Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wnosi. Nie testowałem tego w modelu 1, natomiast mogę podzielić się refleksją na temat Model 2CE. Przeprowadziłem taką operację w sumie dwa razy, zestaw testowany był najpierw odsłuchiwany bez dociążenia, potem z pełnymi standami, potem znowu bez. Za pierwszym razem testy przeprowadzałem sam, a tak się składa, że akurat wczoraj zaprosiłem na taką małą odsłuchową prezentację pana Michała z Audio Academy, który mam nadzieję zabierze tutaj głos.

Jakie zmiany zauważyłem po wspomnianej modyfikacji:

 

- zmniejsza się ilość basu, który staje się przy okazji lepiej kontrolowany (schodzi też odrobinę niżej);

- cofa się środek, co powoduje, że całość brzmi bardziej równo;

- poprawia się wybrzmiewanie wysokich tonów;

- zwiększa się precyzja, selektywność oraz wyrazistość poszczególnych instrumentów;

- znacznie poszerza się scena oraz następuje wyraźna poprawa stereofonii;

 

Jak wspomniałem pierwsze testy ze standami przeprowadzałem sam i miałem wtedy inny wzmacniacz - był to Primare A20 mk2, obecnie upgrade'owałem system do A30.1, który jest już wzmakiem trochę wyższej półki, no i przede wszystkim jest bardziej wydajny prądowo.

Za pierwszym razem wróciłem do opcji bez piasku, gdyż: całość moim zdaniem za bardzo się uspokoiła i system stracił swój wigor, dość znacznie uszczuplił się bas.

Na chwilę obecną, ze znacznie mocniejszym wzmakiem, zostaję przy opcji "z piachem". Znaczna poprawa sceny oraz zmiany w górze pasma połączone z poprawą selektywności ostatecznie mnie przekonały. Zestaw brzmi może trochę spokojniej, ale jak dla mnie bardziej muzycznie.

Reasumując: warto pokombinować- tania, a sporo wnosząca modyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zatem, bo coś mi się wydaje, że ta "opcja" w tych standach nie jest ot tak sobie. Szczególnie że bez piachu te kolumny i tak stoją stabilnie.

Ja mam standy zasypane, ale zrobiłem to od razu po zakupie a przed montażem, więc nie mam niestety porównania. Zasypane piaskiem miałem poprzednie kolumny, zmiana była słyszalna, ale tam była to specjalna komora balastowa w dolnej części kolumny, a nie standy. Z zasypaniem V1 było trochę zabawy, gdyż standy mają 3 plastikowe kapsle z każdej strony i piasek nie chciał do końca siedzieć w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się sypał, bo zaślepki są głębokie. U mnie wchodzi tego naprawdę sporo - w takie historie jak ten specyfik Harbetha bym się nie pakował (tanie to nie jest, do tego nie napisali nawet, co to jest i jaka jest tego gęstość). Jak chcesz mieć maksymalny efekt, a do tego nie lubisz piachu - wypełnij standy śrutem.

Edytowane przez muchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,jestem tutaj świerzakiem.Sprzęt który posiadam należy do budżetowej półki,jest to naim seria 5i2 cd+wzm oraz zacne głośniczki V1Ci(standy wypełnione suszonym piaskiem) ,listwa monsterpower ht1000,przewody naim szarak,vincent sieciówka do integry,cd zwykły komputerowy oraz głośnikowy qed xt300.Generalnie z dżwięku jestem bardzo zadowolony,jednak chciałbym wymienić przewód głośnikowy na coś do 1200zł.Pokój 25m.kw.otwarty na hool i dalszą część użytkową .Słucham jazz ,muzyka filmowa,rock,trochę popu.Myślałem o Eqilibrium cello,Albedo Blue lub DNM reson (solid core).Bardzo proszę o sugestie,przyznam że nie jestem zwolennikiem kolorowych bajerków i węży strażackich.Najlepiej minimalizm.Pozdrawiam!

Edytowane przez PAWLLO5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,jestem tutaj świerzakiem.Sprzęt który posiadam należy do budżetowej półki,jest to naim seria 5i2 cd+wzm oraz zacne głośniczki V1Ci(standy wypełnione suszonym piaskiem) ,listwa monsterpower ht1000,przewody naim szarak,vincent sieciówka do integry,cd zwykły komputerowy oraz głośnikowy qed xt300.Generalnie z dżwięku jestem bardzo zadowolony,jednak chciałbym wymienić przewód głośnikowy na coś do 1200zł.Pokój 25m.kw.otwarty na hool i dalszą część użytkową .Słucham jazz ,muzyka filmowa,rock,trochę popu.Myślałem o Eqilibrium cello,Albedo Blue lub DNM reson (solid core).Bardzo proszę o sugestie,przyznam że nie jestem zwolennikiem kolorowych bajerków i węży strażackich.Najlepiej minimalizm.Pozdrawiam!

