Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowsze 1ci mają minimalnie mniej góry, niż 1c wg mnie. I jest ona troszęczkę jakby lepszej jakości.

Nie brzmią ciemniej, ale spokojniej, mniej konturowo jak 1c. Ale to jest kosmetyka. Reszta grania jest taka sama.

 

Do tych jak liczysz 2500zł jak dołożysz koszt paczki do Polski ( 3 kartony), cło, vat to się raczej nie opłaci + ryzyko uszkodzenia w transporcie.

Pod rozwagę.

 

@Rambo 54 , skoro znasz tak dobrze i precyzyjnie różnice brzmieniowe między modelami Vandersteen , to zapytam o 2 , 3 i 4 tzw.quatro.

Domyslam się że 1ci i 2ci to podobny charakter brzmienia z lekką róznicą na korzyść basu w 2c. Mnie interesuje opinia o 3 i 4 bo generalnie charakter

brzmienia tych kolumn bardzo mi odpowiada za wyjątkiem wysokich tonów w 1ci ( moim zdaniem brakuje im aksamitnosci i szlachetności ) grania.

Obawiam się również zbyt duzego basu ( jeśli już ) w 3 i 4 , ale czy sygnatura wysokich jest poprawiona w tych modelach ? Opisz swoje wrazenia

odsłuchowe jesli miałes okazję słuchać tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem Treo, Quatro i ogólnie wyższych modeli.

 

Najlepszą górę mają zdecydowanie 3A Signature i 2ce Signature 2.

 

Różnica między modelem 1 a 2 to przepaść.

 

Bas z modelu 2 i 3 jest też wyraźnie lepsze jakości jak w 1. To duże zespoły zamknięte, a 1 to taki bas reflex.

 

To tak na szybko, jak coś pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie się dziwię, bo jakość wysoka (poczawszy od jedyneczek) cena niska i tylko jeden dystrybutor w Polsce.

Cale stany grają na V, a w Eu lipa.

Wielu z moich znajomych, osluchanych audiofili wogole nie słyszała o marce, a jesli już kojażą, to samych kolumn...juz nie.

 

Moze dlatego, że V nie wygląda...:)

 

Moze dlatego, że V nie wygląda...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego co słyszałem w AudioFast, w Polsce nie można już kupić 2Ce ani 3A. Tylko 1Ci.

Reszta na zamówienie.

Takie 3A Signature to jest niecałe 30 000zł.

Umówmy się, niewiele osób pewnie pozwoliło sobie na takie super paczki, stąd decyzja dystrybucji.

A 1ci to tylko kawałek tego co oferują wyższe modele. Między dwugłośnikową a cztero głośnikową kolumną są potężne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Rambo, ale znajdź mi kolumny podłogowe oferujàce ciekawszy dźwięk z lepszą stereofonià niz 1ci. Rozmawiamy o 4-5kzl używki.

Oczywiscie, ze 2 i 3 bardziej zaawansowane, a ich ceny rosna geometrycznie ALE 3 to 14kzl uzywki. I znajdź mi za 14kzł fajniejsze już audiofilskie paczki. Są gusty i gusciki i gra caly tor ale badźmy obiektywni :).

 

Akurat V do pewnego momentu nie szaleje z cenami. Od pewnego już tak.

V1ci mam od 2 lat, a to u mnie dlugo i powiem Ci, ze w sypialnianym systemie grajà super. Nie mowię, ze są wyczynowe, bo nie są ale znasz kogoś kto by je ganił w cenie chyba 7-8kzł...przecież to poziom takich se monitorków.

 

8 za nowki z podstawami.

No i podejście Ryska do klienta rewelacyjne :). Sprobujcie do niego napisać. Zobaczycie, ze odpisze. I sprobujcie napisac zaraz potem do Bowersa lub Wilkinsona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego co słyszałem w AudioFast, w Polsce nie można już kupić 2Ce ani 3A. Tylko 1Ci.

Reszta na zamówienie.

Takie 3A Signature to jest niecałe 30 000zł.

Umówmy się, niewiele osób pewnie pozwoliło sobie na takie super paczki, stąd decyzja dystrybucji.

