Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to połączyć?


maracz

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyczkę wkładam w odpowiednie gniazdo w RCS-sie,wiem że nie należy wkładać w gniazdo "AUX".

Ja nie używam przejściówki z RS232 na USB,korzystam z gniazda szeregowego RS232 w komputerze,kabel ktory został zrobiony na podstawie Twoich zdjęć jest dobrze zrobiony,sprawdziłem to i dlatego coś mi szepcze że z TacT-em chyba jest coś nie tak?

TacTa podpinałem do komputera w celu sprawdzenia czy jest łączność między nimi z tym że w tym samym czasie TacT nie był wpięty w tor audio,to znaczy nie był podłączony ani do źródła,ani do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maracz: w takim razie nie wiem, co zdalnie poradzić. Tu nie ma co kombinować: załaduj cholerę w pudło i ślij do mnie. Sprawdzę swojego RCS z twoimi kablami, twojego RCS na moich kablach, okaże się w czym leży problem. Spokojnie uwiniemy się z tym w parę dni, prostsze to chyba niż nie wiadomo jak długo bujać się na odległość.

 

Mogę też przesłać ci do sprawdzenia swoje kable, ale skoro zrobione masz dokładnie wg wzoru, to może to nie dać żadnego efektu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo>Dokładnie o tym samym pomyślałem,to znaczy chyba będzie najlepszym wyjściem gdy prześlę Ci mojego TacTa a Ty jako zaprawiony w bojach sprawdzisz czy TacT jest sprawny,czy też może mój kabel jednak nie domaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem, obejrzałem, problem zdiagnozowany i usunięty ;) Po pierwsze, zamówiony kabelek został błędnie zmontowany - "fachowiec" podłączył przewody do niewłaściwych pinów wtyku RJ12. Po drugie, bruździła przejściówka USB-RS232. Z poprawnie zrobionym kablem i inną przejściówką USB korektor bezproblemowo łączy się z komputerem.

 

Okazało się przy okazji, że z braku wtyku RJ12 (jak na zdjęciach wyżej: 6 pin, szerokość 9,5 mm) spokojnie użyć można RJ45 (czyli zwykłego wtyku ethernetowego, 8 pin, szerokość 11,5 mm). Wystarczy jedynie złapać za pilnik i nieco zwęzić mu oba boczki... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee, 13 Sty 2010, 09:02

>może coś nie tak z kablem ... ?

 

he, he ... czyli stanęło na moim ;o) je wiedziałem, że tak będzie. aha, aha ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee:

 

>he, he ... czyli stanęło na moim ;o)

 

I bardzo dobrze, że na tym stanęło ;) Korektor kolegi maracza przetestowałem dokładnie, z poprawionymi kablami wszystko działa jak trzeba, jutro kurier zabierze go do właściciela.

 

Korzystając z okazji przetestowałem m.in. szeregowe łączenie korektorów. Udało się, RCSy zgodnie współpracowały i nawet się przy tym nie pogryzły ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.