Skocz do zawartości
IGNORED

Do wlascicieli i chcacych kupic Amplitunery AV


rafi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam wątpliwości, na pewno TAK, DTS jest głośniejszy i to słychać nawet na badziewnych zestawach zintegrowanych, poza tym DTS na ogół brzmi mlepiej niż DD i to słychać na każdym zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bardzo mi sie podoba wasza idea.Ja też jestem za stereo.Mam kolegę, który posiada mały sklepik ze sprzętem.Co raz częściej występują przypadki, że klienci, którzy zakupili kiedyś kino domowe,powracają do stereo.Pytanie,dla czego wracają? Bo za dużo wydali,bo im sie znudziło,bo żona kazała,czy faktycznie wolą dobre stereo?

Pewnego dnia byłem w owym sklepie i puściłem sobie koncert,chyba Sade.Było fajnie,ale korciło mnie, żeby przełączyć na lampę,taką za ok. 6000zł.Panowie! różnica była taka, że ja pie..... i to na samym stereo.

Ja myślę, że najlepiej mieć dobry wzmacniacz, a do tego dokupić sam procesor DD.Tylko, że te urzadzenia są niestety drogie ok.2500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem tego, że stereo może zagrać tak samo dobrze.. Przecież to coś innego zupełnie??

To tak jak napisać, że bardzo dobre piwo, w cenie wina, smakuje prawie tak samo dobrze jak wino..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Kazik. Film na DTS, grany na dobrze rozstawionych glosnikach z subwooferem na dobrej klasy amplitunerze robi wrazenie. Muzyka na 5 kanalach brzmi nienaturalnie, zwlaszcza ze glosnik srodkowy przejmuje wiekszosc dzwieku i 'zabija" przestrzennosc. Film nagrany na 5.1 POWINIEN byc grany na 5.1 a nie na stereo - wtedy dopiero ma to jakis sens. Mozna oczywiscie na wzmacniaczu stereo ale wtedy wrazenia sa zubozone nawet jesli ktos bedzie twierdzil przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie pada tu po raz kolejny stwierdzenie, ze amplituner za 2,5 tysiaca zagra w trybie stereo tak jak wzmacniacz stereo za 800 zlotych. Kto, gdzie i kiedy przeprowadzil taki test i gdzie mozna zapoznac sie z wynikami. Jezeli takiego testu nie bylo to uwazam, ze takie uogolniajace stwierdzenie jest nic nie warte. Jestem prawie pewien (choc testu tez nie przeprowadzilem), ze markowy amplituner za 2,5 tysiaca zagra w trybie stereo co najmniej tak samo dobrze jak wzmacniacz stereo w tej samej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprzedawca

(Konto usunięte)

Sprzedaje sprzęt juz około 7 lat.... Może i takiego testu nie było, który porównywałby wzmacniacze i amplitunery w tym samych cenach, ale zaręczam Ci, że brać sprzedawców wielokrotnie udowadniała sobie wzajemnie o wyższości wzmacniacza nad amplitunerem. A tak naprawde to nie zamierzam tutaj nikogo przekonywać co do mojego zdania, bo jak mówił mój nauczyciel matematyki w średniej szkole: "to że wy nie będziecie umieli przedmiotu, to mnie to tak naprawde ani parzy ani ziebi, i ziemniaki w piwnicy także mi nie zgnija.." pozdrawiam wszystkich...:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekw do sprzedawcy

(Konto usunięte)

Masz w 100% rację, że nie da się słuchać stereo na sprzęcie do kina domowego (jakość dźwięku przy amplitunerach do 5000 zł jest bardzo zła), ale ta "brać sprzedawców" to nie jest dobry argument, gdyż wśród nich jest bardzo dużo osób niekompetentnych (zarówno w sprzęcie, jak i w sprzedaży), jak też niegrzecznych i zarozumiałych w stosunku do klientów.

