Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku napędzałem dwójki A20mk2, który z tego co pamiętam miał 70W na kanał przy 8 Ohmach. Dawał sobie radę naprawdę bardzo dobrze i nie zauważyłem jakichkolwiek niedostatków wynikających z braku mocy. Tak samo jest z A30.1 - nie ma najmniejszego problemu z napędzeniem 2CESig2, które zdaniem wielu są bardziej wymagające prądowo niż 2CE, 2C czy 2. Obydwa Primare są dual mono, co pewnie trochę pomaga. Inna sprawa, że są to wzmaki grające dość sterylnie, analitycznie i dość jasno. Rok temu testowałem 2CE ze wspomnianą 300tką Krella (ta ma chyba już coś koło 150W na kanał przy 8 Ohmach) i nie zauważyłem dramatyczniej różnicy w szybkości, klarowności i ilości powietrza w porównaniu do sporo słabszej A30.1. Niestety nie znam Xindaka - widzę, że jednak nie chodzi o moc, tylko raczej charakter soundu tego wzmaka.

Edytowane przez muchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku napędzałem dwójki A20mk2, który z tego co pamiętam miał 70W na kanał przy 8 Ohmach. Dawał sobie radę naprawdę bardzo dobrze i nie zauważyłem jakichkolwiek niedostatków wynikających z braku mocy. Tak samo jest z A30.1 - nie ma najmniejszego problemu z napędzeniem 2CESig2, które zdaniem wielu są bardziej wymagające prądowo niż 2CE, 2C czy 2. Obydwa Primare są dual mono, co pewnie trochę pomaga. Inna sprawa, że są to wzmaki grające dość sterylnie, analitycznie i dość jasno. Rok temu testowałem 2CE ze wspomnianą 300tką Krella (ta ma chyba już coś koło 150W na kanał przy 8 Ohmach) i nie zauważyłem dramatyczniej różnicy w szybkości, klarowności i ilości powietrza w porównaniu do sporo słabszej A30.1. Niestety nie znam Xindaka - widzę, że jednak nie chodzi o moc, tylko raczej charakter soundu tego wzmaka.

Tak, zdecydowanie chodzi o charakter brzmienia nie o moc bo o tą w Xindaku nie narzekam,ale z brzmieniem to niestety się do końca nie dogadują. U człowieka u którego kupowałem kolumny słuchałem ich z ONKYO a 8690 i brzmienie miało więcej powietrza i szczegółów a u mnie niestety ten charakter lampowy trochę to przygasił. Trochę to dziwne bo tamten wzmacniacz to juz leciwa konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaki wzmacniacz możecie polecić

 

Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz. Nowy czy używany?

 

Warto też pamiętać o tym, co już nie raz tutaj podkreślałem, a mianowicie o ustawieniu kolumn. To jeden z kluczowych elementów dobrego brzmienia. Warto zapoznać się z instrukcją.

 

Tak na marginesie dodam, że odkrywam swoje Vandersteeny na nowo. A wiecie dlaczego? Bo podłączyłem je w bi-wire, co także zaleca konstruktor. Kto jeszcze nie próbował polecam spróbować. To po raz kolejny udowadnia, że Richard Vandersteen wie co pisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz. Nowy czy używany?

 

Warto też pamiętać o tym, co już nie raz tutaj podkreślałem, a mianowicie o ustawieniu kolumn. To jeden z kluczowych elementów dobrego brzmienia. Warto zapoznać się z instrukcją.

 

Tak na marginesie dodam, że odkrywam swoje Vandersteeny na nowo. A wiecie dlaczego? Bo podłączyłem je w bi-wire, co także zaleca konstruktor. Kto jeszcze nie próbował polecam spróbować. To po raz kolejny udowadnia, że Richard Vandersteen wie co pisze:)

W tym momencie wystawiłem w okazyjnej cenie mój wzmacniacz na allegro i jak się sprzeda to chciałbym kupić coś co się lepiej zgra z Vandersteenami. Wzmacniacz wystawiłem za 3300zł więc w tej cenie najlepiej byłoby się zmieścić. W gre wchodzą także używane wzmacniacze a nawet lepiej używane bo można coś fajnego dobrać. Jeśli chodzi o ustawienie to myślę,że u mnie jest na moje możliwości na prawdę dobrze, choć mogę jeszcze pokombinować.

 

Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz. Nowy czy używany?

 

Warto też pamiętać o tym, co już nie raz tutaj podkreślałem, a mianowicie o ustawieniu kolumn. To jeden z kluczowych elementów dobrego brzmienia. Warto zapoznać się z instrukcją.

 

Tak na marginesie dodam, że odkrywam swoje Vandersteeny na nowo. A wiecie dlaczego? Bo podłączyłem je w bi-wire, co także zaleca konstruktor. Kto jeszcze nie próbował polecam spróbować. To po raz kolejny udowadnia, że Richard Vandersteen wie co pisze:)

Swoją drogą jestem ciekaw w instrukcji bo niestety nie posiadam.