A 1ci to tylko kawałek tego co oferują wyższe modele. Między dwugłośnikową a cztero głośnikową kolumną są potężne różnice.

 

3A signature to świetne kolumny ale bez przesady z tymi cenami, w audiofast nowe w 2010 r kosztowały 18100 pln , nawet biorąc pod uwagę upływ czasu i inflacje używane nie powinny kosztować więcej niż 10k,

( ktoś wystawiał za 14k)

2ce signature ( z reszta tez znakomite )w stanie idealnym znajomy kupił za 5200 pln

Ja swoje Totem Mani2, które za wielka woda były droższe niż 3A sig dałem 7000 pln

 

Nie przeczę ze to super głośniki i ich dźwięk jest po prostu urzekający

Ale cena sprzętu używanego to na starcie 50% nowego i nawet biorąc pod uwagę ich unikatowość i brak dystrybutora ceny są lekko przesadzone

 

Sorki

Spojrzałem na ceneo i faktycznie w PL , chcą 28k

Tylko skąd ta cena

W USA cena to najpierw 3500$ wzrósła do 5000$

 

Dla porównani Totem Mani2

USA - 4000$, wersja signature 5200$

W PL- 17500 pln

 

Niektórzy polscy dystrybutorzy wstydu nie maja

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofast nowe w 2010 r kosztowały 18100 pln

To była chyba cena podana w Hifi i Muzyka jako przeliczenie z dolarów, bo wtedy 14 000zł niecałe, to kosztowały 2ce Signature 2. 3A signature kosztuja w USA sporo więcej jak 2ce. jakoś tak dwukrotnie...?

Czy to ogólnie dużo czy mało, to rzecz gustu.

W cenie 14 000zł za 2ce signature 2 ciężko było by wtedy (2009r) kupić lepsze paczki, i to tak znakomitej firmy i z takim dźwiękiem.

Oczywiście nowe. Jak ich pierwszy raz słuchałem, i Pan podał cene w salonie to byłem pewien że słucham paczek za 14000 $ a nie 14000zł.

 

2ce signature ( z reszta tez znakomite )w stanie idealnym znajomy kupił za 5200 pln

Tak mogło, być ale nie kupisz Signature 2 za tyle. Mało kto chce je sprzedać, uzywki były po 7500zł ze dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc moze i dobrze, ze są niepopularne. I chyba nigdy nie bedą, bo ludzie lubią słuchać oczami :).

 

 

Rambo, ludzie sprzedają z różnych powodow. Czasem im się spieszy bo potrzebują kasę na inne. Też mialem okazję kupić 2ce sig za 7kzl, a nie targowałem się. Mialy 2 lub 3 tyg. A właściciel chcial je zmienić na coś innego. Wszystko jest kwestią chwili i przypadku.

Ja ostatnio sprzedałem wzmacniacz w 4 godziny i kolumny w dwa dni za kwotę jaką chciałem. Podejzewam, ze gdybym wystawil 1ci to sprzedalbym je w ciagu 1, 2 dni.

 

Albo i od razu, zapomnialem, ze kolega kiedys onie pytał i mam mu dac znac jak się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej odsłonie 2ce są dwa normalnie aktywne głośniki basowe.

Wersja Signature 2 ma lepszy średniotonowiec i wysokotonówkę niż poprzednie wersje. Lepsze kable. Gra trochę inaczej niż poprzednie 2ce i 2ce sign. Lepiej wg mnie. ale to nie są kosmiczne zmiany. Bardziej kosmetyka. Zerknij sobie do Stereophile, tam testowali wszystkie wersje po kolei.

2, 2c, 2ci, 2ce, 2ce sign, i 2ce sign 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Nie analizuję, nie pamietam jakie są różnice. Jakie to ma znaczenie? Jeśli jest lepszą, lepiej spasowaną z resztą toru to mi odpowiada. Liczy się dźwięk.

