Jump to content
IGNORED

Dobor odpowiedniej pojemnosci kwarcu.

Krawiec

Recommended Posts

Witam jestem na etapie zamowienia rezonatorow kwarcowych w Omigu, z tym ze mam maly klopot :-/ nie potrafie stwierdzic czy kwarce maja byc z pojemnoscia czy bez niej a jesli z pojemnosci to z jaka.

W jednej nocie katalogowej standardowego kwarcu znalazlem zapis ze dla 12 MHz ma to byc pojemnosc 32pF w innej ze 30pF a zaklad proponuje 20pF, ale nie daja gwarancji ze zadziala i trzeba bedzie dolozyc dodatkowy trimmer.

Kwarc ma isc do plytki karty PCM2704

Ma ktos doswiadczenie z zamawianiem kwarcow.

Trzeba było dopytać, ale według mnie to skrót myślowy. Dołączenie pojemności zmienia częstotliwość kwarcu więc te np. 12MHz będzie przy dołączonej pojemności 20pF czy 30pF a nie jakiejś innej. W praktyce każdy generator wnosi jakąś pojemność, poza tym dołącza się trymerek do dokładnego strojenia. O ile pamiętam standardem jest 30pF, ale 20pF wielkiej różnicy raczej nie zrobi.

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Temat z Omig-em walkuje telefonicznie od wczoraj, dostali schemat ukladu PCM-ki, wiedza ze kwarc ma pracowac z 33pF ( na zewnatrz ) ale i tak ciagle dopytuja sie o pojemnosc samego kwarcu aby dzialal w najlepszy mozliwy sposob.

Tez wlasnie napotykam sie na zapiski w notach o standardzie 30pF :-/

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.