Skocz do zawartości
IGNORED

Oszuści na Allegro!!!


goralejro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>łasic

 

Z Twojej wypowiedzi wynika, że chyba miałeś kontakt z tą "kobietą za ladą". Zgoda, że należy kupować u pewniaków, tylko trzeba ich jakoś wytypować. Ja kupuję winyle na allegro od circa 2 miesięcy i mam takich 3-4 pewniaków. Szkoda, ze nikt o "sprzedawcy" PADARIA wcześniej tu nie napisał, bo śledzę ten wątek, a kupiłem u niej po raz pierwszy i ostatni tydzień temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>łasic

>

>Z Twojej wypowiedzi wynika, że chyba miałeś kontakt z tą "kobietą za ladą".

 

Tylko o tyle, że obejrzałem aukcje i opisy. Ominąłbym szerokim łukiem albo zakładał, że 2-3 zł można za krążek zaryzykować. Łącznie z wysyłką - żaden interes, chyba, żeby jakaś perełka się tam trafiła. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przyklad oszusta i glupka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Akurat temat DB to moj kolekcjonerski konik :) Facet wciska podróbe jako oryginal i jest do tego bardzo bezczelny. Moja korespondencja:

 

Treść wiadomości:

Witam!

Tyle ze w katalogu zostala spisana oryginalna edycja USA na

turkusowym krążku a nie ten smierdzacy pirat, ktory sprzedajesz!!!

 

Odpowiedź:

 

HALLO !!! Posłuchaj,Opis katalogowy co katalog opisuje to wydanie USA moje jest UK,.... Celowo umieściłem zdjęcia z Katalogu z opisem i chyba jedyny w PL,aby wiedzę na te Temat miał każdy co by FARBOWANY VINYL jak TY opisałeś nie był PIRATEM.Nie wszystkie farbowane nim są,Dobrego Wieczoru Ci życzę.,,,

 

Bez komentarza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca co autor "farbowanej aukcji" miał na myśli, moja polonistka skreśliłaby jego maila na czerwono i obok napisała "składnia!" :-))) Tak na poważnie to wiele osób dało się nabrać i nie tylko za 159 ale też za 399 i lepiej :-))) za 20, 30 no może 49 max też bym sobie takiego pirata kupił, bo ładny i takie tam ale nie za tyle!!! Poza tym przecież handlowanie pirackimi wydaniami jest w Polsce nielegalne z tego co wiem ale admini alleścierwa raczej nie zareagują, bo "nie są stroną w umowie kupna-sprzedaży" :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze kazdy admin alla jest pasjonatem i kolekconerem winyli? ZGlosilem kiedys taka aukcje, ze facet sprzedaje podrobe, wymiana maili nic nie dala z adminem, dostawalem ciagle wklejone gotowce a aukcja nie zostala usunieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak, 25 Maj 2010, 09:19

 

>Nie rozumiem do końca co autor "farbowanej aukcji" miał na myśli, moja polonistka skreśliłaby jego

>maila na czerwono i obok napisała "składnia!" :-))) Tak na poważnie to wiele osób dało się nabrać i

>nie tylko za 159 ale też za 399 i lepiej :-))) za 20, 30 no może 49 max też bym sobie takiego pirata

>kupił, bo ładny i takie tam ale nie za tyle!!! Poza tym przecież handlowanie pirackimi wydaniami

>jest w Polsce nielegalne z tego co wiem ale admini alleścierwa raczej nie zareagują, bo "nie są

>stroną w umowie kupna-sprzedaży" :-)))

 

 

Tez nie rozumiem o co mu chodzi :) Pewnie jak zwykle: jak nie wiadomo o co biega to chodzi o pieniadze! Jakis jelen kupi jego farbowane DB, zreszta juz jeden nawet licytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bezczelny pseudosprzedawca i nastepne polowanie na jelenia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest to ewidentnie pozniejsze wydanie na innym labelu MFN a nie pierwsze jak napisal sprzedawca.

 

Tresc korespondencji:

 

Treść wiadomości:

> Witam!

