Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Twoja lampka poradzi sobie bez problemu. Do 30m2 V1 wystarczą. Przy tej wielkości pokoju odsłuchowego możesz nawet myśleć o V2.

 

Jak zwykle doradzam wcześniejszy odsłuch gdyż V1 prezentują swoj zdecydowanie niepowtarzalny charakter, co przy nieodpowiednim zestawieniu i zdecydowanych na jasne preferencjach słuchacza może nie każdemu przypaść do gustu.

 

V1ci są ciemnymi kolumnami z nienarzucającymi się wysokimi tonami,barwną średnicą i miesistym, niezbyt precyzyjnym basem(ale w granicach dobrego smaku). Prezentują wybitną stereofonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodpowiedni. Ale w audio nigdy nie ma pewników ;). Wszystko zależy jaki kabel i zależy jak Ci się to spodoba.

 

Teraz mam V1ci podłączone do Naima ale grałem też na 3 innych wzmacniaczach. Bardzo ładnie zgrały mi się z mos feetem. Piekny cieply dzwięk ale przy szybkich metalowych kawalkach midbasy zapychaly się.

 

Probowałem V-fetów i tu inny dzwięk. Bardziej dynamiczny, twardszy nieco jaśniejszy.

 

Słuchaj. Nawet jesli masz organicznego VdH nie rezygnuj z V1 lub V2. Zapewniam Cię, że to doskonałe kolumny. A ich wspaniałą cechą jest to, że ich możliwości zależą tylko od elektroniki. Ja jeszcze wszystkiego z nich nie wycisnołem. Mam wiele kolumn droższych, robionych na zamówienie na najlepszych przetwornikach ale V zawsze w porownaniu nigdy nie ustępują pola.

 

VdH to nie tylko zamulacze. Jeśli masz the wind to myśle, że tragedii nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Bas w v1 jest mocny i mięsisty. Sprawdz czy masz dobrze podłączone kable głośnikowe +do+ i -do-. Jeśli z tym jest ok to sprawdz polaryzację w wzmaku. Przełóż po prostu odwrotnie wtyczkę.

 

Jeśli chodzi o ustawienie V1c to znajdz w sieci kalkulator ustawienia vandersttenow. Osie powinny się przecinać i kolumny powinny być pochylone. Ale ile to powinno wyjść Ci z kalkulatora. Te kolumny wražliwe są na ustawienie.

Miałem je w 15m2. Za dużo basu. W 50m2 było ok. Teraz mam w 20m2 i jest go troszkę za dużo.

Sprawdz ustawienie potencjometru wysokich z tylu kolumny. Może masz podkręcone wysokie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno co stracę jak ustawię kolumny w rogu przy ścianie na chwilę obecną nie mogę tego zrobić ponieważ dzieci się bawię ale według WAS jaki będzie to efekt i na czym stracę, przestrzeń naturalność czy coś inneg?

 

Piszę zanim zacznę coś robić

Pozdrawiam

Edytowane przez mcuppa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej narożników tym bardziej podbijasz bas . Im bliżej płaskich powierzchni tym więcej podbić i to wszystkich zakresów im dalej tym mniej dlatego mówi się że kolumny potrzebują przestrzeni tak naprawdę im dalej od ścian tym mniej podbić . Podbicia zmieniają dzwięk także siada trójwymiarowość sceny . Tak spore i nisko schodzące kolumny powinny stać przynajmniej ponad metr od ścian wówczas zagrają własnym brzmieniem a nie odbiciami ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Bas zacznie Ci "dudnić". Tracisz na scenie.

Coś musi być nie tak. Narysuj może pomieszczenie. Jeśli masz dzieci to uważaj żeby Ci ich nie przewróciły. Najlepiej standy napełnij śrutem ołowianym. Zyskasz jeszcze na precyzji basu.

