Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę, przepięknie to wygląda. Sam to wykonałeś czy masz ' zaprzyjaźnionego ' stolarza ? Prawdopodobnie wymieniałeś oryginalne drewno na sklejkę czy coś innego ?

Wszystko zrobione własnoręcznie. Powoli warsztacik narzędzi się rozrasta, więc możliwości rosną. Taka odskocznia od pracy.

Chodziło mi po głowie dorobienie tych elementów z litego orzecha amerykańskiego, ale w końcu zdecydowałem się na położenie nowego forniru. Oryginalnie to też jest fornirowany mdf, więc zdjąłem tylko starą warstwę, uzupełniłem ubytki i położyłem nowy.

 

Napisz jaki masz bas ze swoich Vandersteen 2 ? Kolega u którego jestem dość często gra na 1sc więc mam ten dxwięk w uszach.

Nie opisze tego poetycko jak to w recenzjach ;) Jest szybki, precyzyjny i mięsisty. U mnie jest go ciut za dużo, ale to z tego powodu, że nie mogę ich odsunąć od ściany na stałe na tyle ile bym chciał.

 

No Bracie,widać ile warte są takie umiejętnosci-bezcenne!brawo!. A propo's Torensa,czy to ramię nie jest za lakkie do DL103? i czy w zawieszeniu pływającym ten docisk nie niszczy łożyska,miałbym o to obawy. Plinta piękna,podobnie jak Vandersteeny,jeszcze raz brawo!

Dzięki. Docisk też DIY, ale w zasadzie go nie używam. Co do DL103 to podobno, ale mi ta wkładka bardzo przypadła do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisze tego poetycko jak to w recenzjach ;) Jest szybki, precyzyjny i mięsisty. U mnie jest go ciut za dużo, ale to z tego powodu, że nie mogę ich odsunąć od ściany na stałe na tyle ile bym chciał.

 

Możliwe że masz za dużo basu, to kolumny stoją za nisko.

Fabrycznie były wyższe podstawki do twojej wersji 2c (lub 2ci bo nie widzę dokładnie) te co masz są od 2ce.

2Ce są większe i mają niższy, szybszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholercia. Ale piękna robota. Gratulacje. Ja już odrestaurowałem kilka par kolumn ale rękoma specjalistów. Na szczęście moje 1ci kupiłem w stanie prawie idealnym.

Stolarka to nie problem. Powiedz lepiej skąd pończochę wziołeś. To oryginał? Ze stanów ściągnołeś?

 

Jedi, a na jakiej powierzchni grasz?

No niestety V trzeba odstawiać od ścian. Nawet nie ze wzgledu na ilość co na jakość basu.

Wolę jednak mimo wszystko tylny br. Teraz zrobiłem kolumny diy na zamówienie na najwyższych elementach dużo lepszych niż seas w V ale uparłem się na przedni br i wiem, że to był błąd. Rysiek wszystko przemyślał i nie bez powodu dał br/linię z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej skąd pończochę wziołeś. To oryginał? Ze stanów ściągnołeś?

Skąd, to również robota DIY.

 

Jedi, a na jakiej powierzchni grasz?

No niestety V trzeba odstawiać od ścian. Nawet nie ze wzgledu na ilość co na jakość basu.

Wolę jednak mimo wszystko tylny br. Teraz zrobiłem kolumny diy na zamówienie na najwyższych elementach dużo lepszych niż seas w V ale uparłem się na przedni br i wiem, że to był błąd. Rysiek wszystko przemyślał i nie bez powodu dał br/linię z tyłu.

U mnie grają na 25m i to niestety na dłuższej ścianie, ale nic z tym nie mogę zrobić. Odstawione na ile to możliwe, aby dało się normalnie funkcjonować.

Fakt, że instrukcja ustawienia głośników Ryśka jest bardzo dobra i warto z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak będę chciał odświeżyć swoje V1ci to wiem gdzie uderzyć:). Jeszcze raz gratuluję. Ten palisander też ładny. Nawet się przy okazji moich kolumn diy nad nim zastanawiałem. Tym bardziej, że to fornir modyfikowany o dużej szerokości. Pasowałby do mojej podłogi. Ale przy zbyt dużej powierzchni mógłby za bardzo zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak będę chciał odświeżyć swoje V1ci to wiem gdzie uderzyć:). Jeszcze raz gratuluję.