> To w zadnym wypadku nie jest pierwsze wydanie! Prosze nie oszukiwac

> klientow! Pierwsze wydanie wyszlo na innym labelu MFN!!!

 

 

Odpowiedz sprzedawcy:

 

nie zycze sobie oskarzen o oszustwo.

na zdjeciu dokladnie widac co jest wystawione, a opis jest dokladny, w

dobrej wierze i zgodny ze stanem wiedzy sprzedajacego.

 

Bez komentarza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 25 Maj 2010, 20:03

 

>Kolejny bezczelny pseudosprzedawca i nastepne polowanie na jelenia:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Jest to ewidentnie pozniejsze wydanie na innym labelu MFN a nie pierwsze jak napisal sprzedawca.

>

>Tresc korespondencji:

>

>Treść wiadomości:

>> Witam!

>> To w zadnym wypadku nie jest pierwsze wydanie! Prosze nie oszukiwac

>> klientow! Pierwsze wydanie wyszlo na innym labelu MFN!!!

>

>

>Odpowiedz sprzedawcy:

>

>nie zycze sobie oskarzen o oszustwo.

>na zdjeciu dokladnie widac co jest wystawione, a opis jest dokladny, w

>dobrej wierze i zgodny ze stanem wiedzy sprzedajacego.

>

>Bez komentarza :(

 

Mam dwa pytania:

- jak wygląda etykieta pierwszego wydania?

- co oznacza stwierdzenie "... wydanie wyszlo na innym labelu ..."?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwornia Music For Nations zmienila wzor labela gdzies okolo 1986 roku. Pierwsze wydanie tego albumu wyszlo na takim labelu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zjedz na dol a sie przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więcej info o RTL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy dokladnie MFN zmienila wzor labela, wiem tyle ze Ride i Kill w pierwszym wydaniu wyszly na bezowym labelu MFN natomiast Master z 1986 juz na nowym wzorze, podobnie jak wznowienia na dwoch LP 45 rpm z 1986 roku oraz pozniejsze edycje Ride'a i Killa. Wiec obstawiam, ze MFN zmienila wzor labela jakos kolo 1985-86 roku, musialbym poczytac troche o tym aby sie upewnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, tak czy siak ... wydania RTL MOP i KTM brzmią marnie z MFN

Najlepiej brzmią wydania z Electry USA i Roadrunner Holandia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy slabo, graja ot tak normalnie :) Fakt, ze wznowienie vertigo z 1989 jest lepsze od starych wydan MFN, za to wydanie MFN na 2 LP 45 rpm z 1986 jest najlepsze. Mam Ride'a elektry, nie wyczuwam roznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu wątku: jak już gdzieś wcześniej było-nie polecam usera andrzej2392. Płyty - co jest chyba standardem na allegrze - oceniane wzrokowo i na dodatek zawyżanie stanu o jakieś 3 punkty w skali :-) Płyty opisane jako NM zjechane chyba na bambino. Odpowiedź na reklamację również w/g standardów alleścierwa: odeślij, może obejrzę, może zwrócę kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thrak

 

Zajrzałem na jego konto i nie mogę wciąż zrozumieć, jak tacy sprzedawcy zyskują tyle pozytywów. Czyżby niezadowoleni z zakupów odpuszczali w obawie przed negatywem? Chore!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niektórzy odpuszczają i dla świętego spokoju piszą pozytywy o treści "ok" lub temu podobne. niektórzy chyba kupują i kładą te płyty na półkę bez słuchania jeśli NM tego andrzej2392 odpowiada mniej więcej G-czyli płyta zjechana nie nadająca się do słuchania, a niektórzy pewnie uważają, że winyl tak powinien brzmieć i takich może słuchają. U mnie trzaski, pyknięcia itp. są akceptowane tylko na rozbiegówkach, przerwach między utworami (akurat rzadko ale się zdarzają) albo jeśli cały odsłucha jest nieskazitelny i płyta ma ryskę, która owocuje paroma pyknięciami to przymykam na to oko "i czekam jak na wyrok" (cytując Adasia Miauczyńskiego).