Chciałbym się mylić, ale wśród sklepów warszawskich jedynie w trzech mamy do czynienia z ludźmi kompetentnymi i miłymi. Reszta to po prostu "buce" i gdybym ja był właścicielem (a handlem też się z powodzeniem w swoim życiu zajmowałem) to bym bractwo wzajemnej adoracji pogonił!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

Mimo ze przypuszczalnie jest to tzw. podpucha, postaram sie na wszelki wypadek podsunac pare powodow, dla ktorych amplituner za okreslona cene (zwlaszcza niska) powinien odtwarzac muzyke z plyt stereofonicznych w sposob odpowiadajacy wzmacniaczowi stereo za jedna trzecia tej samej wartosci. Zobowiazuje mnie do tego poniekad edukacyjny charakter tego forum.

1. zasilanie - w budzetowym AV jeden maly zasilacz musi obsluzyc 3 razy wiecej koncowek mocy niz we wzmacniaczu stereo. Podkreslam slowo budzetowy, bo drogie koncowki maja po jeden transformator na kanal. Ale ten poziom zaczyna sie od koncowki Primare.

2. wzmacniacze - w wielu budzetowych AV stosuje sie scalaki zamiast tranzystorow, itp oszczedzajace kase wynalazki.

3. tuner, procesory dzwieku, bajery - to nie jest za darmo. Chyba nie musze wyjasniac?

4. Sprzetu AV nie projektowano do sluchania muzyki stereo. Jest ona tu czyms w rodzaju funkcji dodatkowej. Jesli sens tego zdania nie jest jasny, proponuje przemyslec analogiczna sytuacje na linii budzetowy DVD a budzetowy CD.

 

Mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co chce powiedziec to to ze muzyki da sie rowniez sluchac z bardzo dobra jakoscia na wielokanalowcu, w trybie stereo direct. Nie na kazdym oczywiscie. Natomiast mozna tez przy okazji obejrzec film z pelnymi wrazeniami i nie chodzi tu o strzaly z tylu glowy jak to ktos zauwazyl. Ogladalem film ( kiepski zreszta ) pt. Signs ( Znaki?) gdzie nie bylo strzelaniny ale niesamowita glebia dzwiekowa ( szum wiatru itd.)

Mam inne pytanie. Czy sluchajac muzyki siedzicie w tym najlepszym punkcie gdzie jest najlepszy odsluch stereo? W przypadku kina i 5(6) glosnikow ich rozmieszczenie jest cholernie wazne i moze dlatego ludzie rezygnuja z wielu na rzecz dwoch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no - Panowie - o czym my tu mowimy. Jesli chodzi stereo, to nie ma porownania (chyba ze jestem jakis nienormalny i mam nadzwyczajny sluch - ale nie wjydaje mi sie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wszystkim innym, jak wielu z nas jest w stanie tak naprawde zauwazyc subtelne roznice w dzwieku, wynikajace np. z zamiany kolcow pod kolumnami ze stalowych na platynowe czy kabli pozlacanych 18 karatowym zlotem na pozlacane 24 karatowym? Wieksze roznice mozna uzyskac zmiana wystroju wnetrza, o regularnym czyszczeniu uszu nie wspominajac. Muzyka ma towarzyszyc czlowiekowi i umilac mu zycie a nie powodowac dodatkowy stres zwiazany z tym, czy aby pozycja odsluchu jest optymalna, czy piaseczek dociazajacy kolumny jest przefiltrowany jedno- czy dwukrotnie i czy prad plynacy z gniazdka zostal poddany odpowiedniemu kondycjonowaniu. Nie dajmy sie zwariowac i zakonczmy juz moze ten spor o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda amplitunery wcale nie są takie złe, sam byłem wczoraj świadkiem jak Yamaha 630 "ciągnęła" znakomicie JBL-e-najwyższy model serii XTI, po czym sprzedawca podłączył do nich Creeka 4330 mkII, szczena mu opadła, bo wzmak ten nie potrafił ich wysterować. Ja również byłem zaszokowany tym zajściem, ale nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku wzmak stereo za ok. 1700 zł poległ z kretesem na polu walki z amplitunerem kina domowego za ok. 2700 zł!!! Tak więc panowie audiofile czas aby z nieco większym szacunkiem traktować amplitunery, tym bardziej że ta Yamaszka z JBL-ami grała naprawdę dobrze-dynamicznie i z wykopem, a góra wcale ale to wcale się nie narzucała....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Denon lover do Macka

(Konto usunięte)

O nie ten watek zyje nadal. Maciek twierdzi ze jakosc muzyki stereo na amplitunerach ponizej 5000 jest "bardzo zla" . Co to znaczy bardzo zla? Zawezone pasmo? Znieksztalcenia harmoniczne sa wieksze? Slaba sterofonia i przestrzennosc dzwieku? Przeciez to zalezy tez od glosnikow na jakich sie slucha i jakosci pomieszczenia?