Gdybym robił kolumny na zamówienie to przykladalbym się bardziej do rodzaju przetwornikow, konstrukcji kolumny czy elementow zwrotnicy. W przypadku gotowych kolumn, dźwiek jest ,,gotowy''. Kupując 1ci oczywiscie przeczytalem wzzystko co bylo mozliwe ale jeśli coś nie lezało w kregu moich zainteresowań, to jak w przypadku tych 2ce nie zgłębiałem tematu.

Ale dzięki za polecenie lektury. Też polecam innym. Akurat w przypadku Vandersteenów ( co żadko się zdaża) ich recenzje w stereophilach są żetelne i podobne z moimi odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytałem. Nie analizuję, nie pamietam jakie są różnice. Jakie to ma znaczenie? Jeśli jest lepszą, lepiej spasowaną z resztą toru to mi odpowiada. Liczy się dźwięk.

Gdybym robił kolumny na zamówienie to przykladalbym się bardziej do rodzaju przetwornikow, konstrukcji kolumny czy elementow zwrotnicy. W przypadku gotowych kolumn, dźwiek jest ,,gotowy''. Kupując 1ci oczywiscie przeczytalem wzzystko co bylo mozliwe ale jeśli coś nie lezało w kregu moich zainteresowań, to jak w przypadku tych 2ce nie zgłębiałem tematu.

Ale dzięki za polecenie lektury. Też polecam innym. Akurat w przypadku Vandersteenów ( co żadko się zdaża) ich recenzje w stereophilach są żetelne i podobne z moimi odczuciami.

Miszcz świata oltoglafi!!!

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze 1ci mają minimalnie mniej góry, niż 1c wg mnie. I jest ona troszęczkę jakby lepszej jakości.

Nie brzmią ciemniej, ale spokojniej, mniej konturowo jak 1c. Ale to jest kosmetyka. Reszta grania jest taka sama.

 

Do tych jak liczysz 2500zł jak dołożysz koszt paczki do Polski ( 3 kartony), cło, vat to się raczej nie opłaci + ryzyko uszkodzenia w transporcie.

Pod rozwagę.

 

Kwota 2500 to już z cłem i wysyłką, tak więc wypada kusząco zwłaszcza że u nas używek jak na lekarstwo. Jedynie uszkodzenia w transporcie się obawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja nie piszę Ci na złość, bo sam chciałem kupić takie jak Ty masz, tylko gadalem prywatnie z S4 i mówił że bez odsłuchu bym nie kupował, trzeba posłuchać czy będą danej osobie pasować bo są specyficzne :-) pojawiły sie też już na rynku wtórnym 2ce i 3A :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odsłuchem to czasem pic na wodę. U mnie 1ci to chyba jedyny sprzęt, który brałem osobiście ze słuchaniem. U sprzedającego było mało czasu, pomieszczenie prostokątne bez wytłumienia sprzęt niesymetrycznie po prawej stronie. Z lampą grało ciepło, dostojnie ale pół godziny to za mało. Kupiłem bo mi się po prostu te kolumny od dawna podobały.

Potem u kumpla grały inaczej, niewiarygodna przestrzeń ale w betonowym bloku odsunięte od ścian basem nie zachwycały.

No i w końcu u mnie w drewnianym domu w stosunkowo małym kwadratowym pokoju z niskim sufitem blisko ścian świetny bas ale przestrzeń już nie taka.

 

Za to wiem jedno; one zostaną u mnie już chyba dożywotnio. O ile wzmacniacz kiedyś sobie zmienię to o kolumnach nawet nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak mimo mniejszej przestrzeni bo za blisko ścian :-) czyli trzeba je dobrze ustawić, pewnie bas mają większy te 2ce i 3A :-) też byłem nimi zachwycony, ale czytam coraz więcej o nich i mankamenty mają niestety :-) trzeba je po prostu kochać bezinteresownie, tak jak duevel planets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie 1c mają najwiecej basu.

Ale klasa i jakość basu w wyższych modelach jest z innej bajki.

Vandersteen to bardzo solidna robota.

Zawsze grają dobrze, jak ktoś nie umie ich ustawić i napędzić czesto wylewa swoje żale w necie. Cała reszta zadowolonych użytkowników ich słucha godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.