Kolejna sprawa jest taka, że sprzedawcy tego pokroju mszczą się odwetowymi negatywami (nawet za neutrala odwdzięczaja się negatywem) co można prześledzić po negatywach i neutralach tegoż wspomnianego.

Niestety zanim herr admini alleścierwa tego nie zmienią poprzez zabranie możliwości wystawienia negatywa przez sprzedającego to będzie jak jest. A że się na to nie zanosi to Wam gwarantuję, bo musieliby znieść całkowicie opłaty za wystawianie aukcji, tak jak jest na ebay :-D wiadomo że tego nie zrobią bo pozbawiliby się milionów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thrak, 28 Maj 2010, 12:58

 

>Kolejna sprawa jest taka, że sprzedawcy tego pokroju mszczą się odwetowymi negatywami (nawet za

>neutrala odwdzięczaja się negatywem) co można prześledzić po negatywach i neutralach tegoż

>wspomnianego.

 

Sam tego doświadczyłem niedawno, ale nie przejmuję się tym. Kupujący z negatywami oznacza wymagającego klienta, który dostał odwety, bo psioczy i się czepia. Rzadko są to komentarze słusznie wystawione (np. za brak lub przeciąganie zapłaty). Ostatnio dwóch sprzedających dało mi pozytywy zanim płyty do mnie dotarły. Boją się! I dobrze. Jeden z nich zasługuje co najwyżej na 2x neutrala i go dostanie. Gdyby wszyscy tak podchodzili do problemów z zawyżonymi opisami stanu płyt, mielibyśmy znacznie mniej naciągaczy. Oczywiście nie chodzi o pośpieszne o wystawianie negatywów. Jest przecież procedura reklamacji, jeśli ona nie skutkuje, pozostaje negatyw. Jedyna wówczas metoda na nierzetelność i chamstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież

>procedura reklamacji, jeśli ona nie skutkuje, pozostaje negatyw. Jedyna wówczas metoda na

>nierzetelność i chamstwo.

 

No coz, ja znam lepsze metody na zgnojenie sprzedawcy, jezeli ten mnie porzadnie wqurwi i przysle zarznieta plyte zamiast np. EX w opisie i jeszcze dostane bluzgi mailem czy tel. :) Metody zgodne z prawem i te bardzo dyskusyjnie legalne ale co najwazniejsze skuteczne!!! Wiecej na priv bo az sie boje tutaj o tym pisac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sprzedawcy janusz58041. Płyty ocenia tylko wizualnie, choć brak o tym jakiejkolwiek wzmianki - mało tego, strona "o mnie" sprawia wrażenie, że ocena pochodzi z odsłuchu, co jest nieprawdą. Reklamacja jest w toku, ale już zdążyłem usłyszeć od sprzedawcy, że "mam za duże wymagania". Żeby nie było nieporozumień, płyty oceniane na maksymalne oceny są kompletnie zjechane, trzeszczą i szumią... Co z tego, że wyglądają pięknie? Nie mogę się nadziwić, skąd tyle pozytywów... Pewnie od tych mniej wymagających koneserów klasyki, którzy są gotowi przedzierać się przez trzaski w poszukiwaniu dźwięku fortepianu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obserwowałem u tego janusz58041 parę płyt z ocenami 5- i 4+ w sumie dobrze, że się zagapiłem i przegapiłem :-) pewnie miałbym kolejnego wroga na alleścierwie, bo reklamacja by poszła jak nic jeśli to kolejny dziadzio w/g którego płyta winylowa "z definicji" ma zawierać trzaski i ma smażyć, a ty "głupi szczeniaku nabierz trochę pokory bo mogłeś trafić na jeszcze gorsze" :-) tak generalnie można podsumować wszelkie próby reklamacji z podobnymi ludźmi, którzy po przelewie robią nam wielką łachę, że odpowiedzą kiedy wysłali płyty, czy wysłali, a jeśli już próbujesz podważyć jego ocenę to uuuuuu :-D gonić takich! I negatywem go!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeutez

>thrak

 