 

Nie wiem jak to będzie w połączeniu z Naim'em, ale u mnie sprawdziły się Reson'y, Chord Odyssey 2 i Furutech mikro 2T i te kable mogę Ci z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Posiadam do sprzedania kolumny Vandersteen 2Ce signature. Ewentualnie mógłbym się zamienić na model 1, ponieważ mam teraz mniejsze pomieszczenie odsłuchowe i 2Ce są za duże :) . Jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt.

Link do ogłoszenia:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/vandersteen-2ce-signature-os97001.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zastanawiam się nad zmianą mojego obecnego sytemu:

Quad 21l2 + CEC AMP3300r + NAD s500i

i jestem zainteresowany zakupem kolumn Vandersteen 1CI. Nurtuje mnie tylko pytanie jak to jest naprawdę z tą łatwością wysterowania Vandersteen 1Ci przez wzmacniacz. Jedni piszą, że wysteruje je wszystko inni, że potrzebny jasny i mocny tranzystorowy wzmak. Pytam bo podoba mi się końcówka mocy Xindaka P-AM, 20W w czystej klasie A i zastanawiam się czy byłoby to dobre połączenie z Vandersteenami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Zastanawiam się nad kupnem modelu 2Ce i mam w związku z tym pytanko:

Jak buduje się scena z tych głośników?

Ogólnie chodzi mi o separację źródeł pozornych i skupiający się wokal na środku no i przestrzenność.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Zastanawiam się nad kupnem modelu 2Ce i mam w związku z tym pytanko:

Jak buduje się scena z tych głośników?

Ogólnie chodzi mi o separację źródeł pozornych i skupiający się wokal na środku no i przestrzenność.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

 

http://audiofast.pl/main.asp?idm=56&ids=281&idsu=991&wersja=0

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zaciekawiły mnie kolumny V 1Ci....

Czytam tu opinie i tak około 95% same zachwyty, pozytywy... mało ich w odsprzedaży, a więc o czymś to świadczy

Chce kupić dobre kolumny na lata, na zawsze już:)

 

tylko gdyby nie kur...a ten czarny materiał... podkreślam CZARNY. Ta czerń psuje mi wszystko

I teraz pytanie... Czy jest szansa aby kupić je w innym kolorze? Chodzi mi o materiał....albo jak to zmienić....?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie?), czy wg Was 1Ci sprawdzą się w pokoju o pow. ok. 18,5 m kw? Pokój prostokątny, o wymiarach 3,56 m x 5,17 m, używany również do celów mieszkalnych, średnio wytłumiony.

Tak.

 

Ja mam pokój większy, trudny akustycznie i sprawdzają się znakomicie. Jak to się mówi, te kolumny "znikają" chyba bardziej niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak napisał SzuB spokojnie na tej powierzchni. Ja słucham na 45-70 m2 ( zależy jak liczyć - z otwartymi przyległościami czy nie ) i jest ok. Mimo, że należę do tych 5% którzy nie pieją z zachwytu ( SzuB pewnie pamięta dlaczego ) to jednak polecam te głośniki. Przez ponad rok biłem się z myślami - co sprzedać - moje poprzednie MA czy właśnie V 1Ci. Teraz wiem, że po ich pełnym wygrzaniu ( uwaga długi proces i męczący plus pewne korekty w sprzęcie), oraz z pewnością pewnej adaptacji i przyzwyczajenia do ich odmiennego brzmienia w porównaniu z innymi odsłuchami, których miałem sporo ( rozjaśniony momentami przełom średnicy i wysokich - zwłaszcza na wokalach, jednak inna/gorsza barwa) w sumie są to dobre głośniki, a za tą cenę nawet bardzo dobre. Mają wiele istotnych zalet, które przeważyły szalę i zdecydowałem się sprzedać MA. Jedną z nich jest to co pytającego w poście najbardziej martwi. Ta czarna "skarpeta" wygląda o wiele lepiej w naturze. Piszę z całą odpowiedzialnością za słowa - szybko przestaniesz ją widzieć tak jak przestaniesz słyszeć, że w Twoim pokoju stoją jakieś kolumny. One znikają akustycznie - jest tylko muzyka. Ta czerń jest wtedy nawet atrakcyjna, bo tajemnicza i jednocześnie stonowana. Nie przykuwa wzroku. Polecam bo warto. Tylko nie zniechęcaj się i okaż cierpliwość. Aha i musisz się pogodzić, że wiele źle nagranych płyt wyląduje na tylnej półce. To boli, zwłaszcza na niektórych "kultowych" nagraniach rockowych. Pop to już pełna masakra. Dla mnie to nie nie problem. Do klasyki, jazzu czy łagodnych klimatów są idealne

To tyle. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.