Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

 

Tak jak pisałem wcześniej, czasami mam wrażenie pewnego "efekciarstwa" celem ożywienia dźwięku. Oczywiście może to być wina mojego systemu ( w o mnie). W tej chwili słucham już trzecią godzinę - wzmacniacz jest rozgrzany i bardziej łagodny ( lampa) i jest świetnie. Te głośniki potrafią zauroczyć.Problem z barwą wg mnie polega na niepotrzebnym rozjaśnieniu/ożywieniu pewnego zakresu częstotliwości w okolicach wyższej średnicy. Tego efektu podobno nie ma w modelu 2Ce. Mam pewne pojęcie o brzmieniu niektórych instrumentów, słuchając koncertów na żywo oraz dzięki temu, że mam w domu kilka z nich , np klarnet, flety proste (blokowe), dwie trąbki, kornet oraz kontrabas i jakąś gitarę. Z pewnością nie są to Lowtery w dobrej obudowie i w wykonaniu Św. pamięci Piotra Biskupa ale takie kosztują x2. Tam barwa była nieskazitelna, wręcz porywająca . Na koncertach bywa różnie. Poza tym sporadycznym rozjaśnieniem pewnego zakresu, brakuje mi czasami nasycenia i masy dźwięku. Jednak tylko czasami i na niektórych nagraniach. Generalnie jest świetnie. Te głośniki potrafią zauroczyć, wciągnąć w słuchanie muzyki. Myślę, że o to przecież chodzi. Imponująca jest rozdzielczość w sensie nie tylko płynności dźwięku ale też separacji instrumentów na scenie. Można by tak długo. Musisz koniecznie posłuchać - tylko najlepiej u kogoś kto ma je już kilka miesięcy. Nowe potrafią zniechęcić - zwłaszcza brakiem nasycenia. Takie są moje skromne uwagi. Nie jestem tzw audiofilem, raczej melomanem. Miałem jednak szczęście znać ludzi tworzących zaawansowane systemy audio i dzięki temu trochę się nasłuchałem.Myślę, że gdyby miało być o powiedzmy 20% lepiej to musiało by być o 100% drożej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy klubowicze

 

Jestem po odsłuchach 2CeS w pokoju 28m2 zaadaptowanym akustycznie i dźwięk bardzo mi się spodobał ale moje obawy są związane z moim 20m pokojem , czy dwójki będą za duże ? Brałbym 1ci ale martwi mnie te rozjaśnienie w średnicy i bas na pewno nie schodzi tak nisko i nie wiem czy jest tak różnorodny jak w 2Ce. Co wybrać? Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nie wiedziałem, że jest klub Vandersteena:) Posiadam 2CE Signature. Nie będę pewnie oryginalny, kiedy napiszę, że jestem pod wrażeniem tych kolumn.

 

Przekonałem się już co do dwóch kwestii:

- 2CE nie są łatwymi kolumnami do wysterowania (tzn. potrzebują wydajnego wzmacniacza, aby mogły w pełni się rozwinąć)

- wrażliwe są na wszelkie zmiany (elektronika, kable, ustawienie, dociążenie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem w 1Ci takiego wyeksponowania, ale oczywiście gra cały system i wiele zależy od tego, jaki wzmacniacz i źródło będą te kolumny napędzać. U mnie grają z Lebenem 300 w około 20-metrowym pokoju i jest znakomicie. Basu na pewno nie brakuje, jest pełna kontrola i barwa. 1Ci są 8ohmowe i mają 90dB skuteczności, więc są to zupełnie inne parametry niż "dwójek", dlatego wiele zależy od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek93

 

Ile m2 ma pokój w którym grają 2CE

 

U mnie 2Ce grają w pomieszczeniu 25m2 otwartym jeszcze na hol.

