Skocz do zawartości
IGNORED

Płyty o najlepszym brzmieniu i wybitnych wartościach artystycznych


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę poprosić forumowiczów o wpisywanie posiadanych płyt (po max. 3 płyty od osoby), które są referencyjne pod względem niesamowitej jakości dźwięku i świetnego wykonania artystycznego.

 

Oto moje propozycje:

 

1. Beethoven - Piano Sonatas Nos. 3, 5, 8, 20 - Bruno-Leonardo Gelber, Denon PG-6009

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jedna z sześciu płyt stanowiąca kolekcję sonat Beethovena. Niezależnie od tego czy się lubi taką muzykę czy nie za wszelką cenę należy posłuchać tych płyt a szczególnie wymienionej powyżej. Prawdopodobnie nikt nie zarejestrował lepiej dźwięku fortepianu koncertowego. Mamy tu subtelne muśnięcia jak i niesamowity ,,wykop" basowy. Do tego słyszymy odgłosy wydawane przez pianistę, ale one nie przeszkadzają a raczej dodają klimatu. Fortepian to najlepszy test dla sprzętu hifi, więc jest ot genialna płyta do testowania. Polecam odsłuch tej płyty na słuchawkach. Niestety płyty są wycofane z katalogu ale można kupić je z drugiej ręki. Vide link powyżej. Warto...szczególnie tą!

 

2. Arne Domnerus Group - Jazz at the Pawnshop vol.1. Rózne wydania i różne wytwórnie. np. ja mam szwedzkie wydanie Proprius Music AB PRCD 7778 vol.1

Fenomenalna jakość rejestracji dźwięku zespołu jazzowegoz 1976 roku. Do tego ważna jest sama muzyka, dość łatwa w odbiorze nawet dla osób nie będących fanami jazzu. W tle słychać szum publiki, czujemy się tak jakbyśmy przenieśli się do lokalu.

 

3. Best Audiophile Voices XRCDPR 27901 Premium Records.

Wybitna składanka z samymi best of w wykonaniu znanych piosenkarek ,,audiofilskich" Eva Cassidy, Carol Kidd, Jane Monheit i inne. Jakość remasteringu powala na kolana, a sama zawartość muzyczna skruszy serce każdej kobiety. Każda piosenka to perełka. Zamiast kupować tandetną składankę na walentynki lub dzień kobiet lepiej zakupić tą pozycję i wręczyć ukochanej, a potem samemu testować jakość posiadanego sprzętu, mówiąc ,,a widzisz że warto było kupic ten wzmacniacz za 50 tysięcy;-)...Uwaga: ta płyta na większości systemów brzmi świetnie...

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne płyty do zestawu referencji absolutnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paco de Lucia "Concierto de Aranjuez", 1991 r.

 

Absolutnie fantastycznie nagrana płyta, natomiast muzyka... Również absolutnie genialna, Concierto de Aranjuez niewidomego od czwartego roku życia znakomitego kompozytora hiszpańskiego Joaquina Rodrigo napisany w 1939 to świetny koncert. Zwłaszcza, czy przede wszystkim, część II - Adagio: coś absolutnie genialnego i tak pięknego, tak emocjonalnego...

 

Kto nie znał, nigdy nie słyszał polecam hasło na wikipedii oraz link do Adagio:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na youtube jest i obraz, ale...wymogi długości filmiku tną utwór w bardzo ważnym momencie;/

 

 

Koncert miał wiele interpretacji. Najbardziej znane i równocześnie najlepsze (moim skromnym zdaniem), to właśnie Paco de Lucia i ...Miles Davis ("Sketches of Spain")

 

Nie wiem czy były różne wydania płyty o której piszę; widziałem jedno i te właśnie mam. (Wyd. Polygram Iberica 1991 Philips 510 301-2) Łatwo dostępne, jest na allegro w przystępnej cenie.

 

Absolutnie polecam:-) (gdyby ktoś chciał ten album, moge udostępnić gow wersji mp3 320kb)

post-24719-100007938 1270467759_thumb.jpg

post-24719-100007939 1270467759_thumb.jpg

post-24719-100007940 1270467759_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wspomniane "Sketches of Spain" Milesa, 1960 r., absolucie genialna interpretacja koncertu, zdecydowanie warte polecenia pod względem muzycznym jaki pod względem jakości wydania (mam i znam remaster)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem...nie podoba mi się brzmienie "skeczes" Miles. Coś mnie tam drażni, za bardzo piszczy he he. niby detaliczne i rześkie, ale jednak zbyt kłuje. taka moja opinia.

a pięknie nagrane i artystyczne to są np. liczne płyty z Tzadika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoracja, 6 Kwi 2010, 22:47

 

>nie wiem...nie podoba mi się brzmienie "skeczes" Miles. Coś mnie tam drażni, za bardzo piszczy he

>he. niby detaliczne i rześkie, ale jednak zbyt kłuje. taka moja opinia.

 

to samo wrażenie, jakby mało dołu, dużo góry, bardzo to męczy, absolutnie nie jest to wzorcowa realizacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Concierto de Aranjuez nie ma dużo niskich dźwięków... Nie można wymagać od muzyki by miała zaznaczone każde pasmo, jeśli jest tak a tak napisana. Jest to bardzo ciekawa interpretacja tego koncertu. Dla mnie "Sketches" jest świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweska wytwórnia KKV jest znana ze świetnej jakości nagrań. Ja polecam:

 

- Kari Bremnes - Norwegian Mood (na początek, potem płyty śpiewane po norwesku)

- Elisabeth Karsten - Flux (także na początek polecam wersję angielską) - ta STRASZNIE (w pozytywnym sensie) działa na kobiety, szczególnie pierwszy utwór

 

Obie panie brzmią świetnie, super wyraźnie, przepiękne wokale. Nagrania wg. mnie audiofilskie (ale się nie znam). Wadą (w sensie testowym) jest to, że nawet na średnim sprzęcie brzmią dobrze.

 

pozdrawiam

Michał

 

ps. Czy z tego wątku powstanie nowy wątek "płyty, które działają na kobiety" ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flux to świetna płyta... żałuje ze nie moge nigdzie znaleźć jej w wersji elektronicznej FLAC.

Ani w sklepach z plikami online, ani na warezach/torrentach. :/

 

Może byłby ktos tak miły i zrobił upload?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję: Haendel-L'allegro,il penseroso ed il moderato-monteverdi choir& english baroque soloists

J.E.Gardiner Erato (nieco niedocenione ale rzadkiej piekności oda pastoralna fenomenalna P.Kwella -this pleasure melancholy)

-The art ensemble of Chicago Full force-to na winylu

-Szostakowicz from the manuscripts of different years- dyr.Rozdestwienski melodia!-winyl nieprawdopodobna dynamika doskonałe kawałki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie nieskromnie po raz kolejny polecic plyty, o ktorych ponizej. wiele z nich od lat sluzy wielu znanym recenzentom, np. amerykanskiego stereophile'a, jako plyty testowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.