Jump to content
IGNORED

kable Auditorium23


adamgdansk

Recommended Posts

Szukam doświadczeń użytkowników w naszym Wisłostanie. Sam od jakiegoś czasu mam głosnikowe kabelki A23 i coraz bardziej mi się podobają, nie zaskakują niczym high-endowym, są swojskie, ale mają naturalny, nienadmuchany dźwięk i miło się z nimi obcuje....

 

a czy ktoś miał może interconnecty?

Link to comment
Share on other sites

witam,

wydaje się, że oni (Audytorium 23) nie mają w ofercie IC

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko kable głośnikowe. Podobną szkołę dźwięku mogą mieć produkty: PHY Salaberta i Ocellia Furona. Te same założenia i podobne naturalne materiały (srebro/ miedź, bawełna, celuloza).

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 5 weeks later...

słucham i słucham... na tę chwilę mam do porównania zestaw głośnikowy+IC Auditorium 23 kontra głosnikowy+IC Harmonixa (SLC i HS101gp)...

 

trochę dziś rano się pobawiłem, dzięki temu, że mój Accu ma dwa wyjścia rca mogłem porównywać brzmienie łączówek praktycznie jednym przełączeniem pokrętła w przedwzmacniaczu - werdykt: musiałem się długo wsłuchiwać aby wyłapać istotne różnice, przy czym jako głośnikowego używałem A23, dopiero potem wpiąłem Harmonixa SLC... mam jednak wrażenie żę A23 jest hmmm bardziej stonowany, mniej epatuje energią i takim efektem "wow!", który jest gdy się wepnie Harmonixa, jest mniej efektowny, co nie znaczy że mnie efektywny - dłuższy okres czasu słuchałem teraz na pelnym okablowaniu A23 i przejscie na zestaw Harmonixa spowodował dość szybko pewne hmm zmęczenie słuchaniem...

Link to comment
Share on other sites

Czyli jednak Audytorium górą? Z jednej strony "zaawansowane" technologie, z drugiej prostota rozwiązań. Z pewnością różnica będzie bardziej słyszalna na amplifikacji lampowej SE. Sam teraz gram na kablu i IC DIY opartych o podobną koncepcję budowy. Czasem zmieniam okablowanie na Velum - wtedy jest więcej enegii, szybkości. Jednak zawsze wracam do srebra z bawełną w głośnikowych i srebrnego IC w teflonie. To koncepja której hołdowali w swoich kablach śp. Kondo i Harvey Gizmo Rosenberg. Audytorium to ludzie kochający muzykę, zajmują się tym od dawna (najpierw hobbstycznie) od lat 80 tych. W ofercie oprócz własnych wyrobów: kabli, głośników opartych na przetwornikach PHY, transformatorów dopasowujących do wkładek Denon103 i SPU mają bardzo wiele znakomitych produktów. Udało się im jakiś czas temu namówić Verdiera do ponownego uruchomienia produkcji gramofonu (wprowadzili nawet zdaje się jego własną wersje). Są dystrybutorem elektroniki Shindo i ich reinkarnacji Garrarda 301, ramion Thomasa Shicka itp. Ci Panowie wiedą co robią:).

Pzdr.

Robert

Link to comment
Share on other sites

adamgdansk, 20 Cze 2010, 10:01

"podkreślam, że gra praktycznie tak jak 3krotnie droższy Harmonix ;))))"

 

No tak, a harmonix jak wiadomo gra jak 3-krotnie drozsze kable (patrz test w ostatnim HFM)

wiec kupujac Auditoruim mamy kabel za 1/9 ceny grajacy jak te 9 razy drozsze ;)

 

pozdr

slvn

Link to comment
Share on other sites

cóż, ludzie ze słuchem nietoperza albo w innych zestawach pewnie wyłapią baardzo istotne różnice brzmieniowe - u mnie przy przełaczaniu się z Auditorium na Harmonixa (a robiłem to jednym pstrykiem w preampie) zmiany dźwięku były nieokreślone i niewielkie, w Harmonix'e jakby mocniej zaznaczal się bas, przy czym nie w rozciągnięciu w dół co w wypełnieniu/głośności jakby balans tonalny nieznacznie szedł w dół... co do sybilantów i ich zróżnicowania to mam mieszane odczucia - nie wskażę istotnych różnic... nic na to nie poradzę - no tak to słyszę ;)