Gdzie jest punkt odniesienia? Trzeba by w tym samym ponieszczeniu, na tych samych glosnikach posluchac na tym samym CD tej samej plyty.

Zgodze sie wzmacniacze stereo sa lepsze ale nie jest to roznica klas ani tez odtwarzanie stereo na amplitunerze nie jest "bardzo zle" . To bzdura - moze byc najwyzej gorsze ale niejest "bardzo zle" boby producenci amplitunerow splajtowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z moim onkyo tx sr600 tylko że bas jest o niebo lepszy niż w yamaha sprawdzałem te modele przez dłuższy czas były podłączone do głośników quadrala seri aurum i zapewniam że onkyo bije yamahe która moim zdaniem dostała za swoją 630 niesłusznie nagrode eisa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez tego sporu nie byloby grupy dyskusyjnej wiec spierajmy sie dalej - czy to nie piekne , przekonywac kogos o slusznosci tego czy owego. W dzisiejszych czasach , kiedy ma sie tak malo wolnego czasu, trzeba rzeczywiscie wybierac to co sprawia nam najwieksza radosc i jesli jest to sluchanie muzyki to mozna poszalec z tym piaskiem czy kolcami ( lepsze to niz picie piwa pod budka) - gorzej jesli sie z tego robi religie. Czasem sie zastanawiam jak ten ktos kto ma tej najwyzszej jakosci sprzet sie czuje sluchajac muzyki na sprzecie gorszym ( bo musi z braku swojego wspanialego)) np. gdzies na party czy w samochodzie itd.? czy sie ten biedak meczy czy po prostu slucha muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy niesłusznie, dla mnie jest lepsza niż Onkyo, ale to moje zdanie, ktoś inny może mieć inne..., albowiem jak już ktoś kiedyś napisał "ile głów tyle opinii..."-pozdrawiam Arka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie na każdej od której bas w dużym stopniu zależy czyli coś z popu stinga troche stonesów ale najwięcej na nowoczesnej muzyce znam świetną płyte hip hopową która ukazuje odrazu który amplit. ma naprawde ukryte możliwości a po zatym facet miał jakąś płytke (nie pamiętam nazwy) która odgrywała skrajne dżwięki i basy i soprany , słychać było jak na dłoni że onkyo w tym przedziale cenowym niema sobie równych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze warto sprobowac jakiegos jazzu albo klasyki - wtedy widac, jaki jest bas. Bo mozliwe, ze jest przerysowany i po prostu jest go proporcjonalnie za duzo.

 

Chociaz domyslam sie, ze w kinie domowym jest to istotne - chociaz z drugiej strony od tego jest subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Z zaciekawieniem przeczytałem ten temat. I tak się zastanawiam czy ten spó dotyczy tylko audiofili czy również zwykłego śmiertelnika, który nie ma sprzętu audio wraz z kolumnami za kilka tysięcy złotych. W z wiązku z tym mam pytanie do fachowców wtej dziedzinie - "Czy jeżeli przesiądę się z dużej wieży technicsa (wiem że to jest sprzęt niższej klasy audio) na kino domowe z amplitunerem Yamahy. Onkyo lub Denona i dobrym odtwarzaczem dvd. To czy poczuję różnicę w klasie dzwięku stereo na plus czy na minus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne poczujesz zdecydowaną różnicę na plus... prawdopodobnie będzie się to wiązało z dużymi kolumnami podłogowymi, które spotęgują pozytywne wrażenia stereofoniczne, także dzięki dostatkowi basu...

ciężko mi określić, co rozumiesz pod pojęciem dobre DVD i dobre kino... myśle, że duża wieża technicsa (zapewne nieco już wiekowa), przegra tę rywalizację...

nie napisałeś nic o oglądaniu filmów, stąd moje zdziwienie, wynikające z tego, iż w tej cenie można kupić o wiele lepszy zestaw stereo, i wówczas wrażenia będą wprost powalające - to będzie nokaut wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.