Skocz do zawartości
IGNORED

Do wlascicieli i chcacych kupic Amplitunery AV


rafi

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie przez kino domowe się unieszczęśliwiają. Mowa o tych co sluchają duzo muzy no i co kino im nie jest obce. Zadnen zestaw KD+ KOLUMNY(6)DO 6 KZL. nie gra na dluższą metę dobrze. jest oczywiście sprawą subiektywną oceniać jakość slyszanego dźwięku ale stereo za tą kasę to jest coś co daję prawdziwą radość w obcowaniu z muzyką a kinko nie da nam tego nigdy. i im dluzej słucham stereo po wymianie systemu z kina domowego to tym vczęściej chce zabrać głos na takim chociażby forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się na to nie poradzi, ale jest obecnie w Polsce w dobrym tonie mieć amplituner. Najlepiej, gdy jest wielki, srebrny, z pilotem wielkości średniej kasy fiskalnej i ma ogromny napis "thx". Wspaniale, gdy do tego dudni potężnym basem. Posiadacze amplifonów są u nas traktowani raczej jak przybysze z obcej planety. Kilka tygodni temu niejaki "Rymut" wyłożył na tym forum swoje credo na temat sprzętu audio. Niestety, takich kolesi jest u nas 99,99%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość tych co kupuje ampli i dwa głośniki jednak planuje system rozbudować. A że różnie to potem wychodzi - każdy wie jak jest.

 

Również, wbrew pozorom, niwiele ludzi słucha muzyki, większość woli filmy a muzykę puszcza sobi e w tle.. Naprawdę niewielu znam ludzi którzy usiądą i posłuchają płyty od deski do deski nie robiąc nic poza tym.

 

Największy problem to chyba nie cena tych 6 głośników, tylko rozstawienie tego.. albo trzeba pójść na duże kompromisy z życiem codziennym, albo mieć pomieszczenie do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rafi do jedrka

(Konto usunięte)

Nie chcialbym byc niegrzecznym (bo juz to za mnie zrobiles), ale przeczytaj jeszcze raz uwaznie to, co napisalem.

 

Chodzi mi o to, ze do ogladania Kieslowskiego nie potrzebuje 7 kanalow. Zgodzilem sie jednak, ze jesli ktos potrzebuje, bo lubi np. "Armagedon", to jego sprawa.

 

Napisalem tez, ze Matrix na zestawie KD zambrzmi lepiej, niz na stereo, ale gorzej niz w kinie. Najpierw przeczytaj uwaznie, a potem badz niegrzeczny.

 

Przykro mi, ze mnie nie zrozumiales i jestes nieuprzejmy. Mialem na mysli, ze wiele osob kupuje amplitunery i potem na nich sluch muzyki. O i tyle.

 

A jesli twierdzisz, ze nie slyszysz roznicy pomiedzy tym, jak gra amplituner za 2,5 tysiaca i dobry wzmacniacz stereo za ta cene, hmm, no coz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr Adzio

(Konto usunięte)

Oczywiscie mozna mowic, ze stero jest lepsze od przestrzennego dzwieku (mowa wylacznie o muzyce), tak samo, jak obraz z czarno-bialego tv jest lepszy od tego z kolorowego. Klang z 5 kanalow wcale nie w AC3 lub w DTS jest lepszy niz z 2 kanalow. A jak w klocku sa ustrojstwa typu DPLII, Neo czy inne, to juz inna gadka. Przestrzennosc z 5 glosnikow jest wierniejsza oryginalowi niz z 2. I po mojemu nie ma co kruszyc kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrek do rafiego

(Konto usunięte)

