Jump to content
IGNORED

Philips CD608 problem z laserem CDM4/19


mag2211

Recommended Posts

Witam

 

Mam Cd608 Philipsa - CDM4/19. W środku część cyfrowa prawie taka sama jak w CD40 Marantza. Jestem w trakcie Lampizacji i już miałem "odpalać" lampki gdy zachciało mi się sprawdzić ostatni raz napięcia...

 

Chyba udało mi się zrobić zwarcie na wtyczce idącej do lasera. Coś zaśmierdziało.

 

Teraz Cd po włożeniu płyty odczytuje w najlepszym wypadku długość płyty i liczbę utworów (nie zawsze od razu). Po wczytaniu można przeskoczyć z utworu na utwór, płyta się normalnie kręci, ale Cd nie pokazuje upływu czasu. Zakładam że nazywa się to "track following" - taki opis znalazłem w serwisówce. Mam wrażenie że nie działa prawidłowo ramię lasera. Nie przemieszcza się (to tylko przypuszczenie - po prostu inny dźwięk słychać gdy cd działa prawidłowo a gdy kręci jedynie płytą i udaje że działa...). Najśmieszniejsze jest to że czasem CD zaskoczy i zaczyna normalnie odtwarzać. Można przeskakiwać między utworami i jest OK - podąża za ścieżką jakby nigdy nic. Zauważyłem że zawiesza się ponownie częściej po próbie przeskoczenia na pierwsze utwory. "Łapie" z kolei częściej na utworze 5 i wzwyż (może wyższe napięcia???). Po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu znowu nie działa.

 

W trakcie zwarcia lasera nie było w CD, więc chyba nie mógł się uszkodzić.

 

Wymieniłem już kości TDA8809 TDA8809 TCA0372DP2 NJM4560D, jakiś tranzystor i kondensator foliowy. Wcześniej wsadziłem w ramach tuningu nowe kondensatory elektrolityczne.

 

Nic to nie dało. Problem nadal ten sam. Przypuszczam że chodzi o sterowanie "radial drive" lub jest coś nie tak z "focusem". W sterowaniu radial drive są dwie diody zenera które również mam zamiar wymienić...

 

Osobom chętnym do pomocy wysyłam serwisówkę. Już nie wiem gdzie szukać problemu. Lampizator czeka a tu taka kicha. Zastanawiam się nad wymianą tranzystorów SMD ale to już grzebanie w ciemno. Zastanawiałem się nawet nad podmianą głównej największej kości cyfrówki z CD40 Marantza - mam akurat tego Marantza bez lasera jako dawcę części. Boję się jednak że nawet jeśli podmiana jest możliwa to stracę możliwości dowolnego przemieszczania się po utworach (w CD40 można tylko do przodu i do tyłu a w Cd608 jest klawiatura liczbowa...)

 

Czy ktoś może podsunąć jakiś pomysł ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mam Philips CD630 na CDM 4/19...co jakiś czas zatrzymuje się odtwarzanie, płyta się zatrzymuje, czas na wyświetlaczu również. Kiedyś zdarzało się to rzadko, ale potem było coraz częściej, a obecnie co kilka minut. Wczytywanie płyt przebiega ciągle bezproblemową, jescze mechanizm hałasuje od jakiegoś czasu...takie chroboty, delikatne stukanie przy pierwszych utworach.

 

Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.