Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  471 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym wydajniejszy prądowo tym lepiej. Większość podpina coś co potem spowolnia dźwięk i są opinie że grają misiowato. Mimo że to są kolumny o wysokiej wydajności zdecydowanie odradzam lampę

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą (Asura). Mój znajomy napędza kolumny na accutonach  monoblokami  tranzystorowymi o mocy  500 watt 8ohm . Wcześniej były różne monobloki półprzewodnikowe i lampowe ,ale dopiero te byki napedziły te kolumny i dźwięk bajka.Choc stosunek jakości do ceny to już dywagacje na inną dyskusję,ale kto bogatemu zabroni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademenek.

Masz najniższy ze wzmacniaczy serii Alpha. Jednak faktem jest, że okablowanie robi różnicę. Zależy co chcesz osiągnąć. Jaki chcesz mieć bas, górę. Napisz, może coś wymyślimy. Jak opisujesz kolumny, okablowanie srebro. Czyli grają jasno górą. Modele XR mają otwartą górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

mam na zbyciu mojego Sansui B2103MOS Vintage , po gruntownym przegladzie w 2022 roku (dokumentacja z wykonanych prac, rachunek), bez zarysowań,  kolor czarny. Jakiś czas temu w tym wątku prosiłem o Wasze opinie jaki pre może sie zgrać z moim B-2103MOS. Próbowałem Restek Sector i było lepiej niz z sama koncówka, probowałem też Circle Labs pre do Sansui i to nie bylo dobre połaczenie. W trakcie tych prób znalazlem inne zestawienie ktore jest moim zdaniem lepsze niz sama koncówka i stad decyzja żeby sprzedać Sansui. Jeżeli ktos w Was jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu. 

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój post powitalny.Witam i pozdrawiam.

Już od dłuższego czasu czytam tutaj wybrane tematy. Ostatnio trzy tygodnie.

Jestem pod wrażeniem, ile pomocnych informacji można tutaj przeczytać.

Ale do rzeczy.

Przymierzam się do zakupu pierwszej alfy.

Jako, że będzie grała na przestrzeni 20 m, pomyślałem, iż zakupię @707MR ewentualnie @707NRA.

Chciałbym usłyszeć ciepły,szczegółowy dźwięk,z obszerną sceną.

Fajnie by było aby wokale brzmiały naturalnie.

Może któryś z szanownych kolegów ma zamiar się pozbyć w/w wzmacniaczy? Jeżeli będzie na sprzedaż @907 MR, to też rozważę zakup.

Ewentualnie poproszę o sprawdzone źródło zakupu.

Do tej pory w moim użytkowaniu były Marantz, Luxman.

Jednak gdy usłyszałem amplituner Sansui 661 /kiedyś G 301/wiem,to niskie modele, lecz się całkowicie zauroczyłem dźwiękiem jaki usłyszałem.

Na początku myślałem o zakupie Sansui AU 777A.

Jednakże po głębszych przemyśleniach postanowiłem kupić Alfę.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2023 o 00:15, bkeram napisał:

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Stara dobra prawda.

Wiesz co mam z końcówek Sansui i co mogłem mieć, co lubię, gdyż sporo pochodzi z tego samego źródła. 

Mogłem mieć wszystkie końcówki (lub integry) ale po co mieć te, których nie toleruję? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, san-sui napisał:

Mogłem mieć wszystkie końcówki (lub integry) ale po co mieć te, których nie toleruję? 

 

No właśnie.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, san-sui napisał:

Wiesz co mam z końcówek Sansui i co mogłem mieć, co lubię, gdyż sporo pochodzi z tego samego źródła. 

Mogłem mieć wszystkie końcówki (lub integry) ale po co mieć te, których nie toleruję? 

 

To było powiedzenie z „przymróżeniem oka”.

Chodziło mi o to, że każdy lubi swoje „graty” i szanujmy te wybory.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2023 o 00:29, Baron napisał:

@san-sui

Panie Szeryfie słuchając B2105 u siebie siedzę w pierwszym rzędzie, wszystkie instrumenty są bardzo namacalne, duże, precyzyjnie poukładane w przestrzeni, nigdy nie czułem się przytłoczony bliskością sceny czy dźwiękami. A oszołomiony jestem tylko tym co piszesz. Tyle piszesz o doborze systemu do każdego wzmacniacza  a najwyraźniej nie potrafiłeś zbudować go wokół B2105 skoro scena wepchnęła cię do wnętrza głośników.