 

A tu coś dla tych, co nie lubią czarnej maskownicy:)

 

post-4452-0-74354700-1389018956_thumb.jpgpost-4452-0-14275300-1389018970_thumb.jpg

 

Albo jeszcze coś bardziej ekstrawaganckiego:)

 

post-4452-0-79288800-1389019601_thumb.jpg

 

A tu ktoś postanowił sobie upiększyć swoje 2C

 

post-4452-0-46886500-1389020000_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kolory to fabrycznie opcjonalne, czy tuning. :-)

 

Wydaje mi się, że to fabryczna opcja:) Ach ci Amerykanie:)

 

Vandersteeny bedą grały z Electrocompanietem 5 więc mocy nie będzie brakowało dwójki zagrały z ECI 5 fantastycznie i byłbym na nie zdecydowany ale nie wiem czy nie bedą się dusiły w pokoju 20m z otwartym na hol.

 

Nie sądzę, aby w tym metrażu otwartym na hol Vandersteeny się dusiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 2CeS. W 20stu metrach powinno być ok. Oczywiście wszystko zależy od akustyki pomieszczenia i tego, jak ustawisz kolumny. U mnie grają w 25m2 - stoją jakieś 50 cm od ściany i najlepsze miejsce do odsłuchów znajduje się jakieś 3m od linii kolumn.

Edytowane przez muchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz kolumn V zarówno 1c, 2ce sig oraz niedawno 1ci mogę stwierdzić iż te ostatnie wydają się grać dźwiękiem nieco twardszym (może nawet ciut ostrzejszym) i szybszym niż 2ce sig. Dobrze napędzone dwójki w wersji Sig grają dźwiękiem gładszym i spokojniejszym, o większej swobodzie i skali (w końcu to 4 membrany, a nie 2), choć nie są tak szybkie jak 1ci. Bas schodzi w nich niżej, ale jest nieco poluzowany. Obie konstrukcje ładnie grają z droższą elektroniką, przy czym dwójki zyskują więcej i nie ograniczą jej jakości (z jedynkami odniosłem wrażenie, że podpięty sprzęt- McIntosh c48/mc302 nie pokazał pełni możliwości). Dwójki są też bardziej wymagające od elektroniki- lubią wydajne piece i dopiero wtedy pokazują na co je stać. Ze słabszym konstrukcjami też mogą zagrać ładnie, ale zostanie jeszcze spory margines do ewentualnej poprawy.

Kolumny grały w różnych pomieszczeniach (od 11m2 do ok .30m2- pokój z aneksem i otwarty na korytarz). W przypadku kolumn V warto zadbać o właściwe ustawienie i zasypanie standów- najlepiej balastem staliwnym, bądź żeliwnym, a nie piaskiem. Po za tym ja swoje ustawiałem na płytach granitowych i podstawkach SoundCare- to poprawia jakość basu i zwiększa przejrzystość kolumn.

Nie wiem jakiego dźwięku oczekujesz, ale mam nadzieję, że coś naświetliłem.

ps. kolumny te lubią mieć sporo miejsca w okół siebie, choć nie są wybredniejsze w ustawieniu od typowych kolumn bassreflex. W obu kolumnach bas jest raczej rozciągany niż podbijany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz kolumn V zarówno 1c, 2ce sig oraz niedawno 1ci mogę stwierdzić iż te ostatnie wydają się grać dźwiękiem nieco twardszym (może nawet ciut ostrzejszym) i szybszym niż 2ce sig. Dobrze napędzone dwójki w wersji Sig grają dźwiękiem gładszym i spokojniejszym, o większej swobodzie i skali (w końcu to 4 membrany, a nie 2), choć nie są tak szybkie jak 1ci. Bas schodzi w nich niżej, ale jest nieco poluzowany. Obie konstrukcje ładnie grają z droższą elektroniką, przy czym dwójki zyskują więcej i nie ograniczą jej jakości (z jedynkami odniosłem wrażenie, że podpięty sprzęt- McIntosh c48/mc302 nie pokazał pełni możliwości). Dwójki są też bardziej wymagające od elektroniki- lubią wydajne piece i dopiero wtedy pokazują na co je stać. Ze słabszym konstrukcjami też mogą zagrać ładnie, ale zostanie jeszcze spory margines do ewentualnej poprawy.