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałem z tym facetem z Auditorium - pracował nad tym swoim IC kilkanaście miesięcy żmudnie, chciał czegoś co by odpowiadało brzmieniu kabli Shindo ale z ciut mniej zaznaczonym brzmieniem srebra na dodatek wyraźnie zastrzegł że nie robił superIC co by grało "wszędzie" tylko dopasowywał do dość vintage'owego brzmienia tou Shindo- ....wg jego opinii wielu jego klientów (a dystrybuuje ten zaje-drogi sprzęt Shindo) przechodzi z kabli Shindo własnie na A23, choć sam od razu też zastrzegł że własnie od takich klientów mógłby pozyskać dla mnie second-hand kable Shindo jeśli bym chciał ich spróbować... lubie tak - zero wciskania czegoś na siłę, rzeczowa rozmowa... dowiedziałem się też że dystrybucja sprzętu Shindo jest chyba underground w UE bo - o ile zrozumiałem - nie spełniają norm, tych bezołowiowych lutów, lamp itp....

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Auditorium 23 wygrał u mnie ostatecznie z Harmonixem. Gra bardziej neutralnie i w sposób bardziej zbalansowany. Harmonix jednak dociąża system zbyt mocno w kierunku niższej średnicy i wyższego basu. Jest bardziej kolorowo i cieplej z Harmonixem - ale teraz odczuwam, że też jest to takie granie na "sterydach" z Harmonixem...

Link to comment
Share on other sites

:-)

 

wiedziałem, że tak będzie - nie tyle dlatego, że masz nervosę, ale że harmonixy nie są neutralne, są nadmuchane i przekonturowane ekspresyjnie w niektórych (nieprzewidywalnych dla mnie zupełnie) aspektach. pisałem już o tym.

to nie są złe kable - ale dla zbyt złagodzonych systemów raczej. i dla ludzi, którzy szukają kabli "na dopingu".

 

Wg mnie kabel powinien przynajmniej liniowo przenosić. Cała reszta jego możliwości, cena itd - to już są pochodne tego, jak wiele z atmosfery w studiu jest w stanie przenieść do pokoju. A naprawdę dobre kable starają się przenieść tego jak najwięcej się da. I najważniejsze, żeby robiły to bez dodawania "od siebie" a to basu, a to wysokich, a to sztucznej selekcji sceny (wypychania wokali), bez kreowania sztucznej atmosfery. Atmosfera ma być odtworzona - jeśli jest na płycie, jeśli system pozwala. Nic ponadto, nic dodane, nic zabrane.

Zresztą, jak coś jest neutralne i naturalne - to samo wychodzi i zaczyna działać na mózg. Poznaje się, że to jest "dźwięk prawdziwy" a nie dźwięk "wykreowany". To poznaje się naturalnie, tak jak poznaje się ludzi po krokach, nie widząc ich. I nie da się tego podrobić.

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Link to comment
Share on other sites

miłuy i szybki kontakt z A23, wszystko na maila i paypal.....

 

zapytałem też z ciekawości w A23 o cenę modyfikowanych przez Shindo gramofonów Garrard 301.. wow... poniżej:

 

"The Shindo Garrard is 301 Player System (White 301) $21,500

 

separate parts for the Garrard you see below

301 Record Weight * $500

301 Isolation Feet * $600

301 Platter/Spindle/Bearing/Mat * $3,995

301 Plinth with armboard * $5,000

RF-773 Mersault Tone-Arm * $4,495

Shindo Modified SPU-A * or SPU-G $3,500 Turntable Mat * $500

"

 

to dopiero są ceny ;))))

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

a głośnikowe? - tak 2x2,5 m

nie wiem bo second hand kupowałem, ale chyba ok 1 tys eurasiów...

Kontaktowałem się z właścicielem. W odpowiedzi otrzymałem...

 

"The speaker cable is 95,00 Euro per mono meter. That means, the stereo set of 2,5 m is 475,00 Euro. The stereo set of 3 m is 570,00 Euro. The cable is available in green or grey tissue coat. Shipment by Premium Postal service (insuranced until 500 Euro) is 17,00 Euro."

 

...to tak dla zainteresowanych kabelkami Auditorium 23.

Mokrego dyngusa wszystkim życzę.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.