Jump to content
IGNORED

Technics 1210 MK V i Technics 5370K - problem z przedwzmakiem i lewym kanałem.


leik

Recommended Posts

Odkładając kase na jakiś niezły zestaw zdeycdowałem się kupić wzmak starej daty, taki który ma wbudowany przedwmacniacz gramofonowy. Padło na Technics 5370K

Po podłączeniu do phono okazało się że albo przedwzmacniacz nie działa, albo go nie ma. Żeby było cos słychac trzeba ustawić głośność na prawie maks, ale wtedy trzaski z płyty sa głośniejsze niz sam dźwięk (płyta na oko bardzo czysta, nie ma rys). Druga sprawa to lewy kanał który gra bardzo cicho, dopiero po odpięciu prawego da się dosłyszeć przy ustawiuniu głosności na maks. Kolejna sprawa któą zauważyłem to zmieniając balans zaróno w lewo jak i w prawo jedynie przyciszam lewy głosnik i to na taki samym poziomie. Czyli chcąc zmienić balans lewego głośnika na lewo przyciszam go.

 

Świezo po zakupie gramofonu podłączyłem go do zwykłej wierzy i było podobnie, głośnośc trzeba było zwięszyć do maksimum, było słychac sporo szumu, ale z to trzaski były gdzieś w tle. Przy tym technicsie nie ma szumu, trzaski są głosniejesze niż sama muzyka no i głosnośc podniesiona do maksimum.

 

Czy to problem w podłączeniu, czy coś uszkodzone?

Link to comment
Share on other sites

Do odtwarzania kolekcji odkopanych plyt analogowych jak znalazl i naprawde da sie sluchac natomiast do wyrafinowanego grania nie ma mowy.

 

Kazdy z nas ma inne doswiadczenia i tym samym wymagania wiec nie mozna generalizowac a od czegos przeciez trzeba zaczac przygode z analogiem.

 

robix

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że kupowanie tego typu wzmacniacza może nie być dobrym wyborem, ale to jest niedrogi zakup. Jakbym chciał coś nowego to byście polecili mi przedwzamk za 500PLN, amplituner za 1000 i głosniki po 1000 za sztukę. Nie mam teraz pieniędzy na taki zakup, więc postanowiłem zadowolić się czymkolwiek.

Poza tym jest tak jak mówicie żeby wiedzieć czy to co sie ma jest dobre trzeba mieć porównanie. To mój pierwszy odsłuch gramofonowy i nawet gdybym miał sprzet za 10000 nie wiedziałbym czy jest dobry. Czy jest warto swoich pieniędzy.

 

A teraz wracając do meritum, podłączyłem wszystko ponownie, okazuje się że przedwzmak gra i wg mnie gra to rewelacyjnie. Sądze żeby to przebic musiałbym grube tysiaki wyłożyć. Pozostał jednak problem - lewy kanał głośnikowy nie działa. Choć może nie do końca - po odłączeniu prawego głosnika okazuje się że działa ale bardzo cichutko. Jak sądzicie ile może kosztowac naprawa czegos takiego? Zna ktos miejsce w Wawie, gdzie można to tanio naprawić (ale naprawde tanio amplituner kosztował 130 złotych, nie chciałbym żeby naprawa doszła do połowy ceny amplitunera). A może jest szansa żebym sam to naprawił? Miałem podstawy elektroniki, ale nie miałem zajęć praktycznych.

 

Czekam na wszystkie rady.

Link to comment
Share on other sites

Ok, popatrze co z tym zrobić, a w międzyczasie zapytam:

Za jaką kwotę minimalnie można stworzyć sobie jako tako brzmiący tor analogowy, zakładając że mam tylko technicsa 1210 MK5 i wkładkę Grado Black?

Link to comment
Share on other sites

>>>leik,

Jak masz gramofon i wkładkę to potrzebujesz tylko pre gramofonowe. Jak lubisz konstrukcje amatorskie i będziesz potrafił samodzielnie poskładać z elementów, to może być pre "forumowe", jak chcesz coś gotowego - to np. Cambridge Audio Azur 640 P albo Pro-Ject PhonoBox SE Mk.II i tor jest. No i porządne, dobrze utrzymane płyty, bo bez nich to wszystko na nic.

Link to comment
Share on other sites

Źle sformułowałem pytanie. Potrzebuję kompletny zestaw. Czyli jeszcze wzmak i głośniki. Nie chce tutaj ciągnąc offtopu, więc pytanie na jaki wydatek ma się przygotować żeby już grało nieźle, ale najtaniej jak to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj robilem specjalnie dla autora watku porownanie PRE Technicsa i Ahaji VSPS a i tylko jedno moge napisac to jest przepasc dzielaca te urzadzenia.

 

Na korzysc VSPS przemawia dynamika mocny gleboiki bas i przejrzystosc wysokich tonow ktore pre w Technicsie ma jakby wyciete i plaskie bez blasku i basu to tyle w temacie.

 

robix

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.