 

Zgadzam się z powyższymi uwagami na temat 2Ce Sig.

 

Kolumny grały w różnych pomieszczeniach (od 11m2 do ok .30m2- pokój z aneksem i otwarty na korytarz). W przypadku kolumn V warto zadbać o właściwe ustawienie i zasypanie standów- najlepiej balastem staliwnym, bądź żeliwnym, a nie piaskiem. Po za tym ja swoje ustawiałem na płytach granitowych i podstawkach SoundCare- to poprawia jakość basu i zwiększa przejrzystość kolumn.

 

Dlaczego sugerujesz, że lepiej zasypać standy balastem staliwnym, lub żeliwnym, aniżeli piaskiem? Osobiście mam zasypane piaskiem i także ustawione na granitowych płytach. Dodatkowo odchylone do tyłu i lekko skręcone do osi odsłuchu.

 

ps. kolumny te lubią mieć sporo miejsca w okół siebie, choć nie są wybredniejsze w ustawieniu od typowych kolumn bassreflex.

 

W dołączonej instrukcji mamy podane w jaki sposób ustawić kolumny - co do cala:). Możemy zatem skorzystać z podpowiedzi konstruktora.

 

Właśnie szukam dźwięku spokojnego wiec dzięki za Twoja pomocna opinie.

 

Jeśli faktycznie poszukujesz spokojnego brzmienia to Vandersteeny mogą być tym czego szukasz.

 

Charakter brzmienia "jest ciepły, kremowy, a kolumny jak ognia unikaja wyostrzeń. Jeżeli lubicie mocne, męskie granie i koncertowy czad, to propozycja nie dla was. Amerykańskie skrzynie skierowano do osób poszukujących w muzyce spokoju, zadumy i ukrytych w tle smaczków. Mimo delikatnej i aksamitnej góry (nadrzędna zasada Vandersteena – nie przeszkadzać i nie hałasować) odnalezienie ich nie sprawi trudności. Głównie dzięki bardzo dobrej przejrzystości i realistycznemu oddaniu wrażeń przestrzennych. W większości nagrań najwięcej się dzieje w średnicy pasma, a ten zakres jest tutaj uprzywilejowany. Zwłaszcza jego górna część. Dzięki temu słychać szczegóły artykulacji i inne atrakcje, niekoniecznie muzyczne, jak słynne skrzypienie krzeseł czy nabieranie oddechu przez śpiewaków. Kolumny pokazują je bez nieśmiałości, zachowując miękkość i zwiewność. Czysty relaks…" - jest to fragment testu 2Ce Sig. z Hi-Fi i Muzyka. Zgadzam się z tymi słowami w całej rozciągłości.

Edytowane przez tomek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sugerujesz, że lepiej zasypać standy balastem staliwnym, lub żeliwnym, aniżeli piaskiem? Osobiście mam zasypane piaskiem i także ustawione na granitowych płytach. Dodatkowo odchylone do tyłu i lekko skręcone do osi odsłuchu.

 

 

Otóż w ten sposób znacznie (!) zwiększa się ciężar standów i tym samym zmniejsza podatność kolumn na drgania. Skutkuje to polepszeniem jakości (nieco spowolnionego) basu i poprawia nieco czytelność średnicy oraz detaliczność góry. Piasek, a i owszem będzie działał na podobnej zasadzie (zwiększenie bezwładności i tłumienie drgdań), ale będzie poprostu mniej skuteczny, bo jest sporo lżejszy. Objętość takiego cokołu nie jest tak duża jak solidnej dużej podstawki pod monitory i uważam, że warto zasypać ją czymś znacznie cięższym. Z resztą warto poeksperymentować- przerabiałem piach i jednak wolę metal :) Co się tyczy ustawienia to wybierałem linię oznaczającą większe pochylenie do tyłu niż mniejsze, jeżeli z wykresu wynikało, że proste przecinają się gdzieś pomiędzy. Ogólnie lepiej je pochylić nieco mocniej niż zaleca instrukcja. Kąt skręcenia dobierałem tak, by osie przecinały się lekko za miejscem odsłuchowym.

