Jump to content
IGNORED

Dobor odpowiedniej pojemnosci kwarcu.


Krawiec

Recommended Posts

Witam jestem na etapie zamowienia rezonatorow kwarcowych w Omigu, z tym ze mam maly klopot :-/ nie potrafie stwierdzic czy kwarce maja byc z pojemnoscia czy bez niej a jesli z pojemnosci to z jaka.

W jednej nocie katalogowej standardowego kwarcu znalazlem zapis ze dla 12 MHz ma to byc pojemnosc 32pF w innej ze 30pF a zaklad proponuje 20pF, ale nie daja gwarancji ze zadziala i trzeba bedzie dolozyc dodatkowy trimmer.

Kwarc ma isc do plytki karty PCM2704

 

Ma ktos doswiadczenie z zamawianiem kwarcow.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba było dopytać, ale według mnie to skrót myślowy. Dołączenie pojemności zmienia częstotliwość kwarcu więc te np. 12MHz będzie przy dołączonej pojemności 20pF czy 30pF a nie jakiejś innej. W praktyce każdy generator wnosi jakąś pojemność, poza tym dołącza się trymerek do dokładnego strojenia. O ile pamiętam standardem jest 30pF, ale 20pF wielkiej różnicy raczej nie zrobi.

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Link to comment
Share on other sites

Temat z Omig-em walkuje telefonicznie od wczoraj, dostali schemat ukladu PCM-ki, wiedza ze kwarc ma pracowac z 33pF ( na zewnatrz ) ale i tak ciagle dopytuja sie o pojemnosc samego kwarcu aby dzialal w najlepszy mozliwy sposob.

Tez wlasnie napotykam sie na zapiski w notach o standardzie 30pF :-/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.