Ok ;) Dzięki.

Ten palisander też ładny. Nawet się przy okazji moich kolumn diy nad nim zastanawiałem. Tym bardziej, że to fornir modyfikowany o dużej szerokości. Pasowałby do mojej podłogi. Ale przy zbyt dużej powierzchni mógłby za bardzo zwracać uwagę.

Tak, ten palisander jest piękny, ale faktycznie ze względu na mocny i wyrazisty rysunek trzeba z nim uważać. Na większych powierzchniach może nie wyglądać tak dobrze. Chyba, że mamy ascetyczne wnętrze bez innych elementów drewnianych i wtedy taki mebel/kolumny będą wyglądać obłędnie.

Ja użyłem palisandru naturalnego. Fakt, że więcej trzeba się bardziej napracować, ponieważ liść ma szerokości około 25cm (w moim przypadku), ale na żywo to zupełnie inaczej wygląda. Powtarzalność wzorku w tym modyfikowanym zupełnie mi nie odpowiada. Natomiast łatwość pracy jest nieporównywalna i 60cm szerokość rozpieszcza, ale to nie to samo.

Na większa powierzchnię ja bym polecił orzech amerykańskie, ale też zdecydowanie naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Cześć, czytałem na audio.com.pl (http://audio.com.pl/testy/marki/1396-vandersteen) że Quatro muszą mieć dodatkowo wpięty filtr M5-HP ktoś czytał więcej na ten temat? Czy to zagra bez tych filtrów, mam Krell'a KSA-100 i zastanawiam się jak duża będzie różnica pomiędzy moimi V2 a Quatro (pokój 40 m2, długi 11m, szeroki 4m)

 

Bardzo ładne trójeczki na sprzedaż na Dolnym Śląsku

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6695336749

właśnie niewiele drożej mogę kupić Quatro, powinny lepiej grać od trójek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a co myslicie o zestawieniu systemu Linna z modelem 2ce ?

 

posiadam obecnie:

Pre Linn Wakonda

Cd Linn Genki

Koncówki mocy Linn LK140 x 2

Okablowanie Linn Black x 3, Linn K400

Sieciowki i listwa DIY

 

Obecne kolumny to Vienna Bach Grand

Pokój 25m2

 

Kolumny chce zmienic dlatego ze nie maja biwire i nie moge wykorzystac kabli k400 oraz drugiej koncowki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinię na tema kolumn Vandersteen 1c mam możliwość zakupu w przystępnej cenie, mój zestaw do napędzania to 2xDENON POA 4400A, DENON DAP 2500, nie ma zbyt wielu informacji na ich temat ale może ktoś miał okazję posłuchac takich kolumn stereo.. Myślę że te końcówki są wydajne prądowo więc powinno to być dobrym zestawem ale jak mówie nie znam się zbytnio.. Ewentualnie rozważam odsprzedanie w przystępnej cenie jeżeli stwierdzę że nie przypadły do mojego gustu ale to już stwierdzę po zakupie i testach... Z góry dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam Artur..

post-61094-0-12238500-1485980491_thumb.jpg

post-61094-0-51791500-1485980491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo :-)

Moge prosic o namiar do przyjaciela albo jakis szerszy opis jego sytuacji :-)

 

 

Ma jakiś stremer Linna i końcówkę dodatkowo do tego.

Pamiętam że ona daje 111W przy 8 ohmach i 200W przy 4.

 

Z Vienna przesiadł się na 1c a potem na 2ce.

Nie ma go na naszym forum niestety..

 

Witam, proszę o opinię na tema kolumn Vandersteen 1c mam możliwość zakupu w przystępnej cenie, mój zestaw do napędzania to 2xDENON POA 4400A, DENON DAP 2500, nie ma zbyt wielu informacji na ich temat ale może ktoś miał okazję posłuchac takich kolumn stereo.. Myślę że te końcówki są wydajne prądowo więc powinno to być dobrym zestawem ale jak mówie nie znam się zbytnio.. Ewentualnie rozważam odsprzedanie w przystępnej cenie jeżeli stwierdzę że nie przypadły do mojego gustu ale to już stwierdzę po zakupie i testach... Z góry dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam Artur..

