Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że mogłem pomóc, choć sam zmieniłem markę, ale do tej mam sentyment i miałem kilka par różnych modeli.

Sam tego nie stosuję obecnie, ale V są podatne też na podłoże na którym stoją. Szybciej i jaśniej zagrają na grubych granitach, lub twardej niepływającej podłodze.

Rysiek jest w temacie od lat '70, więc wiedzę ma i nie opiera jej na bajkach- warto się zapoznać, stosować i cieszyć super dźwiękiem.

Pozdrawiam.

W razie pytań pisz śmiało- jeśli będę mógł to postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gdybyście kiedyś mieli podobny problem jak ja, czyli "Jakie kolce będą pasowały do podstawek dla modelu 2?"

To mogę Wam powiedzieć, że z pewnością będą to kolce Monacor SPS-45/SW.

UWAGA (jest jeszcze większy model Monacor SPS-65/SW, ale tutaj kolce mają 8mm średnicy i nie będą pasować)

Niestety strona producenta nie jest zbyt pomocna, ponieważ średnica/gwint samego kolca nie jest nigdzie podana.

 

W moim wypadku kolce nie zostały zdemontowane do transportu i chyba nie można było spodziewać się innego efektu gdy podstawy są wypełnione śrutem, że dość delikatne szpilki się połamią. Jaki widać niektórzy nie grzeszą szczególnie wyobraźnią. W każdym razie miałem problem, ponieważ otwory mają 6mm średnicy, ale gwint jest o innym skoku i możemy zapomnieć o tych wszystkich szpilkach M6. Pozostało mi jedynie zaryzykować i kupić w ciemno kolce, który na tzw "oko" wydawało mi się, że będzie pasował. Udało się.

 

Moje podstawki są tego typu jak na zdjęciu poniżej, ale jak sądzę Rysiek tutaj nic nie zmieniał i w nowych czy też starszych modelach będą te same kolce.

SoundAnchor_V-2C_2_x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolce będą pasowały do podstawek dla modelu 2

 

fi6mm symetryczne. Zamawiałem w warszawskim Audiopunkcie.

 

Na obrazku są podstawki od modelu 2c i 2ci.

Począwszy od modelu 2ce są inne podstawki bo kolumna też inna.

Kolce wszędzie te same z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fi6mm symetryczne. Zamawiałem w warszawskim Audiopunkcie.

 

Dziękuję za podpowiedź.

Ja jak już pisałem zamienniki znalazłem w postaci wspomnianych monacorów.

 

Na obrazku są podstawki od modelu 2c i 2ci.

Począwszy od modelu 2ce są inne podstawki bo kolumna też inna.

Kolce wszędzie te same z tego co pamiętam.

Zgadza się. Posiadam model 2C i właśnie przerabiam/obniżam podstawki więc będą jak te do 2CE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Model 2 to jest muzeum

Pewnie chodzi Ci o 2ce lub nowsze.

Były czarne na allegro w dobrej kasie, nie wiem czy jeszcze są..

 

Tak, chodzi mi o model 2ce signature ,wiem,że były nawet byłem wstępnie dogadany po odbiór przy okazji Audio Show ale Pan postanowił sprzedać komuś innemu i nie dał mi znać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 może są koledzy którzy posiadają wyższe modele i napiszą coś ciekawego? Kiedyś widziałem ogłoszenie na używane 7 z okolic Łodzi... prawie w cenie kawalerki :P

 

o proszę... audiofast ma 7ki.

 

Vandersteen 7 + zwrotnice M7-hi pass XLR (czarne, używane < 1 roku, jak nowe na gwarancji) 297140 zł rabat 60% 118856 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ndersteen 7 + zwrotnice M7-hi pass XLR (czarne, używane < 1 roku, jak nowe na gwarancji) 297140 zł rabat 60% 118856 zł

 

Ta oferta wisi już kilka lat..

 

na olx 2ce signature za 9800

 

Jak kupione w 2015 to signature 2.

Wygląda że sprzedawca nie opisał prawidłowo swoich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy do roku widuje jakąś fajną parę.

Będą następne, może ładniejsze i za lepszą kasę

Dzięki, mam nadzieję,że się nie mylisz!

 

na olx 2ce signature za 9800......

Tak, widziałem tę ofertę ale wydaje mi się,że dopłata do signature 2 jest ciut za duża w skali zmiany dzwięku na plus między modelem signature a signature 2. No chyba,że się mylę to niech mnie ktoś doinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem tę ofertę ale wydaje mi się,że dopłata do signature 2 jest ciut za duża w skali zmiany dzwięku na plus między modelem signature a signature 2. No chyba,że się mylę to niech mnie ktoś doinformuje.

 

Nowe 2ce signature 2 + podstawki to ponad 17 000zł wg cennika dystrybutora.

Używki nie powinny kosztować więcej jak 50% nowych wg mnie, i te 9800zł na ogłoszeniu w OLX to imho zbyt wygórowana cenowo oferta, choć jakby nie patrzeć, innych ofert nie ma..

Te 2ce signature 1 na Allegro były za 5500zł, to znacznie lepsza oferta jakby nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 40 metrach to można już wstawić 3A Signature.. :)

Może w przyszłości dozbieram i zamienie na 3A Signature ale w tym momencie nie wyrobię finansowo...a jakis czas temu widziałem były na allegro za 11000 a teraz sa za 13000 nie wiem czy to te same...No ale wygląda na to ,że ja postawie 2Ce Signature 2 co też mnie bardzo cieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

psiknąć środkiem ,,KONTAKT'' i kilkanaście razy poruszać potencjometrami od skrajnych położeń aby się rozprowadził

Pantagruel nie wspomniał o który model chodzi, ale w przypadku V2 niekoniecznie może to być takie proste ponieważ od tyłu nie dostaniemy się do potencjometrów.

Trzeba zdemontować dolną płytę, wyciągnąć około 60 zszywek, aby podciągnąć maskownice na tyle wysoko aby wymontować głośnik niskotonowy z przodu i dopiero dostaniemy się do zwrotnicy. Jest trochę zabawy.

 

Poniżej zdjęcie moich V2C gdy wymieniałem maskownice.

post-63467-0-47778800-1481703552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, można zamówić oryginał czy sam dorabiałeś/szyłeś?

Tak, sam szyłem. W zasadzie to banał jak się ma maszynę. (Jak skończę to pokażę zdjęcia.)

 

Co do oryginałów to jeśli dobrze pamiętam, to na jakimś zagranicznym forum czytałem, że można je zamówić pisząc do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, jakby ktoś był chętny to sprzedam swoje Vandersteen 2Ce signature2. Kolumny mam od miesiąca ,wcześniej polowałem na nie przez dobre kilka miesięcy ale okazało się ,że są za małe do mojego pomieszczenia które ma 40 m2 plus jest otwarte na przedpokój 20m2. Cena jest bardzo okazyjna bo 7000zł ,kolumny w oryginalnych kartonach, kolor ramki to wiśnia. Mój nr.telefonu 516 056 621. W 20m2 i w 30m2 zagrały fenomenalnie ! i gdybym miał taka powierzchnie salonu moje poszukiwania kolumn byłyby zakończone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.