niesłysze bo jej nie ma albo jest niezauważalna!!! przepraszam że tak ostro ale nie moge tego słuchać. właśnie o to mi chodziło jeżeli oglądasz tylko filmy "ambitne" to się z tobą zgadzam rzeczywiście niepotrzebny jest do tego amplituner ale jeżeli mamy do wyboru scieżke dd,dts lub stereo to niewątpliwie amplituner odda lepiej atmosfere filmu na dd,dts niż nawet najlepszy wzmacniacz w stereo nie ulega to żadnej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Alez owszem, nie mozna mowic, ze stereo jest lepsze od przestrzennego dzwieku, bo wlasnie stereo jest w zalozeniu przestrzennym dzwiekiem... W przeciwienstwie do mono. Zwiekszanie liczby kanalow jest proba dalszego uprzestrzenniania dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie pozwole nie zgodzic z szanownym Kazikiem. Znam wiele osob dla ktorych posluchanie tylko muzyki (z zamknietymi oczyma albo w ciemnosci) to duza frajda - sam sie do nich zaliczam. Plus jest taki ze mozna posluchac jednego kawalka i dac sobie spokoj a film raczej sie oglada od dechy do dechy. Telewizja i video clipy a obecnie DVD z koncerotw zabijaja wlasciwa radosc ze sluchania muzyki bez ogladania muzykow. Natomiast uwazam ze muzyki mozna tez sluchac na amplitunerze ( oczywiscie Denona ;) z dobra jakoscia - wszystko zalezy od : nagrania, glosnikow, akustyki pomieszczenia. Jesli mam wywalic pieniadze na amplituner ( do kina) i wzmacniacz stereo ( do muzyki) jednoczesnie to raczej kupie ammplituner i wiele osob tak robi obecnie. Czy sie unieszczesliwiaja? Watpie. Zawsze bedzie gdzies cos lepszego, drozszego itd. Ciszmy sie tym co mamy a le nie kupujmy tandety typu kino domowe "in the box" czy amplitunery Technicsa, JVC czy Panasonica za 600 zl ( nie wiem czy dolne modele tyle kosztuja w Polsce).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze w Polsce dolne modele (300 funtow) kosztuja okolo 2000 zlotych.

 

Denon AVR 3803 (wedlug moich wyliczen powinien zagrac, jak wzmak stereo za 2,5 tysiaca :P - to wydatek rzedu 7 tysiecy zlotych, Yamaha RX-V3000RDS to ponad 10 tysiecy, zas dzielony Myryad to grubo ponad 20 tysiecy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ale zgodzimy sie z tym, ze wiele osob kupuje amplituner i slucha na nim muzyki - w takim wypadku uwazam, ze konieczne jest ostrzezenie ich przed pochopnym krokiem. Znam takich, ktorzy 3 lata temu kupili amplituner i teraz zaluja. Mysle ze jako swiezo upieczony posiadacz takowego nie powinienes tego watku czytac, bo moze to spowodowac jedynie nerwowosc, a i tak nie poczujesz sie przekonany. I wcale sie nie dziwie - gdyby ktos mi powiedzial po tym, gdy kupilem sobie odtwarzacz CD, ze jest do niczego, to tez nie dalbym sobie wmowic, ze nie jest fajny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrek do rafiego

(Konto usunięte)

nie nie nie !!!owszem mam amplituner od krótkiego czasu ale zauważ że przeddem całe życie słuchałem stereo i zapewniam cię że ampl. wywarł na mnie takie wrażenie że za nic w świecie bym go nie oddał jest poprostu stworzony do filmów a i muzyka w 7 kanałach brzmi inaczej i co najmniej interesująco ale lepiej to wygląda na 4 kanałach bo głośniki centralne wprowadzają tylko nie potrzebne zamieszanie.

 

 

tak więc mój typ to 7 kanałów do filmów , a do muzyki stereo ewentualnie żeby poczuć większą przestrzeń 4 kanały myśle że jest to kompromisowe wyjscie z tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób częściej słucha muzyki niż ogląda filmy ale nie chce rezygnować z dźwięku wielokanałowego z DVD. Dla nich korzystniej będzie kupić dobry wzmak stereo i średniej klasy amplituner niż sam amplituner wysokiej klasy za 10 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako czlowiek ktory sie przesiadl z wzmacniacza stereo na amplituner ( a przy okazji na lepsze glosniki) zgadzam sie zmoim przedmowca. Muzyki mozna sluchac z bardzo dobra jakoscia na amplitunerze a filmu nie da sie ogladac z pelna scena dzwiekowa na wzmacniaczu stereo. Wniosek jest prosty - jesli nie mamy pieniedzy na 2 wzmacniacze kupujemy amplituner ktory sluzy i tu i tam - stad niezwykle powodzenie amplitunerow - sa uniwersalne. Przy okazji, ciekawy jestem jak byl wyswietlany Kieslowski w kinach, w wersji mono? ( Znam tylko wersje na VHS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przerzucac wtyki bananowe od glosnikow z jednego wzmaka na drugi? Bo inaczej to trzeba zakupic dodatkowa pare glosnikow na stereo. A moze jest jakas inna rada np. przelacznik glosnikow w pudelku ( moze obnizyc jakosc?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Denon lover do Tuby itd.

