Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Anticable Klub
IGNORED

Klub zwolennikow anticable !!!


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem AC glosnikowe faktycznie w cenie ok 200pln za 2x2,5m to super kable bardzo podobala mi sie w nich kontrola basu gora tez fajna ogolnie dzwiek dynamiczny zwarty i mily dla ucha jednak bylo slychac w nich jakis dziwny nalot na wokalach to jedyny minus jaki zauwazylem dla mnie wokale wazne wiec muzialem sie pozegnac z AC jednak ogolnie dobrze je wspominam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cale szczescie u mnie w systemie takich nalecialosci nie slychac, a przerzucilem sie z nordostow za kilkanascie tysiecy:) Mysle, ze to kwestia skonfigurowania systemu.

Gram na secie ac okolo roku.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cale szczescie u mnie w systemie takich nalecialosci nie slychac, a przerzucilem sie z nordostow za kilkanascie tysiecy:) Mysle, ze to kwestia skonfigurowania systemu.

Gram na secie ac okolo roku.

Pewnie masz racje ja cos tam slyszalem albo mi sie wydawalo ? Zostawilem Transparent Audio Musicwave chociaz AC mnie bardzo pozytywnie zaskoczyly moze jeszcze kiedys je sprawdze bo zmieniam troche system nie zapomne tej kontroli basu i ogolnie tego zwartego dzwieku super sie ich sluchalo a przyczepilem sie do jakiegos sss czy tez lekkiego szeleszczenia w wokalach ja zawsze na sile cos znajde ;)

W Transparencie tez sa wady tyle ze na basie ale kablami pobawie sie na koncu jak juz kupie to co mam kupic ;)

Musicwave z basem AC dla mnie bylby idealnym kablem :) Mixowalem te kable w Bi-wire ale to nie bylo to bo ProAc D15 maja tylko 2 glosniki wiec AC graly tam i srednica i basem a Transparent tylko wysokimi jesli sie nie myle . Teraz mam kolumny ktore maja 3 glosniki wiec chyba Bi-wire bedzie w nich dzialalo inaczej czyli wysoki+sredniotonowy gra razem a basowy osobno czy dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miksowem w ten sposob, ale tak wlasnie niektorzy kombinuja. Na gore dobrze dac nordosty bo ten zakres maja swietny.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antykable są najlepszym dowodem na to, że proste rozwiązania są najlepsze.... i na dodatek jeszcze antykable są tanie.....dlatego pasjonaci metek i cen nawet na nie nie spojrzą, a jeśli nawet to i tak im nie zagrają, bo jak taki plebejski drut za grosze może grać....? Spluwają więc z przekąsem i lecą po chińskiego Audioquesta Sky na wyprzedaż do Top Hifi - w końcu i grubsze to i akumulatorek ma i całą litanię patentów czyniących brzmienie niebiańskim, no i jeszcze najważniejsze - kosztuje audiofilskie pieniądze, więc musi być lepsze i to przecież słychać bezwzględnie w każdym aspekcie ! ;-)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Sprzedam komplet AntiCable o długości 2m.

Kable zostały upgradowane dodatkowym srebrno-złotym przewodem Mundorf w teflonie. Link do przewodu który zastosowałem:

http://www.ebay.com/itm/MUNDORF-Germany-iwsg105-Silver-Gold-wire-0-5mm-bare-10M-/120609707331?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item1c14e61543

W moim systemie zdecydowanie poprawiło to przenoszenie skrajów pasma.

dsc_0001.jpg

 

 

cena : 400zł

tel: 508 396 246dsc_0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A jakie kabelki je zastapily ? :)

Acoustic Zen Satori - okazały się lepsze ;-)

Teraz sprzedaję je na allegro : http://allegro.pl/show_item.php?item=2857411139

Może ktoś zainteresowany? :-)

Tym razem w lepszej cenie ale bez srebra.

Edytowane przez Ericson-TN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

czy anti kable są faktycznie dobre czy moda już przeminęła?

 

kto obecnie posiada ac?

Ja mam IC AC ten najtańszy kupiłem z ciekawości za grosze i całkiem fajnie gra ten IC neutralny poukładany dobra kontrola basu góra raczej łagodna dosyć ładne barwy dźwięku . Głośnikowe miałem 2 razy i kupię je jeszcze raz ostatni żeby ich posłuchać w obecnej konfiguracji . Jedno co zapamiętałem z głośnikowych to bas i jego kontrola była bardzo dobra no i dźwięk ogólnie ładny był taki raczej neutralny ładnie poukładany . Wiadomo że u każdego kabelki zagrają inaczej więc nie ma co polecać ale jak trafię używane w dobrej cenie to jeszcze raz kupię i posłucham dłużej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