Nie masz ich czasem wciśniętych między materiałowe kanapy, które mogą Ci robić za bas trapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dołączę. Czytam Wasze wpisy (też szukam dobrych kolumn). Zainteresowałem się V1 ze względu na wielkość mojego pomieszczenia. Nie znam kompletnie tego producenta.

Cenowo bije na głowe konkurencje. Jak jest z jakością wykonania itd. konstrukcja nie standardowa, na stelażu z maskownicą pończochową.

Z jaką elektroniką u Was grają takie kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały z sansui 607mos premium bardzo rzadka wspaniała integra. Sony TA-N7 jeszcze lepsza końcówka z 78 r. Przez chwilę z rotelem RB980 to już niższa liga. Teraz grają z Naim 5. Z wszystkimi zagrały inaczej ale zawsze b. dobrze. To kolumny warte dobrej elektroniki.

Trudno mówić o ich porządności wykonania. Pończocha, troszkę forniru i stalowa podstawa. Grają lepiej niż wyglądają. Mnie nawet taki design się podoba. Nie zwraca na siebie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok będę szukał odpowiedniego miejsca

Hej jak nie uda się uzyskać odpowiedniego basu to mam v2 na sprzedaż a ja osobiście uważam że do 30 m2 to tylko i wyłącznie dwójki jak ma byc prawdziwy dół. Ja mam niestety dużo większy salon i tylko dlatego sie ich pozbywam bo sa po prostu za małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na czym stoją V, tzn...

u mnie jak podstawiłem marmurowe podstawki pod kolce - to bas się cofnął, jak stoją na drewnianej podłodze na specjalnych krążkach przeciw wgniotką - to bas jest mocniejszy. Odstęp od ściany, narożnika również ma duży wpływ na + i -.

 

Powodzenia z ustawianiem pod Twoje ucho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentują ukończone V2, które wcześniej były kotofilskimi drapakami gdzieś w US.

Trochę czasu mi to zajęło, ale w końcu cieszą nie tylko ucho, ale i oko.

 

Pięknie to wykonałeś - jestem pod wrażeniem ! Jakiego rodzaju drewna użyłeś na topie kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wykonałeś - jestem pod wrażeniem ! Jakiego rodzaju drewna użyłeś na topie kolumny ?

Dziękuję. Fornir to palisander santos.

 

Zgrywa się teraz z moim Thorensem do którego dorabiałem sobie podstawkę i miał oryginalnie takie wykończenie. Tylko tutaj była miałem zabawę tak zmodyfikować odcień podstawy, aby "nadgonić te 30 lat".

post-63467-0-30090400-1482576847_thumb.jpg

post-63467-0-78499200-1482576847_thumb.jpg

post-63467-0-33829500-1482576848_thumb.jpg

Edytowane przez jedimadness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Fornir to palisander santos.

 

 

Naprawdę, przepięknie to wygląda. Sam to wykonałeś czy masz ' zaprzyjaźnionego ' stolarza ? Prawdopodobnie wymieniałeś oryginalne drewno na sklejkę czy coś innego ? Mam gramofon z pięknego drzewa sandałowego AR z ramieniem Linn Sondek XIV

który stoi zapakowany. Jakoś mi nie spieszno powrócić do vinyla - cd ma absolutny priorytet w sferze dxwięku.

Napisz jaki masz bas ze swoich Vandersteen 2 ? Kolega u którego jestem dość często gra na 1sc więc mam ten dxwięk w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję. Fornir to palisander santos.

 

Zgrywa się teraz z moim Thorensem do którego dorabiałem sobie podstawkę i miał oryginalnie takie wykończenie. Tylko tutaj była miałem zabawę tak zmodyfikować odcień podstawy, aby "nadgonić te 30 lat".

 

 

No Bracie,widać ile warte są takie umiejętnosci-bezcenne!brawo!. A propo's Torensa,czy to ramię nie jest za lakkie do DL103? i czy w zawieszeniu pływającym ten docisk nie niszczy łożyska,miałbym o to obawy. Plinta piękna,podobnie jak Vandersteeny,jeszcze raz brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.