Jump to content
IGNORED

Przewód uziemnienia


Guest AdamWysokinski

Recommended Posts

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Witam,

 

Czy z technicznego punktu widzenia przewód uziemnienia powinien być prowadzony pomiędzy ramieniem i przedwzmacniaczem jak najbliżej przewodu sygnałowego czy też od niego odsunięty?

 

Pozdrawiam,

Adam

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Z praktyki potwierdzam, ułożenie przewodu uziemnienia jak najbliżej przewodu syganałowego jest własciwe (znacząca redukcja wszelkiego "brumu", słyszalnych zakłócen). Ja spiąłem przewody sygnałowe z uziemiającym opaskami. Wszystkie markowe kable specjalnie do torów gramofonowych maja kabel uziemienia idący przy żyłach sygnałowych (w środku miedzy nimi).

Link to comment
Share on other sites

Koledzy! Zdecydujcie się jak z tymi kablami powinno być, please, bo mnie już paluchy rozbolały od tego zaplatania-rozplatania, zawijania-odwijania, zczepiania-rozczepiania. Słyszę tak samo, dopiero jak masę odepnę to jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Tak czy owak, zawsze uziemienie należy poprowadzić przy przewodach sygnałowych. Nie powinno się tu tworzyć dużych powierzchni (oczek), przez które mogą się indukować zakłócenia.

 

Mniej podatne na nie będą przedwzmacniacze z wejściem symetrycznym. Wspaniale byłoby połączyć wkładkę najwcześniej jak to możliwe ze wzmacniaczem symetrycznym („wzmacniacz pomiarowy”); szczególnie dla wkładek MC o małej impedancji.

 

Zaplecenie uziemienia wokół przewodów sygnałowych nie jest konieczne. Przewód uziemienia powinien być jak najkrótszy i pewnie podłączony do przedwzmacniacza, zawsze przy wejściach PHONE.

 

Należy pamiętać, że przewód uziemienia nie jest masą sygnałową i jego zadanie to stworzenie powierzchni ekwipotencjalnej z „bryły” gramofonu. Taki potencjał zgodnie z teorią małych sygnałów powinien być połączony w jednym punkcie do wzmacniacza, tam gdzie występują najmniejsze sygnały.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.