Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyka z pc


mrt57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie posiadam zestawik yamaha pc e810+ wharfedale diamond 8.1. Muzyka leci z komputera foobar2000+asio4all+kx'y(najprostszy tor audio jaki udalo mi sie zrobic, bez zadnych "ulepszaczy")glownie mp3, troche flacow.

Pytanie: karta dzwiekowa to obecnie jakis sb live sb0222(wersja oem sb0220), jak tanim kosztem, powiedzmy do 300zl max., poprawic jakosc dzwieku? Czy jakis xonarek czy moze jakis prosty dac, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC i nie puszczaj muze przez kompa, tylko od razu podepnij pod Piano Crafta. No chyba że nie masz źródła, to kup jakieś źródło do Piano Crafta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "tylko od razu podepnij pod Piano Crafta"? W sensie zebym sluchal muzyki z plyt na yamasze? Jesli tak to odpada, bo na kompie mam odpowiednia ilosc muzyki, a moja kolekcja plyt cd jest delikatnie mowiac zalosna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedna sprawa. Jak to na kompie, czesto ogladam jakies filmy, czasem pogram w cos pokroju cod4mw czy gtaIV. W filmach czy grach sa rozne efekty, jakies eaxy, dzwiek przestrzenny itp. Czy podlaczajac daca do wejscia cyfrowego w karcie audio(czyba tak to powinienem zrobic), dzwiek bedzie normalnie lecial? Nie zalezy mi na tych efektach jako-tako, komp jest uniwersalny i jako taki ma sluzyc;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnujesz ten sprzęt słuchając tylko i wył. MP3. i nie wiem po co Ci DAC, z max. 320kbps nie wyciągniesz więcej. Na Twoim miejscy te 300zł wydał bym inaczej, a na pewno nie pakował się w DAC. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i mnniej wiecej o to mi chodzilo. Czyli zakup dac-a w tym przypadku raczej nie ma sensu, tak? Jak pisalem, muzyka idzie z kompa, to sie na pewno nie zmieni. Ale jak to jest, ze ludzie z forum kupuja dac-i, i pisza, ze gra jak cd za pare k zl? Czy wtedy tez zrodlem nie jest komputer->dac->wzmacniacz->kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37, 26 Maj 2010, 14:12

 

>Tak dźwięk będzie normalnie, nie będzie efektów typu.EAX itp. jeżeli efekty to z wyjść analogowych

>karty dźwiękowej po analogu do Yamahy.

 

Będą efekty EAX !!! Ilość kanałów jedynie będzie ograniczona do dwóch (zakładam przesyłanie PCM poprzez SPDIF/TOSLINK).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kyle, 26 Maj 2010, 14:33

 

No fakt sorki , zresztą dlaczego nie miały by wszystkiego typu DSP itp. efekty dźwięku nie chodzić no ale tylko na dwóch kanałach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o to mi wlasnie chodzi. Czy ludzie piszac, ze dac daje dzwiek jak zestaw: zrodlo:cd"za spore pieniadze"-->wzmak, porownuja to do zestawu zrodlo:pc-->dac-->wzmak ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie jest jak najbardziej realne i często wielu rezygnuje z CD (oczywiście do pewnego pułapu cenowego) i zgrywa CD na kompa, ale oprócz wygody jeszcze sprawa która też jest ważna, to sprawa gęstych formatów 24/96khz i 196khz których coraz więcej ale aby je docenić potrzeba właśnie dobrego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dużą rolę odgrywa źródło dźwięku, serwer muzyczny to nie to samo co komputer do codziennego użytku, gdyby tak było sens drogich serwerów muzycznych był by żaden. Poza tym wiele osób porównuję DAC + CD do cd-ków za parę tysięcy i na pewno nie słuchają wtedy MP3, nie neguję tego formatu, też mam część kolekcji w tym formacie, ale na pewno nie jest to ta sama jakość co CD/LP czy Pliki w jakości studyjnej czy Flac które można kupić. Być może osoba tego tematu nie wie, ale wiele plików Flac które można "pobrać" w internecie za free, jest tylko mp3-ką, wszystko można sprawdzić albo po wykresie, albo programami, np. Tau Analyzer. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tematu internetowych flacow, to troche sie orientuje, co i jak. Nie pisze zbyt duzo na forum, ale za to sporo czytam i staram sie byc na biezaco:) Flac-i ktore posiadam, sa w wiekszosci mojego autorstwa, jest tez troche wlasnorobek mp3, ale nie ukrywam, ze gro kolekcji to zwykle mp3. Musze przyznacz szczerze, ze jakis czas temu porownywalem wlasnoreczne flac-i puszczone z kompa vs. oryginal cd odtwarzany z piano, konkretnie The Wall by Pink Floyd. Tu niestety jestem bardzo zly na siebie:> poniewaz nie slyszalem zbytniej roznicy, moze jakbym teraz zrobil mala powtorke, z odsluchem w ciemno, to uzyskalbym pewnosc co do moich niedomagan:) Co prowadzi w sumie do mojego pierwszego pytania: czy w przypadku mojego sprzetu jest sens inwestowac w dac-a z nizszej polki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to to samo, jesli jedno puszczam przez kompa(dzwiekowka, foobar i te sprawy), a drugie bezposrednio z cd. Chodzi mi o sygnal wyjscowy doprowadzany do wzmaka. W jeden ingeruje komp(dokladniej kiepska dzwiekowka),w drugi cd. Ludzie pisza jakie to sa roznice, muzyka z kompa tylko poprzez dac-a itd. Ja nie slyszalem roznicy pomiedzy jednym i drugim(flac z kompa/cd z cd), stad zastanawiam sie, czy uslysze roznice na dac-u:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to bedziesz musial sprawdzic sam. Np u mnie DAC z TDA1543 polaczonych rownolegle gra lepiej od Audigy (i to slychac). DAC z PCM2702 gral rowniez lepiej, ale wersja budzetowa grala mocno porownywalnie. Dopiero zmiana elementow w filtrze pozwolila rozwinac skrzydla. Takze DAC DACowi nie rowny i w kiepskich aplikacjach moze sie okazac, ze gra gorzej nawet od SB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.