(Konto usunięte)

Koledzy, na kino domowe nie ma mody - po prostu wreszcie mozna u siebie w pokoju ( ciekawe - ktos kto uwaza pokoj 30 - 40 m kwd za maly , mieszka chyba w palacu...)odbierac ogladanie filmu z podobnymi wrazeniami akustycznymi jak w kinie ( a nawet lepszymi bo nie slychac chrupania popcornu...). Kto tego nigdy nie slyszal nie ma pojecia jaka to frajda. Ktos tu napisal ze byla juz moda na kwadrofonie i zginela. O czym my mowimy. Kwadrofonia do muzyki byla i bedzie do d. - muzyki slucha sie na stereo ale co do filmow to wreszcie rozdzielenie kanalow na 5 ( 6 lub 7) pozwolilo na osiagniecie realistycznego dzwieku filmowego. Gnojenie kogos kto kupuje amplituner i uzywa go do filmow i muzyki uwazam za absurdalne.

Ilu posiadaczy amplitunerow slucha na 5.1? Jesli ogladaja film to tak ( mozna i na stereo ) a jesli sluchaja muzyki to w trybie stereo. I w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rafi do kazika

(Konto usunięte)

Jesli doliczysz do tego cene wiekszej liczby glosnikow, to mozesz sobie na to pozwolic.

 

Jesli pilot jest najwazniejszy, to mozesz zdecydowac sie na wzmacniacz Denona (klaniam sie Denon Loverowi :) Kiedys sluchalem jakiegos modelu przygotowanego na rynek brytyjski nie pamietam oznaczenia) - sluchalem go w Polsce, wiec pewnie mozna go dostac. Natomiasst ten tuner sam posiadam i uwazam, ze w swoim przedziale cenowym jest bardzo dobry. Lepszy, niz montowane w amplitunerach.

 

Mozesz sie zdecydowac rowniez na system Sony albo Marantza - ST 4000 i PM 4200.

 

Sproboj tez najtansza Yamahe - w Polsce mialem poprzedni model (nie produkowany juz) i z Eltaxami (wymagaja dosc sporej mocy) i CD NADa byl OK - bez rewelacji, ale OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rafi do lamy

(Konto usunięte)

Ja nie mowie o odtwarzaniu dzwieku szesciokanalowego, ale sciezki stereo. Odtwarzacze DVD maja wyjscie na dwa kanaly. To co ja i kilka innych osob probuje tu powiedziec, to to, ze film odtworzony na dwoch kanalach moze lepiej zabrzmiec niz odtworzony na 6. Oczywiscie w porownywalnej klasie cenowej i - jak slusznie zauwazyl maciekw - do pewnej ceny. Jesli mowimy o wzmacniaczach wielokanalowych za wieksze pieniadze - np. wspomniany Rotel, to gra jest juz warta swieczki. Natomiast nie widze sensu kupowania amplitunera do np. 4 tys. zlotych + 6 glosnikow za kolejne, bo za te pieniadze mozna miec znakomity sprzet stereo odtwarzajacy dzwiek do filmow w sposob mogacy zaskoczyc amatorow kina domowego.

 

Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chodi, ze te wrazenia sa jedynie zblizone. Sluchalem jakis czas temu bardzo drogiego systemu kina domowego, w pokoju ok. 30 m2 - i do wrazen z kina bylo bardzo daleko. Praw fizyki nie da sie oszukac. Jesli rozstawisz 6 glosnikow (czy nawet 7) to beda one oddalone od siebie (przy zalozeniu, ze wiekszosc modeli nalezy odsunac od sciany z tylu i z bokow) to okazuje sie, ze mamy glosnik na glosniku. Do tego wiekszosc grupowiczow (znam warunki mieszkaniowe w Polsce) slucha sprzetu w pokoju, w ktorym mieszka. Wiec musza tam byc tez inne meble. Czy w takiej sytuacji ma to jeszcze jakis sens? W takim przypadku wystarczy dobry system stereo. I bedzie on o 2 klasy lepszy od systemu wielokanalowego. Wystarczy porownac ceny - za jako taki zestaw glosnikow trzeba wydac najmarniej 3,5 tys. zl (Eltax Liberty bez suba). Do tego amplituner za co najmniej 2,5 tys. Nie jest to na pewno system z najwyzszej polki, a raczej z tej umieszczonej blizej poziomu podlogi. Kosztuje zas 6 tysiecy. Niezle, co? Bedzie z tego na kolumny za 3000, do tego wzmacniacz Creeka i jeszcze zostanie prawie 1,5 tysiaca. Akurat na w miare solidny odtwarzacz DVD. A system bedzie o niebo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda...Po prostu muzyka najlepiej brzmi w dwóch kanałach, chociaż Dolby Prologic II wcale nie jest zły, a kino,żeby był efekt porównywalny z salami kinowymi musi mieć tych kanałów więcej-6,7, a nawet 8 i nikt nie przekonana mnie do oglądania filmów w trybie dwukanałowym.

