Jump to content
IGNORED

Denon AVR-1509/1610 czy YAMAHA RX-V463?


NPA

Recommended Posts

Witam. Obecnie słucham i oglądam (właściwie częściej oglądam) na Onkyo TX-DS 555, Denon DCD-920, Pioneer DV585A, Tannoy FX5.1 i właściwie jestem z tego zestawu zadowolony jednak od pewnego czasu amplituner Onkyo trochę niedomaga (aby zaczął działać tuner sprzęt musi się ok. 30 minut rozgrzewać) i to może być pretekstem do pewnych zmian. Zastanawiam się nad wyborem jak w tytule. Zapoznałem się z opiniami na temat ww sprzętów jednak nie udało mi się jeszcze wyrobić zdania. Głównie chodzi o to jak te ampli będą współpracowały z moimi FX'ami. Może na forum są osoby, które mają/słyszały takie/podobne konfiguracje. Z moich, przyznam dość pobieżnych, "badań" odsłuchowych (MM, różne zestawy głośnikowe)) wynika że podoba mi się brzmienie Denona AVR-1509 jednak zniechęca mnie trochę jego niemiłosiernie plastikowy front. Yamaha wygląda trochę lepiej ale sparowana z jakimiś marketowymi głośnikami nie grała rewelacyjnie, ma za to port USB na froncie. Nie chciałbym kupować używek, ponieważ marzy mi się 3 lata względnego spokoju i myślę o zakupie PS3 (chyba wskazane hdmi). Co poradzicie?

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Ampli wybieralem chyba z pół roku . Porównywałem ampli i wzmaki yamahy, denona , onkyo nad, cambridge i kilka innych marek. Kupiłęm Denona 1509 z Jamo c405 i powiem ,ze brzmi swietnie. Gra jasno czytelnie. Wg. mnie najlepszy wybór w tej kwocie.

Ach nie ciagnie dzwieku po HDMI ale to nie problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za opinię.

Myślałem, czytałem i kupiłem używanego Pionnera VSX-916 S (750zł - stan idealny). Trochę w ciemno, ale bez dużego ryzyka bo zawsze można odsprzedać... Wrażenia: jak najbardziej pozytywne - w porównaniu do starszego Onkyo gra lepiej zwłaszcza SACD, DTSaudio i kinie. W stereo, wiadomo - nie spodziewałem się rewelacji ale źle jak na moje ucho wcale nie jest. Dostroiłem go z powodzeniem MCACC, jeszcze może coś poprawię i będzie chyba jeszcze lepiej...Może dzięki Wam uda mi się rozsupłać taką zagwozdkę: zestaw głośników tannoy fx5.1 przenosi na satelity od 120Hz - poniżej gra sub, natomiast w amplitunerze jest możliwość ustawienia odcięcia na 100-150-200Hz - I co tu wybrać?? Domyślne 100, czy wariant (wydaje mi się, że jest lepszy brzmieniowo) 150? Czy też wyłączyć tę opcję, bo przy takim zestawie i satelitkach (small) i tak amplituner wszystkie niskie dźwięki będzie kierował do suba? Przepraszam za OT. Może KtośKtoWie odpowie jednym zdaniem?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.