 

Pamiętajcie, że V. raczej "lubią" być dobrze ustawione. :-)

Czyli jak jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie wystawiłem w okazyjnej cenie mój wzmacniacz na allegro i jak się sprzeda to chciałbym kupić coś co się lepiej zgra z Vandersteenami. Wzmacniacz wystawiłem za 3300zł więc w tej cenie najlepiej byłoby się zmieścić. W gre wchodzą także używane wzmacniacze a nawet lepiej używane bo można coś fajnego dobrać. Jeśli chodzi o ustawienie to myślę,że u mnie jest na moje możliwości na prawdę dobrze, choć mogę jeszcze pokombinować.

 

Mówiąc szczerze ciężko będzie znaleźć jakąś alternatywę w okolicach 3000 zł, aby było znacznie lepiej aniżeli z Xindakiem. Musiałbyś jednak nieco dołożyć, aby uzyskać lepsze brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem zmuszony sprzedać cały system audio tak więc chętnych do kupna Hegla H100 jak i prawie nowych, niegranych Vandersteenów 1Ci zapraszam na priv !

 

W takim razie nie nacieszysz się zbytnio nowym nabytkiem:) A miałeś w ogóle okazję posłuchać trochę tego zestawienia? Jakieś wrażenia z odsłuchów Vandersteenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słucham bo coraz bardziej mi się podoba :P

Ogromna kultura brzmienia i szybkość, która porywa :)

Są faktycznie baardzo muzykalne... coś czuje, że sprzedam je z bólem...

Niestety jestem chyba większym estetą niż sądziłem i jakoś nie wpasowały mi się wizualnie już w dość ciemny pokój.

Wątpię by było w całej galaktyce coś co mogłoby je pobić...

Jest przyjemność i coraz więcej dźwięków akcentowanych z wielką klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to trochę: 2 grudnia napisałeś, że chcesz kupić, 8 grudnia kupiłeś, 15 grudnia chcesz sprzedać, 16ego - że świetnie grają i że z bólem sprzedasz, a dziś, że właściwie to nie słuchasz muzyki ostatnio... Gdybym był podejrzliwy, napisałbym, że robisz tu akcję promocyjną, ale nie jestem :-)

Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pojawiły się nieprzewidziane wydatki no i brak kasy... jak to w życiu.

A jak już wrócę do audio to raczej w jakiś tańszy mini system i powinno mi wystarczyć.

Ja mam teraz świetny dźwięk, ale jak siedzę co najmniej metr od ściany, a wtedy jestem na środku pokoju więc to dla mnie nic fajnego, poza tym jakoś takoś designem nie wpasowały mi w moje pomieszczenie, taki ze mnie esteta :D

Żadnej promocji nie robię hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Dziwne to trochę: 2 grudnia napisałeś, że chcesz kupić, 8 grudnia kupiłeś, 15 grudnia chcesz sprzedać, 16ego - że świetnie grają i że z bólem sprzedasz, a dziś, że właściwie to nie słuchasz muzyki ostatnio... Gdybym był podejrzliwy, napisałbym, że robisz tu akcję promocyjną, ale nie jestem :-)

 

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wszyscy o tym wiedzą, ale ja nie wiedziałem, że aż taka będzie różnica, otóż moja Żona powiedziała żebym odkręcił od granitowych podstawek kolce metalowe, bo niszczą podłogę, zrobiłem to, kolumny (2CI) stanęły na grubych granitowych podstawach na podłodze, nagle pojawił się jakiś dziwny, dudniący bas, nieprzyjemny jak się dłużej słuchało, przesłuchałem dwie płyty które znam bardzo dobrze, szybko z powrotem przykręciłem nóżki i nieprzyjemne dźwięki zniknęły. Po raz drugi posłuchałem tych samych płyt i już było super, bas delikatny, nie męczący, dudniący, taki jak wcześniej.

Edytowane przez dopra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie, jaki polecacie wzmacniacz do 2Ci, do 2.000 zł, słucham głównie Jazzu, niezbyt głośno.

 

Według mnie 2000 zł to zdecydowanie za mało, aby cieszyć się dobrym brzmieniem. Gdybyś dołożył jeszcze 3000 zł to byłoby już łatwiej coś doradzić - mówię oczywiście o używanych wzmacniaczach. Na przykład taki Krell KAV-300i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 2000 zł to zdecydowanie za mało, aby cieszyć się dobrym brzmieniem. Gdybyś dołożył jeszcze 3000 zł to byłoby już łatwiej coś doradzić - mówię oczywiście o używanych wzmacniaczach. Na przykład taki Krell KAV-300i.

oczywiście mówimy o używanych, tak myślałem, że budżet muszę mieć 5 tys minimum chyba., a jakie jeszcze macie propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 5.000

 

Miałem okazję słuchać Vandersteeny z poniższymi wzmacniaczami i uważam, że każdy z nich ma coś dobrego do zaoferowania:

 

Musical Fidelity A308

NAD S300

Audio Analogue Settanta

Linear Audio Research IA30

Hegel H100

 

Ale najlepiej zestawiłbym Vandersteeny z którymś ze wzmacniaczy BAT lub Audio Research, tyle że cena już trochę wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.