dołączam do klubu AC z głośnikowym level 2 i ic level 3.1 ten set świetnie się uzupełnia efektem czego jest dynamiczny sprężysty pełny zebrany bas, średnica detaliczną bez natarczywości czytelna , góra rozdzielcza bez ostrości z ładnym delikatnym wybrzmieniem, poukładany dynamiczny zebrany dźwięk z dołu bez wypychania wokali do słuchacza, szeroka scena z dobrą lokalizacją źródeł pozornych nie zlewa w plamy, gradacja planów też wyczuwalnie rysowana w głąb, jestem bardzo zadowolony z połączenia dynek z naimem antydrutami , świetna relacja jakości brzmienia do ceny, wcześniej miałem sporo kabli w podobnym przedziale cenowym ale AC się wyróżniają zdecydowanie, wyglądają oryginalnie i nie przypominają węży ogrodowych z etykietami i wyszukanymi nazwami, są sztywne ale jak się je ułoży to nie ma problemu. Dzięki uprzejmości Elektropunktu mogłem je wypożyczyć na testy za kaucją, i tak zostały bo spodobały mi się i dobrze wpasowały w system.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam set level 1 tylko ale teraz mi apetytu narobiłeś na level 2 :) Jednak te druty mają coś w sobie ja najbardziej lubię ich bas ta kontrola i rytm mi odpowiada a i cała reszta nawet w level 1 gra dobrze i co ważne bez ostrości na górze a mimo tego góra jest ładna i barwna z dobrym wybrzmiewaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Że sie pozbywasz AC. Zacząłem czytać wątek o tych kablach w sumie z racji filozofii firmy, która obala wszelkie teorie na rynku kabli o izolacji i jej wpływu na dźwięk. I na początku było sporo zachwytów ale po pewnym czasie widzę że sporo ludzi je sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe co do zasady nie mają izolacji i też ludzie je równie chętnie odsprzedają - w najróżniejszych kombinacjach wyborów. Żadna filozofia nie tłumaczy zakupów poza dążeniem do posiadania coraz droższego - wszystkiego.

Maniera grania "prostym drutem" nie do każdego sprzętu się nadaje. Ale to dobra droga. Spendor i Anticables to mezalians. Mniejsza o powody, ale w tej parze to kolumny muszą doskakiwać do poprzeczki i nie dają rady.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereovox gra w tę samą mańkę i jeśli system jest ok, to wszystko będzie lewitować po całym pomieszczeniu. Jak to w solid core - trochę mniejsze nastawienie na skraje, ale energetyczność, zwarcie i skupienie na konturowości wyjątkowe. Brak rozmyć gwarantuje efekt, ale kolumny muszą być szybkie. Transjenty i impulsowość jako cel, inaczej nie warto.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe co do zasady nie mają izolacji i też ludzie je równie chętnie odsprzedają - w najróżniejszych kombinacjach wyborów. Żadna filozofia nie tłumaczy zakupów poza dążeniem do posiadania coraz droższego - wszystkiego.

Maniera grania "prostym drutem" nie do każdego sprzętu się nadaje. Ale to dobra droga. Spendor i Anticables to mezalians. Mniejsza o powody, ale w tej parze to kolumny muszą doskakiwać do poprzeczki i nie dają rady.

 

Mam odmienne zdanie, to że anticables nie za bardzo wpasowało się charakterem ze spendorem i naimem nie oznacza że są to złe druty czy słabe kolumny, takie to hobby że jak się powie a to trzeba powiedzieć b. W moim wypadku zmiana kabli rozwiązała problem i cała w tym zabawa żeby system traktować jako całość. Pisanie że spendor nie doskakuje to anti hahah jest dla mnie totalną bzdurą jaką piszesz.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te kable to jest przeciwieństwo łagodnego grania. A Spendor to taki sprzęt do przyśnięcia. Granie wyczynowe i relaksujące, to dwa odmienne podjścia. Wspólne dla obu wyrobów jest to, że główny nacisk kładą na środek pasma. Ale jak się dostawi jedno do drugiego o takich samych "ogniskowych", to zaczyna brakować równowagi. Czasami z góry można przewidzieć efekt. Rozciąganie kablem pasma w dół nie jest dobrym wyjściem. Lepiej mieć skupioną energię, tylko przy tym odpowiednio dużą powierzchnię membran. Tannoy w sumie spełnia ten warunek, dlatego warto spróbować Anticables.

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że anti głośnikowy i ic 3.1 w secie grają dosyć równo bardziej skupiając się na poukładaniu dźwięku niż podkręceniu go przez wyeksponowanie skrajnych pasm , wgląd w detal jest na dobrym poziomie choć faktycznie najsłabszym ogniwem jest tu dosyć wyczuwalnie wycofana góra pasma głośnikowego gdzie w pewnych systemach może być zaletą w innych wadą, jednak w połączeniu z ic 3.1 góra dostaje lekko doświetlona choć nie wychodzi bardziej poza możliwości samego głośnikowego, faktem jest że w połączeniu ze spendorami kabele te lekko zogniskowały średnicę choć też nie schowały dołu i góry , spendory które mam są raczej odważniej grającymi nowszymi kolumnami niż typowe konstrukcje klasyczne. Reasumując anti to kable z doskonałą relacją możliwości do ceny ale nie wszędzie się odnajdą.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podejść do Elektropunktu i spróbować je wypożyczyć.

Wypożycz warto posłuchać nie wiem jaki masz system ale głośnikowe AC są warte sprawdzenia mogą pozytywnie zaskoczyć oczywiście wszystko jak zawsze zależy od tego z czym zagrają i co kto lubi no ale w tej cenie to magiczne druty są :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.