Co do basu i Twoich rewelacji o nim. Może niektórzy lubią bas punktowy a może niektórzy mają problem z basem w pokoju dlatego lubią taki bas krótki, punktowy i bardzo kontrolowany. Ty przecież wiesz o tym najlepiej. Jest jeszcze trzecie wyjście, a może niektórzy poszli do lasu??? Bas B2105 jest pełny i niski, schodzi też nisko, wcześniej napisałem tylko że ma podbite wyższe rejestry w tym paśmie. Nie oznacza to jednak że nie ma niskiego basu. Na wykresie wygląda to na małą górkę na wyższym basie, ale za tą górką jest nadal niższy bas. Ale Ty interpretujesz wszystko pod swoje tezy.

Czy ja napisałem cokolwiek innego?

"Wszystkie instrumenty są bardzo namacalne, duże, precyzyjnie poukładane w przestrzeni".

Ale rzecz w tym, gdzie ta przestrzeń się znajduje? 

Nie wmawiaj, że z tą końcówką scena jest przed słuchaczem, gdyż jest w około niego, przed głośnikami, tam gdzie siedzi słuchacz. Dla mnie nie jest to komfortowe. 

Ale czemu wymyślasz, że "scena wepchnęła cię do wnętrza głośników", gdyż to jest nieprawda. Głośniki znikają. 

 

 

Odnośnie dobrego basu ... 

"Na wykresie wygląda to na małą górkę na wyższym basie, ale za tą górką jest nadal niższy bas." 

Ten wpis to żart? 

Nic nie widać, słychać z górką, która jest przed?  

Posłuchaj B-2301L, B-2102MV na kolumnach schodzących do 18 Hz lub co najmniej 20 Hz, które mają równe pasmo, to zrozumiesz o jakim basie piszę. Nie jest to "ogryzek" dźwieku. 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@san-sui

Zbuduj system pod 2105 to będziesz miał scenę blisko ale przed sobą z planami dalszymi a nie wokół słuchacza. Może Twoje paczki z dziesięcioma tweeterami i dziesięcioma przełącznikami wchłaniają cię w scenę. Chcesz mi wmówić coś czego nie słyszę w moim systemie?

To samo z Twoimi legendarnymi 18Hz-ami. Musisz mieć słuch jak młody nietoperz żeby to słyszeć a może bardziej czuć. Tak na marginesie jestem ciekawy ile masz lat i jaki zakres dźwięków czujesz/słyszysz bo z twoich opisów wygląda to na 18-20 lat, nie zdziwię się jak napiszesz że słyszysz cały zakres swoich kolumn 18-2100Hz. Sory za złośliwość ale dla mnie bardziej czujesz rezonans swoich mebli lub odbić basu niż 18Hz w swoich kolumnach. Na papierze wyglądają dobrze, papier wszystko przyjmie. Zrób pomiary tych paczek w swoim pokoju i pozamykasz wszystkim buzie. Albo zamilkniesz sam, stawiam na to drugie. Bo znowu poruszamy się w sferze domysłów, te kolumny są na tyle rzadkie że nikt ich nie pomierzy (w dodatku po renowacji) i san-sui może nam sprzedawać bajki rodem z mchu i paproci. No i jeszcze te 119db efektywność. Takie rzeczy tylko w erze. Nawet tubowce nie są tak efektywne. To są kolumny 8 ohmowe, ich realna skuteczność to 95-98 db, to i tak świetne osiągnięcie, ale na pewno nie mają 119db. Czułem 18Hz nie raz, mam kolegę który projektuje i wykonuje kolumny estradowe aktywne od 30 lat, posłuchaj realnych 18Hz to zrozumiesz jakie głupoty wypisujesz o ogryzkach dźwięku.

Druga sprawa to te wszystkie cyferki nie przekładają się na jakość dźwięku. Równe i szerokie pasmo to jedno. Wystarczy popatrzeć na wykresy Wilsona, ich przebieg nie jest równy i szeroki jak w superkolumnach san-sui a dla wielu jest obiektem westchnień i marzeń. No i nie mają san-sujowych legendarnych 18Hz. Inna sprawa że równy przebieg na marnych komponentach zwrotnicy da nam równie marny dźwięk.

Wniosek z tej całej dyskusji z @san-sui jest jeden. Tylko on wie jak naprawdę brzmią piece Sansui a w szczególności 2301L czy 2102MV bo ma po prostu jedyne niepowtarzalne kolumny które jako jedyne pokazują prawdę dźwięku. Pozostali słyszą tylko "ogryzki" dźwięku swoich wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, czubsi napisał:

Ktoś jeszcze żyje czy nie ???

