Skocz do zawartości
IGNORED

Philips CD608 problem z laserem CDM4/19


mag2211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Cd608 Philipsa - CDM4/19. W środku część cyfrowa prawie taka sama jak w CD40 Marantza. Jestem w trakcie Lampizacji i już miałem "odpalać" lampki gdy zachciało mi się sprawdzić ostatni raz napięcia...

 

Chyba udało mi się zrobić zwarcie na wtyczce idącej do lasera. Coś zaśmierdziało.

 

Teraz Cd po włożeniu płyty odczytuje w najlepszym wypadku długość płyty i liczbę utworów (nie zawsze od razu). Po wczytaniu można przeskoczyć z utworu na utwór, płyta się normalnie kręci, ale Cd nie pokazuje upływu czasu. Zakładam że nazywa się to "track following" - taki opis znalazłem w serwisówce. Mam wrażenie że nie działa prawidłowo ramię lasera. Nie przemieszcza się (to tylko przypuszczenie - po prostu inny dźwięk słychać gdy cd działa prawidłowo a gdy kręci jedynie płytą i udaje że działa...). Najśmieszniejsze jest to że czasem CD zaskoczy i zaczyna normalnie odtwarzać. Można przeskakiwać między utworami i jest OK - podąża za ścieżką jakby nigdy nic. Zauważyłem że zawiesza się ponownie częściej po próbie przeskoczenia na pierwsze utwory. "Łapie" z kolei częściej na utworze 5 i wzwyż (może wyższe napięcia???). Po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu znowu nie działa.

 

W trakcie zwarcia lasera nie było w CD, więc chyba nie mógł się uszkodzić.

 

Wymieniłem już kości TDA8809 TDA8809 TCA0372DP2 NJM4560D, jakiś tranzystor i kondensator foliowy. Wcześniej wsadziłem w ramach tuningu nowe kondensatory elektrolityczne.

 

Nic to nie dało. Problem nadal ten sam. Przypuszczam że chodzi o sterowanie "radial drive" lub jest coś nie tak z "focusem". W sterowaniu radial drive są dwie diody zenera które również mam zamiar wymienić...

 

Osobom chętnym do pomocy wysyłam serwisówkę. Już nie wiem gdzie szukać problemu. Lampizator czeka a tu taka kicha. Zastanawiam się nad wymianą tranzystorów SMD ale to już grzebanie w ciemno. Zastanawiałem się nawet nad podmianą głównej największej kości cyfrówki z CD40 Marantza - mam akurat tego Marantza bez lasera jako dawcę części. Boję się jednak że nawet jeśli podmiana jest możliwa to stracę możliwości dowolnego przemieszczania się po utworach (w CD40 można tylko do przodu i do tyłu a w Cd608 jest klawiatura liczbowa...)

 

Czy ktoś może podsunąć jakiś pomysł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. CD działa.

 

Wymieniłem diody zenera w sekcji radial drive i poruszałem potencjometrami do regulacji lasera. Coś musiało być przypieczone.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam Philips CD630 na CDM 4/19...co jakiś czas zatrzymuje się odtwarzanie, płyta się zatrzymuje, czas na wyświetlaczu również. Kiedyś zdarzało się to rzadko, ale potem było coraz częściej, a obecnie co kilka minut. Wczytywanie płyt przebiega ciągle bezproblemową, jescze mechanizm hałasuje od jakiegoś czasu...takie chroboty, delikatne stukanie przy pierwszych utworach.

 

Co może być przyczyną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyschniete kondy i/lub zimne luty.

Swoja droga to straszne padło ten Philips.

Za grosze kupisz o wiele lepszego Marantza CD40 a jak pod naped to chocby CD42

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.