Jump to content
IGNORED

co lepiej kupic Helion FS 1700 czy Power AC?


tom7

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów wiem że zadane pytanie jest bardzo ogólne, ale chodzi mi o to które z powyższych kondycjonerów jest bardziej uniwersalny tzn ma większe szanse poprawnie wpłynąć na system nie mam możliwości wypożyczenia i przetestowania więc pozostaje wybór w ciemno, cenowo lepiej wypada Helion jak z jakością pewnie zadania są podzielone może Ktoś z Was stał przed podobnym dylematem i może coś doradzić. Z góry dzięki za wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Heliona 1750XP miałem przez kilka lat ,testowałem też wyższe modele Heliona ,świetnie sprawdzają sięze żródłami oraz urządzeniami o małym poborze prądu ,z prądożernymi wzmacniaczami już niekoniecznie.Lepszy efekt w tym ostatnim przypadku daje włączenie wzmaka prosto do gniazdka w ścianie.

Link to comment
Share on other sites

stary audiofil, 1 Mar 2010, 15:22

 

>Nie kupowalbym zadnego urzadzenia,rozejrzal bym sie za listwa-taka moja sugestia.pozdr.

 

Czyżbys chciał pozbyć sie Hydry :)?

 

>Autor:

 

Kondycjonery trzeba sprawdzić we własnym systemie. Może sie okazać, że w Twoim kondycjoner wyrządzi wiekszą krzywdę niz w czymkolwiek pomoże. Znam takie przypadki i to z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

Helion to już jest legenda, firmy nie ma i koniec. PAL czyli obecnie Gigawatt działa i z tego co wiem serwisuje nawet starsze urządzenia. A wracając do pytania, jeśli nie będziesz podłączał do PowerAca jakichś prądożernych wzmacniaczy to sprawdzi się znakomicie. Z definicji przeznaczony jest do zasilania źródeł i wzmacniaczy mniejszej mocy. Oby nie przekraczać całkowitej mocy dopuszczalnej wtedy wszystko działa bez problemu. U mnie podłączony był do niego Linn Classik, telewizor i tuner sat.

 

pzdr - oldbeat

Link to comment
Share on other sites

tadeo, 1 Mar 2010, 15:47

 

>świetnie sprawdzają

>się ze żródłami oraz urządzeniami o małym poborze prądu ,z prądożernymi wzmacniaczami już

>niekoniecznie.Lepszy efekt w tym ostatnim przypadku daje włączenie wzmaka prosto do gniazdka w

>ścianie.

 

To by wyjasnialo dlaczego u mnie lampa nigdy nie chciała dobrze zagrac z kondycjonerem, w odróżnieniu od zródel, a nawet pre-ampów. U siebie testowałem różne, od Heliona na Hydrze 8 kończąc i zawsze bez powodzenia.

 

Zresztą wczorajsza przygoda u Starego Audiofila na topowej Hydrze V-ray tylko to potwierdziła. Lampa z kondycjonerem traci cały urok...

 

Wniosek z tego tylko taki, że w ciemno bym nie kupował żadnego. Podobnie jak z sieciówkami.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.