...

Ciężko jednoznacznie stwierdzić.

5 godzin temu, czubsi napisał:

 

Widzę, że poza czyszczeniem wpisów przez tzw moderacje nic tu się w zasadzie nie dzieje...

Tak, Twój został ukryty, ale nie usunięty.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Tadek a Ty jak, żyjesz jeszcze z 907ką czy sprzedałeś? 

Wisi na olx.

I hifi.giełda.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielkiego dzwonu włączam, żeby prąd przepłukał Rikeny, U-cony, Silmici i Nichicony.

A Ty @michal rozmus słuchasz jeszcze Mr? czy poszedłeś w coś innego?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, michal rozmus napisał:

Tak, gra regularnie. ..

Ok.

10 minut temu, michal rozmus napisał:

...

Ciągle coś nowego jest do posłuchania:) 

Tobie to dobrze! 
Aaa jakie kolumny obecnie w systemie?
Poszedłeś w monitory?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mam jmlab elektra 906. Odnoszę wrażenie że te kolumny w końcu pokazują jak mr może brzmiec (mam na myśli moja historię kolumn)

Ps. Myślę że w obecnym pomieszczeniu nie wrócę do podłogowek. 

Edytowane przez michal rozmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, michal rozmus napisał:

Tak, teraz mam jmlab elektra 906. Odnoszę wrażenie że te kolumny w końcu pokazują jak mr może brzmiec (mam na myśli moja historię kolumn)

Ps. Myślę że w obecnym pomieszczeniu nie wrócę do podłogowek. 

To bardzo dobra decyzja.
Porządne monitory potrafią zaskoczyć, ale wbrew pozorom napędzenie monitorów nie jest wcale takie proste! 
Moc i wydajność niech będą z nami!
Szczególnie przy dużych cewkach, trudnych impedancjach (spore spadki) itd 🙂

ps

Masz jakiś fajny kompakt?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, michal rozmus napisał:

... Głównie słucham przez streaming 

Rozumiem. Wygoda użytkowania wprost z fotela/wersalki/leżanki etc.

Aaa używasz TIDAL Pro HiRes coś tam, czy Spotify?

I jeszcze jedno pytanie (to nie przesłuchanie)🙂 jakie masz standy? Zasypane piachem czy czarnoziemem etc?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michal rozmus napisał:

 

Standy od Tombase (nie polecam). Zasypane piaskiem 

Tak. Jest tutaj (AS) toppic o tym traktujący.

btw

Pawciu @czubsi jak się czujesz?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajitsu

Jak myślisz , jak się czuje człowiek, któremu opluwają ustawicznie jego ukochane dziecko? Zadajesz ...pie pytania Kolego. Jaka jest różnica między ukrytym a usuniętym postem? To samo czułem, jak doprowadzony do szewskiej pasji wylałem na forum swoje myśli. Wiem, błąd, tu można trolować do woli, warunek,  ,,nie urażać,, trola. Wybacz, jednak ostatnio na szczescie trol uwydacznia się sporadycznie.

Ja wracam do słuchania Luxmana MQ-68c na lampach. Porównuję go do AU-70. Kolumny to monitory SF Lignea.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, janvideo24 napisał:

Tajitsu

Jak myślisz , jak się czuje człowiek, któremu opluwają ustawicznie jego ukochane dziecko? Zadajesz ...pie pytania Kolego.

Przesadzasz.

Krzysztof @san-sui niczego takiego złego o klubie i marce nie napisał.

Po prostu ma inne zdanie o dźwięku i tyle.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek czuję się dobrze - dziękuję ! ... a przy okazji - jaki masz cel w "ratowaniu" godności osobnika, który większości tu obecnych wciska usilnie swoje trzy grosze mimo próśb gróźb błagań by sobie odpuścił ??? Można mieć swoje zdanie i to już doskonale wszyscy znają ale wieczne manifestowanie swoich racji i obnoszenie się z "transparentami' to co najmniej lekkie przegięcie i nie dziw , że przysłowiowy "wkurv" czasem zbierze żniwo ... Zastanawia mnie też fakt po co usilnie zajmujesz stanowisko skoro marka Sansui Ci najwyraźniej nie leży ??? Szanuję Cię bo znamy się długo ale po prostu trochę Cię nie rozumiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.