Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVR-1509/1610 czy YAMAHA RX-V463?


NPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie słucham i oglądam (właściwie częściej oglądam) na Onkyo TX-DS 555, Denon DCD-920, Pioneer DV585A, Tannoy FX5.1 i właściwie jestem z tego zestawu zadowolony jednak od pewnego czasu amplituner Onkyo trochę niedomaga (aby zaczął działać tuner sprzęt musi się ok. 30 minut rozgrzewać) i to może być pretekstem do pewnych zmian. Zastanawiam się nad wyborem jak w tytule. Zapoznałem się z opiniami na temat ww sprzętów jednak nie udało mi się jeszcze wyrobić zdania. Głównie chodzi o to jak te ampli będą współpracowały z moimi FX'ami. Może na forum są osoby, które mają/słyszały takie/podobne konfiguracje. Z moich, przyznam dość pobieżnych, "badań" odsłuchowych (MM, różne zestawy głośnikowe)) wynika że podoba mi się brzmienie Denona AVR-1509 jednak zniechęca mnie trochę jego niemiłosiernie plastikowy front. Yamaha wygląda trochę lepiej ale sparowana z jakimiś marketowymi głośnikami nie grała rewelacyjnie, ma za to port USB na froncie. Nie chciałbym kupować używek, ponieważ marzy mi się 3 lata względnego spokoju i myślę o zakupie PS3 (chyba wskazane hdmi). Co poradzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech co podałeś wybrałbym Denon 1509. Najnowsza seria xx10 to cięcie kosztów (popatrz na wagę). Yamaha 463 to total low end (praktycznie to samo co 363+pare drobiazgów ... "jakość" ta sama).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ... nie wiem jak tam z odtwarzaniem dźwięku podanego na HDMI w tym 1509 ... wiem że w 1908 i 1909 nie ma problemu ... a 1509 nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ampli wybieralem chyba z pół roku . Porównywałem ampli i wzmaki yamahy, denona , onkyo nad, cambridge i kilka innych marek. Kupiłęm Denona 1509 z Jamo c405 i powiem ,ze brzmi swietnie. Gra jasno czytelnie. Wg. mnie najlepszy wybór w tej kwocie.

Ach nie ciagnie dzwieku po HDMI ale to nie problem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za opinię.

Myślałem, czytałem i kupiłem używanego Pionnera VSX-916 S (750zł - stan idealny). Trochę w ciemno, ale bez dużego ryzyka bo zawsze można odsprzedać... Wrażenia: jak najbardziej pozytywne - w porównaniu do starszego Onkyo gra lepiej zwłaszcza SACD, DTSaudio i kinie. W stereo, wiadomo - nie spodziewałem się rewelacji ale źle jak na moje ucho wcale nie jest. Dostroiłem go z powodzeniem MCACC, jeszcze może coś poprawię i będzie chyba jeszcze lepiej...Może dzięki Wam uda mi się rozsupłać taką zagwozdkę: zestaw głośników tannoy fx5.1 przenosi na satelity od 120Hz - poniżej gra sub, natomiast w amplitunerze jest możliwość ustawienia odcięcia na 100-150-200Hz - I co tu wybrać?? Domyślne 100, czy wariant (wydaje mi się, że jest lepszy brzmieniowo) 150? Czy też wyłączyć tę opcję, bo przy takim zestawie i satelitkach (small) i tak amplituner wszystkie niskie dźwięki będzie kierował do suba? Przepraszam za OT. Może KtośKtoWie odpowie jednym zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru muzyki Ustaw suba od wartości granicznej kolumn frontowych, powinien tylko wspomagać niskie tony , w kinie jak ci pasuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 916 to najbardziej udany amplituner serii 9xx. Co do częstotliwości podziału - ja wybrałbym 100Hz bo często przy 125 Hz są rezonanse pokoju i lepiej mieć dolinkę która i tak się wyrówna. ... albo po prostu posłuchaj i wybierz jak Ci pasuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pozwolę sobie na pytanie odnośnie np amplitunerów Yamahy względnie Denona, - czy obecne modele w całości "puszczają" sygnał z dekodera kablowej tv z programami kodowanymi przez hdmi? Pytam gdyż w tv jedynie jest jedno wejście a źródeł kilka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.