 

1c nie mają żadnych wymagań jeśli chodzi i zasilanie.

Grałem na nich na dwu watowej lampie w 26 metrach z powodzeniem. Słuchałem ich też z 7Watową integrą Naima z lat 80tych.

 

To są dość efektywne kolumny o bardzo łagodnej impedancji.

Każdy wzmacniacz sobie z nimi poradzi.

To nie Thiel czy Infinity ;)

 

Jaki masz metraż pokoju w którym bedą stały 1c.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę też nad Jamo D-570 mają wbudowany subufer od dołu i bardzo dobre opinie, problem w mym zmartwieniu to taki ze nie wiem jak z dolną częstotliwością czy nie będzie brakowało basu w tych kolumnach bo nie chce zagracać domu subuferm.. Jak by pan mógł coś pow na temat takzwanego basu...?

No i ile są warte dzisiej za parę w dobrym stanie od 1szego właściciela...? Bo jeżeli nie będzie tak jak chce to będe je odsprzedawał ale wcześniej muszę wiedzieć żeby nie przepłacić..

 

Pokój to 5x4m salon z wypoczynkiem 2szfy 2 komody...

Edytowane przez Artur_61082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu z 1c w 20 metrach brakować nie bedzie.

Nie ma chyba porównania Jamo do Vandersteena.

Tam gdzie jakość dźwięku, jego finezja się kończy to u Vandersteena dopiera zaczyna.

 

Ja swoje 1c sprzedałem za 3300zł i nie byłem pierwszym właścielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojechałem zobaczyłem i w końcu posłuchałem, kolega (sprzedawca) rozgrzał sprzęt i czekał na mnie, póścił różne utwory nie pamiętam już jakie, szczena opadła po ziemię :) rozwiało wszelkie moje wątpliwości, scena moim skromnym zdanie pełna, sopran nie męczy, średnie bardzo wyraziste a niskie tony w mojej ocenie nie zagłuszają reszty pasma ale też nie brakuję ich w żadnym momęcie, jeszcze raz baaaaardzo dziękuję za wasze wypowiedzi które utrzymały mnie w tym żeby jechac po tekolumny... Teraz już wiem dlaczego tak niewiele osób odsprzedaje.. Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur. Znam jamo 570 i mam V1ci. Nie ma wogóle porównania. Jak nie slyszałeś V1 to jamo może wydać Ci się bardzo fajne. Ale widzisz slyszałeś już V1...Jamo będzie teraz wydawało Ci się fujarką z odpustu ;). To zupełnie inna liga.

 

W 20m basu będzie dość. V1 jest efektywną konstrukcją ale wiadomo i to nie tylko z Vandersteenami, że czym mocniejszy wzmak tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na 2x 2.5W lampie na 2ce.

Pełne pasmo, przestrzeń, niski bas i piękna góra oraz środek.

Do słuchania małych i średnich składów w pełni wystarczało.

2ce brzmią dojrzalej od 1c/1ci

Mają niższy nie podbity i szybszy bas.

Średnica ma mniej zniekształceń, to zapewne sprawa oddzielnego drivera na średnicy, którego nie ma w 1c/1ci.

20cm midbasy nie słyną z wybitnej średnicy.. imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprzedam swoje Vandersteen 1 gdyż plany się zmieniły i kupuję model 2 ;D cena jaka mnie interesuje to 3500zł jakość obicia bardzo dobra, drewno jest górą polakierowane na czarno ale nie ma problemu wrócić do oryginału, przetrzeć papierkiem i bezbarwnyp rzelakierować, dla mnie tak jest ok, preferuję odbiór okolice kraków-brzesko 07.05-18.05 będe w pl mogę dowieźć, tylko jedno zdjęcie ponieważ nie ma mnie w pl pozdrawiam Artur

 

https://drive.google.com/open?id=0B3iagNRlaU0fNnpOQUROZXpfdlk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.