P.S. Mój pokój ma ponad 35m i uważam go za duży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że wzmak 2-kanałowy w cenie amplitunera będzie grał lepiej, ale zrozumcie, że jeśli ktoś lubi ogladać filmy to wybierze raczej amplituner niż wzmak i nic go nie przekona do zmiany decyzji..., a kino lepiej brzmi wielokanałowo nawet w małych pokojach, takie są przynajmniej moje odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szanowni forumowicze sadza o takich zacnych amplitunerach jak Marantz SR-14mkII czy tez Onkyo TXDS-898? Czy sluchanie trybu stereo na takich klockach po 18.000 PLN jest obraza dla szanujacych sie audiofili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pojawia sie pytanie, czy ogladamy Scorsese, Bertolucciego, Kieslowskiego, czy raczej "Gwiezdne Wojny" (chociaz sam lubie czasem poogladac "fajerwerki"). Chociaz "Matrix" na dwoch kanalach byl wystarczajacy. Ogladalem go tez w trybie wilokanalowym. Bylo lepiej.

 

Stwierdzilem jednak pewna prawidlowosc. Oczywiscie najlepiej jest w kinie, potem kino domowe, potem zas stereo. ALE: o ile pomiedzy kinem domowym roznica moze jest i duza gdy mamy sprzet AV 3x drozszy od stereo, to w przypadku kosztujacego tyle samo, nie jest porazajaca. W obu przypadkach roznica pomiedzy prawdziwym kinem, a kinem domowym jest porazajaca. Najlepiej jest wiec isc do kina, zas powtorke mozna swobodnie obejrzec w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zbytnio odbiegamy od tematu. Ciekaw jestem, jak wiele osob (szczegolnie w Polsce) wraz z wilokanalowym wzmacniaczem kupuje 5, lub wiecej glosnikow. Ciekawi mnie rowniez, w jakiej wielkosci pokojach sa instalowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w rodzinie "fanatyka" kina domowego. Jakiekolwiek sugestie, ze 2 kanaly moga ciekawiej grac niz 5 czy 6 za te sama kase odbijają sie jak groch o sciane i traktowane sa wrogo. Tak, wrogo i heretycznie.

 

Kino domowe jest wg tych osobników lepsze no bo 5 jest wieksze od 2. No bo tu moge sobie ustawic te funkcje, a tam jej nie moge. No bo jak mozliwosc ustawienia tej funkcji ma byc lepsza od niemozliwosci ustawienia tej funkcji. To jest NIE DO POJECIA. Dodatkowo jest to nowosc, bajer itp.

Nikt nie zatrzymie mody posiadania kina domowego bo oferuje duze mozliwosci "ustawiania".

 

Niech kazdy ma to czego chce sluchac. Przeciez muzyka niesie emocje takze poprzez to, ze ma sie satysfakcje z tego "jakiego sprzetu sie slucha". To odwieczna wlasciwisc kazdego audiowila. No i kinomana domowego tez, tyle ze nie odwieczna.

 

Szanujmy swoje zdania. Słuzmy fachowym doradztwem, ale nie forrsujmy przekonań.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Chce tylko przestrzec przed jednym. Mam znajomego, ktory nieopatrznie kupil amplituner AV - slucha go na 2 kanalach i zaluje, bo teraz jego sprzet (ma 3 lata) jest bardzo "do tylu", zas za zainwestowane w amplituner pieniadze mogl przeznaczyc na dobrej klasy wzmacniacz stereofoniczny.

 

Dlatego moja rada jest taka: panowie nie dajmy sie zwariowac. Zastanowcie sie, czy ten sprzet jest wam potrzebny. Zamiast amplitunera kosztujacego 2,5 tysiaca zlotych, za 1700 mozna kupic Creeka, czy Rotela, ktory ma lepszy dzwiek. Za 1300 mozna kupic stereofoniczna Yamahe, lub Cambridge Audio. Za 800 Pioneera lub Sony, ktore nie beda ustepowaly jakoscia dzwieku sprzetowi AV za 2,5 tysiaca. Pozostale pieniadze mozna wydac na odtwarzacz DVD, na wiele wizyt w kinie, albo dac na hospicjum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.