Co się zaś tyczy przytaczanej recki to wydaje mi się, że niekoniecznie musi zgadzać się w 100% z dźwiękiem starszych dwójek. Otóż w dźwięku kolumn Vandersteen można zauważyć pewną tendencję. Te starsze grały zdecydowanie spokojniej, natomiast kolejne wcielenia stawały się coraz bardziej transparentne. Przy bezpośrednim porównaniu starszych dwójek z aktualną wersją 2ce sig2 mk2 (z "plecionym" średniotonowcem z droższych vandów) mogłoby się okazać, że to dwa różne światy. Niektóre cechy dźwięku ogólnie mogłyby się zgadzać, ale różnic mogłoby być pewnie więcej niż podobieństw. Uważam, że starsze mogą się wydać w pierwszej chwili nawet zbyt łagodne i grzeczne :)

Trochę na ten temat jest tu:

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=100766.0

http://www.audiokarma.org/forums/archive/index.php/t-466495.html

Co prawda nie ma tam opisu aktualnej wersji, ale i cytowana recka też tyczyła się wcześniejszej wersji. Sam Rysiek często pytany o porównanie starszych kolumn do aktualnych wersji mówi, że najlepsze będą te które po odsłuchach się lepiej spodobają i niekoniecznie zawsze musi to być najnowsza wersja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam Panowie posiada ktos Vanderstenny w okolicach Ostrowa wlkp chcialbym posluchac jakiegokolwiek modelu :))

 

witaj... mam na sprzedaż, praktycznie nowe, stan igła... mieszkam niedaleko

oto link do mojej aukcji (sprzedaje ze względu na zmianę priorytetów niestety)

http://allegro.pl/vandersteen-1ci-jak-nowe-i4271450588.html

szczerze polecam

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj... mam na sprzedaż, praktycznie nowe, stan igła... mieszkam niedaleko

oto link do mojej aukcji (sprzedaje ze względu na zmianę priorytetów niestety)

http://allegro.pl/vandersteen-1ci-jak-nowe-i4271450588.html

szczerze polecam

 

Slaaawek, co się stało, że sprzedajesz Vandersteeny - o ile możesz napisać? Przesiadasz się na coś innego czy sprzedajesz z zupełnie innych względów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaaawek, co się stało, że sprzedajesz Vandersteeny - o ile możesz napisać? Przesiadasz się na coś innego czy sprzedajesz z zupełnie innych względów?

 

zmiana priorytetów.... ale byc może w przyszłości nadal powrócę do audio, to jest nieuleczalna choroba:)

szczerze, te Vandersteeny to najlepszy zakup od 8 lat jak siedzę w tej tematyce

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witaj... mam na sprzedaż, praktycznie nowe, stan igła... mieszkam niedaleko

oto link do mojej aukcji (sprzedaje ze względu na zmianę priorytetów niestety)

http://allegro.pl/vandersteen-1ci-jak-nowe-i4271450588.html

szczerze polecam

Ale z ceną to kolega troszkę zaszalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom. Ja bym był nawet zainteresowany, ale cena niewiele niższa niż sklepowa. Nowe kosztują 6200-6400, pewnie jeszcze by deko zeszli z ceny.

 

ale doliczcie jeszcze cenę oryginalnych cokołów... sklep tego nie podaje a trzeba kupić...

jeśli ktoś bliżej zainteresowany możemy jeszcze osobiście porozmawiac na priv....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.