Spore to dla mnie zaskoczenie, ponieważ u użytkownika janusz58041 kopiłem circa 40 lp z klasyką i wszystkie zgadzały się z opisem. No może w jednym przypadku było zawyżenie, ale nie jakieś znaczące. Sprzedawca kulturalny, kontakt dobry, przesyłki szybko dochodzą mimo, że zwykłymi przesyłkami. Sprzedaje on na tyle dużo płyt, że chyba nie jest realne przesłuchanie wszystkich i wychwycenie wad. Moim zdaniem ten sprzedawca nie zasługuje na ten wątek, tym bardziej, że jak napisał jeutez reklamacja jest w toku. Jeśli zakończy się pozytywnie, to nie przesadzajmy.

Dodam jeszcze, że wszystkie zakupione płyty myję przed odsłuchem w Knosti. Często płyta wygląda dobrze, ale ma brud w rowkach i tego nie widać, a słychać.

Właśnie słucham sobie kompletnych symfonii Schuberta (5 lp)od janusz58041 i grają rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, być może miałem pecha albo Ty miałeś szczęście. Bo jeśli sprzedawca ocenia płyty wizualnie, to kategorie "szczęścia" i "pecha" są najwłaściwsze, bo kupowanie ma w sobie coś z loterii. Moje jedyne zastrzeżenie dotyczące tego sprzedawcy to to, że nie informuje potencjalnych klientów, że nie słucha płyt przed wystawieniem i ocenia je wizualnie, a wprowadza w błąd, bo skala oceny płyt ze strony "o mnie" sugeruje, że płyty są po odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mycia płyt, to dla mnie to "oczywista oczywistość". Płyty zakupione od janusz58041 najpierw umyłem, a potem stwierdziłem, że jego ocena nijak się ma do jakości odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yeutez, 29 Maj 2010, 10:03

 

>Hmm, być może miałem pecha albo Ty miałeś szczęście. Bo jeśli sprzedawca ocenia płyty wizualnie, to

>kategorie "szczęścia" i "pecha" są najwłaściwsze, bo kupowanie ma w sobie coś z loterii.>

 

Racja. Napisz jak zakończy się reklamacja. A jak to wygląda statystycznie, tzn. ile płyt kupiłeś z zawyżonym opisem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie uwazam, ze kazdy sprzedawca winyli na Allegro to oszust :) Wiekszosc zakupionych przeze mnie plyt jest zgodna z opisem, jezeli jest niska cena i ciekawy tytul to czasami biore plyte "w ciemno" od soby nie zwiazanej ze sprzedaza winyli (np. ma w spadku po ojcu, wujku, cioci, lezaly gdzies na strychu itp.), ktora dodala w opisie, ze plyta nie byla sprawdzana muzycznie z braku sprzetu. Taki dopisek wcale nie oznacza, ze mamy do czynienia z oszustem a czesto z osoba w ogole nie siedzaca w temacie :)

 

Gustuje raczej w ciezszych brzmieniach wiec nawet stan VG plyty nie bardzo mi przeszkadza w sluchaniu takiej muzyki. Owszem w przypadku spokojniejszej muzyki typu soft rock, progresywny, blues, country, folk, elektronika VG to tragedia ale dla hard rocka, metalu i innych odmian halasliwej muzyki calkiem dobry stan jeszcze. Plyty w weikszosci sa zgodne z opisem, czasami lekko zawyzony stan, ale jak mowie nie czepiam sie zbytnio, no chyba ze zabulilem troche wiecej kasy za tragiczny album. Przyznam, ze kilka razy spotkalem sie z niezgodnym opisem w druga strone i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony (np. kupilem kilka plytek opisanych jako EX a to bylo NM, raz nawet Mint jako EX!)Albo tez sprzedawca ocenil album jako tzw. "szkolny" bdb (nie bdb wedlug record collectora, ktory na dobra sprawe wcale bardzo dobry nie jest) a plyta okazala sie idealnym egzemplarzem w stanie NM! Wiec nie jest tak zle :)

 

Nie mam ulubionych sprzedawcow na Allegro. Plyt szukam jako poszczegolnych tytulow a nie u konkretnych sprzedawcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.