większym głośniku. Bardzo dobra wierność przekazu i piękny dźwięk, ale nie zaoferuje niskiego zejścia basu, ani w odgrodzie, ani w OZ. Nie są to głośniki nadające się do BR. No i wysokotonowy jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Brakuje mu 5000hz do granicy słyszalnosci jestem ciekaw czy był by to duży dyskomfort ?

Nie był, ale przy tak dużym głośniku, nie polecałbym powierzać mu najwyższych tonów. Mimo wszystko sądzę, ze odczuwałbyś nieco braki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przeoczyłem ale nikt nie zająknął się o firmie Lowther chociaż jeden z pokazanych wyżej głośników ma logo tej firmy. Ich głosniki wyglądają na porządne. Mają w ofercie również gotowe kolumny i coś dla DIY'owców. No i ceny znacznie niższe w porównaniu do tych "kosmicznych" z jednego z powyższych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.