Skocz do zawartości
IGNORED

Xavian 250xn


cwieku34

Rekomendowane odpowiedzi

ja mogę dołączyć do "pochwałców" Xaviana. Dziś słuchałem xn 250 u dystrybutora i szokująco zamaszystym dźwiękiem to gra! razem ze stingrayem było więcej niż dobrze. zaczynam odkładać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś, kto słyszał Xavian Primissima? Sam myślę, czy kiedyś moich Usherków S-520 nie zamienić na te Xaviany... zwłaszcza, że taka obudowa zamknętą myślę, że w moim mini pokoiku 9m2 by się lepiej nadawała. Ciekawe jak spisują się w rockowym graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz tam, to na pewno się rozkręci. Jestem ciekaw jak one brzmią. Moje Usherki niestety potrafią zadudnić i chyba nawet obudowa zamknięta nie pomoże - taki pokój. :( Jak mi się marzy chociaż 15m2... ehhh.

 

Czekam na małą reckę tych Xavianów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,

w innym temacie pytam o alternatywę do dali Helicon 300, ale tutaj chciałbym zapytać o Wasze opinie o Xavianach XN250 z perspektywy czasu i Waszych doświadczeń. Słuchałem tych głośników i zapewne mają klasę. Troszkę uparłem się na muzykalność i ciepło Dali ale ostatnio myślę, że Xaviany będę bardziej uniwersalne, a z odpowiednim wzmacniaczem też zagrają ciepło (np. Bluenote).

Jak wygląda u Was sprawa z ustawieniem ich wzgledem ściany. U mnie pokój ma jakieś 17m2, jest otwarty na kuchnie, głośników nie mogę zbytnio odsunąć od ścian (40 cm)i ciekaw jestem kontroli basu.

Pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

250-tki miałem okazje posłuchać u kolegi z musicalem 308, grało wybornie, jednak po przewiezieniu do mnie z luxmanem dopiero przy głośnym słuchaniu odzywały się tak jak trzeba, chyba potrzebują mocnego pieca, ale barwa-palce lizać - rozważałem nawet zmianę systemu, ale małżonka nie chce słyszeć o wyprowadzeniu na dwór luxmana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

250-tki miałem okazje posłuchać u kolegi z musicalem 308, grało wybornie, jednak po przewiezieniu do mnie z luxmanem dopiero przy głośnym słuchaniu odzywały się tak jak trzeba, chyba potrzebują mocnego pieca, ale barwa-palce lizać - rozważałem nawet zmianę systemu, ale małżonka nie chce słyszeć o wyprowadzeniu na dwór luxmana

 

Obawiam się, że SQ38U może być do 250-ek za słaby. Dystrybutor Xaviana posiada w ofercie również Manleya i taki czesko-amerykański mariaż daje spore szanse na dobre granie. Jeśli chciałbyś przejąć pełną kontrolę nad głośnikami to posłuchaj konstrukcji KR Audio albo Ayona. Zdaję sobie sprawę, że to diametralnie inny design niż Luxman, ale czego nie robi się dla dźwięku ;-)

 

ps. Zapomniałem o AirTight'cie - ATM-1s spokojnie radził sobie u mnie z Neatami MFS, więc z 250-kami nie powinien mieć najmniejszych problemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman zostaje. Odpowiada mi pod każdym względem, muszę jedynie dopieścić system kolumnami, narazie gram audiovectorem mi3si i póki co nie wiem czym je zastąpić, chodzi mi po głowie tannoy lub ZU Audio, ale musiałbym posłuchać........... tylko gdzie, mam wszędzie daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zu można posłuchać w Wawie - wystarczy zadzwonić i umówić się na odsłuch. Niestety nie wiem co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma w chwili obecnej na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.